Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

grejanje teretane?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: grejanje teretane?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9130 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: grejanje teretane?21.08.2010. u 15:14 - pre 166 meseci
Obrati paznju ako uzimas Panasonic inverter jer kod njih vecina modela greje samo do -5 (imaju elektronsku zastitu za nisku temperaturu).Inace DC inverteri su bolji od AC,ali su jako osetljivi na pad napona u mrezi (posle svakog pada ulaze u defrost,neki prijavljuju i gresku...).E sad,ako imas ok napon u tom lokalu,nije problem,ali ako varira...
 
Odgovor na temu

firul
Dejan Firulovic
student,bps
Beograd

Član broj: 202142
Poruke: 18
*.cybercity.kladovonet.com.



Profil

icon Re: grejanje teretane?21.08.2010. u 16:19 - pre 166 meseci
moracu da proverim za taj panasonic, a sta mislis o midei, listao sam malo po neti i kazu da je dobra, ali ne znam kakav je ovaj konkretan model? mnogo je nesto jeftin
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: grejanje teretane?21.08.2010. u 19:23 - pre 166 meseci
Ne bih da kazem bilo sta jer nekog bliskog iskustva bas sa tim modelom nemam.Krajem prosle godine sam montirao jednu takvu i nisu me kasnije zvali da mi spominju sve redom pa pretpostavljam da im je odradila posao.Ako se dobro secam,ta je bila AC inverter.
 
Odgovor na temu

firul
Dejan Firulovic
student,bps
Beograd

Član broj: 202142
Poruke: 18
*.cybercity.kladovonet.com.



Profil

icon Re: grejanje teretane?21.08.2010. u 21:08 - pre 166 meseci
i ova je isto AC inverter ( sta god to znacilo :) ) . Najverovatnije cu i da uzmem dve mideJe :), daju garanciju godinu dana, valjda ce bar toliko da izdrzi :). Kupicu ih za jedno mesec dana, mozda do tad i saznam jos nesto zanomljivo o njima, svaki savet je dobrodosao!
 
Odgovor na temu

firul
Dejan Firulovic
student,bps
Beograd

Član broj: 202142
Poruke: 18
*.cybercity.kladovonet.com.



Profil

icon Re: grejanje teretane?04.10.2010. u 11:26 - pre 165 meseci
opet ja :)
doslo je do potpunog preokreta planova!
moram da se selim iz starog lokala. Selim se u lokal od oko 70 m2, koji se nalazi u podrumu doma kulture, zidovi su bas debeli i mnogo le bolja izolacije nego u starom lokalu. S obzirom da je podrum mislim da ce da bude dosta lakse ugrejati nego ranije. E sad posto imam malo ulaganja oko renoviranja zanima me da li bih ja taj podrum mogao da ugrejem sa jednim kaloriferom od 3kw, radno vreme bi bilo oko 7 sati dnevno, jel moze neko da mi izracuna koliko bih struje mesecno potrosio taj kalorifer, mislim da bi on za 10-15 min postigao zadovoljavajucu temperaturu, pa na svakih pola sata da se ponovo pali na 5min ili sl, neka bude da je ukljucen 1-1.5 sati dnevno. Znam da bi mi inverter bio najbolji, ( od midea nema nista, nema ih neige, naj jeftiniji inverteri su oko 450e) ali tesko da cu uspeti da ispratim tolika ulaganja, sta mi savetujete?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: grejanje teretane?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9130 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.