Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11812 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dobrota

dobrota
Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 16:04 - pre 176 meseci
Citat:
Ako se toliko isplati, a ti se skoluj za profesora, pa da mlatis silnu lovu

Xaxaxaxa nisam rekao da profesori mlate slinu lovu... daleko od toga... Mislio sam na rezredne staresine u odnosu na druge profesore...
3x Osc
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 16:10 - pre 176 meseci
kernel, nismo se razumeli,ovo za dodatak na platu za razrednog nema veze sa eksurzijama
mozda se to promenilo,ali moja razredna je imala vecu platu od profesora koji nisu bili razredne staresine,samo zbog toga sto je imala svoj razred [verovatno zbog toga sto je imala par casova vise,sto je morala sredjivati dnevnik i tako to]
nisam rekao da je neopravdano ;)


a sto se eksurzije tice,eto,ti ne trazis da ti ucenici kesiraju po 20-30-50 eura

dok to nije primer bio sa stefanom i dobrotom

i nisam rekao da svi reketiraju,nego da su oni [razredni vec pomenutih] primali mito i cudio se kako i zasto to...a likovi su prilicno udaljeni jedan od drugog,pa sam pomislio da je sistematski nesto
imas drugo misljenje o ovom pitanju?
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 16:12 - pre 176 meseci
Pa ne znam, ja staresinstvo imam samo kao jednu od dodatnih
OBAVEZA, i valjda dodatak na platu, ne znam sad tacno nije mi
pri ruci neki listic od plate, ali valjda nesto tipa 1000 din mesecno...
(eto, mlatim lovu :)) - imam za pizzu, onu veliku od toga)

Eto ako ti je to neki motiv, ti se onda prvo skoluj za profesora,
a onda na sednici pre pocetka skolske godine moli boga da tebi
uvale staresinstvo za neki razred ;)

I za ekskurziju da ti uvale, da vidis koji je to divan provod kada mislis
na grupu tinejdzera odrastalu u periodu totalno izgubljenih vrednosti koji
ne poznaju termin "OBAVEZA" (recimo pridrzavanja pravila ponasanja na
ekskurzijama) ;)

Da ne generalizujem i ja, manji deo dece ipak nosi jedno lepo kucno vaspitanje,
sto se primeti i u odnosu prema skoli i ponasanju na tim ekskurzijama.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 16:15 - pre 176 meseci
ako se na mene odnosi,ne hvala,sve ludji i ludji su klinci ;)

ali nisi odgovorio sta predstavlja kesiranje profi od svakog ucenika?
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 16:21 - pre 176 meseci
Pa ne mogu da pricam o necemu kad ne znam sta se tacno desava,
mogu samo da nagadjam, ali to ne zelim.

U svakom slucaju, kao sto sam vec rekao, ako mislite da neki prosvetni
radnik uzima novac za nesto sto ne bi trebalo, prijavite, prosvetnoj inspekciji,
policiji... itd.

Svaki slucaj se mora razmotriti pojedinacno.
 
0

dobrota

dobrota
Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 16:26 - pre 176 meseci
Citat:
Pa ne znam, ja staresinstvo imam samo kao jednu od dodatnih
OBAVEZA, i valjda dodatak na platu, ne znam sad tacno nije mi
pri ruci neki listic od plate, ali valjda nesto tipa 1000 din mesecno...
(eto, mlatim lovu ) - imam za pizzu, onu veliku od toga)

Eto ako ti je to neki motiv, ti se onda prvo skoluj za profesora,
a onda na sednici pre pocetka skolske godine moli boga da tebi
uvale staresinstvo za neki razred

I za ekskurziju da ti uvale, da vidis koji je to divan provod kada mislis
na grupu tinejdzera odrastalu u periodu totalno izgubljenih vrednosti koji
ne poznaju termin "OBAVEZA" (recimo pridrzavanja pravila ponasanja na
ekskurzijama)


xaxaxa mozda i budem profa... ali ne da bih bio razredni...

