Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Protest zbog hapšenja anarhista

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Protest zbog hapšenja anarhista

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15318 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 01:21 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Koga boli briga. Nek ih zale mislioci odozgo.

Bolela bi te itekako da je neko tvoj bliznji bio u toj situaciji. Lako je tudjim k*rcem gloginje mlatiti.
Inace ova izreka se sasvim moze primeniti i na ovu nepromisljenu klincudiju. I njima je neki "buduci marshall" napunio glavu sa kojekakvim glupostima, i onda juris u "slavnu" pobedu... Ali slavna do mo'ega...
Takav je princip svugde svaka organizacija mora imati vodju, neprikosnovenog filozofa i neustrasivog kada je verbalni plan u pitanju, i naravno mlade junce i junice, koje samo malo najaris, i eto medijske promocije i mucenistva. Paket 2 in 1.
Klinci su posluzili organizaciji nesto malo bolje od toalet papira, onako, dobro obrises i posle povuces vodu.


Citat:
Zanimljiva je statistika koja pokazuje da kad god dodju najgora vremena,
uvek na vrh isplivaju
razni magacioneri, psihoterapeuti, knjizevnici, bankari.
Valjda i ovi cekaju priliku da isplivaju.

Ne znam, to nije nikada bilo predmet mojih istrazivanja, samo znam da kada dodju najgora vremena "kisa, oluja, itd" obicno se podigne nivo "kanalizacije" pa se zna sta vec ispliva, izmedju ostalog i oni za kojima je bila povucena voda...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.111.*



+7 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 07:43 - pre 178 meseci
Citat:

Poooprilično jednostrano gledaš na istoriju...rekao bih,onako,komunistički nadahnuto...upravo onako kako su oni i hteli da gledaš...

moćna je to propagandna mašinerija bila...kako i ne bi kad im je Gebels bio "profesor"...

Razlikuješ li ti istinu od laži,odnosno poseduješ li lične mehanizme za razikovanje te dve suprotnosti ili i dalje misliš "Titovom glavom"?
Probudi se @Lesli,Tito je umro ima već trijes godinica i dok se budiš čitaj malo Lobačevskog,veruj mi biće ti mnogo jasniji pojam 'avangarda radničke klase'.

Koliko god to u slučaju ovih mladih ljudi nije na prvi pogled očigledno,sve je to 'deja vu'...konačno pisanje novih stranica istorije nije završeno '45-te.
Citat:
Majstor_Pućko:samo znam da kada dodju najgora vremena "kisa, oluja, itd" obicno se podigne nivo "kanalizacije" pa se zna sta vec ispliva, izmedju ostalog i oni za kojima je bila povucena voda...


i kad isplivaju,dohvate se vlasti...i da ne citiram opet Pometa...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 08:26 - pre 178 meseci
I sta sad kao zamenu nudis da slepo verujem tebi?
Naravno da nije sve crno belo kao sto kaze "zvanicna" istorija. Ali sivo ne treba izbeliti ili belo treba potamniti da bi ti bio zadovoljan. Malo casnog ima u bilo kom ratu.
Ali to nikog normalnog(sem ljudi kojima je to profesija) ne zanima pogotovo posle ovoliko vremena i to nije tema ove diskusije
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.111.*



+7 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 09:19 - pre 178 meseci
Kao zamenu?

Pa nudim ti da nikome slepo ne veruješ,jer je suština verovanja,neznanje...

Ti nesrećni mladi ljudi su samo proizvod nas,apatičnih,inertnih,konformizmom zadojenih pripadnika sveta 'odraslih',patološki zadovoljnih sivilom svakodnevice,bez imalo želje da mladima makar ukažu na razliku između crnog i belog.

