Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 131950 | Odgovora: 399 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?23.01.2011. u 20:06 - pre 160 meseci
http://vimeo.com/18720200
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?23.01.2011. u 20:48 - pre 160 meseci
^^
Ko ce verovati tim nevladinim organizacijama za koga rade i zasto zele da uzbune narod.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?23.01.2011. u 21:10 - pre 160 meseci
Citat:
Pirossi: za početak neki dijazepam ili njegovi derivat, onako 3 puta dnevno po 5 grama.
u slučaju pogoršanja simptoma uvesti neki anti-psihotik a bogami i mišićni relaksant.


Molim te nemoj vise da se hranis proizvodima ovog ludaka :)
Na solunskom frontu srpski vojnici pokazivali na bajonetima bugarskim - hleb :)
Da ne verujes, ove to demoralisalo :)



Da ponovim snimak :)

Stojim iza svake reci ovog 'ludaka'!

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 23.01.2011. u 23:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?23.01.2011. u 21:37 - pre 160 meseci
@Isak666

Taman da sjasu jedni ekstremisti NVO eto drugih... ljudi sredina je bitna :)
Nista nije ruzno pruziti otpor neproverenim stvarima, ja licno volim napredak, ali neka
me zaobidju, ne volim biti zamorce :)

Samo cackanje oko gena donosi kod mene opravdanu sumnju da samom takvom ishranom
nece korisna flora u nasim crevima poprimiti nove osobine hrane koju unosimo!

Kompleksna je sve to stvar... mnogo brzopleto se 'srlja' u napredak...
kazem ja, lepo je da covek unapredjuje svoju okolinu, svoj zivot...
ali sta smo mi u stvari uspeli?

Uspeli smo kao zamenu teza u tehnoloskom napretku da promovisemo razne nastranosti
koje postoje od sveta i veka kroz istoriju kao civilizacijski napredak...
zatim gomila polupismenih snobova, kojima se sta servira kao IN, to je ultimativno IN :)

Polako ljudi, mi smo kriticka bica, i sama ta osobina cini nas ljudima a ne konzumentima i gotovanima,
kod nekih to zakrzljava, pa zbog svoje manjkavosti nije razlog da ostale proglasava
za maloumnike :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?23.01.2011. u 22:03 - pre 160 meseci
Ne znam ja.
Znam samo da NVO sisaju drzavu, evo ovi nesto sa fakultetima, pa sa nemackim Zelenim, pa tip iz Unesca im bio, pa Rusi.
Ko zna sta se tu valja.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?23.01.2011. u 22:08 - pre 160 meseci
Citat:
Isak666: Ne znam ja.
Znam samo da NVO sisaju drzavu, evo ovi nesto sa fakultetima, pa sa nemackim Zelenim, pa tip iz Unesca im bio, pa Rusi.
Ko zna sta se tu valja.


A zabole nas :)
Taj koncept je interesni, znam par likova koji me pozivali da zarad materijalne koristi pridjem :)
Treba neki put biti dosledan samom sebi i svojoj ideji, a bez koristi :)
To nas cini ljudskim bicima...
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:09 - pre 160 meseci
Srbija na samrti zbog modifikovane hrane

Ako se u Srbiji ozakoni uzgoj, uvoz i distribucija genetski modifikovanih organizama, to će biti pogubno za narod i ravno izdaji nacionalnih interesa, kaže za "Vesti" predsednik Ekopokreta iz Novog Sada, Nikola Aleksić.

Nikola Aleksić: Kakvu hranu jedemo?

Najava Miodraga Kostića da će me tužiti zbog mojih navodnih izjava da on uvozi genetski modifikovanu hranu, nije zastrašivanje mene, već zastrašivanje naroda da će ako podigne glas, proći kao ja. Mene ne mogu zastrašiti, jer sam se uvek borio za svoja uverenja. Nisu me uspeli ni ubiti, iako su devedesetih godina nekoliko puta pokušavali. Obarali me kolima, pucali u moj auto, bacali bombu dok sam pecao... Nikada neću odustati od ove borbe, Srbija ne sme da počne da uvozi, distribuira niti prodaje GMO, jer će pola naroda od toga pomreti - kaže za "Vesti" Nikola Aleksić, predsednik Ekopokreta iz Novog Sada.

