Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 36723 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:12 - pre 178 meseci
Citat:
vilil1
Dakle, sta tebe, ili mene, ili bilo koga, briga kako neko trosi svoj novac? Sta ima neko da zaviruje u tudji dzep?


Zajebato, kad postanes javna licnost - nemas vise privilegiju privatnosti... Crkva je odavno odlucila da postane javna organizacija, da daju izjave za stampu, da ocenjuju druge, da osudjuju, da se mesaju u donosenje zakona, itd...

A da ne pricamo o tome da oni dobijaju novac i od drzave kroz budzet, da su se ekskluzivno ugradili u postanski sistem Srbije sa njihovim vecito-neizgradjenim objektima (btw, ni za to nikom ne polazu racune) i dobijaju novac od svake poslate posiljke sto je unikatan slucaj u Evropi a verovatno i sire.

Prema tome, svako ovde ima pravo da kaze sta god zeli o njima, bas kao sto i oni zadrzavaju pravo da se bave tudjim poslom.

Ako se tebi to ne svidja - mozes da se obratis istom onom vodovodu koji nama savetujes.

@hemarikon,

Nisam ja okrenuo nikakav curak nego je taj predmet potpuno besmislen (sto se jako lepo vidi i iz nacina i razloga zasto je uveden) - postoji "Ustav i Prava Gradjana" kao predmet koji je sasvim dovoljan za upoznavanje ljudi sa njihovim pravima i obavezama kao gradjana. A deca imaju predmet "poznavanje prirode i drustva" - gde onaj drugi deo moze sasvim lepo da se iskoristi za upoznavanje sa organizacijom modernog drustva.

Cela ta glupost je uvedena jer je drzava iz nekog razloga htela da vrsi analingus sa nindzama u mantijama (sigurno je neki deal bio u pitanju, ne rade oni nista dzabe mada mi je nesto tesko da poverujem u tu pricu sa Slobom, mislim koga bi boleo stojko sta neka crkva misli o liferovanju doticnog u Haag), pa su uveli jos jedan besmisleni predmet radi nazovi-ravnopravnosti - prica o magli ne kosta puno, za razliku od, recimo, informatike...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 05.09.2009. u 18:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:23 - pre 178 meseci
Uh, to stoji... kako bih voleo vise da predajem informatiku deci kao izbor, nego to gradjansko :)

Ali opet, kao sto se moze videti iz onog spiska nastavnih jedinica koji sam dao za taj predmet,
to uopste ne mora biti izgubljeno vreme, i ne mora biti magla, mozes ti na tim casovima sasvim
lepo da razvijas kod dece misljenje, argumentovanje, procenjivanje pojava u okolini, itd, dakle
sve zavisi kako osmislis svoj cas.

Mada za sam razlog uvodjenja tog "gradjanskog" ne sumnjam da je bio neki levi...

Za mene je skola uvek imala naucni karakter, i ja sam licno protiv veronauke u skoli,
jer ne mogu ja detetu da pricam o evoluciji na casu prirode i drustva, a oni na prethodnom
casu razglabali o nekakvim vaskrsenjima i slicno.

Postujem ja to sve njihovo, ali se zna gde je cemu mesto. Vera je licna stvar, nema veze sa
naukom i njenim metodama (sustinski joj je suprotna), te joj nije mesto u instituciji naucnog
karaktera, kakva skola treba da bude.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:25 - pre 178 meseci
Nije stvar u korisnosti nastavnih jedinica - vec o gomilanju gradiva i uvodjenju predmeta ne iz objektivne potrebe, vec iz politicke potrebe, tj. da budemo vrlo precizni - zbog onoga sto se u engleskoj terminologiji zove "horse trading".

Kao sto rekoh, sve to moze lepo da se uklopi u "Poznavanje prirode i drustva" i "Ustava i prava gradjana" nema nikakve potrebe uzimati dodatno vreme za to i zahtevati jos nove radne snage kako bi se odrzala ta nastava.

Nego, jbg, kao sto rekoh - analingus sa nindzama je proizveo dodatni predmet ciji je sam naziv oksimoron (veroNAUKA) pa, kako bi bilo, satro, jednako - hajd da se uvede i ovo.

Nesto mi se cini da je vladajuca klika samo htela da prikupi malo tzv. "tradicionalnog" birackog tela ali u toj operaciji nije htela da izgubi i tzv. "progresivno" biracko telo, pa su napravili 2 nakaze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:26 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Prema tome, svako ovde ima pravo da kaze sta god zeli o njima, bas kao sto i oni zadrzavaju pravo da se bave tudjim poslom.

Ma naravno, ovo je slobodna zemlja. I svako moze da kaze sta zeli. I ja to apsolutno podrzavam.

