Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"

[ Pregleda: 4969 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"23.10.2009. u 18:11 - pre 175 meseci
U priči - istinitom događaju su tri osobe:A, B i C.

Osoba A iz jednog grada u Srbiji poziva preko fiksnog tel. broja osobu B u drugom gradu, takođe na fiksni broj telefona.

Osoba A u razgovoru saopštava osobi B da želi da u ceo tok priče uključi i osobu C tako što će zamoliti i osobu C da se naknadno javi osobi B.

Posle završenog razgovra osoba A koristi mobilni telefon mreža 064 i poziva osobu C na sasvim različitoj lokaciji , i u trenutku kada se uspostavlja telefonska veza između osobe A i osobe C, Osobi B zvoni mobilni , mreža 064 i prilikom pritiska na taster -slušalicu osoba B na svoje iznenađenje se uključuje- ČUJE direktan razgovor između osoba A i C, kojom prilikom čuje samo priču osobe A.
Iznenađena osoba B pokušava da se uključi u razgovor ali je ni osoba A ni osoba C je ne čuju.Ispostavilo se da je osoba B bila u prilici na neki čudan način koji joj je slučajno bio omogućen da prisustvuje razgovoru - Prisluškuje dve osobe u telefonskom razgovoru, pa čak i osobu A u njenom stanu.

Kako je sve to bilo moguće?

Kada su osoba A i Osoba C završile razgovor-prekinule telefonsku vezu, osoba B je i dalje sve do prekida svoje telefonske veze na mobilnom telefonu mogla da čuje ceo razgovor koji je osoba A vodila u svom stanu sa ukućanima?!

Na koji način se aktivirao poziv osobi B u istom trenutku kada je osoba A pozivala osobu C?

Zbunjuje to da su u čitavoj priči povezani fiksni i mobilni brojevi telefona?!
 
Odgovor na temu

Matarese
Beograd

Član broj: 151251
Poruke: 115
*.co.uk
Via: [es] mailing liste

Jabber: matarese@elitesecurity.org


+12 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"08.11.2009. u 07:44 - pre 175 meseci
>
Kao i u svakoj prici Agate Kristi - fiksni su suvisan detalj, a tebi je
(osim ako si ti osoba B) cela stvar iskrivljeno predstavljena.
Osoba B je verovatno instalirala na telefonu osobe A ili C spy softver
koji joj je omogućio opisanu aktivnost.
Manje verovatno je da je osoba A instalirala na telefonu osobe C spy
softver i pre poziva osobe C - isprogramirala softver da uključi i osobu
B u taj razgovor.

Ako bi postavke sa pocetka price bile tacne - da osoba A ima pricu sa B
a zeli da ukljuci C u istu - bila je dovoljna "konferencija" na fiksnim
ali ne - prelazi se na mobilne. Pri cemu je ocigledno da osoba C nije
obavestena o ukljucenosti osobe B....

Ima elemenata za dalje analize ali to bi bila sustina pa sam zakljuci ko
je tu ko i zasto se tako desilo :)
Same sht - different day ;)
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"18.11.2009. u 17:23 - pre 174 meseci
OK, ja sam osoba B,moje ime je Suncica, nemam pojma kako izgleda i da li se spy softver instalira na tel.broj ili aparat?

"Konferencija" na fiksnom je bila izlisna jer se radi o sasvim obicnom svakodnevnom razgovoru, i niko od nas ne primenjuje tu vrstu mogucnosti prilikom razgovora.

Osoba A i C ukljucujuci i mene smo zapanjene jer prema tome sto se dogodilo namece se cinjenica da bilo ko u bilo kom trenutku moze da udje u vasu privatnost-tel.razgovor,slucajno.

Nas konkretno interesuje kako je sve to bilo moguce, i kako mozemo da proverimo da li se kod bilo koje od nas nalazi ugradjen taj famozni spy softver, posebno kod osobe C.

Da li se spy softver ugradjuje i u mobilne telefone?

ZASTO JE i KAKO JE BILO MOGUCE DA JE ZVONIO MOJ MOBILNI TELEFON U TRENUTKU KADA JE OSOBA A POZIVALA OSOBU C?

Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"03.12.2009. u 07:31 - pre 174 meseci
Mislim da je odgovor jednostavan: Naknadni poziv od osobe A prema osobi B je bio sa fiksnog na tvoj mobilni, i to greškom osobe A koja je nešto brljala po telefonu pa zabrljala, i uključila nekakav spikerfon ili nešto slično. Zato si čula samo osobu A dok priča sa osobom C, i kasnije dok priča po kući.

Sećaš li se tačno da li je dakle drugi poziv od osobe A bio sa fiksnog ili sa mobilnog broja?

Ako nije bio sa fiksnog, koji to onda mobilni koristi osoba A (neki symbian, ili neki kineski krš, ili šta već)?
 
Odgovor na temu

123i

Član broj: 234860
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"16.12.2009. u 04:48 - pre 173 meseci
alo ljudi pa zar vam nije jasno da ima privatnih prislušnih centara ?!?
pre nekoliko godina odjednom mi baterija počne da se mnogo brže prazni i ja pitam ortaka iz vojske šta se događa i on mi kaže da je živković instalirao u nišu novu opremu koja može svašta ali da zato mnogo troši baterije korisnika ...
 
Odgovor na temu

mantaka
sluzbenik
Smederevo

Član broj: 242934
Poruke: 49
109.93.166.*



+1 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"16.12.2009. u 17:54 - pre 173 meseci
Pitanje prisluskivanja mobilne telefonije nije bas tako jednostavno i prosto, po svim pravilima i u praksi zna se ko moze i u kojim uslovima vrsiti radnju prisluskivanja mobilnih telefona korisnika. To su drzavne sluzbe odnosno, sluzbe u policiji i vojsci nadlezne za tu oblast. Ta oblast je jasno definisana zakonom a takodje i u praksi tako da se ne desava da je neka tamo sluzba instalirala neki uredjaj i slusa odreda pa nam prazni bateriju brze nego sto je to obicno. To je realnost i praksa.

Medjutim uredjaji koji vrse prisluskivanje se mogu u svetu kupiti i nabaviti od zemalja proizvodjaca kao i na slobodnom trzistu ali za to moraju postojati dozvole drzave i niz drugih peripetija da bi to neko sem drzave kupio.

Sem toga, koliko sam ja pratio tu oblast takvi tehnicki uredjaji su basnoslovno skupi da bi tek tako neko mogao da ih kupi i na crno recimo, mislim u privatne svrhe.

Tehnicki uredjaji koji sluze u te namene prisluskuju odredjeni broj brojeva recimo, i imaju ogranicenje u smislu broja korisnika koje prisluskuju i teritorije koju prisluskuju od zavisnosti od uredjaja.

Na kraju druze, zasto bi tebe neko slusao? Kazem primera radi :), ili mene? Da cuje sta sam odigrao na tiketu? :)

Tema jeste interesantna ali mislim da su je kod nas malo zesce mistikovali pa je u nekim vremenskim periodima bilo po medijima kako nas slusaju redom, nije bas tako....ziveli
G-Shock GW-9200-1ER
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"17.12.2009. u 01:24 - pre 173 meseci
Cesto ovakve probleme umesto elektroinzenjera bolje resi strucnjak medicinske struke:)
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"17.12.2009. u 09:54 - pre 173 meseci
Da da i meni su u tastaturu racunara ugradili prislusni uredjaj :) Evo godinama me to izjeda ali memam kome da se pozalim konacno prava tema! :) Hehehe
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"17.12.2009. u 10:10 - pre 173 meseci
Citat:
pre nekoliko godina odjednom mi baterija počne da se mnogo brže prazni i ja pitam ortaka iz vojske šta se događa i on mi kaže da je živković instalirao u nišu novu opremu koja može svašta ali da zato mnogo troši baterije korisnika ...

