Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firefox2 i CSS problemi

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Firefox2 i CSS problemi

[ Pregleda: 2759 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mbabuskov
Milan Babuškov
Subotica

Član broj: 4718
Poruke: 217
193.34.64.*

Sajt: www.comp.rs/izradasajta


+6 Profil

icon Firefox2 i CSS problemi28.08.2009. u 13:04 - pre 177 meseci
Pozdrav svima,

napravio sam sajt sa igrama iz TV kviza slagalica: slagalica.tv

Sve radi dobro u IE6/7/8, Operi 9, Firefoxu 3 i SeaMonkey 2. Medjutim Firefox 1.x i 2, kao i Seamonkey 1.x mi dodaju cudan spacing izmedju DIVa sa tajmerom i ostatka stranice (najbolje se problem vidi kod igre Moj Broj).

Posto su to stare verzije browsera ne vredi da prijavljujem bug (vec je ispravljen), ali nekih 5% dosadasnjih posetioca koristi Firefox 2, pa iako je sajt potpuno funkcionalan, ta "rupa" ne izgleda lepo. Ima li neko neku dobru ideju kako da se to ispravi, a da ne koristim tabele za layout, vec da ostane cisti CSS?

P.S. Naravno, i sve ostale kritike vezane za sam sajt su dobrodosle.

 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.185.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi02.09.2009. u 10:33 - pre 177 meseci
Citat:
Ima li neko neku dobru ideju kako da se to ispravi

Pa napravi hack, tj. filter koji ce proveriti koji je brower u pitanju. I ako je u pitanju firefox 1 ili 2 onda neka ucita jos jedan CSS fajl u kojem ces ispraviti samo taj deo u vezi tog div taga. Taj css treba da se ucita poslednji jer ce tako njegovvi parametri dobiti prednost nad prethodnima.
iskreno ja ne znam to da odradim ali koliko vidim ti radis sa javascript-om pa ces sigurno znati. inace imam par knjiga o css hackovima ako ti zatreba...

---
pitanje:
da li su igre u cistom javascriptu ili koristis ajax?
 
Odgovor na temu

mbabuskov
Milan Babuškov
Subotica

Član broj: 4718
Poruke: 217
193.34.64.*

Sajt: www.comp.rs/izradasajta


+6 Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi04.09.2009. u 07:35 - pre 177 meseci
Uh, nesto mi se bas ne citaju knjige samo zbog ovog problema. A da mozda probam da detektujem ako je Firefox 2 i da "zamolim" posetioca da uradi upgrade?

Ima li neko ovde da jos uvek koristi FF2 - koji su razlozi da se ne koristi FF3 umesto njega?

Sto se tice koda, u pitanju je cisti javascript. Nisam hteo AJAX da bi ne bi morao da se zezam sa komplikacijama oko Back dugmeta, reloada stranice i sl. jer ovde ipak ima brojanja poena, kada se odigra neka igra jednom, da ne moze ponovo i sl. Inace, javascript kod za svaku igru je vidljiv u lako citljivim source fajovima: http://www.slagalica.tv/js/

Cisto ako nekoga zanima kako je napravljeno.

Mozda bi AJAX bio dobra ideja da se sakriju tacni odogovori do trenutka kada korisnik ne kaze svoj, ali tu imamo opet 2 problema. 1. To povecava load servera i 2. i dalje ne resavamo problem "varanja" jer korisnici mogu da otvore 2 naloga - sa jednim da igraju i gledaju sve tacne odgovore, a sa drugim da ih upisuju i imaju maks. broj poena. Uglavnom, load servera mi je mnogo bitniji, jer ocekujem velik broj simultanih korisnika kada se vise procuje za sajt, a jadan onaj koji umesto da uziva u igri, igra svaku igru 2 puta, bez ikakvog izazova da li ce znati da resi. Na kraju krajeva, u pitanju je samo igra, ne vidim neku korist velikog broja poena osim licne satisfakcije.

 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi04.09.2009. u 19:02 - pre 177 meseci
Prvo da pohvalim sajt, svidja mi se i volim emisiju slagalica uopste...

E sad, mogao bi ipak da razmislis o tome da odgovore drzis u bazi a ne ono tipa var asocijacija i sl...
Cisto meni deluje ozbiljnije kad je tako uradjeno, i bar na taj nacin ne moze da se vara.

E sad ova fora sa dva naloga... Tu mi ne pada na pamet neko univerzalno resenje...

Mozda da objavljujes rezultate u neko odredjeno vreme, i nakon toga vise ne moze da se radi slagalica za taj dan...
Siguran sam da ces ti to nekako resiti ...
U svakom slucaju sajt je odlican. Mozda da ubacis neke top liste ko je najbolji po odredjenoj igri, pretraga korisnika,
po nekim kriterijumima i slicno...

 
Odgovor na temu

miskec
Beograd, Srbija

Član broj: 16553
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 311547362
Sajt: www.autokupovina.com


Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi07.09.2009. u 11:21 - pre 177 meseci
Nerazumem zasto bi prilagođavao sajta za FF2 i FF1 to su izumrli browseri. Njih koristi jedva nesto vise od 5% celokupnog svetskog trzista. Dakle stvarno nema svrhe prilagođavati za njih. Isto važi i za IE6.

Ovde mozes videti koji brwseri se i kolko koirste. Najvaznije je da imas IE7/8 FF3 i eventualno google chrome i safari koji su u expanziji


http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Sajt je inace super!!!!
Arhitektonski biro kula-projekt.co.rs
Kalkulator kursa kursnalista.org
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi07.09.2009. u 16:05 - pre 177 meseci
Link koji je miskec napisao daje tačnu analizu za "strane" sajtove.

Za sajtove koji su namenjeni YU prostoru ima 2-3 bitna odstupanja:

- IE 6 ide i do 20% tako da nije izumro,
- Opera je od 8% do 10%,
- Safari je u nivou statističke greške, oko 0,5 %

Ovo je prosek za 4-5 domaćih sajtova koji sam izvadio iz GA.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi07.09.2009. u 22:48 - pre 177 meseci
Slazem se sa Miroslavom, pogledaj logove svog sajta. Jednostavno koliko god mi zeleli da je IE6 proslost on to za sada (nazalost) jos nije.
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Firefox2 i CSS problemi06.10.2009. u 14:26 - pre 176 meseci
Kod igre "koznazna" ne bi bilo loše da kada se odgovori pogrešno polje bude crvene boje a ne iste (zelene).
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Firefox2 i CSS problemi

[ Pregleda: 2759 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.