Upravo činjenica da 'nikoga to ne zanima' produkuje ovakve pojave i govori o patološkoj 'normalnosti' nezainteresovanih...i tu je apsolutno nevažno čime 'bi ja to trebao da budem zadovoljan'...
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
87.116.142.*



+24 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 09:38 - pre 178 meseci
Da li može i jedna tema da prođe bez četnika i partizana. Da li je moguće da šezdeset godina kasnije mi i dalje pričamo o istim glupostima. Naravno da je svakome od nas tada izginulo pola rodbine, ipak je to bi j***** rat, ali čemu više te podele na vas i nas.
Tako da je**** vas i tito i draža i ante pavelić i staljin i ruzvelt i žarko zrenjanin. Svi su oni pocrkali pre nego što sam se ja rodio. I zaista me zaboli što su ti četnici ili partizani ubili nekoga u ratu.

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 09:48 - pre 178 meseci
Citat:

Pa šta misliš koliko je godina u to vreme imao Žarko Zrenjanin i kakvi su komentari na aktivnosti anarhista bili tadašnjih dežurnih po kafanskim forumima?


LOL LOL LOL

Alo bre, Zarko Zrenjanin se borio protiv nacistickih okupatora koji su bombardovali zemlju a onda je i zauzeli.

Kakve to veze ima sa umobolnim deristem kojoj mama i tata daju dzeparac i oblace je i koja je htela da se "dokaze" paleci... ambasadu Grcke ?!?!?!?!?!

Gluposti bre, postoji velika razlika izmedju kenjanja na ulici i umetnosti - a to ce ova mala i nauciti vrlo brzo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.223.*



+558 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 09:52 - pre 178 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: Bolela bi te itekako da je neko tvoj bliznji bio u toj situaciji.

Bili su neki po zatvorima, i ako su. I trebalo je. Sto su se urcili kad nisu meli da lete. Ali su neki drugi bili narodni heroji, a i za to me isto boli uvo. Njihova stvar. Sta ja licno imam sa time ili od toga? Nemam nista.
Citat:
Kosuth: Razlikuješ li ti istinu od laži,odnosno poseduješ li lične mehanizme za razikovanje te dve suprotnosti ili i dalje misliš "Titovom glavom"? Probudi se @Lesli,Tito je umro ima već trijes godinica i dok se budiš čitaj malo Lobačevskog,veruj mi biće ti mnogo jasniji pojam 'avangarda radničke klase'.

Ma koju istinu? Kakvu istinu? Sta je to istina? Cija istina? Ma koga bre boli briga za nesto sto je bilo pre 100 godina? Mene zanima samo danas i sada. Bas me briga za vase tzv nepravde od pre sto godina. EJ, "komunisti streljali 70 pilota" i to je znacajno. Pa sta onda, pre toga oni koje su predstavljali ti piloti streljali 5,000 komunista. Koga briga i za to. Mnogo bi planeta i svet bili drugaciji da nisu neki tzv komunisti streljali neke pre 100 godina ili oduzeli nekima, u vecini slucajeva lopovima, nesto pre 100 godina. Vi se o tome derete samo zato sto su licno vase straznjice ostecene, po vasem shvatanju, i to cisto u materijalistickom smislu, ono, oduzelo dedi ili pradedi 3 ektara zemlje. Oduzelo pa sta? Zaradite be ako vam nesto treba i ako ste bar malo na tog dedu, ne placite vise i ne balavite o nepravdama. Kakve nepravde? Sve je bilo bas kako treba.
Citat:
NoneVi: Da li može i jedna tema da prođe bez četnika i partizana. Da li je moguće da šezdeset godina kasnije mi i dalje pričamo o istim glupostima. Naravno da je svakome od nas tada izginulo pola rodbine, ipak je to bi j***** rat, ali čemu više te podele na vas i nas.
Tako da je**** vas i tito i draža i ante pavelić i staljin i ruzvelt i žarko zrenjanin. Svi su oni pocrkali pre nego što sam se ja rodio. I zaista me zaboli što su ti četnici ili partizani ubili nekoga u ratu.