A nisi razmišljao o tome da je u pitanje nešto jednostavnije... kao što je, šta znam, riknjavanje baterije ? :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

123i

Član broj: 234860
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"17.12.2009. u 14:31 - pre 173 meseci
ne
gde živiš ti čoveče ?!?!?
svi dobro znamo ovde da kod nas mnogo toga nije po propisima a pogotovu što se ovog segmenta (prisluškivanja) tice
 
Odgovor na temu

mantaka
sluzbenik
Smederevo

Član broj: 242934
Poruke: 49
109.93.162.*



+1 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"17.12.2009. u 14:58 - pre 173 meseci


Slazem se ja sa tobom o tome da mnogo toga kod nas nije po propisima, to stoji ali prisluskivanje nije prolazak kroz crveno ili neizdavanje fiskalnog racuna, ako si dobro procitao post i zelis da razumes , razumeces a ako ne, postoje razlicite verzije X-files serije i kod nas :)
G-Shock GW-9200-1ER
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"17.12.2009. u 15:14 - pre 173 meseci
Citat:
123i
gde živiš ti čoveče ?!?!?


Ako te neko prisluskuje dok razgovaras mobilnim telefonom, to se nikako nece odraziti na tvoju bateriju, i ti nikako neces biti u mogucnosti da znas da te neko prisluskuje. Drzava to radi direktno na mobilnoj mrezi, nema potrebe da instaliraju nikakav softver, jer imaju pristup samim telefonskim centralama i ostaloj komunikacionoj opremi gde mogu vrlo lako da snime komunikaciju. Dakle, tvoj telefon radi kao i obicno, prisluskivanje nema nista sa baterijom.

Ako te prisluskuje neka privatna agencija, opet, mala je verovatnoca da to primetis - prisluskivanje se realizuje pomocu specijalizovanog hardvera koji ce kupiti signal sa radio mreze, a onda uz pomoc look-up tabele razbiti A5/1 enkripciju (ako je to moguce, za neke standarde nije moguce, a negde nije potrebno ni veliko razbijanje, koliko mi je poznato, MTS mreza u Srbiji je bila poznata po tome da razgovori cesto nisu sifrovani kako bi trebalo)

Opet, to sve nema nikakve veze sa tvojim telefonom - kako je prisluskivanje preko radio mreze potpuno pasivno, ne postoji ama bas nikakav nacin da ti primetis da te neko prisluskuje. Niti to moze da ima veze sa baterijom.

Ova prica nema blage veze sa tim - ocigledno je u pitanju zabuna/neko je ukljucio spikerfon.

--

Cela ova prica postoji zato sto neki ljudi misle da je moderno prisluskivanje "Djoka se ukljuci u liniju, a njega ne cuju" - to nema veze sa zivotom. Kako su GSM a i moderne telefonske mreze digitalne, nema nikakve potrebe za "ukljucivanjem" vec je samo potrebno izdati komandu negde na sistemu da digitalne podatke snimi/arhivira za vreme prosledjivanja/razgovora - nema nikakvog "ukljucivanja", nikakvih "kliktanja" (znam neke paranoike koji misle da ih neko prisluskuje kada se cuje kliktanje), sve radi bez ikakvog ucinka na razgovor.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

123i

Član broj: 234860
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"18.12.2009. u 10:03 - pre 173 meseci
@mantaka
ma ukapirao sam u trenu druže - tako da dont vori bi hepi ...
@Ivan Dimkovic
lepo rečeno/opisano i to je definitivno tako nekako ...
ali
mislio sam konkretno na slučaj kada se sluša korisnik i njegovo okruženje preko mikrofona na mobilnom (pravilo db-a je da se pri poverljivim razgovorima vadi/otkačinje baterija od telefona) - jer mikrofon kada radi on mora da troši energiju - koju će uzeti odakle ?
da upravo iz baterije ...
 
Odgovor na temu

mantaka
sluzbenik
Smederevo

Član broj: 242934
Poruke: 49
93.86.49.*



+1 Profil

icon Re: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"18.12.2009. u 12:18 - pre 173 meseci

123i

ali
mislio sam konkretno na slučaj kada se sluša korisnik i njegovo okruženje preko mikrofona na mobilnom (pravilo db-a je da se pri poverljivim razgovorima vadi/otkačinje baterija od telefona) - jer mikrofon kada radi on mora da troši energiju - koju će uzeti odakle ?
da upravo iz baterije ...


A ti si sigurno radio/radis u DB-u pa znas njihova pravila? Kad razgovaraju skidaju bateriju? :) To je osnovno pravilo....nisu me to ucili u skoli :), decko uozbilji se i ne veruj u fimove.

G-Shock GW-9200-1ER
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako je bilo moguće moguće "prisluškivanje"

[ Pregleda: 4969 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.