Mada kako kaze moj prof. logike san mnogih ucenika je da postanu menadzeri Coca-Cola-e... ali nije to smisao zivota... smisao je da se ti proveds u zivotu...
Ja kazem isto nije to smisao biti tamo neki menadzer... smisao jeste da se provedes... a da bi se proveo trebaju ti pare, a da bi imao pare moras da budes menadzer Coca-Cola-e...
3x Osc
 
0

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 17:01 - pre 176 meseci
U mojoj gimnaziji (Svetinoj u Novom Sadu, iz koje sam izašao pre dve godine) Savet roditelja je odlučivao koliko svaki učenik plaća razrednom starešini po danu ekskurzije. Mislim da se plaćalo 4-5€ po danu. U opštem slučaju mi je bilo OK da se to plaća, ali gadile su mi se profesorke koje su nam prodavale priču kako one to čine zbog nas, kako hoće da idemo zajedno na ekskurziju da bismo se družili, kako je vodila svoj razred na ekskurziju iz ljubavi, a tamo su je razočarali, pa sad kao neće dalje da ih vodi... Jeste to stres, istina je da učenici rade neviđene gluposti, ali definitivno je vredno 500€ i više koliko se zaradi, pogotovo u poređenju sa profesorskom tradicionalno niskom platom.

Takođe, kod nas se koliko se sećam to uplaćivalo na račun škole, dakle ipak se plaća porez.
 
0

mickey6252
referent za povratak Jedi-ja i
utamničenje Darth Sithiusa
Dislociran

Član broj: 83706
Poruke: 54
*.w802.net.

Jabber: mickey6252@gmail.com


Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 20:18 - pre 176 meseci
Deca plaćaju agenciji cenu ekskurzije koja je ugovorena nakon objavljenog i sprovedenog tendera za organizovanje školske ekskurzije. U cenu ekskurzije uračunata je takozvana "nastavnička nadoknada" čiju visinu utvrđuje i donosi odluku o tome Savet roditelja. Agencija nakon uplate poslednje rate refundira nastavničku nadoknadu školi, koja nakon toga uplaćuje nastavnicima na račun taj novac. Na to se naravno plaća PDV od 18%. Visina nadoknade varira od 1200 dinara po danu za nastavnika (zakonska dnevnica) do 50 evra po učeniku, kako sad vidim ovde na forumu. Voditi decu na ekskurziju je jedan od najstresnijih delova posla profesora u školi, a ni razredno starešinstvo ne zaostaje za tim previše. Inače dodatak na platu ako si razredni starešina je 4%, što iznosi između 1500 i 2000 din mesečno u zavisnosti od radnog staža nastavnika. Ako ekskurzija prođe bez problema onda možemo pričati o etičnosti i ostalim aspektima "nastavničke nadoknade", a ako dođe do "vanrednog" događaja, onda ti ne vredi ni milion ojra.
potpis
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 20:55 - pre 176 meseci
Vi se sprdajte kako profesori mlate lovu, ali oni čim se zaposle sa nekih 23-24 godine imaju veću platu nego pripravnici po nekim sudovima koji su završili mnogo teži fakultet i neki od njih čak i završili pravosudni o čijoj težini ne mora da se priča...
Šta vi napraviste od jadne dečice... Sve neki narkomani koji jedva čekaju da im ispiraju želudce posle ponoćne tuče sa domorodcima...
P.S. Nije keširanje na ruke nego preko pošte.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

dobrota

dobrota
Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 21:07 - pre 176 meseci
Citat:
Vi se sprdajte kako profesori mlate lovu, ali oni čim se zaposle sa nekih 23-24 godine imaju veću platu nego pripravnici po nekim sudovima koji su završili mnogo teži fakultet i neki od njih čak i završili pravosudni o čijoj težini ne mora da se priča...

Aj ne preteruj... nismo se bas sprdali... :P

Citat:
Šta vi napraviste od jadne dečice... Sve neki narkomani koji jedva čekaju da im ispiraju želudce posle ponoćne tuče sa domorodcima...


E ovo si dobro rekao, ocrnise nas ovde... :P

Citat:
P.S. Nije keširanje na ruke nego preko pošte.


Kod mene su rate isle na racun a ovo za profesore je bilo na ruke...

3x Osc
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 21:26 - pre 176 meseci
Citat:
mickey6252: Voditi decu na ekskurziju je jedan od najstresnijih delova posla profesora u školi, a ni razredno starešinstvo ne zaostaje za tim previše.

Ajde! Pa jos stresnije je biti pljackas banaka, jel to znaci da zaposleni u banci treba iz svog dzepa da daju neku paru, 50e, pljackasu kada se pojavi, plus ono sto pokupi iz kase. jer, eto, nije mu lako...
Kakva su to sada opravdanja za zavlacenje ruke u tudji dzep!? Ne postoji zakon koji moze da natera nastavnika-profesora da ide na ekskurziju ako on to ne zeli. Nego je slatka lova. Za 10ak dana 1000-1500eura!? Malo li je.A sve placeno...
I roditelji to podrzavaju!? Pa i treba im uzimati, ovce su za sisanje.
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?17.10.2009. u 21:34 - pre 176 meseci
Citat:
vilil1: I roditelji to podrzavaju!? Pa i treba im uzimati, ovce su za sisanje.