Na zaost, vama je ostalo samo da pricate, jer nista drugo ne mozete da uradite. Pa koliko ste glasni na ovome forumu, vas par, sto se ne organizujete, i osnujete neku stranku, pa promenite zakone. Ukinite crkvu. Btw. jel' vam smeta samo spc, ili religija uopste? Hocete li da porusite crkve, dzamije...
Ne zaboravite da su neki pre vas to pokusavali, decenijama, pa eto, nista...Ali vi ste "napredni", vi cete uspeti...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:29 - pre 178 meseci
Tebi bi definitivno trebao mali kurs iz logickog zakljucivanja kada imas ideju da bi ovde neko da ukida te prodavce magle ili da rusi njihove objekte - ljudi bi samo da se zna ko pije a ko placa :)

Pisemo mi, polako - znas kako, jedna stvar je sigurna - prosecna obrazovanost i informisanost ljudi idu na gore polako ali sigurno, a broj zatucanih koje je moguce manipulisati je u stalnom opadanju na ovom kontinentu - tako da... polako, vreme samo jednoj strani ide na ruku :)

Nindze su uhvatile dobru priliku kolapsa drustvenog sistema u ovoj nesrecnoj zemlji i usle u lukrativni tal sa svojom korumpiranom bracom politicarima ali nece ni to biti dugog veka, znas kako se kaze - ne mozes sve ljude praviti majmunima svo vreme.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:35 - pre 178 meseci
"Ustav i prava gradjana" ne postoji kao predmet na svim smerovima škola u Srbiji. Mislim da nastavni planovi i programi u Britaniji imaju mnogo više nastave na temu sličnu "gradjanskom vaspitanju" nego što je ovde. Ono što je ovde problem je uvodjenje veronauke u škole koje trebaju da na naučnoj osnovi obrazuju gradjane. Škola i crkva treba da su odvojene. Onaj ko veruje u "onaj život" i dalje može da ide u crkvu a u školi se priprema za "ovaj život".
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:39 - pre 178 meseci
^ Upravo tako.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:42 - pre 177 meseci
Citat:
vilil1: Ma naravno, ovo je slobodna zemlja. I svako moze da kaze sta zeli. I ja to apsolutno podrzavam.

Ukinite crkvu. Btw. jel' vam smeta samo spc, ili religija uopste? Hocete li da porusite crkve, dzamije...
Ne zaboravite da su neki pre vas to pokusavali, decenijama, pa eto, nista...Ali vi ste "napredni", vi cete uspeti...:D


Meni licno smeta samo Pahomije.

Jer on je u crkvi ono sto je Brena u produkciji, Bregovic u muzici, Miljanic u fudbalu, Bjelogrlic u filmu, Tijanic u novinarstvu, Miskovic u privredi, Velja u politici, Crncevic u spisateljstvu i tako...


I mislim da Pahomije ne treba da stane! Ima jos dosta toga da se radi, ako hoce - npr
 
0

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 17:54 - pre 177 meseci
Iza Tomislava Gačića stoji kompletna pravoslavna crkva uključujući sve vladke i čelne ljude te crkve. Sve je to isto pakovanje do poslednjeg.
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 18:13 - pre 177 meseci
Citat:
Jesenjim shopingom vladika Pahmije se svrstao u gornji dom voznog parka vladika SPC koji po pravilu ne voze automobile jeftinije od 25.000 evra. Na vladičanskoj listi vode vladika Mileševski Filaret poznat i po tome što obožava mitraljeze, koji kako prenosi Blic vozi Folksvafgenov kombi od 40.000 evra, a istu vrednost ima i „Audi A6“ vladike šabačkog Lavrentija.

Ispred Pahomija je još Vladika Banatski Hrizostom koji vozi „Pasat trendlajn“ vredna 34.000 evra, dok su iza Pahomija vladike, valjevski i timočki Milutin i Justin. Sa sitroenima „C5“ vrednim 25.000. Skromno, hrišćanski.


Izvor
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
91.148.83.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 18:16 - pre 177 meseci
Juče sam čitao pismo u Među nama u Politici kako se čovek žali na poštnsku marku za The Hram, a evo Ivan se toga setio :D

Ne znam da li ckrva plaća porez na taj auto.

