Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dali ima spasa za ove zvucnike

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: dali ima spasa za ove zvucnike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16020 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon dali ima spasa za ove zvucnike13.11.2009. u 13:48 - pre 175 meseci
pozdrav svima evo slike od zvucnike radiju lepo samo sto kako sto gledate membrana je pukla i malo je iskrivjena jel moze nekako da se napraviju i cime da gi zalepim
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mrrocky
Banjaluka

Član broj: 188595
Poruke: 143
*.teol.net.



Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike13.11.2009. u 14:53 - pre 175 meseci
Pa gumeni ovjes nije problem ali deformacije na menbrani su već nešto ozbiljnije i prijedlog je zamjeni menbrane i ovjese sve drugo je ....
A po izgledu su se nasvirali.....
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike13.11.2009. u 14:57 - pre 175 meseci
Naravno da ima spasa,zamenis membrane i vesanje i to je to.. Ali cemu to?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike13.11.2009. u 16:30 - pre 175 meseci
Baci te zvučnike i kupi drugi mobilni sa boljom kamerom!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike13.11.2009. u 16:35 - pre 175 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Baci te zvučnike i kupi drugi mobilni sa boljom kamerom!

Pozdrav zeoN_Rider


Potpisujem!!!
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike14.11.2009. u 23:42 - pre 175 meseci
ja bih i bacio ali problem je u tome sto dobro sviraju a nemogu da nadjem druge koji imaju sopstveno kuciste nemora da se pravi kutija imao sam lose iskustvo sa otvorene zvucnike pregoreo mi srednotonac a kod drugih imao sam malu rupu i smetao je srednotoncu kada sam koristio ove zvucnike zvuk je bio fenomenalan.steta sto nemogu da nadjem majstore da mi smeniju membranu ovde gde zivim nema to bio u tv servise i oni mi rekli nemozeju to da napraviju da mogu da nadjem zvucnike kako ove ne bi razmisljao o popravci a posto nema ovde ni srednotonce pa kamoli ovakve tako da mora da se zainteresiram da ih popravim makar menjao sve na njima a mozda nenadjem ni delove....a za telefon dobar je 3.2 pikseli kamera mutno se gleda posto je u mraku oko 11 sati i digitalan aparat bi dao losu sliku u mraku.cuo sam neko je lepio sa voskom sta vi mislite jel mozeju barem malo da se popraviju ako ne nadjem delove .... i kako mogu da se poprave pozz svima hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
62.68.117.*



+10 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike15.11.2009. u 00:06 - pre 175 meseci
Sto se tice zvucnika mogao bi jedino da nadjes neke fizicki iste pa da nesto kombinujes ako ti vec toliko znaci to sto su zatvoreni, a sto se tice telefona jeste 3.2mp (k800i), ali su ti slike 1.2mp pa je i to jedan od razloga sto su lose.
Pozdrav.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
93.87.147.*



+10 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike15.11.2009. u 15:53 - pre 175 meseci
Ma može to da se sredi da radi, popravljao sam ja i mnogo gore od toga, jes da neće da izgleda ko nov zvučnik ali bi barem radio... Treba ti samo univerzalni lepak: sintelan ili neostik - šta god ima u Makedoniji... Ako ti ne umeš odnesi kod servisera zvučnika - sigurno imate tako nešto kod vas?

Inače za slučaj da nemožeš da središ taj i da moraš da nabaviš običan srednjetonac on treba da ima svoju komoru i da membrana basa ne utiče na njega. To možeš da izvedeš ugradnjom plastične činije sa zadnje strane kutije kod srednjetonca:


pozdrav!
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike16.11.2009. u 08:35 - pre 175 meseci
A be Nikola,pa gde slikas u mraku,mogao si bar sijalicu da upalis?

Meni taj srednjotonac lici na niski EI srednjotonac,vidi dimenzije,misalim da su 13cm,posalji malo bolje slike i izmeri spoljasne dimenzije zvucnika(korpe),jer ako je niski EI NIS zvucnik onda ces sigurno naci u Makedoniji da neko ima Niske kutije.

