Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105292 | Odgovora: 268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!11.02.2010. u 17:58 - pre 171 meseci
Kucni pritvor?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vlaovicgoran
Subotica

Član broj: 177171
Poruke: 138
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!11.02.2010. u 20:38 - pre 171 meseci
Ja sam negde procitao da su uveli drustveno koristan rad umesto zatvorske kazne. Da li neko ima iskustva sa time?, jel to ono kao civilno sluzenje vojske?
Ako je tako onda je to stvarno zajebancija jer se u drzavnim firmama ionako nista ne radi (hvataju se krivine)
yhythtj
 
Odgovor na temu

voja_pfc
beograd

Član broj: 12029
Poruke: 321
91.148.95.*

Sajt: www.prijevodi-online.org


+5 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!27.02.2010. u 23:07 - pre 171 meseci
Par stvari mi je nejasno, koja je steta koja se moze pokriti bez uvidjaja policije (preko evropskog zapisnika), negde pise samo manja steta, na sajtu jednog od osiguranja pise 500e, a cuo sam da se spominje i 1000e.
Drugo, osim manjih ogrebotina kada je jasno da je steta manja od 500 evra (pretpostavljam da je ta, jer pise na zvanicnom sajtu) na koji nacin mogu na licu mesta proceniti stetu? Nikako.
Imao sam udes, bez povredjenih, sa ociglednom krivicom druge osobe (nezaustavljanje na stop). Policija je dosla na kraju, procena ovlascenog servisa je da ce steta biti preko 1000e (i jedna i druga vrata sa leve strane moraju da se menjaju, moguce i krilo + sitnije popravke), samim tim potpisivanje tog zapisnika ne bi donelo punu odstetu, a s obzirom na prvobitnu smesnu ponudu drugog ucesnika u udesu veliko je pitanje da li bih naplatio razliku.
Sto se tice tog zapisnika jos jedna stvar mi je cudna, neko tako proleti na stop ili na crveno, izazove sudar, potpise se taj zapisnik, a to sto je napravio ozbiljan saobracajni prekrsaj nikom nista. Da nije bio auto, mogao je biti pesak, a to bi se moglo mnogo tragicnije zavrsiti. Svako moze napraviti gresku, ali kazna te opomene, a zapisnik amnestira.
I zadnja stvar se tice pomeranja vozila, policija je dosla nakon 40 min, a za to vreme ulica neprohodna, skoro svi su rekli na licu mesta da se ne pomera dok ne dodje policija. Policajac je rekao da su se mogla pomeriti vozila, a jedan drugi sto ga znam da je bolje ne dirati nista dok oni ne snime.
Sta u stvari raditi u takvim situacijama?
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!15.03.2010. u 07:52 - pre 170 meseci
Molim za malu pomoc ljude na forumu, pre svega sa pravne strane.

Zaustavila me je policia juce uvece na izlasku iz naseljenog mesta ( iako je tabla da je prestanak naseljenog mesta udaljeno 1.5 km od poslednje kuce ) i vozio sam 70km/h umesto 50km/h sto je vise za 20kmh od dozvojene brzine.
medjutim, to je bilo na izlasku iz grada , znam da nema veze bila je noc vec sam mislio da sam izasao iz naselja sto me neoslobadja krivice.
sacinjen je policijski zapisnik kazna 5000din, da se plati u roku od 8 dana , ukoliko ne , iskrenoi nemam bas neke volje da platim onda na SUD za mesec dana kod sudije za prekrsaje gde je zaprecana i veca kazna osim ako dokazem da nije bilo tako.

Posto je po novom zakonu policijski zapisnik neoboriv dokaz, ja sam odbio da potpisem, sto je razljutilo malo policajca, i ako je neko video kako izgelda taj zapisnik, ima rubrika gde se ispisuje vreme datum i mesto, opis prekrsaja, pa ispod toga ima rubrika za prigovor da li ja na taj zapisnik imam neki prigovor, sto me policajac nije ni pitao, ali nisam ni gledao sta je napisao posto je bila noc samo mi je procitao, i ja sam rekao da necu da potpisem, potpisao ne potpisao isto dodje , posto po meni ( nije bas bilo na neki korektan nacin da se na krajnjem izlazu iz grada vataju na radar ) i ja sam se pravio lud tvdeci da nije grad.

E sad sustina svega sto zelim da pitam sa pravne tacke, u zapisniku postoji jedna greska, pa samim tim da li se na to mogu izvuci da zapisnik nije validan, posto policajac nije pitao da li imam prigovor, samo je zaokruzio da nemam, a posle kad sam odbio da potpisem, izvukao mooje reci iz konteksta i napisao da nema kuca, da nema nicega i da to nije naselje, kao da sam na nivou malog deteta, ali sustina je da na tom zapisniku , je zaokruzeno da NEMAM prigovor, a da je ipak NAPISAN prigovor, pa me pre svega zanimam koliko je ovakav zapisnik VALIDAN i kakve su mi sanse ako se pojavim na sudu tj neplatim, jer ako cemo po ovome, zapisnik nije dobro popunjen, jer ne moze da buide da nema neceg a da ga ima, znaci ili nema ili ima, a ne i jedno i drugo, i opet mogu reci ako je ovako uradio ovaj deo posle, kako je onda tek uradio onaj drugi deo, i mogu tvrditi da je bilo van naselja, a imao bi i 2 svedoka u kolima koja bi to potvrdila.

