Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 191209 | Odgovora: 918 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 17:06 - pre 175 meseci
evo imam ja nešto za vas koji ovde diskutujete i branite vakcinu.
Naime, na TV-u je pre neki dan bilo da vakcinu između ostalih ne smeju da prime osobe koje su, između ostalog, alergični na jaja.
E sad, pričali su i da će vakcina biti ''obavezna'' za decu od 6meseci pa do ne znam ni ja koje godine.

Sad ja vas pitam, kako ja da znam da li je moje dete alergično na jaja kad se deci jaja NE DAJU do 8 meseca starosti i to i tada se daje po mrvica (prvo žumance) kako bi se videlo da li je dete alergično na jaja!

Paradoksalno zar ne?!?

Kako sam već napisao u ovoj temi-mene i moje bližnje ta vakcina neće videti...

Takođe, mogao bih i ja kao i cosmo da kažem da imam (a imam) prijtelja koji radi kao lekar na vojnoj akademiji i koji neće primiti vakcinu, jer je ista nedovoljno istražena i jednostavno nije bilo vremena za njenu detaljniju analizu

i još nešto, kako to da baš Jugohemija, koja je Miškovićeva, od tolikih drugih kompanija, uvozi 3 miliona vakcina, mislim stvarno...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
93.86.144.*



+104 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 17:14 - pre 175 meseci
Citat:
websurfer: dok ne mutira...

Aj se onda lepo iseli iz tvog stana pre nego što se zapali. Tu su negde po verovatnoći događanja.
Ako je frka sa nekom mutiranom varijantom virusa, otkud onda da nema medijske hajke oko MRSA-e i E. Colli, koji zaista i jesu mutanti izuzetno štetni po ljudski organizam? Ah da, za tako nešto nema vakcine koja košta po 9e.

Citat:
milivoje t: Dobro jutro, dobro dosao u koprporativni kapitalizam.
Da stavimo stvari na pravo mesto.
Novartis, zarada u 2008. godini $53 milijarde !
Miskovic je u odnosu na njih nebitna i nemocna sirotinja.
Novartisu ne treba konkretno Miskovic da bi uradili ono sto hoce.
Svejedno im je ko ce biti distributer u zemlji kupcu, samo da zavrsi posao.

Dobro jutro i tebi.
Nije bitno samo to što je Mišković zaradio, ima istih takvih, pa i većih i gorih napolju. Pa i ako su napolju, mogu valjda da ih pljujem isto ko i Miškovića? I ako mogu makar malo da uradim, neki mikronski deo, da im poremetim planove, meni dosta.

Citat:
cozmo_im: 42 miliona ljudi je vakcinisano i niko nije imao nijednu "nuspojavu".

Kako je to izgledalo prošli put:
The outbreak is most remembered for the mass immunization that it prompted in the United States. The strain itself killed one person and hospitalized 13. However, side-effects from the vaccine caused five hundred cases of Guillain–Barré syndrome and 25 deaths.
Cenim da je i tada bilo ljudi koji su govorili kako je sve prošlo bez ikakvih problema.

Citat:
cozmo_im:
Ovaj grip ima manji mortalitet od sezonskog - zasad.<snip>
Ja se slazem u nacelu da je panika malo vestacki izazvana od strane i farmaceutskih kuca i SZO i svih ostalih i da neko ima koristi<snip>
Zasad ne bi trebalo nista preduzimati dok se ne vidi kako ide sirenje epidemije u odnosu na broj smrtnih slucajeva<snip>

Pa eto vidiš da i sam navodiš sve ono što su i "teoretičari zavere" do sada pomenuli. S tom razlikom da ti smatraš da ljudi odbijaju vakcinaciju zbog: "vanzemaljaca", "ubijanja ljudi vakcinom", "izmeni ljudskog DNK" i slično.
Ne prihvataš činjenicu da neko neće da primi vakcinu iz skoro istog razloga zbog kojeg i nije slušao turbo folk tokom prve polovine '90ih.

Citat:
cozmo_im: Vakcina ce doci, a ukoliko bude proglasena epidemija na zimu, verovatno ce biti i neke vakcinacije, mada je procena da nece oboleti vise od 300.000 ljudi i da ce smrtnost biti 0.01% u najjacem udaru.
Znaci nije uopste nista preterano i mante se teorija zavere.

Znači nabavka 2.5 miliona vakcina sa krajnjim rokom isporuke tamo negde krajem marta nije preterano?

Citat:
cozmo_im: 1. Imam u uzoj familiji mikrobiologa i virusologa sa Torlaka...