Cime mozes da ih sredis,buduci da je membrana iskrivljena,mozes da probas ali ne znam koliko si vican,treba da skines memranu da je odvojis od zvucnika,da polako skines je sa korpre i sa kontakata(odlemis zice koje idu na korpu kao kontakti gde povezujes kabal za zvucnike,one stopice-tu odlemis one dve savitljive zice i izvuces membranu,ne diras namotaj kalem, on ostaje sa membranom.

Uzmes peglu, okrenes membranu tako da ,,inka" levak bude okrenut prema dole, znaci kalem ti ostaje sa gornje strane.
Uzmes i polako sa krpom ili cetkicom nakvasis membranu i zatim je preko vlazne krpe popeglas,lagano da bi ispravio membranu,kao kad peglas veoma izguzvanu kosulju,temperatura mora biti umerena,skoro da mozes da pipnes sa rukama peglu.
Ponovis to dva-tri puta i dok je vlazna membrana,znaci ne potpuno suva membrana,uzmes drvovix,to ti je lepak za drvo,bele boje i razredis ga u razmeri 3:1 znaci 300ml vode:100ml lepka(inace ide odnos 1:1, ali samo kad se radi o membranama za bas zvucnik).Naneses cetkicom dva nanosa,znaci prvi nanos pa sacekas da se dobro osusi a zatim jos jedan.
Slojevi treba da budu veoma tanko naneseni.
Zatim kad se osusi,ako nisi zadovoljan mozes je ofarbati, mada bih ti ja preporucio da je nefabas,jer ce membrana biti jos teza, ako bas zelis onda mozes sa nekim auto lakom,buduci da je tanji sloj neko da mazes cetkom..

Ili drugi postupak, isto ono sa peglanjem, a zatim umesto lepljenja sa drvofixom, uzmes kvalitetniji lak za drvo-parket,pitas u farbari, i uzmes cetkicu i premazes membranu isto dva puta,isto sa pauzama u toku susenja.
I posle sve to vratis na korpu i zalemis kontakte i to ti je to....Pozdrav!

U prvom slucaju zvuk ce biti malo slabiji,sa odsustvom visokih tonova,al ce zato imati fino izdefinisane nize srednje tonove,tako da zvuk nije tako los,a membrana je bolje zasticena.

U drugom slucaju zvuk ce biti skoro isti kao i sto je bio,jedino ce se osetiti nedostatak visokih tonova, ali ne toliko kao u prvom slucaju,sto se tice zvuka on ce biti najpriblizniji kako je i bio.

Moj savet, upotrebi drugi savet-slucaj.
Pozdrav i javi sta si uradio?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike16.11.2009. u 16:42 - pre 175 meseci
pozdrav svima hvala na pomoci pozdrav pigoza kako si?jel ima nesto novo?
i sada je kasno za slikanje sutra cu da slikam i objavicu slike inace precnik je 10 santima samo nekontam kako da ga otvorim nigre nevidim kako da odlepim sa prednje strane osetljivo je mnogo moze da se pokida jel mozda imate slike kako se otvara ?jel treba da odlepim membranu od oklopa sa cime je to zalepjeno sa nozem da odlepim ili strafcigerom ovo ce mi biti prvi put objasnite mi opsirnije.koji zvucnik da sam hteo da otvorim zavrsio je u kontinjeru ma da svi su bili mali do 7 santima zvucnici radiju samo sto ja hocu da nema rupe uocljivo je...Pozz
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike16.11.2009. u 21:24 - pre 175 meseci
pozdrav svima evo da javim da sam uspeo nekako da otvorim zvucnike uzeo sam mali strafciger i nezno sam odlepio membranu od zelezo mucio sam se pola sata mislio sam da je to zalepjeno i da ne moze da se vadi eto naso resenje napravio sam na sledeci nacin zvucnike:nakvasio sam ga sa vodom koliko da ima na povrsini uzeo sam fem posto nisam mogo da ga izvadim skros uzeo tri strafcigera dva sam stavio ispod membrane a jedan odozgo tako da su oni stegali kako da je pegla a sa femom sam grejao zvucnik ispravila se membrana ne skros kako fabricki ali 90% boje izgleda od ranije videcete objavicu slike kada bude sve to gotovo.imam sada jedan drugi problem imam jedan bas koji kada ga prikjucim neradi malo da stisnem na membranu radi i sada treba da drzim membranu za da radi.otvorio sam ga odlepio i naisao na jednu membranu zutu koja drzi zvucnik nisam znao kako da je maknem jel treba da je maknem kod precnika ili isto kako i ovu gornju bunime to kako cu posle da je zalepim posto nemogu bas lepo da prodjem cetkom sa lepkom.kako se to vadi pretpostavjam da treba da je odlepim po ivice a ne u sredini.i ako je odlepim ne znam posle sta da radim jel treba da ga premotam ili je nesto drugo problem imam dva takva jedan radi jedan ne pa hocu oba da ih napravim da radiju.pozz
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
79.101.229.*



