Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!

[es] :: Nauka :: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 57902 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_ns
Novi Sad

Član broj: 17712
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!19.12.2003. u 16:04 - pre 247 meseci
Kako izbeci stetna dejstva koje stvara extazy?kako izbeci sopstveno unistavanje organizma uzimajuci xer, a ocuvati zadoljavajuce osobine xer-a?sta mislite?
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!19.12.2003. u 16:24 - pre 247 meseci
Da da... pitanje glasi "Kako koristiti droge a nemati posledice". Naravno ne postoji tako nesto.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!19.12.2003. u 16:34 - pre 247 meseci
Ne znam sa ostale stvari, ali onaj mdm ume da bude zajeban ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!19.12.2003. u 16:58 - pre 247 meseci
Citat:
dragan_ns:
Kako izbeci stetna dejstva koje stvara extazy?kako izbeci sopstveno unistavanje organizma uzimajuci xer, a ocuvati zadoljavajuce osobine xer-a?sta mislite?


Koristi nesto drugo :)

Stetne posledice MDMA i slicnih supstanci tesko da mozes da izbegnes.

Cuo sam da postoje neka istrazivanja sa kombinovanjem MDMA i SSRI antidepresiva, gde akcija SSRI antidepresiva smanjuje mogucnost ostecanja mehanizma koriscenja serotonina - ali sa posledicom da smanjuje i dejstvo MDMA :) Tako da slaba vajda gutacima exera :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.ptt.yu



+17 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!19.12.2003. u 23:49 - pre 247 meseci
Citat:
dragan_ns:
Kako izbeci stetna dejstva koje stvara extazy?kako izbeci sopstveno unistavanje organizma uzimajuci xer, a ocuvati zadoljavajuce osobine xer-a?sta mislite?


Posledica? Poslovica?

Ko guta eξere, guta i slogove.


Ostavljam mogućnost da je u pitanju sleng.








 
Odgovor na temu

dragan_ns
Novi Sad

Član broj: 17712
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 00:01 - pre 247 meseci
Ako nemozes ukinuti stetna dejstva, mozes smanjiti! organizam sam sebe unistava pokusavajuci da unisti supstance koje unosis unosom xera,e pa mozda na neki drugi nacin? zaobici stomak, ili neutralisati ta stetna dejstva drugom supstacom?
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 03:44 - pre 247 meseci
Citat:
dragan_ns:
Kako izbeci stetna dejstva koje stvara extazy?kako izbeci sopstveno unistavanje organizma uzimajuci xer, a ocuvati zadoljavajuce osobine xer-a?sta mislite?


Ti bi da se jebes, a da ti ne udje.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 08:43 - pre 247 meseci
Citat:
dragan_ns:
Ako nemozes ukinuti stetna dejstva, mozes smanjiti! organizam sam sebe unistava pokusavajuci da unisti supstance koje unosis unosom xera,e pa mozda na neki drugi nacin? zaobici stomak, ili neutralisati ta stetna dejstva drugom supstacom?


Nema to veze sa stomakom... pazi ovako,

Xtc i slicne amfetaminkse supstance blokiraju mogucnost "neutralisanja" (los izraz) serotonina i dopamina, i u jednom momentu posle gutanja ti se u mozgu nalazi mnogo vise ovih transmitera nego normalno... to je uzrok ubrzanosti, euforije, osecaja srece, blabla...

Medjutim, mozak ima "protiv-reakciju" protiv preterane euforije (steta... ali tako je :-), i ubrzo on nalazi nacin da sav taj serotonin i dopamin nekako neutralise posle cega nastaje "crash" ili blaga depresija.

E, ako se ovo ponavlja vise puta - dolazi do ostecenja na zavrsetckima nerava koji su zaduzeni za vezivanje sa serotoninom, i oni vise nece biti sposobni da funkcionisu kako treba - zato se kaze da su xeri i amfetamini neurotoksicne droge koje izazivaju posledice koje sam naveo.

SSRI antidepresivi smanjuju neuro-toksicnost amfetamina, ali takodje i umanjuju njihovo dejstvo (da ne kazem - rad :-) a takodje su zabelezeni i jos neki nezeljeni efekti - posto SSRI supstance nisu zajebancija, exeri jos manje - preteranom upotrebom i kombinacijom rizikujes da totalno unistis mentalno zdravlje, i upadnes u dozivotnu depresiju sa umanjenim kognitivnim sposobnostima. Ovo se desava ako neko bas pretera..