Tacno, pametno. Tako i treba. A ne da oni koji su izgubili grdjanski rat koji je ovde bio paralelno sa WWII sad posle pola veka truju ovde i da prekrajaju istoriju i da placu vec 20 godina i pokusavaju da od pobednika u oba ta rata prave nekakve zlikovce, sta li. Luzeri. Zato su i izgubili rat, sto su bili luzeri.
Citat:
HeYoo: Ali to nikog normalnog(sem ljudi kojima je to profesija) ne zanima pogotovo posle ovoliko vremena i to nije tema ove diskusije

Tacno, a i one kojima je to profesija, tj istoricare, ako su ozbiljni, a ne placenici lokalnih patuljaka, i ovde i bilo gde, ne zanimaju te gluposti i lokalna razracunavanja nekih jadovana. Zasto je to znacajno za evropsku i svetsku istoriju da li je neki Pera u nekoj balkanskoj kasabi oduzeo nekom Miki neku sodadzijsku radnju? Koga to zanima?

Antikomunisticko balavljenje je obicna glupost, jer komunisticki pokret je u globalu bio dobar za svet i doneo je drasticne promene i kapitalizmu koji je postao bolji i humaniji zbog njega, pa se i dan danas tamo ozbiljno izucava Marks i sve to vezano za komunizam, a za ovu zemlju divljaka i primitivaca je pa posebno bio dobar, zato sto od njih ocigledno nema nista, nista nije bilo i nista nece ni biti, jedino su malo komunisti napravili razliku i doneli nekakvu kakvu takvu civilizaciju ovde, i odnosu na druge. Ali sto kazes, nije to sad tema, ali kad se nadju ovakvi da pricaju gluposti mora da im se kontrira uvek i svuda. Takvima ne sme da se dopusta da sire svoje lazi i da zasipaju mladje generacije tim glupostima.

Evo na primer, kakav su moj proizvod Rata anarhista, tipican primerak zadriglog i razmazenog bogatuna koji to sto radi radi samo da bi nervirao bogatoga ćaću, i njegova kompanija maloumnika? Oni su samo zadrigli proizvod svojih roditelja materijalista. Koga je za njih sve komplet briga.

Bore se ljudi za svetsku pravdu, ej, bacaju benzin na ambasade. Da su oni neki baje i da stvarno hoce da naprave razliku i da su bar malo kao ti komunisti sto su bili, oni bi zapalili domacinluk lopurdama koje su opljackale zemlju, a ovako su obicne budale. I treba da se hlade malo u zatvoru.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 09:54 - pre 178 meseci
Hehe da su hteli da pokazu hrabrost i svoje anarho-sindikalne ideje, mogli su da pokusaju Miskecovu gajbu da zapale... samo mi se nesto cini da ne bi ni stigli da pozovu taksi posle :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 10:21 - pre 178 meseci
Ima i fabrika gde radnicima kasne plate po nekoliko meseci, a oni koji se bune dobiju otkaz. Njima je mnogo potrebnija pomoc tih mladica nego grckoj ili americkoj ambasadi. Ili neka se samo prosetaju po buticima i neka provere koji je procenat prodavacica prijavljen, pa neka popricaju sa vlasnicima istih. Od paljenja ambasada samo naj...smo svi.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.111.*



+7 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 13:47 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Sta je to istina?

Evo ovako,primereno konzumentu jedna instant informacija vezana za tvoje pitanje:
Istina je sve ono što ti ne znaš,a ne ono što ti je komunistički mrak usadio u glavu.
Citat:
jedino su malo komunisti napravili razliku i doneli nekakvu kakvu takvu civilizaciju ovde,

a ovaj sitan drob i ne zaslužuje komentar,već je apostrofiran samo iz razloga neposrednog uticaja takvih "velikih" misaonih konstrukcija i na događaje pred grčkom ambasadom.
Citat:
Ivan Dimkovic:
Alo bre, Zarko Zrenjanin se borio protiv nacistickih okupatora koji su bombardovali zemlju a onda je i zauzeli.

