Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU bans old-fashioned light bulbs

elitemadzone.org :: MadZone :: EU bans old-fashioned light bulbs

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13935 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 20:42 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Akciju koja ce doneti veci PDV i profite Philpsu i Osramu... takodje ;-)


U istoj toj emisiji o ovoj temi, posetili su i jednog od proizvodjaca, ne znam tacno kojeg, koji je izjavio da su oni naravno vec spremni za novu situaciju na trzistu ;)


E sad, cuo sam pre neki dan od nekog "nadleznog" da je cilj da za 15 godina 20% automobila bude na struju ili za 20 godina da bude 15% - ne secam se tacno :) Pa nas mozda testiraju kako cemo reagovati kad se zabrani proizvodnja dizelasa i benzinasa ;)
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.149.*



+7 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 20:48 - pre 178 meseci
Koristim jednu 15W<75W. U običnoj noćnoj lampi se trenutno nalazi već godinu dana.
Ne treba joj puno da se pusti u full light, čitvaih 30-40 sekundi, to nije mnogo, da ne preterujemo.
I neverovatno koliko se sve lepo vidi i to iz ćoška, gde se i sama lampa nalazi. Extra su.
General Electrics.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 20:53 - pre 178 meseci
Citat:

Ne treba joj puno da se pusti u full light, čitvaih 30-40 sekundi, to nije mnogo, da ne preterujemo.


Nije puno - taman kada ulazis u kuhinju da uzmes nesto iz frizidera, odlazis u klonju ili na kratko ulazis u sobu da se obuces.

Ako to radis tako kratko, moras da "uzivas" u jadnom depresivnom svetlu.... znas kako, ako se to ponavlja N puta dnevno, svaki dan - siguran sam da se na neki nacin odrazava na tvoje raspolozenje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 20:58 - pre 178 meseci
Dimke ti je onda upali 40 sekundi ranije ;)
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.210.*



+7 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 22:34 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nije puno - taman kada ulazis u kuhinju da uzmes nesto iz frizidera, odlazis u klonju ili na kratko ulazis u sobu da se obuces.

Ako to radis tako kratko, moras da "uzivas" u jadnom depresivnom svetlu.... znas kako, ako se to ponavlja N puta dnevno, svaki dan - siguran sam da se na neki nacin odrazava na tvoje raspolozenje.


Bre, pa za tako kratke, relativno i retke situacije da se ne lažemo, nije strašno....
pogotovo ako ulazš u svoju ličnu klonju, gde sve znaš napamet, jel' da,
a i kada se žuri tamo, ne gleda se puno... ako ti se k****, odmah obaraš dasku i taman kad završiš,
eto je svetlost.. i kraj miomirisa...
:)

Ja glasam za banovanje old fashioned light bulbs proizvoda.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 22:50 - pre 178 meseci
Citat:
musicmaster: Bre, pa za tako kratke, relativno i retke situacije da se ne lažemo, nije strašno....
pogotovo ako ulazš u svoju ličnu klonju, gde sve znaš napamet, jel' da,
a i kada se žuri tamo, ne gleda se puno... ako ti se k****, odmah obaraš dasku i taman kad završiš,
eto je svetlost.. i kraj miomirisa...


A kad malo bolje razmisliš, koj će nam k. sijalice uopšte? Daj da ukinemo to, i da dozvolimo evenutalno sveće, ako neko baš ne zna gde je šta ostavio može da upali sveću...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 23:04 - pre 178 meseci
Do 2012-te svi ljudi ce imati patch-ovane oci sa integrisanim nightvision service pack-om :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.210.*



+7 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs01.09.2009. u 23:57 - pre 178 meseci
Citat:
A kad malo bolje razmisliš, koj će nam k. sijalice uopšte? Daj da ukinemo to, i da dozvolimo evenutalno sveće, ako neko baš ne zna gde je šta ostavio može da upali sveću...

Podsetio si me na malo mesto zvano Tekapo na Novom Zelandu.
Svetla sa zemlje noću ne idu više od struka, osim koje glavne ulice,
i kažu da smo bukvalno otrovani i prezagađeni svetlošću koja nam je zatvorila vidik na gore...
Heh... http://www.earthandsky.co.nz/

Dakle, sa svećama bi bili možda bolji astronomi... :P
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 01:09 - pre 178 meseci
musicmaster je garant na nekoj vutri. Zivele oldfashion sijalice :p
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 03:30 - pre 178 meseci
Pričao sam već na drugoj temi o mom iskustvu sa tim sijalicama al aj da se ponovim.