Crkva je savrsena organizacija. Monopolišu veru i žive na njen račun što je svetogrđe te iste vere. Sva osnovna sredstva su dobili od naroda, a opet papreno naplaćuju usluge. Nemaju poreze, imaju gomilu beneficija, uveli im i fax (ok fax a zašto bre ne postoji i državni islamski i katolički fax? imamo mi i muslimane i katolike u ovoj lepoj zemlji poganog naroda) pa se sad čudimo. Pa ja u životu popa nisam video u domaćem autu. Kad je na jugu Srbije osamdesetih i jugić bio rekost (kečevi i fiće su još vladali) popovi su se vozali u stranim kolima.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 18:26 - pre 177 meseci
gradjansko vaspitanje bas nema nekih poveznica sa ustavom i pravom gradjana
u prvom se samo u jednoj godini pominju prava,i to prava DECE
a u ustavu i pravu gradjana se pominju "ukratko" prava i duznosti gradjana ,ne dece,koja se razlikuju koliko toliko

@kernel,posto predajes,ti imas informacije,sta se drugim godinama predaje kao tema gradjanskog vaspitanja?ja pozaboravljao,znam da su bile neke radionice,u sustini bilo je gubljenje vremena tamo... a i ocenjivanje zesce...

sto se tice kontracepcije,kod nas su po srednjim skolama malo malo [mislim da je svake godine bilo,barem jednom,ako ne i 2 puta] bilo predavanje o polno prenosivim bolestima,zastiti i tome,a i u osnovnoj u 7. razredu cini mi se,se uci iz biologije osnova o tome... a i u osnovnoj smo imali klince iz jazasa koji su drzali predavanje o kontracepciji i tome...[mozda ej to samo u subotici tako...]


i koje to skole nemaju ustav i pravo gradjana?

edit:@ Au,crkva je oslobodjena poreza
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.167.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 19:25 - pre 177 meseci
Sta je tu cudno? Pa price o pohlepnim popama postoje otkad i oni.
Samo, i sama crkva je napravila davno otklon izmedju onih koji su zaista posveceni veri, kaludjera, i onih sto se bave ovozemaljskim stvarima, tj poslom. Tako da od ovih drugih se moze ocekivati sve sto i od obicnog coveka, jel?

A sto se same veronauke u skoli tice, zaboravljate malu cinjenicu da postoji ogroman broj nasih sugradjana koje neuljudno zovu ’izbeglice’. Ljudi koji su po tradiciji primili veru, ne kao izbor ili u inat nekom, vec samo po nasledju i inerciji, ostavise to sto imaju i pobegose ovamo. Stoga, obrazovanje u tom pravcu je dobro ne zbog licnog identiteta i intimnog osecanja koliko zbog svesti zasto ce te neko na samo par stotina km od bg-a ili izljubiti ili se masiti za pojas cim te vidi.


gleb
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.86.150.*



+629 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 19:48 - pre 177 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pisemo mi, polako - znas kako, jedna stvar je sigurna - prosecna obrazovanost i informisanost ljudi idu na gore polako ali sigurno, a broj zatucanih koje je moguce manipulisati je u stalnom opadanju na ovom kontinentu - tako da... polako, vreme samo jednoj strani ide na ruku :)
Cenim da si želeo da kažeš da prosečna obrazovanost i informisanost ide naviše, ali si sa 'na gore' (sasvim slučajno) pogodio. :-)
Ne znam ni koji si period posmatrao/upoređivao, ni kakvim si metodom došao do zaključka (šac?) - ako bi bio raspoložen da malo potkrepiš te toje izjave čvrstim dokazima, bio bih ti zahvalan, najpre zbog podizanja moje obrazovanosti i informisanosti na viši nivo.
Citat:
Isak666:Elementarno poznavanje zakona bi ti saopstilo da svako udruzenje gradjana MORA da podnese zavrsni finansijski racun drzavi i da se vidi gde je novac otisao.

Ali crkva se ugledala na drzavu pa ne radi to, dok obicni izdajnici to moraju.
Htedoh da napišem 'gde ti živiš?' a onda videh gde, pa menjam pitanje u:a što se ti mešaš?
Možda u tvojoj domovini to mora, ali u ovoj zemlji ne - pored verskih organizacija imaš političke i NVO.
Svi oni zajedno ne samo da ne podnose završni račun (bar ne u smislenom obliku) jer ne žele da se vidi gde je novac otišao, nego još manje žele da se vidi odakle je novac došao...
Save time... see it my way.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 19:50 - pre 177 meseci
Citat:
@kernel,posto predajes,ti imas informacije,sta se drugim godinama predaje kao tema gradjanskog vaspitanja?


Ono sto sam ja dao za IV razred je za spec. skolu, za redovne skole ne znam kakav je program.