Pa čini mi se da i onaj "milosrdni" okupator od '99-te nije bio ništa manje nacistički i nisam siguran da nije zauzeo zemlju,a ove što su palili njihovu ambasadu onomad zdušno osudiste...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 14:07 - pre 178 meseci
Citat:

Pa čini mi se da i onaj "milosrdni" okupator od '99-te nije bio ništa manje nacistički i nisam siguran da nije zauzeo zemlju,a ove što su palili njihovu ambasadu onomad zdušno osudiste...


Tako kratka recenica a suma svega pogresnog u Srbiji danas :)

Za pocetak - proveri definiciju "nacizma".


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.223.*



+558 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 14:10 - pre 178 meseci
Citat:
Kosuth: ...komunistički mrak...

Pisala djeca sastav u školi tema: 45 godina mraka pod Titom. Mali Perica završi za 5 minuta i krene napolje. Učiteljica ga pita: "Kuda Perice?" "Ja sam završio," kaže Perica. Učiteljica otvori teku, a Perica napisao: "yebem mu majku ko je upalio svjetlo!"
Citat:
Kosuth: a ovaj sitan drob i ne zaslužuje komentar...

More cuti tu, da vam nisu oni bili jos bi brisali bulju koprivama i ziveli bi u pecinama i kolibama, nego ste imali srecu da vam neki takvi kolektivisti bar infrastrukturu izgradise, koja ostade posle njih, jer se vi na sve drugo pos*aste i sve zivo unististe, pa sad hocete drugima da podmecete. Pre vase slobode i pustanja divljaka iz rupa da brane nejac i pucaju po ulicama ko je bre smeo da pomisli na to da baca benzine na ambasade? Vazno da se vi borite za svetsku pravdu protiv nacista od '99, evo i Rata se slaze. E necete vise. I sad ste opet izgubili kao i '45. Mozda treba da razmislite zasto je to tako, i o tome da nisu mozda ti vasi ciljevi, koji god da su, malo luzerski pa zato stalno gubite. I sta ste bre vi uopste bili pre pojave tog kolektivistickog drustva, neki divljaci koji gaze blato i zive u prljavstini. Ni puteve niste imali, a ni tu jednu prugu sto je bila niste hteli da napravite, nego ste se bunili zato sto se ona pravi. Takvi ste isti i sada, jer ocigledno ni za sta drugo niste sposobni osim da rusite. Prvo ste srusili Jugoslaviju, a sad kad vise nemate gde da rusite i kad ste uspesno saterani u obor i opkoljeni bodljivkavom zicom, sad rusite sami sebe. Nego dobro, bar ste vratili dostojanstvo. Doduse, u prljavstini zivite jos uvek. Jedna pasta za zube po stanovniku godisnje, malo li je.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.111.*



+7 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 15:42 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: "yebem mu majku ko je upalio svjetlo!"

Ne znam da li iko tebe na ovom forumu shvata ozbiljno,pa stoga ni ja neću da kvarim statistiku,nego se ti lepo,brže-bolje,skotrljaj unatraške u tu tvoju "mračnu rupu",jer ti očigledno nedostaje...

i čitaj Lobačevskog,nemoj da te stalno opominjem,možda i bude nade za tebe..

E,da,a šta ti je to 'pećine i kolibe'?Jesi li ti to negde video ili bio u tome?

