Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11111 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz09.10.2009. u 10:29 - pre 177 meseci
Imam Samsung LCD Tv,koji sam kupila pre 4 god.Pre neki dan nije hteo da se upali,pa sam ga odnela u servis u Bg electronics i kazu da je otisla maticna ploca.Popravka kosta 14 500din!!!

Koji je uzrok tome?Da li popravljati u Bg electronicsu ili negde drugde?

hvala!!
anna
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
93.87.125.*



+42 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz09.10.2009. u 21:51 - pre 177 meseci
probaj u ovom servisu 3190080
Pozovi i popricaj sa majstorom. To ti je najposteniji servis u BG-u.
 
Odgovor na temu

mladenpotic
Mladen Potic
Beograd

Član broj: 91178
Poruke: 130
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz13.10.2009. u 23:58 - pre 176 meseci
Da li je "teze" palio dok je hladan u poslednje vreme?
Mislim da li mu je bilo potrebno vise vremena?
Ako nije bio u servisu u te 4 godine elkosi su suvi 99.9999%, a to spada u lake kvarove,
kakve crne maticne ploce i ostale cudne reci koje kostaju ko pola TVa.

 
Odgovor na temu

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz14.10.2009. u 13:06 - pre 176 meseci
Nije,normalno je radio i odjednom se zvuk izgubio,a onda i slika.I kada kliknem da e upali crn ekran...
Bas nisam ocekivala da ce tako brzo da mu crkne maticna ploca...mislila sam da je to bitan detalj.
Da li to znaci da ce za 4 god opet da mu ode ili ne mora da znaci??

Sta su "elkosi su suvi 99.9999%"?

tako su mi rekli u BG elektroniks,da je maticna crkla...i a sta cu ostavili smo na popravku :-/.
anna
 
Odgovor na temu

mladenpotic
Mladen Potic
Beograd

Član broj: 91178
Poruke: 130
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz14.10.2009. u 23:28 - pre 176 meseci
OK, samo mislim da je preskupo, pa nije BGelectronic jedini servis u gradu.
Neznam zasto ali imam utisak da oni zloupotrebljavaju svoje "ime", deru a na boga ne misle!
 
Odgovor na temu

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz14.10.2009. u 23:42 - pre 176 meseci
I ja se toga plasim ...
Znas kako ,on kada je crkao,mi smi mislili da imamo garanciju,jer na garantnom listu je pisalo-Garancija 1 god i Servis 5 god,medjutim oni kazu da nema garancije.Ne kapiram sta znaci ova 1 god,a sta ovih 5???
I onda smo prihvatili popravku kod njih,jer da nismo platili bi 700din zato sto su dijagnostikovali kvar...Nisam znala ni jedan drugi servis da proverim za cenu...Plasila sam se da ga kod bilo koga odnesem i eto ...bezveze na kraju ispade...Mozda gresim,mozda je cena ista i kod nekog drugog servisera!!??Mislim da ne lazu za taj deo...ne verujem da je crklo nesto drugo,pa oni kao lazu da je maticna,da bi zaradili...Ali da su skuplji,mislim da jesu.Kazu da je maticna oko 11 500din,pa cekaju da stigne,porucili su je.
anna
 
Odgovor na temu

mladenpotic
Mladen Potic
Beograd

Član broj: 91178
Poruke: 130
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz15.10.2009. u 00:12 - pre 176 meseci
Garancija je 1 godina, a proizvodjac garantuje podrsku za servis tj. da ce narednih 5 godina proizvoditi rezervne delove.
Ipak treba potraziti jos neko misljenje u nekim drugim servisima kad je cifra popravke ovako velika.
Ja se ne bavim komercijalno TV popravkama i gazdi stana u kome stanujem sredio LCD za 20min uz delove koji kostaju 50din.
A pogodi koga je zvao pre toga: BGelectronic. I kolko su trazili: oko 150E, i to tako bezobrazno preko telefona bez ikakve dijagnostike.
Tako da BGelectronic NE PREPORCUJEM, a sigurno postoji alternativa, eto neko je gore ostavio neki broj, mozda je trebalo pozvati...
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
93.87.125.*



+42 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz15.10.2009. u 10:08 - pre 176 meseci
Kod TV-a ne postoji izraz "maticna ploca",tako da bilo koga da si pitala nebi dobila odgovor o ceni. A cenu mozes odmah da vidis na ulazu u servis :-)
Vecem vise treba,jer su veci troskovi a i prohtevi su veci,a ne znaci da ce bolje da odradi posao,nego nece da se muci za sitnice bez krupnog novca. Takvo je vreme.Raskos ne moze da se zaradi radom,to vam je valjda jasno...
 
