Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji ruter za Wireless deljenje interneta?

[es] :: Wireless :: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?

[ Pregleda: 5892 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

D_e_j_a_n

Član broj: 237205
Poruke: 6
*.w802.net.



Profil

icon Koji ruter za Wireless deljenje interneta?12.11.2009. u 21:22 - pre 174 meseci
Imam tri računara (2 desktop i jedan laptop). Trenutno mi je u jednom desktop računaru kartica do koje dolazi kabal od antene za Wireless signal i sa njega delim Internet na druga dva računara, laptop je povezan bežično a desktop LAN kablom. Dok je glavni računar uključen imam internet i na druga dva no kada je isključen gubim tu mogućnost. Hteo bih da kupim ruter i da podelim internet da bi računari nezavisno pristupali netu i delili internet konekciju. Potreban model bi trebao da ima dve antene na sebi za bežični pristup. Jednu da mogu skinem i da povežem GRID antenu za signal od neta, a druga da mi ostane da mogu bežično pristupiti netu sa laptopom. Da li može to da se uradi na taj način preko rutera? Koji bi mi model preporučili? I da li mogu kada sve to spojiim preko rutera da dele internet, podesiti i mrežu da računari između sebe budu povezani tj. da mogu deliti podatke, igrati igrice,...i ostalo preko rutera.
Pogledao sam teme, ali bi savet i pomoć dobrodošli.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?12.11.2009. u 21:48 - pre 174 meseci
Mislim da ces tesko naci ruter sa dve antena da radi na taj nacin kako si zamislio.
Najbolje resenje ti je uzeti dva uredjaja,ap klijent i wlan ruter.
Tako ces dobiti sve to sto hoces,da svaki racunar radi nezavisno jedan od drugog i da su ti svi racunari u mrezi a mozes da biras hoces li da se konektujes wirelessom ili preko lan-a a moze i jedno i drugo.

Ps:koliko ti to kartica imas u tom prvom racunaru kad serujes konekciju i na lan i na wireless?
 
Odgovor na temu

D_e_j_a_n

Član broj: 237205
Poruke: 6
*.w802.net.



Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?12.11.2009. u 22:03 - pre 174 meseci
Hvala na odgovoru!
Imam jednu wireless karticu gde je povezana antena u prvom Desktop računaru i sa njega se deli internet na ostale. Druga dva računara su povezani - Desktop preko LAN kabla, a laptop preko bluetooth-a.
Da li može da se uradi onda da kupim ruter sa samo jednom antenom umesto koje bih prikačio svoju GRID antenu, a da na LAN portove rutera preko LAN kabla spojim ostale računare da dele internet i dele podatke međusobno. I LAN kabal kako sam se raspitao treba da bude straight, a ne ukršten kada ide od rutera do računara - da li je to tačno?


[Ovu poruku je menjao D_e_j_a_n dana 13.11.2009. u 01:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?13.11.2009. u 16:13 - pre 174 meseci
Da,bas tako mozes da uradis.
Kabal treba da bude straight ali ja sam probao par rutera i radili su i sa ukrstenim u nedostatku straight-a.
 
Odgovor na temu

D_e_j_a_n

Član broj: 237205
Poruke: 6
*.w802.net.



Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?13.11.2009. u 17:52 - pre 174 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

alexxx2890
Aleksandar Tasic
Student
Leskovac, Srbija

Član broj: 267686
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?06.02.2012. u 20:14 - pre 147 meseci
ja imam slican problem
imam antenu na krovu kojom hvatam signal i povezana je wireless karticom za moj komp.
hteo bih da postavim neki ruter (ako moze) da ne bih morao kablove da premestam svuda po kuci kada premestam komp.
znaci hteo bi da ruter stoji na jednom mestu a ja komp i laptop konektujem na wifi mrezu bilo gde u kuci.
moze li nesto tako da se izvede i ako moze koji bi ruter bio najbolji?
hvala
Aleksandar Tasic
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?07.02.2012. u 07:39 - pre 147 meseci
već je u principu rečeno... ne može samo jedan ruter (u teoriji bi moglo, 1. ima neki AirLive DUO ali puno košta i on je zapravo dva uređaja u jednom kako i samo ime kaže 2. Neki ruter sa dve antene koji ima repeater mode akopostoji tako nešto u opšte)
Logika je prosta zašto ne može - ako prišrafiš krovnu antenu na taj ruter, antena je usmerena i ima uzan ugao zračenja i na krovu je...
Dakle, trebalo bi da kupiš dva uređaja:
1. AP kome možeš da odšrafiš antenu i koji ima Client/Infrastructure mode
2. Wireless ruter koji će ti biti u stanu na kome ćeš podesiti PPPoE
Povezuješ ih na sledeći način iz LAN porta AP-a utp kabal do WAN porta Wireless rutera
Preporučio bih ti sledeće uređaje za 1. TP-Link TL-WA500G a za 2. TP-Link TL-WR543G Cirka 60€
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?23.09.2013. u 12:25 - pre 127 meseci
Vidim da je tema dosta stara, ali imam slično pitanje.

Dakle, kada otkačim kabel koji ide u wireless karticu računara, nju treba da prikačim na AP???
I onda dalje AP preko UTP-a na WAN port wireless rutera?



 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Koji ruter za Wireless deljenje interneta?

[ Pregleda: 5892 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.