Ja ovde u Vojvodini to nikada nisam video...aaa, da sećam se da su neki putnici iz vlaka bez voznog reda to pokušavali ovde da iskopaju,naprave,ali nisu umeli od cigle,a i nisu ni znali čemu služi.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
93.86.41.*



+104 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 16:12 - pre 178 meseci
Pre nego što krenete da se oduševljavate još jednom u nizu uspešnih akcija policije, mogli bi malo da razmislite o sledećem:

Ratibor je svojevremeno uhapšen kao verovatno prva osoba koja je ovde uhapšena zbog paljenja zastave. I to zbog američke zastave, a ne naše. I onda je upao u sistem.
Paljenje grčke ambasade je privuklo dosta pažnje, i policija je morala brzo da odreaguje. I onda su, u njihovom klasičnom stilu, pokupili "the usual suspects". Siguran sam da će čak i da padne neka presuda, uz priznanje koje je "dobijeno" unutar policijske stanice, pošto je to po našem zakonu moguće, verovali to ili ne.
Ratibor & co. su čak i meni prilično antipatična - komična ekipa, verovatno su ili bili uključeni u ovu akciju ili su znali o tome, ali to ne znači da su im sva prava uskraćena. A i prosto mi je neverovatno da je većina na ovom forumu prihvatila rezultat "istrage" zdravo za gotovo.
Sutra se, recimo, desi neki upad (hack) u bankarski sistem. I policija taj slučaj "reši" u neverovatno kratkom roku, vi uzmete novine i čitate kako su privedeni Ivan D., Ivan P. Milan G., itd... A policija rešila slučaj tako što su pokupili one za koje veruju da mogu da urade tako nešto i batinama izvukli priznanja.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.223.*



+558 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 16:45 - pre 178 meseci
Ko im je kriv sto su stalno vikali "vuk, vuk" pa ga na kraju dozvali.
Citat:
Kosuth: Ne znam da li iko tebe na ovom forumu shvata ozbiljno...

Evo placem, placem...
Citat:
Kosuth: ...čitaj Lobačevskog...

Ko je be taj? Rusende me ne zanimaju, posebno ako su mislioci.
Citat:
Kosuth: Ja ovde u Vojvodini to nikada nisam video...

Zato sto je Vojvodinu izgradila Austrougarska pa nije morao da gradi zli Tita kao ostale delove zemlje sto je, gde su brisali bulju koprivama, ako su je uopste brisali. Evo, kako tebe u plemenitoj i velikaskoj Vojvodini nije briga za ostale delove zemlje gde su tek komuinisti doneli bar malo civilizacije, nego gledas samo svoje doope i sto bi tebi mozda bilo bolje da nije bilo njih (a ne bi jer bi te brka gruzijac razguzio) , tako ni mene nije briga za tebe i nepravde koje su ti pocinjene, u vidu oduzimanja 3 ektara zemlje dedi. Katastrofa. Eto, meni pa bolje sto su oni bili. Ja se pa secam drugih stvari, na primer kako su tek oni uveli gradski vodovod, struju, kanalizaciju, napravili puteve i fabrike i skole i bolnice itd. Od kad njih nema ovi tvoji jednu banderu nisu pobili.
Citat:
Kosuth:aaa, da sećam se da su neki putnici iz vlaka bez voznog reda to pokušavali ovde da iskopaju,naprave,ali nisu umeli od cigle,a i nisu ni znali čemu služi.

Sramota, tako o najpravljim od svih pravih Srba.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 07.09.2009. u 18:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 19:07 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe da su hteli da pokazu hrabrost i svoje anarho-sindikalne ideje, mogli su da pokusaju Miskecovu gajbu da zapale... samo mi se nesto cini da ne bi ni stigli da pozovu taksi posle :)

Vidish zanimljiva ideja.. Mislim da bi tako nesto bilo fino prihvaceno :D
Kakva bre grcka ambasada... izgubili momci kompas ko i ovaj nas kosuth
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.111.*



+7 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 19:50 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Ko je be taj? Rusende me ne zanimaju, posebno ako su mislioci.

Aj' već kad pitaš,Andrej M.Lobačevski nije rusenda,ne boj se,a 'voleo' ih je makar koliko i ti,već je Poljak i na tvoju sreću nije"mislioc",već klinički psiholog,ako će to da te uteši.

