Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji NOVI auto do 9700e?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koji NOVI auto do 9700e?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11547 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?15.09.2009. u 21:27 - pre 177 meseci
@horvat ...vecjinu sam probao makar seo...uslovi su bili ABS, KLIMA, podizachi, servo...bez ostalog bi prezhiveo :)
kazhem jedino sam se trgao kod sanderove potroshnje......na to jednostavno nisam obracjao pazhnju mislio sam ...da su blizhe svi oni po potroshnji...ali eto iznenadjenje..idu od 6-10L u gradu.....za istu "konjazhu".

@nebojsa nemoj da mislish da provociram, ali malo mi je nelogichno da dam 1200e za jachi motor i suvozachki airbag...ja nisam primetio da dobijam josh neshto....znam da je bolji motor...ali eto...boli me razlika....mnogo je to goriva/servisa....zato pitam....
znachi gledam pakete sa klimom za 1.1 i za 1.25...znachi najobichniji paket sa klimom i to je razlika izmedju ta dva motora....
Jedino ako znash neshto shto ja ne znam ..neki deal...pogodnost....
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?15.09.2009. u 21:30 - pre 177 meseci
zoxy, veruj mi da vredi da se cenkaš i to kod bilo koga. Retko ko sad kupuje auto za keš, a marže su velike i uvek postoji prostora. Idi do više salona jednog istog proizvođača (ja bi bar tako radio)

I da, kao što je to već neko rekao, kupi ono što ti se sviđa (nebitno da li je i najracionalnije) ipak ćete se družiti neko duže vreme
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?15.09.2009. u 21:32 - pre 177 meseci
Hteo sam ja swifta, ali eto zeznuli me dok sam ja mozgao digli cenu. sada trazhim "utehu" ...tj glas razuma...neshto da se kotlja a da ne kupim bash "s*****"
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?15.09.2009. u 21:41 - pre 177 meseci
Citat:
zoxy:

@nebojsa nemoj da mislish da provociram, ali malo mi je nelogichno da dam 1200e za jachi motor i suvozachki airbag...ja nisam primetio da dobijam josh neshto....znam da je bolji motor...ali eto...boli me razlika....


Ne mislim da provociraš (niti bi to imalo nekog smisla), imaj samo u vidu da je odluka o kupovini auta i stvar ukusa i ličnih potreba.

Motor 1,25 16v Kappa je odličan (full aluminijum, DOHC 16V, knock-sensor, drugačija glava, 2 mikroprocesora, itd), vrlo je snažan i znatno prevazilazi klasu kojoj i10 pripada svojim spoljnim dimenzijama, a motor određuje kvalitet vožnje, užitak/neužitak u vožnji, zamor itd.

I10 sam konstatovao da je dobar čim se pojavio, ali na motor 1,1 IRDE nisam nešto odreagovao, mada je i on jedan od najjačih u klasi. Ali kada se pojavio Kappa, to je motor iz više klase i on tom autu daje sasvim drugu dimenziju po svim parametrima vožnje.


edit, jedan detalj recimo:

i10 je jedini auto A segmenta koji ima napred hlađene diskove i nazad diskove. Nijedan drugi auto A segmenta to nema (osim najnapucanijih GTI varijanti), a nemaju ni ulazne verzije B segmenta, pa ni i20. Tek jače verzije B segmenta i C segment ima tu konfiguraciju.





[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 16.09.2009. u 08:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 08:03 - pre 177 meseci
U cemu je fora kod Hyundai-ja 0 % kamate na lizing za i30?
 
Odgovor na temu

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 09:18 - pre 177 meseci
Fora je 1.5% odobravanje kredita i shto morash da placjash po EFG gornjem kursu i da budesh osiguran u kasko kucji po njihovom izboru...ne znam kako ide zadnja rata "otkup" vozila


znachi na ulici je euro bio 92.5 donji kurs po toliko para prodash euro...a gornji kurs u efg je 95.8 dinara...znachi izgubish tu 3.3dinara po euru shto je 4% i an to josh dodash onih 1.5% za odobravanje lizinga........to je vecj 5.5% vishe + shto oni biraju kasko kucju shto ne mora da je loshe...ali eto....

