Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za HDD Scan for bad sectors...

[es] :: Windows aplikacije :: Program za HDD Scan for bad sectors...

[ Pregleda: 5023 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johny_bravo
Ino Pume

Član broj: 126367
Poruke: 79
95.155.13.*



+1 Profil

icon Program za HDD Scan for bad sectors...07.10.2009. u 22:25 - pre 176 meseci
Dajte mi neku preporuku za neki softwer, shareware ili freeware, za pronalazhenje bad sector-a. Znachi, da to radim iz Widowsa, poshto je to rijech o alternativnom HDD-u koji se ponasha malko sumnjivo neka, smrdi na Bad Sectore ?

I recite mi, da li varijnata odvajanja dijela HDD-a koji ima bad sector-a kao unpartipaed space ili kao posebnu particiju, je dobro rjeshenje ??
 
Odgovor na temu

casper.link
Sarajevo

Član broj: 157398
Poruke: 375
*.teol.net.

Sajt: eestec-es.rs.ba


+8 Profil

icon Re: Program za HDD Scan for bad sectors...11.10.2009. u 15:48 - pre 176 meseci
Nisam siguran ali mislim da bi Spinrite bas to radio. Evo ti link za info ali program nije besplatan.
http://en.wikipedia.org/wiki/SpinRite
Neznanje je osnov svih naših sumnji...
 
Odgovor na temu

johny_bravo
Ino Pume

Član broj: 126367
Poruke: 79
78.155.57.*



+1 Profil

icon Re: Program za HDD Scan for bad sectors...17.10.2009. u 18:44 - pre 176 meseci
ovaj ide preko Boot-a.

da li znash mozhda neki koji mozhe to odraditi iz sistema.

Jer, zbog servera, komp mi je stalno upaljen, ne smijem da ga gasim, a poshto (koliko se sjecam) skeniranje sectora traje bash dugo, onda nikako ne mogu to van OS-a.

A da napomenem, to se radi o HDD-u koji je isto takodje nakachen na SATA-u i koristim ga, ali sistem nije na njemu.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Program za HDD Scan for bad sectors...17.10.2009. u 20:04 - pre 176 meseci
Pa otkaci ga i istestiraj na drugoj masini. Inace najbolji i najsigurniji nacin je da skines odgovarajuci program sa sajta proizvodjaca diska i da odradis to. Sve ostalo je gubljenje vremena.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.179.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Program za HDD Scan for bad sectors...20.10.2009. u 15:01 - pre 176 meseci
Ako imas gde da premestis podatke, najbolje je da ga formatizujes.

Citat:
I recite mi, da li varijnata odvajanja dijela HDD-a koji ima bad sector-a kao unpartipaed space ili kao posebnu particiju, je dobro rjeshenje ??

Dobro je ali isto to radi i formatizacija particije.

Citat:
poshto je to rijech o alternativnom HDD-u koji se ponasha malko sumnjivo neka, smrdi na Bad Sectore ?

Losa RAM memorija ili ako su pamaetri u BIOS-u podeseni na prejake performanse RAM-a (premale latencije ili previsoka frekvencija) uzrokuje probleme slicne bad sectorima pa imaj i to na umu. ...mada ako je bilo kakav hardverski kvar u pitanju cudno je da se kompjuter ne restartuje ili ne zaglavi nikad. Da li ti se ruse neki programi nekada?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Program za HDD Scan for bad sectors...

[ Pregleda: 5023 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.