+10 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike17.11.2009. u 15:34 - pre 175 meseci
"Onaj zuti deo se zove centrator i njega nemoj skidati okolo vec u sredini prema membrani,ali oprezno,znaci on je zalepljen tu za membranu i kalem!"

Pigoza, Nikola
Centrator se uvek odlepljuje po ivici nikako iz centra. Sam si rekao zašto ne valja to raditi iz centra. U većini slučajeva i onako nije ni moguće to uraditi a da se ne uništi zvučnik jer je taj spoj obično lepljen jakim lepkovima uglavnom epoksidnim smolama koje moraju da izdrže visoke temperature.

pozdrav!
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike18.11.2009. u 08:30 - pre 175 meseci
Milane, ja sam bar 10 zvucnika tako rastavljao,ako ga odlepis okolo,tesko ces ga nacentrirati a i pitanje je u kakvom je stanju centartor?
Mnogo bolje je da se odlepi unutrasnji krug i onda samo izvuces membranu sa kalemom,vidi se na kalemu gde je bilo lepljeno sa centratorom i posle samo opet zalepis na tom mestu,mnogo sigurnije....Pozz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike18.11.2009. u 11:06 - pre 175 meseci
pozdrav svima evo da javim da sam jedva nasao dan za da slikam.lak mi se sporo susio lepo sam napravio zvucinike ali posle sam se zeznuo nervirao me lak cekao sam ga vise od 12 sati i nije se isusio i susio sam ga fenom i zeznuo sam se malo sam ga unakazio doslo mi opet ko tecnost,ali ok je probao lepo sviraju bolje i od ove sto imam trenutno :)
izvadio sam membranu od oklopa ali sada sta da radim jel treba opet da namotam zicu kakvu zicu dali je pregorena proslom postu sam reko da mi grci zvucnik i da ako ga stegnem onda radi inace privremeno je radio lupim ga svira negde dok nepojacam i opet staro sta mu je stra treba da uradim za da ga osposobim
Pigoza koliko je napravio mihajlo godinu dana?jel imate zime...Pozdrav evo kacim slike
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike18.11.2009. u 12:06 - pre 175 meseci
Lak se sporije susi, i zavisi koji si kupio, da nisi mozda kupio dvokomponentni lak,jedan je razredjivac a drugi lepak,ukoliko tvoj nije dvokomponentni,pise ti onda u uputstvu vreme susenja,ali u svakom slucaju treba ti 24 casa.
Onaj bas i srednjotonac mi mnogo lice na EI Nis zvucnike.
Sto se tice basa,probaj da dok radi,srafcigerom lagano pritisnes prvo jednu pa zatim drugu liniju-crnu na membrani,tu se spaja ona pletenica sa zicicom do kalema,obicno tu prekida,znaci kod te dve crne linije na membrani,zatim ponekad kad se skine zastitini poklopac-kalotna,ili ti onaj mali krug na sredini membrane,odlepi se acetonom, i moze da se desi da prekoda na spoju membrana kalem,videces tu tanke dve zive.
Trece, moze da prekida pletenica,ukjluci zvucnik i polako pomeraj pletenice koje su povezane sa kontaktima na sasiji i membranom,polako ih mrdaj i vidi dali prekidaju,mozes i instrumenta da prikljucis na kontakte zvucnika na sasiji,prebaci na merenje otpora.....
Probaj,ispitaj,pa cemo i to resiti.
Vidim da si se snasao sa skidanjem membrane.
Inace ona slika sa namotajem i membranom,lici mi kao da je cesao zvucnik sto znaci da je mozda ostetio kalem,premeri mu otpor, i probaj da stavis jedan kraj instrumenta na kontakt, a drugi na taj osteceni deo kalema, pa onda i drugi kraj isto tako ispitaj.
Mihailo jos malo pa godinu dana.ove j elepo vreme suncano 19 stepeni,Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
79.101.229.*