Zamislimo da smo nazad u ranim '50im? Šta bi tada rekla pomenuta osoba o Talidomidu? O DDT-u? Azbestu? Ma koga uopšte interesuje da radi testove na duge staze, ako ne zaradiš sad i odma' nećeš nikad.

Citat:
cozmo_im: 3. Vakcina od sezonskog gripa ipak pomaze, jer stvara bolji imunitet i laksi su simptomi novog gripa. Pogledaj pod 2.

Dajte mi onda tu staru i proverenu vakcinu.
Ah da, pardon, propade "Torlak". Smetao uvoznicima...

Citat:
Majstor Pućko: Shvataju li ljudi do koje mere je glupo bunuti se protiv vakcine, a primali su vec druge vakcine u zivotu.

Da, samo postoje male razlike:
1. u pitanju su stare vakcine koje su nastale u periodu kada profit nije bio jedina zvezda vodilja farmacije, već su zaista želeli da iskorene neke bolesti
2. vakcine se već dugo primenjuju i svi efekti, i pozitivni i negativni, su dobro poznati
3. pomenute vakcine ne koštaju 8 - 9 evra po komadu, i proizvode ih gomila proizvođača; verujem da nisu zaštićene nikakvim patentom
4. bolesti koje se leče tim vakcinama jesu opasne i zaista ubijaju i staro i mlado; sa druge strane iste te bolesti se ne pominju na TVu, al' zato je danas reč "grip" verovatno najviše puta izgovorena reč u medijima

Citat:
ventura: Nećeš da se vakcinišeš protiv gripa: nema problema, tvoj izbor, ali sutra kad se razboliš, i ako ti budu potrebni lekovi/bolničko lečenje, uredno ćeš dobiti račun za isto...

Ja za svo lečenje već plaćam doprinose, i to poprilične.
Ako se razbolim, ostajem gajbi u krevetu. Nema svrhe da širim klice po bolnicama i da interagujem sa ostalim kliconošama.
Nego... šta ako se ne razbolim? Jel dobijam neki povraćaj poreza? Mogu li da prodam moj primerak vakcine vama koji hoćete da se vakcinišete, pošto je država ionako to platila mojim parama?
Još gore, šta ako opet bude gomila komplikacija kao '76. sa vakcinom? Ko će da plati lečenje tih ljudi?
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 17:17 - pre 175 meseci
Koliko vidim, izgleda da su bas zbog alergija izbacili sistem pravljenje vakcine preko proteina iz jaja.
Citat:
Novartis is benefiting from the fact that it can produce batches of the H1N1 vaccine through a cell-based method, as opposed to a production system based on eggs. The cell-based method shortens the turnaround time to production to roughly three or four months, from six months for egg-based methods, Helvea analyst Karl-Heinz Koch said.

http://online.wsj.com/article/SB125195905236982443.html




bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 17:25 - pre 175 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: Koliko vidim, izgleda da su bas zbog alergija izbacili sistem pravljenje vakcine preko proteina iz jaja.

http://online.wsj.com/article/SB125195905236982443.html


he, onda su tek naši zvaničnici koji se pojavljuju na TV-u totalni mamlazi.
Btw, setih se gde sam to čuo-juče u Utisku nedelje! (dakle nije tako davno)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 17:36 - pre 175 meseci
Citat:
marko37: Da, samo postoje male razlike:
1. u pitanju su stare vakcine koje su nastale u periodu kada profit nije bio jedina zvezda vodilja farmacije, već su zaista želeli da iskorene neke bolesti
2. vakcine se već dugo primenjuju i svi efekti, i pozitivni i negativni, su dobro poznati
3. pomenute vakcine ne koštaju 8 - 9 evra po komadu, i proizvode ih gomila proizvođača; verujem da nisu zaštićene nikakvim patentom
4. bolesti koje se leče tim vakcinama jesu opasne i zaista ubijaju i staro i mlado; sa druge strane iste te bolesti se ne pominju na TVu, al' zato je danas reč "grip" verovatno najviše puta izgovorena reč u medijima

Da li si ti negde video nekoga ko je oboleo ili izvrnuo papke od vakcine novog gripa? U najmanju ruku licemerno je navoditi neke medije za relevantne jer slusalac cuje ono sto zeli da cuje, dok oni mediji koji kazu da su vec milioni ljudi primili vakcinu sasvim dobro i da su oni koji su imali posledice samo retki i izolovani slucajevi. Znaci kada neki mediji kaze da je vakcina smrtonosnija nego da nekome ubrizgaju sam virus. Pa mislim stvarno.