Sta raditi? platiti kaznu, ili se vaditi na nevalidan zapisnik i pokusati pomocu svedoka dokazati da je bilo van naselja 70kmh, gde je dozvojeno 80kmh?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!15.03.2010. u 11:22 - pre 170 meseci
Druze, to su pitanja za tvog advokata koja mu postavis u privatnosti zasticenoj klijentskim privilegijama. Ovo je javni forum na kojem si upravo priznao da si pocinio prekrsaj, da si toga svestan i da te to ne oslobadja krivice. Ako sad odes na sud i suocavanje sa policajcem i tvrdis drugacije cinis lazno svedocenje cime iz prekrsaja ides u krivicno delo.

A sto se tice prekrsaja, tebi to ne pomaze ali mislim da se pricalo na TVu da se menja znacenje tabli za gradove i da isti vise ne predstavljaju znakove za ogranicenje brzine, gradovi su duzni da postave nove znakove ogranicenja i to tamo gde zaista pocinju kuce i da ogranicenje ukinu tamo gde je poslednja kuca bez obzira na to gde je administrativna granica grada. Sad, sto je kod nas divljha gradnja omiljena razboibriga nacije pa na putevima retko gde ima parce asfalta bez neke kuce pored, to je druga prica.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!15.03.2010. u 12:32 - pre 170 meseci
Ok.
Hvala ti, ovo sam hteo i da pitam.
U principu, ako cemo doslovno znacenje reci naseljeno mesto, to bi trebalo da znaci mesto koje je naseljeno ljudima.
Sto se tice table i slicno, tabla je bila na oko 1.5km od zadnje kuce da se zavrsava grad, ako je ovako po novom zakonu da su gradovi duzni da postave table tamo gde je zadnja kuca, i da se tamo ukida ogranicenje, onda me samo ovo prakticno oslobadja krivice, ako je ovo zaista tako, a i bila je noc tako da ni na koji nacin nije moglo da bude tamo vec van naselja ni jednog pesaka , niti bilo cega sto bi se moglo zadesiti u gradu, pa da ima smisla da je ogranicenje 50kmh

E sad ne znam da li si citao, problem je i u policijskom zapisniku, u policijskom zapisniku je zaokruzeno da nemam prigovor na opis prekrsaja, a da je prigovor ipak napisan ( i to tako na vrlo bizaran nacin ) tako da ne moze da stoji da nema prigovor, a da ipak bude prigovor, odnosno ne moze necega da nebude i da bude.

Nasao sam , po clanu 159 je ovako u novom zakonu o saobravcaju, e sad ne znam koliko bi me moglo ovo oslobadjati krivice, posto se lako moze dokazati da je tabla u pravcu iz kojeg sam se kretao udaljena oko 2km od poslednjeg stambenog objekta, da samo sa druge strane postoji poslovvni objkekat, koji je udaljen oko 1km od table, znaci tabla nije postavljena u "neposrednoj blizini stambenog i poslovnog objekta".

E sad jedino ostaje pitanje kako se definise "neposredna blizina stambenog ili poslovnog objekta"

http://www.informisanje.info/w...ds/2009/06/Zobs%20latinica.pdf

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 15.03.2010. u 13:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 15.03.2010. u 13:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 15.03.2010. u 13:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!18.05.2010. u 23:36 - pre 168 meseci
Ima li gde skenirana BROSURA sa novim zakonom o bezbednosti u saobracaju (ne sam zakon) ?
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!19.05.2010. u 01:09 - pre 168 meseci
@Laki024
Samo se nerviras i maltretiras bezveze i na kraju ces platiti kaznu. Poenta je da te ovde nista ne oslobadja. To sto je "upravljac puta" po clanu 159. stav 2. ZOBS-a duzan da uradi a nije uradio, tebe ne oslobadja krivice. Takodje ni to sto je on zaokruzio da nemas primedbu, pa je posle upisao, nije nikakav bauk, to sudije vidjaju svakog dana, neukih ima koliko hoces.
Zao mi je sto je tako kako je, ali ja ne vidim ni jedan moguci nacin da se "izvuces" :(
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

darko0262
srednja skola
Srbija

Član broj: 223222
Poruke: 140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!29.11.2010. u 13:51 - pre 162 meseci
ljudi Dali neko zna kojika je kazna kada vozis vise osoba.
tj auto je registrovan za 5 a ja vozio 6 osoba.. i pisali mi kaznu za to... ali nisu napisali koliko je vec ce da mi postom stigne...??
dali je neko imao slican problem i koliko je to..??
Nikada ranije nisam bio kaznjen...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi zakon o saobracaju-bodovanje i visine kazni!

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105292 | Odgovora: 268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.