Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komunalna taksa za isticanje firme ?

[es] :: E-Poslovanje :: Komunalna taksa za isticanje firme ?

[ Pregleda: 16287 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gargoyle

Član broj: 7803
Poruke: 55
93.87.159.*



+3 Profil

icon Komunalna taksa za isticanje firme ?27.09.2009. u 19:39 - pre 176 meseci
Interesuje me u čijoj je nadležnosti da izda rešenje o načinu i visini plaćanja troškova komunalne taksa za isticanje firme na poslovnom prostoru?


Situacija je - preduzetnička paušalno oporezovana firma je osnovana pre 6 meseci, nemamo knjigovođu, još nismo dobili rešenje o komunalnoj taksi. Poslovni prostor = stan. Imamo rešenje o paušalmo utvrđenom porezu, na tom rešenju se ne spominje ova taksa.

Kako da postupimo dalje? Čekamo rešenje? Sami se javljamo .... gde?

Hvala.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?27.09.2009. u 21:56 - pre 176 meseci
Pozdrav,

odredjuje je jedinica lokalne samouprave (u slucaju Bgd-a to radi bas grad sada), tako da u 27.marta trazis to resenje. Verovatno kasni zato sto je opet grad preuzeo od opstina, ako je u pitanju Bgd. Interesantno je to sto si zakonski obavezan da istaknes firmu i imas predvidjene kaze za neisticanje, a shodno tome, kad vec istices (hteo ili morao), onda moras to i da platis, jelte....
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?28.09.2009. u 07:20 - pre 176 meseci
Evo zvaničnog linka Uprave javnih prihoda Grada Beograda.
http://www.finansijebgd.org/index.php

Inače, iako su gradska služba, i dalje su često zajedno smešteni u kancelarijama Poreske uprave (koja je republička služba).
U 2007. i 2008. godini imali smo 2 slučaja gde su preduzetnici tražili od Uprave javnih prihoda da ne plaćaju firmarinu jer nisu istakli firmu, i ukinuto im je rešenje.

Inače po Zakonu o privatnim preduzetnicima, obaveza je da preduzetnik istakne firmu. Međutim u gornjim slučajevima ukidanja rešenja, pomenuti preduzetnici su kontaktirali lokalnu komunalnu inspekciju koja im je potvrdila da ne kažnjava ukoliko nije istaknuta firma.

No, ta dva slučaja su bila u 2007. i 2008. godini, pa bi trebalo proveriti da li još uvek to važi.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?28.09.2009. u 15:25 - pre 176 meseci
Pozdrav,

zvuci mi malo neverovatno, ali najzad sam doziveo da neko napise da je rec o sporadicnom iskustvu, a ne da na osnovu izuzetka kreira apsolutno pravilo. Svaka cast, iskreno.

Da, i ja znam za slucajeve preduzetnika kojima je ukinuto resenje (2008., Sopot i Palilula) i na osnovu toga ih do sada nije niko kaznio ali zakonska forma jos uvek je na suprotnom kursu tako da je vrlo nezahvalno savetovati ista drugo sem insistiranja na resenju sto pre.
 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
93.86.173.*



+2 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?15.01.2010. u 07:40 - pre 172 meseci
Pre neki dan dobijem resenje za taksu za isticanje firme za 2009 godinu sa rokom placanja zaostalih dazbina od 15 dana.

Imate li komentara?

Firma mi je registrovana u stanu jer nemam poslovni prostor jer sve obavljam na terenu.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
93.86.154.*



+165 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?15.01.2010. u 07:58 - pre 172 meseci
komentari su suvišni...ustvari bilo ih je mnogo..
ako si koristio pretragu i pažljivo čitao.
uložiš žalbu na rešenje u tvojoj opštini i to je to

 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?18.03.2011. u 14:10 - pre 158 meseci
Postavio sam na sajt ažuriranu

Odluka o lokalnim komunalnim taksama u Beogradu

i

Zone na teritoriju Grada Beograda

pa ako plaćate možete da se informišete.

Mislim da je za firmarine sledeći deo malo izmenjen u odnosu na ranije:

Iznos takse na firmu propisan za odgovarajuću zonu i delatnost umanjuje se:
1) Pravnim licima, koja su prema zakonu kojim se uređuje računovodstvo, razvrstana u:
- srednja pravna lica za 40%.
- mala pravna lica za 70%.

2) Pravnim licima, čije je sedište na teritoriji grada Beograda, taksa se umanjuje za 20% za istaknutu firmu izvan sedišta, s tim što se za srednja i mala pravna lica ovo umanjenje primenjuje u odnosu na iznos takse utvrđen primenom olakšice iz podtačke 1) ove tačke.

3) Udruženjima građana, savezima, društvima i ostalim nedobitnim organizacijama, taksa se umanjuje za 80%.

4) Za isticanje firme na kiosku, na tezgi u zatvorenom prostoru i na objektu na kome je otvoren šalter, taksa se umanjuje za 80%.

5) Za isticanje firme na tezgi na otvorenom prostoru, taksa se umanjuje za 90%.

6) Preduzetnicima se taksa umanjuje za 80%.

7) Novoosnovano pravno lice, za godinu u kojoj je registrovano za obavljanje delatnosti, taksu plaća umanjeno za 65%.

8) Takseni obveznik koji ima pravo na umanjenje, može koristiti olakšice ili deo olakšice, za koje dostavi odgovarajuće dokaze nadležnom odeljenju UJP.

9) Taksenom obvezniku koji ima pravo na umanjenje po više osnova, ukupno umanjenje ne može biti veće od 80%, izuzev obveznika iz podtačke 5) ove tačke čije ukupno umanjenje ne može biti veće od 90%.

10) Umanjenja iz podtačke 1) do 8) ove tačke, ne odnose se na šifru delatnosti 92 Kockanje i klađenje.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

vladagrujic

Član broj: 159007
Poruke: 168
178.222.71.*



+1 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme ?27.03.2011. u 20:57 - pre 158 meseci
Imam jedan problem. Radio sam sa SZR u Lazarevcu. U par navrata vršio sam privremene prekide rada firme i o tome posedujem rešenja APR-a. Međutim, iako je tada naziv firme bio sklonjen sa radionice gde sam ranije obavljao delatnost (da budem iskren nikada ga nisam ni postavio - tek kasnije sam saznao da ga moram postaviti), stiglo mi je rešenje za celu godinu, uključujući i period kada nisam radio. Hteo sam se žaliti na to njihovo rešenje, ali sam dobio odgovor da za razliku od poreske službe, oni nisu vezani za zaradu. I ako nisam ostvarivao dobit u vreme privremenog prekida rada, po njihovim rečima, taksu moram da platim. Pominjali su da sam morao u roku od 15 dana da podnesem zahtev, da bi onda oni izašli na teren sa nekom njihovom komisijom, i konstatovali da nije istaknut naziv firme. Zatim bi tu promenu uneli u računar.
Ovo je svakako nečuveno. Za sve druge službe (Poresku, Socijalno i Penziono i t.d.) rešenje APR-a je merodavno, a samo za njih nije. Šta da radim? Rok za žalbu je odavno prošao. Ja sam se žalio na nekakvu njihovu opomenu, ali su me odbili sa navodima da je neosnovana žalba.

[Ovu poruku je menjao vladagrujic dana 27.03.2011. u 22:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladagrujic dana 27.03.2011. u 22:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Komunalna taksa za isticanje firme ?

[ Pregleda: 16287 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.