Prvo, većina njih su mi poriknjavale u roku od par meseci uprkos na kutiji deklarisanih 6-8 godina života - Philips. Jednom sam se bio naoštrio da vidim koliko zaista struje mogu da uštedim samo na osvetljenju i zamenio sam u stanu sve sijalice koje sam mogao sa tim štedljivim. To je bilo pre recimo nekih 2++ godine. Od te prve postave mislim da nijedna više nije u funkciji. Kad je prva riknula mislio sam bad luck, zamenio je pa je i ta druga riknula nakon istog razdoblja. Zatim su nasumično počele da riknjavaju i ostale i mislim da nijedna nije preživela tu prvu postavu. S obzirom na razliku u ceni u odnosu na obične sijalice u žešćem sam minusu što se tiče povraćenog novca - znači nije mi se isplatilo i neće mi se isplatiti pošto sam ih zabatalio. Trenutno u stanu imam možda dve ili tri te štedljive i jedino valjaju što se tiče osvetljenja one najjače od 23W (što kao menjaju 125W), jače od tih nisam video u prodaji. Žuto svetlo je prihvatljivo, nema neke velike razlike u odnosu na obične, naravno kad se zagreju. Najbolje se pokazala General Electric od 20W koja stoji u WC-u, jes da joj treba pola sekunde da se upali, ali ona jedina nije riknula od kad sam je stavio a tu se po definiciji svetlo non-stop pali i gasi. Jedina koja je prvi rođendan proslavila radno a ne na đubrištu.

Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 08:11 - pre 178 meseci
Koristim stedljive sijalice i do sada su se sve isplatile samo time sto nisam morao da svaki cas menjam obicne koje brzo crkavaju.

Uzimam iskljucivo one sa "zutim" svetlom, jer mi "belo" neonsko svetlo smeta i nemam nikakvih problema, svetle podjednako kao i obicne sijalice i po intenzitetu i po boji.

Sto se tice vremena ukljucenja, cim ukljucis sijalicu ona daje vise nego dovoljno jako svetlo, a maksimum postize za 10 do 30 sekundi, kako koja. Kad ulazim u radnu sobu, i uklucim svetlo, dok dodjem do stola i sednem, svetlo je vec maksimalno. U svakom slucaju, nema nikakvih problema cak ni kad se zuri u klonju.

O "ckiljenju" nema ni govora. Trik je samo u tome da se ne kupuju jeftine sijalice.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.swissvpn.net.



+101 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 10:57 - pre 178 meseci
Ja sam pre par godina kupio prvu cfl sijalicu, General Electrics od 20W koja radi i danas. Sada su mi u kuci sve te GE i nijedna jos nije crka... ne pada mi napamet da se vracam na klasicne Svetlo mi je sasvim OK, iste je boje kao i klasicne sijalice, pali se odmah, ima period dostizanja maksimuma ali mi to ne smeta, ne ckilje. Za mene vrede svaku paru koju kostaju jer ne moram svaki cas da se penjem na merdevine, menjam staro g**** koje u 2 od 3 slucaja pukne tako da mi treba 10 minuta da izvadim grlic iz fasunga... a ako umesto 300W trosim 50 ili 60, to je samo plus.

Sto se odlaganja tice, siguran sam da sam do sada, iz sijalica, planetu vise zatrovao volframom nego zivom Drugi otpad da ne spominjem (sta se pa u Srbiji reciklira).

Inace, na ovoj GE kutiji/sijalici nema znaka precrtane kante, niti ista pise o tome


A sad, da li je ludilo zabraniti jednu vrstu sijalica bez adekvatnog nacina uklanjanja drugih, jeste...