Kako komentarišete optužbe MK grupe?

- Mi smo okupirana zemlja! Okupirali su nas Monsanto i ostali koji se bave bioinženjeringom. Oni vrše pritisak na Vladu Srbije da promeni zakon o upotrebi genetski modifikovanih organizama, a sve po nalogu Amerike koja lobira za Monsanto. Kriju od naroda, a već su napravili nacrt novog zakona kojim će se odobriti uzgoj, uvoz i distribucija GMO. Ja im smetam u tome, jer optužujem predsednika i Vladu Srbije da izdaju nacionalni interes građana ove zemlje.

Citat:
Pet puta izbegao likvidaciju

Na koji način su pokušavali da vam stanu na put?

- Život mi je bio ozbiljno ugrožen 90-ih godina su pokušali da me ubiju nekoliko puta. Letos su kod mene bila dvojica bezbednjaka. Jedan od njih mi je rekao da sam do sada pet puta izbegao planiranu likvidaciju.


Šta to znači za ljudsko zdravlje?

- Više od 200 akademika i profesora naših fakulteta stoji iza toga da će ako počnemo da koristimo GMO pola Srbije pomreti od raznih boleština. Ovaj sistem nameće obavezu korišćenja antibiotika i rekombinovanog goveđeg hormona rasta. Upotreba ovog hormona u ishrani dovešće do toga da će devojčice u osmoj godini ulaziti u pubertet, a već u 18. dobiti kancer materice, dok će dečaci u tom dobu dobijati rak prostate.

Kažete da će vas Kostić tužiti zbog vaših navodnih izjava?

- Upravo tako, navodnih izjava. Nikada, ni u jednim medijima, nisam rekao da on uvozi genetski modifikovanu hranu. Govorio sam samo da je vlasnik MK komerca Miodrag Kostić, na poljoprivrednom sajmu 16. maja 2007. godine, potpisao ugovor sa Monsantom i tako postao njihov predstavnik i distributer.

Šta to znači?

- Monsanto je američka kompanija i najveći svetski proizvođač genetski modifikovanih organizama. Preko MK komerca u Srbiju uvoze genetski modifikovanu soju i kukuruz, iako je važećim Ustavom ova hrana zabranjena u Srbiji. Oni priznaju da uvoze soju, ali ne i kukuruz.

Kako ćete se braniti ukoliko do tužbe dođe?

- Ne treba stvari tako postaviti. On prvo treba da dokaže da sam ja negde rekao da on uvozi GMO, pa tek onda može da pokrene tužbu protiv mene. Ne plašim se, još sam živ iako sam se boreći za svoja uverenja nekoliko puta našao na ivici smrti.

Citat:
Uništili kukuruz

Odakle vam dokazi da MK komerc uvozi GM kukuruz?

- Da uvoze i kukuruz govore njihovi izveštaji koji su dostupni svakom ko ume da rukuje računarom i uđe na njihovu internet stranicu. Izveštaji MK komerca kažu da su uspeli da udvostruče prinos kukuruza. Ej udvostručiti prinos, pa to se može jedino upotrebom GM semena. E upravo to ne govore narodu, da ovaj kukuruz ima samo tri odsto belančevina, a naš domaći više od 10 odsto. Ovaj novi kukuruz nije dobar ni za stoku.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:11 - pre 160 meseci
Citat:

. Ej udvostručiti prinos, pa to se može jedino upotrebom GM semena


I nikako drugacije :-)

I da li to doticni eko-lik smatra da GM kukuruz ima 100% bolji prinos? :-))))))))))

Citat:

Srbija na samrti zbog modifikovane hrane

Ako se u Srbiji ozakoni uzgoj, uvoz i distribucija genetski modifikovanih organizama, to će biti pogubno za narod i ravno izdaji nacionalnih interesa, kaže za "Vesti" predsednik Ekopokreta iz Novog Sada, Nikola Aleksić.