Posle ces celog zivota morati da ulazes fizicki napor da se nasmejes ili da zapamtis neciji broj telefona :)



Side note - ne znam sta da ti kazem, najbolje je da ne koristis xere - ako bas moras radi to sa dugim razmacima izmedju koriscenja... xer je jeftino djubre napravljeno za mase, a uppera imas mali milion.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 12:55 - pre 247 meseci
Tako je. Bolje onda odvoj puno para pa se pucaj kvalitetnim kokainom, zdravije ćeš proći (ako ti je to cilj) a valjda će ti i prijatniji/čistiji doživljaj biti. A najbolje nemoj ni jedno ni drugo, nego sedi čitaj knjige, sviraj neki instrument, slikaj, vajaj. :o)
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

dragan_ns
Novi Sad

Član broj: 17712
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 23:11 - pre 247 meseci
Krecem da vajam:)!ivan dimkovic je naveo sta se desava u mozgu! a sta se desava kad ga progutas, zasto mnogo mase posle ima problema sa stomakom, cirevi i razne gluposti...?da li je to mozda zato sto ovi koji proizvode svasta mesaju sa mdma, da bi dobili vecu kolicinu?gde mogu da se nadju laboratoriske formule na netu, tih supstanci(xer, dop,cocain...)?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 23:31 - pre 247 meseci
Pa bavi se sportom - droga je smrt :)

Elem.. xeri stvaraju cir i sl zato sto su mesani sa svim i svacim (pseudo eferdin, talk, secer i sl..) a i zato sto amfetamini generalno izazivaju nadrazivanje stomaka, kao i mnogi "obicni" lekovi uostalom (aspirin, recimo)

Sto se tice formula - http://www.rhodium.ws/ ako te zanimaju hemijske formule tih supstanci koje si naveo. Link sam dao iz cisto edukativnih razloga, ako nekog interesuju hemijske formule i farmakologija a i moze da procita o propratnim efektima - ne pada mi na pamet da snosim odgovornost ako neko nesto pokusa da pravi - to je ilegalno, moze biti opasno po zivot vas i okoline i svakoga kome to pada na pamet savetujem da to ne radi

Mojne se zaje*avas i da pokusas da pravis nesto, za vecinu stvari ti treba bar jedna hemikalija "prekursor" koja je kontrolisana (ilegalna za tebe) kao i gudra koja od nje nastaje, a za neke (amfetamin) mozes da dignes kucu u vazduh i izgines sa ukucanima - a na kraju krajeva, to sto bi radio je krajnje ilegalno i moze pristojno da se lezi. Za pravljenje kokaina vestacki bi ti trebala hemijska labaratorija koje verovatno u YU nema, a cena bi bila tolika da je jeftinije da ga kupis na ulici po najskupljoj ceni (onoj za klince iz srednje) nego da ga sintetises (to niko ne radi) - Za dop ti treba indijski mak - ilegalan je, a posle bude igracka placka kad se prevuces.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dragan_ns
Novi Sad

Član broj: 17712
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!20.12.2003. u 23:50 - pre 247 meseci
eto nama prve laboratorije u yu!:)) zezam se naravno! samo zelim da pogledam iformativno jer me zanima to jer inace medicina mi je hobi, hvala ivane
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!21.12.2003. u 00:27 - pre 247 meseci
Sto bi nas pametan narod rekao ti bi da se je*es a da ostanes nevin
Droga je sport, bavite se smrcu
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!21.12.2003. u 19:24 - pre 247 meseci
Veliki je i problem što je mala šansa da u Srbiji na ulici završiš kvalitetan ekser (čist MDMA). Već, kao što reče Ivan, gutaju ljudi ono što im se servira -- raznorazne pseudoefedrine, dekstromorfane, kofeinske tablete i šta-već-ne. Zbog toga se u našim klubovima zadnjih godina mnogo ređe sreću scene ljubavi i emotivnog otvaranja na hemiji, nego naspidovani mrštavci-navijači koji hoće da biju nekog.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!21.12.2003. u 19:35 - pre 247 meseci