Evo ti sta je kod nas za II osnovne:

Družimo se i razgovaramo
Čemu učimo? Kako učimo
Reporteri – igra intervjisanja
Ponosim se dobrim delima
Izražavanje zahvalnosti drugome
Dečija prava
Moja odgovornost
Kad deca krše dečija prava
Kad roditelji krše dečija prava
Kad odrasli u školi krše dečija prava
Različiti smo ali su nam prava ista
Rečnik osećanja
Kako se ko oseća
O stidu i sramoti
Ljubomora
Krivica
Rečnik osećanja : Ja i ljubav
Rečnik osećanja : Moje potrebe
Komunikacija : Kako da kažem
Komunikacija : Slušanje i neslušanje
Komunikacija : Da li se čujemo
Komunikacija : Čujem ti srce
Veština nenasilne kom : Kad ja neću
Posredovanje u sukobu između deč. i devojč.
Posredovanje u sukobu uč. istog pola
Posredovanje u sukobu roditelja i dece
Veština nenasilne komunikacije
Porodično stablo
Žirafe u učionici
Šta se kome dopada
Šta možemo da uradimo
Ja to već umem
Šta kad se to desi
Moj omiljeni junak iz bajke /priče/film
Saradnja
Ja pre ja posle

To je to, isto 36 casova godisnje. A sto se tice "gubljenja vremena" na ovim casovima,
to se naravno ne moze generalizovati, ni sto se predavaca tice, ni sto se dece tice.

Meni su ovo sasvim OK i zanimljive teme, e sad, kako ih i koliko ko realizuje, to je druga stvar.
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 19:57 - pre 177 meseci
Citat:
MyWay: Svi oni zajedno ne samo da ne podnose završni račun (bar ne u smislenom obliku) jer ne žele da se vidi gde je novac otišao, nego još manje žele da se vidi odakle je novac došao...


Nije tačno!!!
NVO podnose završne račune

A u crkvi novac od krštenja je završava u pekari za doručak.
Lično prisustvovao, stajao sam u sobi i nisu me primetili.
Kad me je video, nije mu bilo neprijatno što sam prisustvao tome.

Naravno, za krštenje nije izdata priznanica.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 19:59 - pre 177 meseci
Citat:
MyWay: Htedoh da napišem 'gde ti živiš?' a onda videh gde, pa menjam pitanje u:a što se ti mešaš?
Možda u tvojoj domovini to mora, ali u ovoj zemlji ne - pored verskih organizacija imaš političke i NVO.
Svi oni zajedno ne samo da ne podnose završni račun (bar ne u smislenom obliku) jer ne žele da se vidi gde je novac otišao, nego još manje žele da se vidi odakle je novac došao...


"Mesam" se jer me interesuje.

Ne znam kakav je to "smislen oblik", ali radio sam dosta godina u par NVO u Srbiji i garantujem ti da se zavrsni racun podnosi u formi kako zakon propisuje.

Jedino crkva i partije to ne rade.


A odakle je novac dosao mozes videti na svakom sajtu i ne moras da trazis izvestaj - svaki sponzor voli reklamu. Osim onih stranackih, jer bi kod njih inace svuda video znak Delte.


 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 20:06 - pre 177 meseci
Citat:
Srđan Pavlović:

To je to, isto 36 casova godisnje. A sto se tice "gubljenja vremena" na ovim casovima,
to se naravno ne moze generalizovati, ni sto se predavaca tice, ni sto se dece tice.

Meni su ovo sasvim OK i zanimljive teme, e sad, kako ih i koliko ko realizuje, to je druga stvar.


pa koliko je smisleno imati u srednjoj skoli "igraonice"?
 
0

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 20:21 - pre 177 meseci
Citat:
@gleb: primili veru, ne kao izbor ili u inat nekom, vec samo po nasledju i inerciji

Ideja boga je nadnacionalna pa vezivati ovu ili onu religiju za tradiciju nekog naroda nema mnogo utemeljenja u samoj religiji ili naciji. Pre će biti nametanje "očiglednim" objašnjenjem. Ukoliko je bog nacionlna kategorija onda postoji bogova ihajhaj a ne jedan. Posebno je providna priča o "izabranim" ili "nebeskim" narodima. Obično se kroz istoriju nadje neki fašista da potraži odgovor na takve ideje pa bi svi trebali da pripaze šta nameću kroz formu religije. Pravoslavna crkva sve čini da podbode strasti u najgorem pravcu.

Uzgred, "ministarstvo vera" je potrebno državi isto onoliko koliko i "ministarstvo političkih stranaka". Iz budžeta treba ukinuti finansiranje i političkih stranaka i religije.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra05.09.2009. u 20:32 - pre 177 meseci
@Horvat - Ne znam u kom kontekstu pominjes srednje skole, ja radim
u specijalnoj osnovnoj skoli, i ovo sto sam stavio su nastavne
jedinice za spec. osnovnu skolu (IV razred prvo, a onda II, ona sledeca poruka).

Za srednje skole stvarno ne znam, tj. ne radim to, pa nisam imao potrebu da gledam i interesujem se.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vladika Pahomije kupio džip od 26.000 evra
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 36723 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.