Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako deliti wireless sa komšijom i usput umrežiti se?

[es] :: Wireless :: kako deliti wireless sa komšijom i usput umrežiti se?

[ Pregleda: 3030 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
212.200.65.*



+2 Profil

icon kako deliti wireless sa komšijom i usput umrežiti se?29.08.2009. u 02:10 - pre 177 meseci
Ne znam da li je jasno iz naslova, znači u pitanju su kuće, optička vidljivost postoji, da li je moguće umrežiti se bežično, i deliti wireless konekciju?

Zamislio sam da bi trebalo kod jednog da bude neki dobar ruter, antena prema provajderu i antena prema svakom od onih koji bi da dele konekciju, a kod ostalih naravno antena prema ovom host-u. :). Smisao je da se dele troškovi naravno :)...
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
79.101.204.*



+14 Profil

icon Re: kako deliti wireless sa komšijom i usput umrežiti se?29.08.2009. u 15:21 - pre 177 meseci
Moguce je :)

Na jednoj strani je potreban AP ili obicna mrezna kartica(u zavisnosti od udaljenosti od provajderovog AP-a) i jos jedan AP na koji ce da se vezuju clienti. Na drugoj strani je dovoljna jedna mrezna kartica(ako udaljenost nije velika) ili AP u client modu koji ce da se vezuje za ovaj drugi AP na prvoj strani :)

Pretpostavljam da zelis da ostali racunari na drugoj strani imaju internet i dok je racunar koji je host ugasen, pa ce ti biti potreban ili ruter sa dve wireless antene ili ruter sa antenom i jedan AP :)
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
212.200.65.*



+2 Profil

icon Re: kako deliti wireless sa komšijom i usput umrežiti se?01.09.2009. u 05:52 - pre 177 meseci
da, tako sam i mislio... zapravo, to je zgodno i ako neko ima dobru vidljivost do provajdera (više spratova na kući), a drugi ne (smeta drveće i drugi objekti), a međusobna vidljivost je dobra, jeste da u početku je potrebno malo više opreme, ali može da se uradi... na kraju uvek mogu da se preusmere antene prema provajderu :)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kako deliti wireless sa komšijom i usput umrežiti se?

[ Pregleda: 3030 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.