int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.InfoSky.Net

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!08.01.2004. u 02:04 - pre 246 meseci
uvek se setim onok filma sa patrikom svejzijem i kijano rivsom ne znam kako se zove no nije ni bitno kada patrik u jednom trenutku kaze nesto jako pametno " neki se bodu neki usmrkavaju a sve sto treba da urade jeste da skoce" (iz aviona sa padobranom).
ova je tema totalno lamerska treba da se propagira zdrav zivot pun sexa i sporta ambicije ljubavi srece letovanja na havajima zimovanja na aspenu....
ima od prilike 1000000000000000000000000000000 stvari na koje bih radije trosio novac i vreme nego na neku glupost od koje cu postati zavistan, mrsav (nisam debeo) i ko zna sta jos.
da imam tu moc ja bi svakom narkomanu oduzeo neki centar za hedonizam u mozgu pa nek se drogira do mile volje.
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!16.01.2004. u 14:24 - pre 246 meseci
Citat:
random:
Veliki je i problem što je mala šansa da u Srbiji na ulici završiš kvalitetan ekser (čist MDMA). Već, kao što reče Ivan, gutaju ljudi ono što im se servira -- raznorazne pseudoefedrine, dekstromorfane, kofeinske tablete i šta-već-ne. Zbog toga se u našim klubovima zadnjih godina mnogo ređe sreću scene ljubavi i emotivnog otvaranja na hemiji, nego naspidovani mrštavci-navijači koji hoće da biju nekog.


I ne samo zbog toga, već i zbog velike tolerancije koju razviju za kratko vreme, a ni sami nisu svesni toga, pa se onda pitaju zašto ih više ne radi kao pre, ili im treba dva komada da bi postigli efekat jednog. XTC je smišljen da čovek uzme jedan i to je to, kraj priče, a ne da se uzima po 5-6-7 za noć. Naravno da će imati terrible hangover, i naravno da će im rasti tolerancija.
 
Odgovor na temu

kToni
Novi Sad

Član broj: 19870
Poruke: 32
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!28.01.2004. u 18:50 - pre 246 meseci

... imam par drugara koji konzumiraju exer i trip vec 4-5 godina. s obzirom da ih vec dugo poznajem zeleo bih da iznesem jedno opazanje.

naime, cak i da izuzmemo sve psiho-fizicke posledice exera i tripa... socioloske posledice su katastrofalne! i prevazilaze posledice koje na coveka ostavljaju ostale droge.
oni jednostavno nemogu da se usresrede ni nasta. bukvalo, sa njima se moze vrsiti samo najosnovnija komunikacija, a da ne pricam o tome da ne pamtim kada sam ih video nasmejane.

naime problem sa drogom bilo koje vrste, bez obzira da li je ona laka ili teska, da li izaziva zavisnost ili ne... ogleda se u sledecem >
Mozak koji se, da se izrazim, "bori" sa svakodnevnim zivotnim problemima, pod uticajem droge oseca takav "relief", da jednostavno postaje spreman da ucini sve samo da bi ga ponovo osecao. Korisnik droge toga uopste nije svestan. Nakon ucestalog koriscenja javlja se novi problem: Jedini nacin da mozak oseti bilo kakvo zadovoljstvo dok nije pod uticajem droge, je sam cin uzimanje iste * trenutak pre nego sto ona krene da radi.
Narkoman se moze odvici... ali se on kad tad vraca staroj navici, zato sto mu jednostavno nista ne pricinjava zadovljstvo! Ovo shvatanje se razlikuje od dosadasnjeg, po kojem korisnik uzima drogu da bi prevazisao neki problem.
trudio sam se da ga ispisem laicki, tako da se nadam da ste me razumeli.

btw. medju iskusnim komanima vlada jedna zanimljiva poslovica: "Jednom dop, uvek dop". Ostale droge se cak i mogu probati a da im se covek ne vrati. Ali ne i dop.


...life is what you make of it...
 
Odgovor na temu

SIKE
kafe bar maestro
Banjaluka / Rosulje

Član broj: 11539
Poruke: 4
*.teleklik.net



Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!09.02.2004. u 00:19 - pre 245 meseci
ma ljudi manite se toga.. jer znate ono kako kazu za xer cant beat the feeling.. puno je dobar zato i treba bjezati od njega.. drk** te.. nadjite ribe.. udrite glavom u zid ...
SIKE
 
Odgovor na temu

kopovskisl
Beograd

Član broj: 17418
Poruke: 20
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!14.02.2004. u 13:17 - pre 245 meseci
Lepo sto brines o svom zdravlu, sportista, a?
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: stetna dejstva exer, extazy, xer, mdma...prepreke!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 57902 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.