+10 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike18.11.2009. u 15:40 - pre 175 meseci
"Milane, ja sam bar 10 zvucnika tako rastavljao,ako ga odlepis okolo,tesko ces ga nacentrirati a i pitanje....Pozz!!"

Hm.... 10? ...lepo lepo...
Ja sam ovako preko 3.000 zvučnika otvorio, dakle maltene svaki koji sam ikad popravio, a tako da odvojim centrator od membrane u centru, možda jedva 50tak komada kod kojih je tako bilo lakše... ne kažem da je nemoguće, ali nije najpraktičnije...

pozdrav
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 07:58 - pre 175 meseci
OK,hvala na savetima, nisam najpametniji,rekao sam ono sto znam iskreno,hvala ti druze jer i ja zelim da saznam ono sto ne znam ili nisam u pravu.
Bilo bi lepo ako mozes da nam kazes cime si odlepljivao membranu od soround-a,ili centrator,jesi li koristio aceton,i cime si posle lepio,jel moglo i sintelan da prodje?
Kad budes mogao odgovori,hvala druze!!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 11:58 - pre 175 meseci
Nikola, koliki je promjer u cm onog basa? Mislim da ja imam identične! Jel si ih možda izvadio sa jedne 2-sistemske kutije? Mislim da su moji negdje 16 cm (nemam sad tu ravnalo) otprilike... Inaće imam te dvije kutije na kojima piše samo Hi-Fi a zvučnici su unutra OUR-ELAK, tako nešto... Bas je isti takav (mreža, crtice na membrani, kalota, sve) i ima 40W, a iznad njega je visokotonac 80W... Zvučnici su mnogo stariji od mene, imat će preko 25 godina, ali se čuju da mi je milina slušat... Za svoju veličinu bez problema mi drmaju i stol i prozore, a kvaliteta je za mene i više nego zadovoljavajuća (iako ja nisam zahtjevan)... Valjda su dobro proračunate kutije, a vjerojatno i dobri zvučnici...

A onaj zvučnik (slike poslije tog basa) također imam, ako se ne varam... Jel to onaj što je zatvoren (kao u nekoj tubi)? Ako je, onda je Pigoza u pravu... Taj moj je EI-NIŠ ali meni se sav u kutiji s djelovima razvalio, a bio je čitav... Ali sad je sva membrana isprekidana i izgužvana...

Btw. mislim da imaš i sag kao moja baka :D

Podzrav,
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.114.*



+2 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 12:19 - pre 175 meseci
Zdravo!
Nikola daj nemoj da me "brukas"?! Kakav si mi ti "Srbin ili mozda Hrvat" kada ne zanas da napises tvoje prezime "gorgevik"-sta je ovo??!!, posto nemas ovde na forumu pocetna i krajna slova kao g=Gj i k=C bolje ovako, a ne kao "demek" na skopski (mislis da je Skopski svetski jezik). Nemoj da vredjas kao prvo svoje prezime, a kao drugo nemoj da me brukas sa te zvucnike!!!?
U Skoplju imas one najeftinije-Kineske te do one svetske poznate!.
Daj malo citaj EMITER (pogledaj: www.emiter.com.mk) u njemu mozez da nadjes kvalitetnih projekata o zvucnicima!!!

P.S.
I daj malo nauci tvoj jezik po "ocu"!!!?

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 12:24 - pre 175 meseci
Dejane,ne ispravljaj druge,kad neznas ni ti da pricas kako treba,frljas se recima,sedi dole,,1"!
Svi smo ovde drugari-forumasi,ovde nema mesta nacionalizmu,svi smo drugari!!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: dali ima spasa za ove zvucnike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16020 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.