Jasta, cinjenica da je Srbija u samom svetskom vrhu po broju pusaca, prilicno visoko po broju kardiovaskularnih oboljenja kao posledica notorno lose ishrane i cigareta, da je medju POSLEDNJIM ZEMLJAMA NA SVETU koje su izbacile olovni benzin i sl... to su sve sitnice.

Ali ako dodje GM hrana... e TO ce da izazove "samrt" :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:13 - pre 160 meseci
Citat:
zasun:E upravo to ne govore narodu, da ovaj kukuruz ima samo tri odsto belančevina, a naš domaći više od 10 odsto. Ovaj novi kukuruz nije dobar ni za stoku. 

Ivane Dimkoviću, ovde je reč o GM kukuruzu, i nemoj brkati babe i žabe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:15 - pre 160 meseci
"izdaja nacionalnih interesa" bi zaista bio uvoz GM semenja, ali iz sasvim drugog razloga...

Zato sto bi time Srbija onemogucila izvoz u EU (gde su GM biljke zabranjene za uzgoj radi ishrane uz par izuzetaka) - sto bi bilo katastrofalno jer je EU najvece trziste za srpsku poljoprivredu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:19 - pre 160 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: "izdaja nacionalnih interesa" bi zaista bio uvoz GM semenja, ali iz sasvim drugog razloga...

Zato sto bi time Srbija onemogucila izvoz u EU (gde su GM biljke zabranjene za uzgoj radi ishrane uz par izuzetaka) - sto bi bilo katastrofalno jer je EU najvece trziste za srpsku poljoprivredu.

Da, i vidimo kako je prošla Argentina sa masovnim uzgajanjem GM soja radi masovnog izvoza a pored toga im je zauvek uništena zemlja usled masovnih upotreba hemijskih totalnih herbicida....
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:25 - pre 160 meseci
Pa jesu GM ili herbicidi krivi? Ne ide to zajedno
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:30 - pre 160 meseci
Citat:
Wi-Fi: Pa jesu GM ili herbicidi krivi? Ne ide to zajedno

Ma nije valjda. Ako gajiš samo GM kulture bez totalnih herbicida za nekoliko godina će to ostaviti veoma velike bespovratne trajne štetne posledice za životnu sredinu, a ako poprskaš još i sa totalnim herbicidima to će samo još mnogo brže uticati štetno po okolinu a ujedno i na narušavanje zdravlja stanovništva bez ikakve mogućnosti oporavka.
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 19:57 - pre 160 meseci
"Postoji odličan dokumentarac (How to Save the World) o zemljoradnicima u Indiji i jednom sjajnom čoveku koji im pomaže da stanu na noge...

Ukratko...Vlada Indije je šezdesetih u saradnji sa velikim svetskim proizvođačima hibridnih semena, pesticida, herbicida, insekticida i drugih ...cida (pominju se Monsanto i Sindženta) u takozvanoj zelenoj revoluciji napravila plan po kome su sitni farmeri koristili zaštitna sredstva i semena tih proizvođača kako bi im se povećali prinosi...

Seljaci su isprva imali bolje prinose, ali posle nekoliko godina većina farmera je bila na ivici egzistencije jer su se njihovi dugovi nagomilavali, pošto je novi način proizvodnje bio znatno skuplji. Zemlja je, konačno, prestala da daje plodove...Dobro je bilo jedino Monsantu.

Žalosne su slike zemlje koja je nakon decenija isušivanja i tretiranja zaštitnim sredstvima postala tvrda kao kamen i neupotrebljiva...
U dokumentarcu se navodi podatak da je više od 150.000 farmera od 1993. u Indiji izvršilo samoubistvo...mnogi su bili prinuđeni da kupuju genetski modifikovano seme, kao deo kreditnog paketa...