Nije baš tako, mi smo priterani uz zid. Nemamo drugu opciju. To nam je samo dva puta u životu i posle ne možemo to nikada da nadoknadimo ako slučajno propustimo. Sad što oni iskoriste tu situaciju (ako iskoriste uopšte)...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 01:01 - pre 176 meseci
Citat:
Za 10ak dana 1000-1500eura!? Malo li je.A sve placeno...

Inace, svaku sledecu izjavu ovog tipa, koja nije potkrepljena dokazima
(potvrda od strane ovlascene inspekcije ili policije da je doslo do neovlascenog
uzimanja novca od ucenika), cu smatrati troll-om i brisati.

Isto tako si mogao da lupis da profesori zaradjuju 10 hiljada evra po ekskurziji.

Zalim, ali sirenje ovakvih prica bez ikakvih dokaza necu dozvoliti ovde.

Dakle, ako nemas ime i prezime profesora koji je nezakonito / neovlasceno
uzeo 1500 evra ili neku drugu sumu od ucenika, sto je potvrdjeno od strane policije, kraj price i troll-ovanja.


[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 18.10.2009. u 02:30 GMT+1]
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.mpconn.net.



+1344 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 01:03 - pre 176 meseci
Citat:
vilil1: Za 10ak dana 1000-1500eura!? Malo li je.A sve placeno...


Troll, as usual....
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 08:57 - pre 176 meseci
@Srđan Pavlović

Citat:
Ipak se i profesorima to računa kao da vrše posao čim im plaćamo po pedeset evra po učeniku.

Znaci, ovo je PRVI POST. OVO JE TEMA!!!
A i u drugim postovima pise da profesori uzimaju tako novac.

Ako te mrzi da citas temu od pocetka-
Citat:
... a ovih 50€ (kod mene u skoli je bilo 20 ili 30...) to svaki ucenik daje razrednom na ruke...

Citat:
Zato zbog ove 2 dodatne plate koje profesor zaradi na ekskurziji vodeci decu(po meni je to velika odgovornost), uopste ne treba dizati frku..

Citat:
Profesori platu dobijaju za nastavu tako da svakako treba da dobiju nesto extra.

Citat:
Ti racunas da svako odeljenje ima 30 ucenika i da od svakog ucenikaide 50e? Prosecno odeljenje ima 21,17 ucenika i sad prvi put cujem za brojku 50e po uceniku (dobrota je rekao da je kod njega bilo 20 ili 30e)
Dobrotin razredni je uzeo dakle recimo 450 ili 650e.


Jel ti to ne zelis da se prica o stanju u prosveti? Zabranjujes?

/modedit: Troll, offtopic, flame.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 18.10.2009. u 15:32 GMT+1]
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 10:39 - pre 176 meseci
Zadnja dva citata si izvukao od mene i iskoristio ih u svoju korist iako sam hteo da pokazem da tvoje misljenje nije ispravno

"Profesori platu dobijaju za nastavu tako da svakako treba da dobiju nesto extra."
To sam rekao u smislu da niko ne treba da radi dzabe ono sto mu nije u opisu posla. E sad ko da plati i kako to je vec pitanje i tu je drzava kriva sto nije regulisala mehanizme. Kao kada bi lekar morao da ocisti bolnicu posle radnog vremena. Ako vec mora da cisti neka mu to i plate. Nece vec za dzabe.


"Ti racunas da svako odeljenje ima 30 ucenika i da od svakog ucenika ide 50e? Prosecno odeljenje ima 21,17 ucenika i sad prvi put cujem za brojku 50e po uceniku (dobrota je rekao da je kod njega bilo 20 ili 30e)
Dobrotin razredni je uzeo dakle recimo 450 ili 650e."
To sam rekao kao primer da nisu u pitanju cifre tipa 1500e vec pre 500e po ekskurziji.

Moje citate si izvukao iz konteksta. To je bezveze


Citat:
Willi
Ne postoji zakon koji moze da natera nastavnika-profesora da ide na ekskurziju ako on to ne zeli.