Odgovor na temu

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz15.10.2009. u 11:29 - pre 176 meseci
sada bih najradije da povucem tv,ali ne znam da li mogu.Oni su nas nazvali,mi smo im dali zeleno svetlo da poruce taj deo,rekli su mi da ce poslati profakuru na mejl,ali nisu...Mislite da ne mogu da povucem??
anna
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
62.162.81.*



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz16.10.2009. u 21:45 - pre 176 meseci
Pa ako ga povuces-platices dijagnozu i toliko:)))Pa onda u drugi servis a drugi servis videce da je tv otvaran pa kaze svoju cenu + 30% zbog misljenja da je prvi servis koji je otvorio tv NIJE mogao da ga popravi.I ulazis u zacaran krug i svaki put platis dijagnozu kvara...Zato platite popravku i uzivajte u slici jer kolko mogu da vidim to mu dodje u Eurima oko 150e sto i nije mnogo za LCD.A te price da se tv popravlja za 500 dinara pa da su samo elkosi i takve stvari su price za malu decu,jer i da su samo elkosi u pitanju,nakon njihove promene nekad treba da se programira Eeprom sa novim dampom a ja iz mog iskustva znam za takve majstore koji sve znaju i umeju da poprave al na kraju kazu da treba da se samo tv ukljuci na kompjuter i sve ce biti u redu da se samo opravdaju pred musterijom pa onda to prikljucenje na kompjuter zna da kosta kolko celu vasu popravku....
 
Odgovor na temu

mladenpotic
Mladen Potic
Beograd

Član broj: 91178
Poruke: 130
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz16.10.2009. u 22:51 - pre 176 meseci
Pa vecina majstora danas zive od suvih elektrolita, to je cinjenica, samo sto nece to javno da priznaju, i sve je to u redu dok se ne nadje neko da za tri elkosa i 20 minuta posla trazi 150e+, e to ne mogu da svarim. To je kao da ti mehanicar trazi 150e za zamenu svecica.
Inace imam iza sebe mnogo popravljenih sklopova, pre svega monitora, i u 95% slucajeva se radi o elektrolitima od 50din.
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.86.55.*



+13 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz17.10.2009. u 11:10 - pre 176 meseci
Citat:
mladenpotic: Pa vecina majstora danas zive od suvih elektrolita, to je cinjenica, samo sto nece to javno da priznaju, i sve je to u redu dok se ne nadje neko da za tri elkosa i 20 minuta posla trazi 150e+, e to ne mogu da svarim. To je kao da ti mehanicar trazi 150e za zamenu svecica.
Inace imam iza sebe mnogo popravljenih sklopova, pre svega monitora, i u 95% slucajeva se radi o elektrolitima od 50din.

Hm, hm,hm... nisam bas siguran da je sve to tako... to bi bilo kao kad bi u medicini univerzalno resenje bio antibiotik i par aspirina !
Kad bi to tako bilo svako bi bio majstor.... svi bi majstori bili slicnog ili gotovo istog kvaliteta ! Za dva dana nauci da dijagnostikuje los elektrolit... malo vizuelno malo jednostavnim merenjem i eto ti majstora ... ocas posla !
Znaci nemojmo karikirati stvari ! Kao sto ne valja naduvavati problem i "mazati" musteriju, tako ne valja ni probleme generalno minimizirati ! Na taj nacin se stvara jena losa klima i predrasuda kod musterija da je sve to "luk i voda" a da majstori samo nepotrebno drame da bi maznuli laku lovu !
Pa kome je normalnom u interesu da servira ovakvu podvalu !!!???
Ozbiljnim serviserima koji dugorocno, strpljivo i mukotrpno opstaju u ovom poslu i zive od njega svakako to nije cilj ;
Mozda nekome ko s vremena na vreme zaluta u serviserske vode... to mu nista ne znaci... nista mu ne zavisi od toga... sta popravi - popravi... sta ne popravi - nije ni vazno... kad popravi... lepo... dosta je i kafica i rakijica... kad ne popravi...nema veze... ma to je sitnica... samo sto tu sitnicu treba da odradi neka "lopuza" koja "nije" tako postena i servilna !
Ovakav scenario je dominantna pojava zadnjih 20-ak godina u mom zivotu... a siguran sam da nisam jedini i da sve ovo sto sam napisao nisam napisao samo u svoje ime !

I jos nesto: Zadnja mi je namera bila da budem "drveni advokat" BG elektronik-a, a svoje utiske i misljenje o ovom servisu najbolje ce biti ako precutim !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

mladenpotic
Mladen Potic
Beograd

Član broj: 91178
Poruke: 130
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz19.10.2009. u 02:43 - pre 176 meseci
I sta bi sa TV-om, prodje 10 dana?
 
Odgovor na temu

Hakija1710
Srbija

Član broj: 210865
Poruke: 654
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+25 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz19.10.2009. u 12:08 - pre 176 meseci
Osusili se elektroliti?
 
Odgovor na temu

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz27.10.2009. u 13:30 - pre 176 meseci
Sada smo zvali Bg elektroniks i oni kazu-Pa niiije jos gotov,majstor koji porucuje delove je bolestan,znate nema tog dela!!!!????
Mi smo poludeli,blago receno!!!!