Sto se tice pravljenja i patentiranja vakcina nikakvog tu patenta nema. Mogao je i Torlak da razvije vakcinu, samo je trebalo uloziti par miliona $ u razvoj i proizvodnju u tako brzom roku. I sada se neko pita sto kosta, pa da ti kazem nesto farmaceutska kompanija nikome nije radila za dz. A ti vidi sa drzavom zasto ti ona naplacuje vakcinu. Za cenu me zabole lakat, nisam najboljeg materijalnog stanja, ali nikada se ne bi cigancio za posranih 800 dinara. Ajde da je 700E pa onda da vristimo, a ovako, molim lepo, a cak ce i drzava platiti nekima koji su ugrozeni.

Ako je uopste postojala bilo kakva zavera, to je onda da su farmaceutske kompanije napravile ovo s*anje i sada prodaju vakcinu, jer zaista malo smrdi kako su ovako brzo razvili i napravili istu. Licno mislim da su je odavno imali.

Na kraju krajeva, pa sto se ja ovde natezem, svako ima svoj slobodan izbor, samo mi ide na zivce sto neki kreste ko kokoske non stop, i sve se svodi na neki ludi poremeceni i pakosni domaci inat stila: E sada necu ni kako ja hocu!!!!

Izbor je jasan:
1.Primi vakcinu i reskiraj
2.Ne primi vakcinu i reskiraj
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 17:36 - pre 175 meseci
Jel' cosmo i ventura ajd objasnite mi sledece:

Ja primim sad vakcinu protiv obicnog sezonskog gripa. Pa dodje ova vakcina za mesec dana pa primim jednu dozu. Pa potom i drugu dozu (ako bude ova iz dve doze). Pa sledece godine isto. I tako svake godine jel? Jer ja ne ocekujem da svinjski grip ostane skroz identican i naredne godine, kao sto to nije i sezonski grip...

I zbog cega, zbog sivnjskog koji ubije manje ljudi nego sezonski grip? I zasto da potpisujem dokument kojim garantujem da necu tuziti odgovorne ako mi se steski? Jel to na svakom leku pise sitnim slovima, we are not hold liable in case of any side effects???

edit: @Pucko - Sa ovim sto si zadnje rek'o se slazem, rizikujes u oba slucaja, dok god nema zakona koji ce me primorati da je primim - fine by me...
make love - !war
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 18:09 - pre 175 meseci
Citat:
cozmo_im: Ja i cela moja porodica smo primili "cuvenu" pistoljski unetu vakcinu protiv variole vere (ja sam tad bio beba) i nit nam ikad nista falilo nit znam nekog da mu je bilo nesto od te vakcine iako sad neko u javnosti iznosi dezinformacije kako je vise umrlo od same vakcine i "poludelo" i sta ja znam.


Odmah da te demantujem!

Moj otac je imao reakciju na tu vakcinu protiv velikih boginja, nekoliko dana je visio na ivici zivota i smrti, jedva se izvukao!

Samo ipak mislim da nije za poredjenje ta vakcina protiv jedne takve bolesti i ova danas protiv jednog gripa!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 18:17 - pre 175 meseci
od vakcine protiv Varilole je umrlo, koliko se sećam (i to je bilo na TV-u skoro) 15 ili 17 ljudi, i to je direktno potvrđeno da su umrli od posledica vakcine a ne zna se broj ljudi za koje nije dokazano da su imali posledice od te vakcine. Stariji mi pričaju da je posle toga rođeno dosta dece sa posledicama...
Ali kao što kaže Emilija, to nije ovde tema i te vakcine ne treba dovoditi u vezu. Variola je bila ozbiljna stvar, a ovo je ipak samo grip.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 18:32 - pre 175 meseci
Znači Mišković uvozi i vakcine protiv gripa. Ma do yaya... jbt...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 18:33 - pre 175 meseci
Citat:

Ako je uopste postojala bilo kakva zavera, to je onda da su farmaceutske kompanije napravile ovo s*anje i sada prodaju vakcinu, jer zaista malo smrdi kako su ovako brzo razvili i napravili istu. Licno mislim da su je odavno imali.


Naprave svake godine i vakcinu za trenutni "obican" grip... mozda je i to neka zavera :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 18:37 - pre 175 meseci
Citat:
etjen
Ali kao što kaže Emilija, to nije ovde tema i te vakcine ne treba dovoditi u vezu. Variola je bila ozbiljna stvar, a ovo je ipak samo grip.


Ne bih da plasim ljude, he, he...