Ja sam se konkretno raspitivao za i20 kada je bilo 2% tako da na kraju je ispalo 2%+1.5%+4% .......Nije JAKO mnogo...ali nije ni 0 tj 2 kako kazhu u "Reklami"....


e da ..i 400e je jeftinije vozilo za kesh...tako da je to josh dodatnih 3-5% zavisi od vozila za koje se "odluchish" ja pricham o avgustovskoj akciji koja je vazhila za i20-2% i i30-0%
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
78.155.50.*



+1232 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 13:31 - pre 177 meseci
Citat:
zoxy
@Nocni Pa ne planiram valda da ga prodam, josh ga ni kupio nisam :) hehe :) Ne znam ja ne kupujem PAMETNO tj ne mislim koliko bi koshtalo da se jednom prodaje....svakako bi makar 5 godina bio chlan porodice...


Ma ja sam, kao jos jedan argument, samo rekao da ako kupis stari model npr. punto, astra i sl... izgubices dosta kad ga budes prodavao i teze ce se prodati nego npr. swift ili neki drugi moderan auto... ali to je periferan argument... glavno je sto ces cijelih tih nekoliko godina voziti stari model vozila koji je izasao 1999 godine...
Zarko je rekao da se ne slaze samnom i da je pristalica da se uzme auto na zalasku ili neki od vaskrslih modela jer su provjereni... on je to i potvrdio kupovinom poslednje generacije golfa 5...
Tada je vec postojao i bio u ponudi golf 6 kojih ima i starijih od njegove petice...
Kroz recimo 5 godina ta sestica ce jos uvijek biti aktuelni model i bice drasticno skuplja od njegove petice koja je na papiru novija... isto onoliko koliko je sad skuplja petica od cetvorke ako su oba 2003g...

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 15:05 - pre 177 meseci
Citat:
Nocni: Kroz recimo 5 godina ta sestica ce jos uvijek biti aktuelni model i bice drasticno skuplja od njegove petice koja je na papiru novija... isto onoliko koliko je sad skuplja petica od cetvorke ako su oba 2003g...

Pa nije li on tu "drastičnu" razliku već uštedeo pri kupovini?! Stari model treba jednostavno posmatrati kao drugi model, različitih osobina i različite cene i to je to.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
91.148.111.*



+1349 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
Naravno.

Žare je kupio G5 1,9 TDI sa svom opremom za cenu čak i manju nego koliko je koštao G6 1,4 klot. Reći da će posle n godina on izgubiti više nego neko sa G6 je naprosto netačno.

Upravo je obrnuto, tom G6 klot će cena pasti više, što vidimo da se već i desilo.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
78.155.50.*



+1232 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 19:40 - pre 177 meseci
Nije bas tako... prvo, njegov golf je trendline a to je najnizi nivo opreme... to sto je on (eventualno) stavljao navigaciju ili ga cipovao to se ne racuna i ne mozes da tvrdis ovako nesto... drugo, nije velika razlika u cijeni izmedju onog sto je on platio i sestice... bas je on prije neki dan postovao kolike su cijene golfa 6 u razlicitim nivoima opreme...
U svakom slucaju slazem se sa @jablan u dijelu da ta 2 auta treba posmatrati kao odvojene modele...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
91.148.111.*



+1349 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?16.09.2009. u 20:14 - pre 177 meseci
Jeste tako, naravno.

Vozio sam njegovog Golfa solidno, ne znam detalje opreme, on će ti pojasniti, ali ima Climatronik i ALU felne, to je kod VW veoma daleko od trendline

Čip i navigaciju naravno da ne računam. U to vreme je cena osnovnog totalno klot G6 bila preko 17k.

No, to za ovu temu nije mnogo bitno. Generalno se slažem da su Astra, Punto, Sandero i slični auti prethodne generacije vrlo dobra kupovina, naravno za onoga traži najveće dimenzije i prostor u odnosu na cenu.