Sta da radim???Koji je vas savet???Da odem da ga pokupim,ali gde da ga odnesem???

Na internetu sam jedino ovog majstora nasla,ali ne znam kakav je http://www.service.in.rs/??

Ja bih zvala ovaj servis da pitam koliko kosta popravka(da li je jeftinije nego u Bg elekroniksu),ali ne znam da kazem sta je kvar,jer mi oni tamo kazu da je maticna ploca,a vi kazete da taj deo ne postoji u tv-u :((.jaoooj

anna
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
62.162.81.*



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz27.10.2009. u 16:05 - pre 176 meseci
Znaci palo je u vodu da su Elektroliti 99,99%.....
 
Odgovor na temu

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz27.10.2009. u 16:20 - pre 176 meseci
Kazu maticna ploca...E sada j kao laik mislim da maticna postoji,to je LCD tv...
p.s.ovaj majstor koga mi je preporucio zmajtv ne radi sa lcd televizorima...imate li neku preporuku...Vec 18 dana mi tv stoji kod Bg elektroniksa i oni nista uradili nisu
anna
 
Odgovor na temu

Hakija1710
Srbija

Član broj: 210865
Poruke: 654
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+25 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz27.10.2009. u 17:18 - pre 176 meseci
Citat:
mladenpotic
Ja se ne bavim komercijalno TV popravkama i gazdi stana u kome stanujem sredio LCD za 20min uz delove koji kostaju 50din.
A pogodi koga je zvao pre toga: BGelectronic. I kolko su trazili: oko 150E, i to tako bezobrazno preko telefona bez ikakve dijagnostike.
Tako da BGelectronic NE PREPORCUJEM, a sigurno postoji alternativa, eto neko je gore ostavio neki broj, mozda je trebalo pozvati...
Inace imam iza sebe mnogo popravljenih sklopova, pre svega monitora, i u 95% slucajeva se radi o elektrolitima od 50din.

Pokusaj njega da namolis da ti resi aparat.
 
Odgovor na temu

macedo
Zoran Trajkov
elektro ing.
Kavadarci

Član broj: 184093
Poruke: 350
95.86.9.*



+5 Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz27.10.2009. u 18:25 - pre 176 meseci
Majstore, osushili se elektroliti na "maticnoj ploci" pa izgorela cela ploca.
Pitanje je sada dali navremeno servisirati aparat ili leciti uzroke po teoriji suvih elektrolita. Onome ko se ozbiljnije razume ili bavi ordzavanjem tehnike jasno je da je pojava neispravnosti uredjaja normalna stvar koja se ponekad moze izbegnuti redovnim servisiranjem aparata. Polazeci od cinjenice da se 99.9999% od korisnika javljaju u servis radi nepridrzavanja teoriji suvih elektrolita normalna je stvar i da je cena opravke datog uredjaja srazmerna posledicama izazvanim nepridrzavanju gore pomenutoj teoriji. Shto se tice vremena potrebnog za otklon neispravnosti 20' je dosta solidno vreme za sredjivanje jednog LCD. U konkretnom slucaju servis je preuzeo odgovornost na sebe da istu stvar sredi u odredjenom roku i treba sacekati kraj.
U danashnje vreme jedino se "redovno" servisira vazduhoplovna tehnika i kad god se omane shteta je nazalost prevelika. Po pitanju cene to je normalna stvar samo se trebamo privikavati na ono shto tek dolazi, sklupjla popravka aparata kako za korisnika tako i servisera. Kupish "maticnu plocu" kad ono na staroj po teoriji suvih elektrolita jedan elektrolit 99.9999% suv, a ti ga zamenish i imash rezervnu koju cuvash danima, mesecima, godinama,a cena u medjuvrremenu se promeni ili proizvodjac izbaci noviji model. Zato se menja cela ploca na obostrano zadovoljstvo, a cenu od 150 E normalno neko mora da plati.


macedo
 
Odgovor na temu

annaB
beograd

Član broj: 143774
Poruke: 54
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz27.10.2009. u 19:13 - pre 176 meseci
Vazduhoplovstvo i TV ne mogu da se porede.A i ne razumem sta je tu optimalno 20 dana da neko drzi TV,a da nije ni deo nabavio,da je rekao da ce tv biti gotov za 3 nedelje,a 18 dana ga nije ni takao!!??Sta je tu tebi ok!!??Da neko kaze da je cela popravka stopirana jer je tamo neko bolestan!!!?? To je cist bezobrazluk.
Iskreno,ali ja tvoj post ne kapiram,jer sam pitala da li mozda neko zna za drugog servisera i da li uopste da ga preuzimam...

p.s.postoji zakonski rok u kome su duzni da ga poprave,jer su se preuzimanjem tv,na to obavezali i od tog momenta rok je poceo da tece!
anna
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Smsung i maticna ploca!!!! Hitno pliiiz

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11111 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.