Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD External Enclosure 5.25" - Da li koristi napajanje sa USB port-a?

[es] :: Ostali hardver :: DVD External Enclosure 5.25" - Da li koristi napajanje sa USB port-a?

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon DVD External Enclosure 5.25" - Da li koristi napajanje sa USB port-a?29.10.2009. u 22:02 - pre 176 meseci
Kupio sam HDD i DVD External Enclosure 5.25" dole date modele:

Intex IT-525CASE DVD External Enclosure 5.25", IDE, USB2.0
Intex IT-35CASE HDD External Enclosure 3.5in, IDE, USB2.0, Externa ...


Da li neko ko ima iskustva sa ovim eksternim kucistima moze da kaze da li kada se u njih stavi DVD pisac ili Hard Disk i kada se ona prikljuce na USB port-ove maticne ploce koriste sopstveno napajanje za prenos signala preko USB porta ili koriste napajanje sa USB porta na maticnoj ploci - za napajanje USB elektronike sopstvenog porta?

Ovo pitam cisto informativno s obzirom da mi je logicno da svaki USB uredjaj koji ima sopstveno napajanje u 220V preko adaptera ne opterecuje USB port na maticnoj ploci vec preko njega vrsi samo prenos signala.

Da li neko moze da kaze da li ovo vazi i za ova dva modela eksternog kucista?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: DVD External Enclosure 5.25" - Da li koristi napajanje sa USB port-a?29.10.2009. u 22:06 - pre 176 meseci
Ja mislim da USB->(s)ata kontroler troši struju sa USB porta a da se sam uređaj (hard ili DVD rezač) napaja sa eksternog adaptera.

To možeš i sam da proveriš, baci pogled u device manageru, USB root hub pa vidi da li uređaj troši struju i koliko.
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: DVD External Enclosure 5.25" - Da li koristi napajanje sa USB port-a?03.11.2009. u 18:41 - pre 176 meseci
Da li je to slucaj kod svih eksternih kucista na nasem trzistu ili je situacija drugacija kod onih malo kvalitetnijih marki tipa Chieftec, CoolerMaster i sl.?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: DVD External Enclosure 5.25" - Da li koristi napajanje sa USB port-a?

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.