Tacno je da ne postoji ali direktor (citaj šef) od profesora "ocekuje" da on vodi ekskurziju. Pa lepo kaze: "nemoras da ides ali bi bilo zaista lepo da ipak ides, nema ko drugi da vodi, ipak su to tvoja deca.....".
Osim toga, mozda nastavnik voli svoje ucenike i zeli da provede ipak nezaboravne trenutke sa njima, uprkos problemima koji su sastavni deo ekskurzije, ne misleci na novac malo i da zaradi (legalno i zasluzeno, jer da nije tako valjda bi neko vec zavrsio u sudu, tuzite ako mislite da ste osteceni)

Citat:
Nije baš tako, mi smo priterani uz zid. Nemamo drugu opciju. To nam je samo dva puta u životu i posle ne možemo to nikada da nadoknadimo ako slučajno propustimo. Sad što oni iskoriste tu situaciju (ako iskoriste uopšte)...


Posto su u organizaciju vec ukljuceni roditelji, u cemu je problem otici u par agencija, izabrati najpovoljiju i otici u sopstvenoj reziji? Posao od par sati, nista vise.
A vodja puta? Zasto bi to radio profesor koji za to nije ni skolovan ni placen?
Pa, neka vodja bude neki roditelj ili turisticki vodic ili.....
Ma neka deca idu sama, najlepse ce se provesti

Ali ne, roditeljima je lepo da ekskurziju organizuje skola (drzava), da o deci brinu nastavnici, da je njima savest mirna i da mirno spavaju.
Al za dzabe, ako moze

 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
79.101.163.*



+4 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 10:46 - pre 176 meseci
Ovde je pitanje vrlo brzo dobilo odgovor,pa se počelo polemisati ko drpa lovu.
E možda ću i ja biti malo u off-u.
Drugar na nekoj turi na odmoru Italija-francuska-Španija.Pa da nedužim ali,
zakasni jedanput na dogovoreno vreme za diskoteku u barseloni,plate 5 € ulaz
i posle utvrde da su drugih 48 platilo vodiću po 12€ i provale za autobus po barseloni,koridu
i ostale stvari da je čovek drpio negde oko 4000€,pa se posle nisu pitali za kupovinu parfema
i kamera a radi za platu.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 10:58 - pre 176 meseci
Uffff,
hajde sad ispocetka, ali polako, recenica po recenica :)
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 11:11 - pre 176 meseci
Citat:
mrkii: Zadnja dva citata si izvukao od mene i iskoristio ih u svoju korist iako sam hteo da pokazem da tvoje misljenje nije ispravno :)

Jesam, ne da bih nesto iskoristio, nego mi nije bilo jasno zasto se obraca iskljucivo meni, i moj post naziva trolovanjem, kada je bilo tih postova i pre mog posta.

Citat:
To sam rekao kao primer da nisu u pitanju cifre tipa 1500e vec pre 500e po ekskurziji.

Moje citate si izvukao iz konteksta. To je bezveze

Rekoh zbog cega. I nebitno je da li se uzima 500 ili 5000eura.

Citat:
(legalno i zasluzeno, jer da nije tako valjda bi neko vec zavrsio u sudu, tuzite ako mislite da ste osteceni)

Mislim da niko nije rekao da je to nelegalno, suprotno zakonu.

Citat:
A vodja puta? Zasto bi to radio profesor koji za to nije ni skolovan ni placen?
Pa, neka vodja bude neki roditelj ili turisticki vodic ili.....
Ma neka deca idu sama, najlepse ce se provesti

Ali ne, roditeljima je lepo da ekskurziju organizuje skola (drzava), da o deci brinu nastavnici, da je njima savest mirna i da mirno spavaju.
Al za dzabe, ako moze

Pa znaci da se slazemo u svemu. Ne mora da te stvari radi profesor. Niko ga ne moze naterati, ali...pare...ocigledno mogu.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?18.10.2009. u 11:15 - pre 176 meseci
Citat:
dekster2: Ovde je pitanje vrlo brzo dobilo odgovor,pa se počelo polemisati ko drpa lovu.
E možda ću i ja biti malo u off-u.
Drugar na nekoj turi na odmoru Italija-francuska-Španija.Pa da nedužim ali,
zakasni jedanput na dogovoreno vreme za diskoteku u barseloni,plate 5 € ulaz
i posle utvrde da su drugih 48 platilo vodiću po 12€ i provale za autobus po barseloni,koridu
i ostale stvari da je čovek drpio negde oko 4000€,pa se posle nisu pitali za kupovinu parfema
i kamera a radi za platu.


Razumeo sam ovaj deo do Italija-francuska-Spanija. Posle mi se magli.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je dozvoljeno nadoknađivanje ekskurzije?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11812 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.