[Ovu poruku je menjao optix dana 02.09.2009. u 12:07 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
79.101.193.*



+101 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 12:37 - pre 178 meseci
Kod njih me jedino nervira jer ne moze da se 'dozira' svetlost sa onim prekidacima sto se okrecu kao sto moze kod obicne sijalice....
Ubija romantiku... :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.87.143.*



+638 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 13:24 - pre 178 meseci
ne razumem zasto ne moze? je si li to probao?
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.241.*



+101 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 13:54 - pre 178 meseci
Klasicne cfl sijalice nisu predvidjene za to, jer elektronika koja se koristi za generisanje struje visoke frekvencije stabilizuje jacinu struje koju sijalica dobija pod raznim ulaznim naponima. Rad van propisanog napona im zapravo skracuje zivot.

Postoje posebne cfl sijalice za ovu namenu.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
79.101.193.*



+101 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 14:05 - pre 178 meseci
Pa verovatno je zbog toga sto je optix naveo, meni sijalica krene da treperi kad smanjim napon.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 14:13 - pre 178 meseci
Citat:
Predrag Supurovic
O "ckiljenju" nema ni govora. Trik je samo u tome da se ne kupuju jeftine sijalice.


Predraze,

To jednostavno nije tacno. Sve CFL sijalice koje sam do sada kupio su do reda slabije po svetlu od onoga sto pise na kutiji i jednostavno ne mogu da se porede sa "obicnom" 100W sijalicom koliko god se trudio :) Moja devojka misli isto, cak sam ja bio taj koji je gurao CFL sijalice - a nismo coravi ni ona ni ja (pogotovu ne ona, bavi se fotografijom ;-). Sijalice su GE i Philips - stavise upravo sam trazio najjace i najprirodnije moguce u prodavnici - koje su takodje bile i najskuplje.

A kako je ovo sto se radi silovanje i PROTIV izbora kupaca, moze se videti ovde:

http://www.thestuccocompany.co...Light-Bulbs-No-CFL-386326-.htm

Citat:

Hardware stores and home-improvement chains in Germany are seeing =
massive increases in the sales of the traditional bulbs. Obi reports a =
27 percent growth in sales over the same period a year ago. Hornbach has =
seen its frosted-glass light bulb sales increase by 40-112 percent. When =
it comes to 100-watt bulbs, Max Bahr has seen an 80 percent jump in =
sales, while the figure has been 150 percent for its competitor =
Praktiker.




Citat:

In fact, in creating this legislation, the EU failed to address consumer =
preferences
and the reservations of a number of other groups. For =
example, many have complained that the light emitted by a CFL bulb is =
colder and weaker and that its high-frequency flickering can cause =
headaches.
Then there are complaints about the mercury the CFL bulbs =
contain, how there is no system for disposing of them in a convenient =
and environmentally friendly way, and how they allegedly result in =
exposure to radiation levels higher than allowed under international =
guidelines.


Citat:

For some, the issue is also one of broken promises. For example, =
manufacturers of CFL bulbs justify their higher prices by claiming that =
they last much longer than traditional bulbs. But a recent test by the =
environmentally-oriented consumer-protection magazine =D6ko Test found =
that 16 of the 32 bulb types tested gave up the ghost after 6,000 hours =
of use -- or much earlier than their manufacturers had promised.


Tako da... nije bas da su svi ovi ljudi idioti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 14:24 - pre 178 meseci
Nisu idioti, ali navika je cudo :)

Da ukidaju stedljive sijalice a uvode "nase stare" opet bi ljudi kukali "prejako svetle", "kad upalim sijalicu ona odmah bljesne, bolje kad se lagano pali", "lepse mi je bilo ono belo svetlo, a ne ovo odvratno zuto" ....

Ljudi, nista se ne sekirajte, za par dana ili meseci necete ni primecivati da ste zamenili sijalice :)
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.248.*



+7 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 14:49 - pre 178 meseci
Citat:
musicmaster je garant na nekoj vutri


Ma, idi pogledaj i pročitaj malo o tom mestu,
da vidiš kako je dobrooooo

Proguglaj na temu Tekapo, New Zealand.
Pozz.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: EU bans old-fashioned light bulbs02.09.2009. u 14:50 - pre 178 meseci
Citat:

Ljudi, nista se ne sekirajte, za par dana ili meseci necete ni primecivati da ste zamenili sijalice :)


Bogme ovi sto su izazvali 100% skok u prodaji 100W sijalica sigurno nece primetiti nista jos duuuugo vremena :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU bans old-fashioned light bulbs

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13935 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.