"Politička ponerologija" je njegova naučna studija o prirodi zla prilagođenog za političke svrhe.

Pročitaj...možda ćeš u njegovom pisanju pronaći negde sebe,svoja razmišljanja i stavove...
Citat:
HeYoo: izgubili momci kompas ko i ovaj nas kosuth

Heej Džou,imam i viška kompasa,'oćeš neki...tek da ti se nađe...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.132.*



+5251 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 22:14 - pre 178 meseci
Nema sta Lesli da cita o politickoj ponerologiji, bolje receno patologiji, on ih je sam provalio.

A sto se tice anarho liberalnih ideja, to treba dozvoliti, pa ako preteraju i naprave lom, slede sankcije, jbga to je deo cele price, tako je sladje.

Ne vidim cemu protesti, ako je tako, ajd da pljackamo banke(malo zauzvrat), pa da protestvujemo protiv kazne..mnogo je isplativije

Poz
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.113.*



+558 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista07.09.2009. u 23:49 - pre 178 meseci
Citat:
Kosuth:"Politička ponerologija" je njegova naučna studija o prirodi zla prilagođenog za političke svrhe.

Nasao sam nesto ukratko sto placu po forumima, koje bre zlo, koje saosecanje, koji osecaj krivice, bla bla bla. To je sve za slabice. Ja sam ti po pitanju tog vaseg zla vise za istocnjake, ne postoji be ni dobro ni zlo, sve je to isto. To samo vi Europljani nesto galamite o dobru i zlu zato sto ste jos primitivne civilizacije, pa je eto za vas zlo sto su komunisti "oduzeli" (jel isparila ta zemlja mozda) dedi 3 hektara, a dobro je sto je on iskoriscavao sirotinju kao nadnicare. Nema od toga leba, nego kad porastete, civilizacijski, i vi cete tako kao ovi sa istoka.

Ali evo, cim ti mene savetujes, i ja cu tebe. Ti batali tog tvog Lobacevskog, nema leba od toga, nego uzmi Antihrista. To ce ti biti korisnije nego plakanje o zlu i o psihopatama.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.146.*



+111 Profil

icon Re: Protest zbog hapšenja anarhista08.09.2009. u 00:37 - pre 178 meseci
Anarhisti koji studiraju drzavni fakultet, toliko o tome. Slabo ko danas shvata ozbiljno ideologije i sl. sve je to razonoda dokonih razmazenih sinova i kcera bogatih roditelja.
Buduci da poznajem te krugove, studirah na filozofskom, mogu reci da je velika guzva na trzistu sekti. Obraz, justin, dveri, rasionalisti, 1389... sa desne strane; antifa, anarhisti, komunisti, sharp... sa leve strane.
Potreban je marketing da bi se regrutovali ljudi, ucvrstile pozicije...

Svako povezivanje sa bilo kakvom politikom i ideologijom jednostavno je smesno. Mislim, jeste prilika da neko izbaci svoj stav recimo o fasizmu, Srbima, Vojvodini...

Najverovatnije, neko od njih se povezao u Grckoj sa nekakvom organizacijom (globalnom organizacijom antiglobalista); i ovo je ili pokusaj dodvoravanja, pokazivanja snage, podrske (jednom recju inicijacija).. ili je izvrsavanje revolucionarnih zadataka.
Neko je izrazio sumnju u to da ih je policija brzo i lako pohapsila (mislim marko37)... Njih (anarhista) ima 20ak i ovi 'akcijasi' su poblegi taksijem sa lica mesta, nije bas bilo tesko skapirati ko je. Inace Ratibor kada je palio tu famoznu americku zastavu, slucajno se zadesi Zelimir Zilnik tu sa kamerom, da ovekoveci taj hrabri antiglobalisticki cin. Marketing.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Protest zbog hapšenja anarhista

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15318 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.