Glad u svetu nije posledica nedostatka hrane, već posledica trgovinske liberalizacije, industrijalizacije poljoprivrede, genetskog inžinjeringa i vojne dominacije, kaže se u filmu...

Kada korporacije počnu da diktiraju šta će farmeri da sade, oni kontrolišu šta ćemo svi mi da jedemo...

U Indiji se oko 60 % stanovništva bavi zemljoradnjom na najviše jednom hektaru zemlje.
Danas se oni na svojim malim posedima okreću neotrovnim i potpuno prirodnim načinima gajenja biljaka. U tome im pomaže sedamdesetogodišnjak sa Novog Zelanda, Piter Proktor.

On sa svojom suprugom obilazi zemljoradnike i uči ih kako da prave najbolji kompost, kako da sade biljke, pokazuje kako će se priroda postarati da insekti ne unište ono što seljaci poseju...sve je potpuno prirodno, a zemlja je zahvalna i daje odlične, i što je najvažnije, zdrave plodove...

Zemlja je zdravija, voda je zdravija, vazduh je zdraviji, ljudi su zdraviji..."

 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 21:01 - pre 160 meseci
Ma posle poslednjeg posta procita nesto - kakvo bre udvostrecenje?
Nema to kod GMO, ono je samo to, a koji andrak to dragi Bog zna...

To su obicne biljke bez ikakvih kvaliteta nasparm 'nemodifikovanih', samo treba
da zatrujete zemlju totalom, da sve zivo polipse na istoj da bi ovo to tolerisalo,
a onda priroda kakva je Bog dao da odgovor - visoko toleranta pirevina i slicne biljke :)
A vi gospodo jedite to cudo od tehnologije sa viskom otrova :)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?28.01.2011. u 21:10 - pre 160 meseci
Sve u svemu slepcine jedne, Bog vam je dao da se igrate malo, igrajte se, on se slatko zabavlja
gledajuci mrave kad prave mravinjak , a posalje zalutalog putnika da ga sutne!

Radite nesto korisno, a ne da trujete sve oko sebe, retardi, nije vam Bog dao ovaj svet u nasledstvo.

 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?29.01.2011. u 02:52 - pre 160 meseci
Citat:
milance_kg: Sve u svemu slepcine jedne, Bog vam je dao da se igrate malo, igrajte se, on se slatko zabavlja
gledajuci mrave kad prave mravinjak , a posalje zalutalog putnika da ga sutne!

Radite nesto korisno, a ne da trujete sve oko sebe, retardi, nije vam Bog dao ovaj svet u nasledstvo.


Nema razloga da se nerviras, nekome je urodjeno da bude livra i to je to....

Elem protiv takvih se ne moze ici recima tipa "Nemoj ciko da me trujes bicu dobar...", ima protiv takvih samo jedno resenje:
Ti meni bolest u kucu ja tebi bombu u porodicu i kraj....

SAMO TAKO I NIKAKO DRUGACIJE.
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?29.01.2011. u 22:21 - pre 160 meseci


Drugi deo - nastavak-

http://vimeo.com/18951214
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?31.01.2011. u 18:48 - pre 160 meseci
Jel odavde ta svetleća piletina

Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
87.116.158.*



+45 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?31.01.2011. u 19:52 - pre 160 meseci
Ne znam da li je neko primetio ali o GM se tek sad govori na televiziji, a koliko vidim tema je pokrenuta 2009 godine.

E sad, mrzi me da citam sta i kako, da li je zdravo ili ne. Ali valjda postoje neki podaci o tome. Ali kome danas verovati?
Ako koriste Amerikanci, zašto ne bi smo i mi??? Samo pitam, ne znam. Jeste da su oni sve vise gojazni, da je njihova ishrana nekvalitetna...pa sad treba naci neki kompromis. Ja predlazem, da se dozvoli tako nesto, ali da obican covek zna sta kupuje. Pa ko hoce nek rizikuje. Ne verujem da bi za 30 godina osetio posledice. mozda tek kasnije...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Genetski modifikovana hrana ipak u Srbiji?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 131950 | Odgovora: 399 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.