Cena takvih auta je na minimumu, ne može biti manja i sigurno je da u budućnosti neće mnogo padati, jer naprosto sa ovim njihovim sadašnjim cenama ima malo prostora za to.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?17.09.2009. u 00:50 - pre 177 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Jeste tako, naravno.

Vozio sam njegovog Golfa solidno, ne znam detalje opreme, on će ti pojasniti, ali ima Climatronik i ALU felne, to je kod VW veoma daleko od trendline


... i 6 brzina, MP3 fabricki, jonizator, kozni paket (trokraki volan i rucica menjaca u antrazit kozi), kolor paket, srednju konzolu, tempomat, i fotosezitivna sva stakla (potpuno nepotrebne suncane naocare), i vetrobransko staklo sa izolaciom od elektromagnetnog zracenja, podizace sva 4 prozora da i ne spominjem, i jos sijaset toga


a inace to je normalno kod Golfa da isto godiste starija verzija vise kosta. Tako je bilo i sa mk3 na mk4, takodje i sa mk4 na mk5, a tako je i sa mk5 na mk6. Potpuno jasno i zbog cega: ima vise opreme, a manje decijih bolesti i to vec svi znaju.


Za isto godiste potpuno je nebitno kojoj generaciji pripada vozilo:

http://suchen.mobile.de/fahrze...p;usageType=&usedCarSeals=


Auti su izmesani a u ceni vise igra sve ostalo od samog modela kao sto se i vidi i vrlo cesto je stariji model skuplji.






[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 17.09.2009. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
78.155.50.*



+1232 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?17.09.2009. u 09:56 - pre 177 meseci
Nije mi jasno sta je poenta postavljanja ovog linka... isti auto kao tvoj je 3.500 € iz 2004g???
Svi mi dobro znamo da to nije tako i da je taj auto pod nekim problemom... preskoci jedno 20 strana naprijed i vidjeces da se cijene za pristojno ocuvan primjerak krecu oko 8.000 pa i vise...
Nabrajao si opremu ali nisi nam rekao je li trendline oko cega je bila polemika... trendline 2003 i 2009 ni u kom slucaju ne sadrze isti paket opreme jer moraju da dodaju opremu da bi ga mogli prodavati na zalasku karijere...

P.S. Zarko, imam jednu isjecenu dzetu 2008 sa velikom navigacijom u totalnom fulu... pa ako te interesuje da jos malo nabudzis golfa sa fabrickom opremom javi se

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?17.09.2009. u 11:48 - pre 177 meseci
Off.

Moj je trenline ali ima sve, pa i previse toga .


On.

Nisi u pravu. Dedcenijama pratim cene i uvek je tako bilo da poslednji modeli istog godista kostaju ili isto ili vise od prvih modela takodje istog godista. Narocito, ako je vreme prodaje vece od 5 godina.

Sto se tice Klasica, vecini vlasnika (ne u CG) uopste nije vazno koliko ce im vozilo izgubiti nakon 10 ili 15 godina voznje. Mnogo im je vaznije, kako ce i kako se jedno novo vozilo odrzava, a jasno je svima kakva je situacija ako je rec o vozilima koja vec odredjeno vreme trce na putevima u odnosu na ona koja su se tek pojavila. Mislim da nije potrebno dodatno obrazlozenje.


Citat:
Nocni: P.S. Zarko, imam jednu isjecenu dzetu 2008 sa velikom navigacijom u totalnom fulu... pa ako te interesuje da jos malo nabudzis golfa sa fabrickom opremom javi se


Nisi ni svijestan koliko si pogodio sustinski problematiku kupovine, u ovom slucaju VWa

Upravo zbog toga ih mlogo volem.

P.S. Da nemas mozda isjeceni i10 u fulu pa da povadimo centralne brave
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?17.09.2009. u 23:49 - pre 177 meseci
Ta priča o dostupnosti i jeftinoći delova za VW kod šabačkih i drugih mafija je u najmanju ruku trula, naročito ako se ne kaže odakle to potiče.

