Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?

[ Pregleda: 8610 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lumyy010

Član broj: 120138
Poruke: 127
91.150.118.*



Profil

icon Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?27.08.2009. u 18:15 - pre 177 meseci
Jeli neko mozda upoznat da li je diploma pomenutog fakulteta priznata negde u svetu (izvan EU) naravno uz polaganje nekih dodatnih ispita? Navodno sam nacuo da je u 49 Americkih drzava priznata ali mi to deluje kao SiFi.

May God have mercy upon my enemies, because I wan't
 
Odgovor na temu

Zeljko17
Beograd

Član broj: 218635
Poruke: 11
*.artcommunication.rs.



Profil

icon Re: Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?05.09.2009. u 21:10 - pre 177 meseci
Ti i jeste SiFi. Pa, mi ne znamo sta cemo sa pravnicima, a tek su oni k'o ludi, bez pravnika. Ono sto sam nacuo je da mozes da se uvalis sa tom diplomom u Dominikansku Republiku, ali nisam se nesto mnogo interesovao.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?06.09.2009. u 15:45 - pre 177 meseci
Ako se ne varam, u USA se koristi common law, tako da... teško.

Pogledaj ovu mapu, sve će ti se samo kazati:
http://upload.wikimedia.org/wi.../LegalSystemsOfTheWorldMap.png
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Sarah Kay
Srbija

Član broj: 258883
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?06.05.2010. u 16:56 - pre 169 meseci
Dragi kolega,

moze na Novom Zelandu,priznaju se neki ispiti,ostalo moras sam.Njihov obrazovni sistem je pojednostavljen i nemoj da se uplasis ako ti kazu jos 20-30 ispita :),nisu to ispiti kao nase Upravno pravo i slicni ;) .No,ono sto je poteskoca stvarno je sto je put do advokature mnogo,mnogo duzi nego kod nas,pa ti ja predlazem da posetis sajt Mladih pravnika srbije imas i grupu na Fb-u pa preko nje dodji do sajta.Javljaju se na forumu pravnici koji su trenutno u inostranstvu i prenose svoja iskustva,a mozes i da stupis sa nekim od njih u kontakt,veoma su pristupacni.Eto,toliko od mene.Pozzzic.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Diploma Beogradskog Pravnog fakulteta u svetu ?

[ Pregleda: 8610 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.