Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zadaci sa kuglicama-verovatnoca

[es] :: Matematika :: Zadaci sa kuglicama-verovatnoca

[ Pregleda: 9457 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Janinka
student

Član broj: 220517
Poruke: 76
77.29.128.*



+1 Profil

icon Zadaci sa kuglicama-verovatnoca18.10.2009. u 15:05 - pre 176 meseci
Imam problem sa tri zadataka iz verovatnoce,posto su malo slozenija.Znam kako se rade zadaci kada se trazi Bajesova ili binomna verovatnoca,ali ovde ne znam odakle da pocnem.Ako mozete,pomagajte
1.U prvoj kutiji ima 9 belih i 4 crnih kuglica,a u drugoj 8 belih i 9 crnih.Iz prve kutije se slucajno izvlaci jedna kuglica ako u sedam bacanja monete najvise tri puta padne pismo,a u suprotno se jedna kuglica izvlaci iz druge kutije.Ako je izvucena bela kuglica,naci verovatncu da je iz a)prve kutije b)druge kutije
(Ovde se trazi P(H1/A) i P(H2/A),ali sta sa monetom???
2.Iz kutije sa 8 crnih i 5 belih kuglica izvlace se 2.Lice A placa licu B 3000 din.za svaku izvuceni crnu,a 4000 din za svaku izvucenu belu kuglicu.Koliko novca treba da ulozi lice A?
3.Ima tri razlicita sustava kutija:I :8 belih 6 crnih kuglica;II 6 belih i 4 crnih ;III 10 belih i 9 crnih.Slucajno se biraju dve kutije i iz njih se izvlace po 2 kuglice.Kolika je verovatnoca da su 4 kuglice iste boje?

Hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

Janinka
student

Član broj: 220517
Poruke: 76
77.29.142.*



+1 Profil

icon Re: Zadaci sa kuglicama-verovatnoca22.10.2009. u 09:56 - pre 176 meseci
Da li je moguce da niko ne zeli da pomogne ili niko ne zna?Bar pisite zasto!Hvala
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zadaci sa kuglicama-verovatnoca22.10.2009. u 18:25 - pre 176 meseci
1. Pa, verovatnoća da u bacanja monete padne tačno puta pismo je .

Znači, verovatnoća da u 7 bacanja padne najviđe 3 puta je 1/2. To znači da se kuglica izvlači iz jedne od dveju kutija sa podjednakom verovatnoćom.

2. Izračunaj verovatnoće da obe izvučene budu crne, da obe izvučene budu bele i da izvučene kuglice budu različite boje, koliko treba platiti u kom slučaju i na kraju očekivanje.

3. Kolika je verovatnoća da budu izvučene četiri crne kuglice iz prve dve kutije? Isto za ostale mogućnosti, pa na kraju saberi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Zadaci sa kuglicama-verovatnoca22.10.2009. u 19:19 - pre 176 meseci
Citat:
Janinka: Da li je moguce da niko ne zeli da pomogne ili niko ne zna?Bar pisite zasto!Hvala


Ja još nisam spremao Verovatnoću, pa ne znam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Zadaci sa kuglicama-verovatnoca

[ Pregleda: 9457 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.