Samo sto za razliku od ovoga sto rade sad, onda je vrlo dobro to sve bilo organizovano, vakcinisana je cela EX SFRJ! Bar tako kazu stariji...
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 18:59 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Naprave svake godine i vakcinu za trenutni "obican" grip... mozda je i to neka zavera :)

Mozda :) Ali reci mi ako imas tehnologiju da malo "nasviras" virus, i naravno imas tehnologiju da napravis vakcinu zar ne bi pao u iskusenje da ga pustis napolje, uz malo sirenja panike sasvim lepo da zaradis. Ako farmaceutske kompanije javno finansiraju pojedine doktore i lobiraju kod njih za svoje proizvode. Sta tek pokvareno mogu da urade na svoju ruku i da ih niko ne otkrije?
Opet ne mora da bude istina, ali uopste ne vidim razlog zasto ne bi. Profiterstvo na tudjem strahu i nesreci je uvek bilo najunosnije.

Zar nije malo neobicno, da je hiljadama godina virus gripa ziveo i mutirao i do pre nekoliko godina imao jedan stalan obrazac dejstva, i onda odjednom "podivlja" drasticno se izmeni i pretvori u viruse SARS-a,Pticijeg Gripa, Svinjskog gripa. Dosadilo mu da da zovu obicnim gripom pa mu doslo tek onako iz dosade da zaj*bava narod? Opet kazem, ne mora da bude istina, ali isto tako ne mora ni da bude normalno. Istina je uvek siva. ;)
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 19:54 - pre 175 meseci
moje mišljenje je da je ta cela stvar prenaduvana kako bi se uzele pare za vakcine. I to sam poprilično ubeđen (sa Miškovićem ili bez njega)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 20:09 - pre 175 meseci
http://www.glas-javnosti.rs/cl...sti-06-11-2009/h1n1-kao-oruzje
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 22:21 - pre 175 meseci
Citat:
žutokljunac: Znači Mišković uvozi i vakcine protiv gripa. Ma do yaya... jbt...


Pazi, stvar je od izuzetnog značaja ... ne može se svakom poveriti tako krucijalno breme

Nego, nešto mi se čini da će više biti onih koji bi da brime bocu, nego što će ih uopšte biti
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 22:53 - pre 175 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: I sto je najvaznije svaka vakcina je genijalan izum jer je njena svrha jacanje organizma i imuniteta na prirodan nacin.


:)

pa da je to prirodan nacin, onda bi valjda vakcine rasle na drvetu kao jabuke ...ili bi, sta znam, bile neki koren npr.... kao sargarepa ili kiki-riki.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 23:30 - pre 175 meseci
Aj leba ti idi na neki drugi forum vidi da'l sam tamo ;) Ili u najboljem slucaju procitaj kako vakcina funkcionise pre nego sto krenes sa nekim sabanskim i pausalnim izjavama. Ruzno je to, covek ispadne glup...
Ako imas nesto pametno da kazes, kazi, ako nemas, fafaj sargarepu da ojacas imunitet :D
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?10.11.2009. u 23:30 - pre 175 meseci
Pa vec postoji prirodna vakcina - leblebije, eno Mrle zna sve o tome...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.224.*



+558 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?11.11.2009. u 00:15 - pre 175 meseci
Nemoj zabavas, ja verujem da je vakcina dobra, ali ne verujem da je potrebno ovoliko dranje, ta nije to ebola. Samo mislim da je cela fama zbog toga sto u nedostatku arhineprijatelja koji bi se predstavio kao uzrok Sveg Zla (komunizam je je li umro, a Satana je postao simpaticni antiheroj), potrebna neka nova karakondzula, po modelu 1984, knjige mislim, ne godine, te godine nista toliko nije bilo zabavno kao ovo sad, osim sto su neki isli u vojsku pa su pizdeli a bilo ih je zabavno zabavati. Jer neprijatelj as ti gospe mora da postoji, i ne samo to, nego neprijatelj nikad ne spava! Jer ako neprijatelj spava, rezim nema smisla. Pa eto ga svinjski grip. Udri bandu!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?11.11.2009. u 00:20 - pre 175 meseci
Citat:
Pa vec postoji prirodna vakcina - leblebije, eno Mrle zna sve o tome...


Kako se apliciraju leblebije? Per-analno? :D

"Gospodine, skinite gace i nagnite se preko ovog stola, danas treba da primite 10 leblebija,
da li ste ranije primali leblebije, jesti li mozda alergicni na leblebije?"

:D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 191209 | Odgovora: 918 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.