Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg

[es] :: Laptopovi :: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg

[ Pregleda: 2924 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg02.11.2009. u 23:17 - pre 176 meseci
Poz svima,
volela bih da cujem vase misljenje u vezi ovog mog problema. Dakle, pre par meseci su na ekranu mog laptopa pocele da se pojavljuju tackice ali su bile male, skoro neprimetne. Reinstalirala sam driver graficke kartice, tackice su i posle toga bile prisutne ali nisam obracala vise paznju. Medjutim veceras su te tackice prerasle u prave velike tacke ili bolje reci kvadrate. Totalno se slika poremeti, ako sam na nekom sajtu slova ne mogu da vidim. Primetila sam da se najvise pojavljuju kada saltam izmedju stranica i kada na nekom sajtu ima dosta onih animiranih reklama. Pokusala sam opet da reinstaliram driver g.karte, da instaliram stariju verziju drivera eto cisto da dam sebi laznu nadu da ce se skloniti ali gotovo sam sigurna da je u pitanju neka greska hardware-a (graficke karte). Na standardnoj rezoluciji (1280x800) je stanje uzasno a na ovoj odvratnoj 1024x768 su malo manje prisutni kvadratici. Graficka je GeForce 9600M GT, a to sve u blazoj varijanti izgleda ovako:



 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 10:20 - pre 176 meseci
Taj laptop je nov i u garanciji pretpostavljam. Nosi ga u servis da ga pogledaju.
 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 10:31 - pre 176 meseci
Star je godinu dana ali je kupljen u Austriji... Nemam ovde garanciju, racun... nista. Mozda bi moglo ako ima ovde neko HP predstavnistvo, al verovatno i nema, bar u Nisu. Jel moze da se zameni graficka kao na desktop kompjuteru? I ako moze, ako neko zna koje su cene od prilike.
Pokusala sam sinoc da ga otvorim i da ocistim kuler, verovatno ima dosta prasine jer laptop ponekad bas greje. Sve male poklopce sam uspela da skinem sem tog najveceg ispod kog se nalazi kuler.


EDIT: Ipak sam pronasla da postoji u Nisu ovlasceni servis, sada cu da nazovem da vidim da li oni mogu to da pogledaju. Ako bude trebala garancija moracu da javim svojima da mi posalju.
I dalje su sva misljenja dobrodosla jer ako je u pitanju graficka videcu da je kupim i zamenim, ne bih da mi laptop stoji u servisu mesec dana jer mi svakodnevno treba.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 11:52 - pre 176 meseci
Nece ici da ti sama radis servis na tom laptopu Nisam siguran koliko je lako menjati graficku karticu na tim HP laptopovima jer licno nikad to nisam radio na HP Pavilion modelima, ali nesto mi govori da se radi o laptopovima gde je graficki modul zalemljen za plocu iako se radi o dedicated varijanti. U tom slucaju ti licno nista ne mozes da radis povodom zamene graficke. Laptop bi trebalo odneti u neki servis. Postoje HP partneri specijalizovani za HP laptopove i u Srbiji pa i u Nisu (lako je pogoditi koja je firma u pitnaju a vidim da si se vec snasla za to.).
 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 12:18 - pre 176 meseci
Ma nisam ni mislila sama da je menjam, mislila sam da je kupim pa da je zameni neko ko je vec to radio... ALI ti si u pravu, to je nemoguce, jer je to zalemljeno za plocu, kao sto si rekao. Zvala sam ovlasceni servis, rekli su da mi garancija ne vazi u Srbiji, treba kasnije da se cujem sa tim serviserom jer stvarno nemam predstavu koliko bi to moglo da kosta. Ako mi se ne bude isplatilo (100-150€+..), lakse mi je da ga posaljem u Austriju pa da ga odnesu tamo gde sam ga kupila...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 12:25 - pre 176 meseci
Ako treba da se zameni grafika/maticna ploca servis ovde se ne isplati
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 13:38 - pre 176 meseci
Ja sam menjao grafike na hp-ovima i uspevalo mi je da prorade, ali nikad nikom ne bi mogao da dam garanciju da ce to da radi recimo 6 meseci. Niko koga ja znam da se bavi servisom privatno nema adekvatan alat za zamenu grafickih i drugih vecih bga cipova na maticnim plocama. Imaju neki ovlasceni servisi ali ne koriste u te svrhe.


savet: u delove sa tim laptopom

poz
 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg03.11.2009. u 14:27 - pre 176 meseci
Ma pala je odluka, saljem ga u Austriju na servis pa neka ga srede ako mogu, ako ne mogu kako god. Ja mogu da ga koristim na slabijoj rezoluciji al to moze da se pogorsa svakog trenutka tako da ga vise i ne palim. A da mi ga neko sredjuje pa jos i garanciju da izgubim a on crkne posle par meseci, ne isplati se. Ljudi, hvala vam na odgovorima, pomogli ste mi da odlucim sta mi je ciniti :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Cudne tackice / kvadratici na ekranu HP dv5-1032eg

[ Pregleda: 2924 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.