Tačno je da delove za VW možeš naći na svakom otpadu ili kod ovog ili onog mafijaša, ali treba reći da je ta "mogućnost" isuviše skupo plaćena.

A plaćena je samim svojim postojanjem, dakle ta navodna "mogućnost" je direktna posledica ogromnog broja ukradenih VW vozila koja završavaju upravo na taj način.

Dakle, tačno je da "delove za VW imaš na svakom ćošku i jeftini su", ali je najmanje isto toliko tačno da je postoji velika verovatnoća da će i tvoj auto u jednom trenutku završiti kao i ti čije delove možeš da kupiš "jeftino i na svakom ćošku".

E pa sad: jeftini delovi i strah da će i tvoj auto završiti među tim delovima - sa jedne strane i skuplji delovi, ali život bez straha - sa druge strane.

Odlučite sami
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?18.09.2009. u 00:19 - pre 177 meseci
Nema to veze sa cenom i kolicinom raspolozivih delova. Mnogo veci uticaj od tih misterioznih, ili latentnih kradja, ima broj vozila koji je na odredjenom prostoru, u "opticaju".

Kao sto za Korejance najvise delova ima u Koreji, ili za Toyotu u Japanu, tako za VW ima ovde kod nas i sire. Kolicina NOVIH (ne polovnih i ukradenih) delova kao i dodatne opreme na recimo najvecol pijaci u Eropi, Ebayu kada je u pitanju grupacija VW zauzima vise od polovine celokupne prodaje. Samom tim je i veca konkurencija pa su i delovi jeftiniji i dostupniji.

Za Koreance ne mozes pronaci ni jedan sraf vec se sve narucuje iz Koreje, ili neke druge fabrike po belom svetu. Onaj ko misli da mu nikad nista nece trebati za svoje vozilo, ma koje marke ono bilo, grdno se vara. Obicno se nakoh prvih susreta sa takvim problemom, pokunje i vise ne klicu onako kako su to cinili do tog trenutka. U svojoj praksi cesto se susrecem bas sa takvim likovima i prilicno su mi poznati.


Prema tome ne bi bilo na odmet razmisljati i o necemu ovakvom, pogotovo ako se vozilo uzima na duze.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
78.155.50.*



+1232 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?18.09.2009. u 00:20 - pre 177 meseci
Vozilo se moze zastiti od kradje 99% samo sto kosta ta zastita...
Tvrdim da Zarkovog golfa ne moze odvesti niko sem pauk. Pauk isto tako moze uzeti i tvog i10...
Polovni djelovi su inace mnogo jeftiniji od novih ne vezano za izvor nabavke (ne moraju biti sa otudjenog vozila, mogu biti i sa havarisanog a legalnog)
Ilustracije radi, novi motorni kompjuter za golfa 5 kosta 1.450 eura, polovni je 10 puta jeftiniji i u njemackoj i kod nas... udji na ebay i uvjeri se...
Zarko je htio sa onom opaskom da kaze da ti recimo nemas, ili imas izuzetno malu sansu da kupis uopste bilo kada polovan dio za hyundai...









 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.teledot.net.



+768 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?18.09.2009. u 12:32 - pre 177 meseci
Citat:
Za Koreance ne mozes pronaci ni jedan sraf vec se sve narucuje iz Koreje, ili neke druge fabrike po belom svetu.


Pitajte Nikolu_BGD-a koliko dugo mu ne radi svetlo u kabini na ceed-u? ;)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?18.09.2009. u 14:07 - pre 177 meseci
Nikola je smeker pa je svetlo namerno iskljucio da ga ne vide sa kim (kom) je .
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Koji NOVI auto do 9700e?18.09.2009. u 15:00 - pre 177 meseci
Cekaj, zar ne postoji 7godisnja garancija za tu sijalicu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koji NOVI auto do 9700e?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11547 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.