Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mi je sve potrebno i kakvi su uslovi da dobijem SRPSKI PASOS?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sta mi je sve potrebno i kakvi su uslovi da dobijem SRPSKI PASOS?

[ Pregleda: 4766 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokibRee
zoran acimovic
ne zaposlen

Član broj: 239978
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Sta mi je sve potrebno i kakvi su uslovi da dobijem SRPSKI PASOS?15.11.2009. u 22:35 - pre 175 meseci
Cao ja sam Zoran drzavljanin sam BIH zelim da imam srpski PASOS! Srbijansko drzavljanstvo nemam samo sam prolazio kroz zemlju. Zanima me gde i kome da se obratim za ovu informaciju, koliko kosta odprilike, koliko se vremenski ceka i da li je to moguce uopste ako nisam nikada imao nikakvu prijavu boravka u Srbiji?
Unapred zahvaljujem svima onima koji mi daju pozitivnu informaciju...HVALA!!!
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.125.*



+12 Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno i kakvi su uslovi da dobijem SRPSKI PASOS?16.11.2009. u 00:37 - pre 175 meseci

REPUBLIKA SRBIJA - MINISTARSTVO SPOLJNIH POSLOVA
Direkcija za konzularne poslove

11000 Beograd, Kneza Miloša 24-26, Tel. +381 11/ 36 18 022, Fax: 306 81 56

Pogledaj ovde: PUTNE ISPRAVE

Ali prvo bi morao postati državljanin Republike Srbije...

Pogledaj ovde: DRŽAVLJANSTVO
Citat:

II Sticanje državljanstva prijemom
A) Ako ste stranac i imate stalno nastanjenje u Republici Srbiji, možete dobiti državljanstvo pod sledećim uslovima:

da ste navršili 18. godina života i da Vam nije oduzeta poslovna sposobnost;

da imate otpust iz stranog državljanstva ili da podnesete dokaz da ćete otpust dobiti ako budete primljeni u državljanstvo Republike Srbije;

da ste do podnošenja zahteva najmanje tri godine neprekidno imali prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije;

da podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom.
B) Ako ste stranac koji je najmanje tri godine u bračnoj zajednici sa državljaninom Republike Srbije i kome je odobreno stalno nastanjenje u Republici Srbiji možete biti primljeni u državljanstvo Republike Srbije ako podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom.

C) Ako ste iseljenik iz Republike Srbije ili njegov potomak možete biti primljeni u državljanstvo Republike Srbije ako ste navršili 18 godina života i nije Vam oduzeta poslovna sposobnost i ako podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom.

Za prijem u državljanstvo Republike Srbije iseljenika nije potreban otpust iz stranog državljanstva, što znači da može imati dvojno državljanstvo ( ne morate živeti u Republici Srbiji i nije Vam potrebno odobrenje o stalnom nastanjenju).

D) Ako nemate prebivalište u Srbiji, a pripadnik ste jednog od naroda koji živi na teritoriji Republike Srbije, možete, pod određenim uslovima, da budete primljeni u državljanstvo R. Srbije po članu 23. Zakona.


III Državljanin Republike Srbije možete postati, pod određenim uslovima, upisom u evidencije državljana Srbije
Ovaj način sticanja državljanstva Srbije regulisan je članom 52. Zakona koi glasi:

„Državljaninom Republike Srbije, u smislu ovog zakona, smatra se i državljanin SFRJ koji na dan 27.02.2005. godine ima državljanstvo druge republike ranije SFRJ, odnosno državljanstvo druge države nastale na teritoriji ranije SFRJ i prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije u trajanju od najmanje devet godina, ako podnese pismenu izjavu da se smatra državljaninom Republike Srbije i zahtev za upis u evidencije državljana Republike Srbije.

Pismena izjava i zahtev iz stava 1. ovog člana predaju se organu unutrašnjih poslova na čijem području stranka ima prebivalište.

Državljaninom Republike Srbije u smislu ovog Zakona smatra se i crnogorski državljanin koji je na dan 03.06.2006. godine imao prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije ako podnese pismenu izjavu da se smatra državljaninom Republike Srbije i zahtev za upis u evidenciju državljana Republike Srbije.

Izjava i zahtev iz stava 1. i 2. ovog člana mogu se podneti u roku od pet godina od dana stupanja na snagu ovog zakona.

Zahtev za sticanje državljanstva Republike Srbije po članu 52. stav 1. i 2. podnose se organu unutrašnjih poslova po mestu prebivališta podnosioca.“



Pogledaj i ovaj dokumenat: IZMENE ZAKONA O DRŽAVLjANSTVU (pdf)

Na tebe se verovatno odnosi sledeće
Citat:
II
Sticanje državljanstva prijemom
- Prijem stranca u državljanstvo Republike Srbije
Pitanje prijema stranca u državljanstvo Republike Srbije regulisano je
- clanom 14. Zakona i glasi:
Stranac kome je shodno propisima o kretanju i boravku stranaca odobreno stalno
nastanjenje u Republici Srbiji može biti, na svoj zahtev, primljen u državljanstvo
Republike Srbije, pod uslovom:
1) da je navršio 18. godina života i da mu nije oduzeta poslovna sposobnost;
2) da ima otpust iz stranog državljanstva ili da podnese dokaz da ce otpust dobiti ako
bude primljen u državljanstvo Republike Srbije;
3) da je do podnošenja zahteva najmanje tri godine neprekidno imao prijavljeno
prebivalište na teritoriji Republike Srbije, odnosno Srbije i Crne Gore;
4) da podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom.
Uslov iz tacke 2. stava 1. ovog clana ispunjen je ako je zahtev podnelo lice bez
državljanstva ili lice koje pruži dokaz da ce po zakonu zemlje ciji je državljanin izgubiti
državljanstvo prijemom u državljanstvo Republike Srbije.
Ako strana država ne dozvoljava otpust iz državljanstva ili za otpust postavlja uslove
koje stranac ne može ispuniti, ispunjenost uslova iz tacke 2. stava 1. ovog clana ne traži
se ako podnosilac zahteva podnese izjavu da se odrice stranog državljanstva u slucaju
sticanja državljanstva Republike Srbije.
Odricanje ili gubitak ranijeg državljanstva nece se zahtevati ako to nije moguce ili se ne
može razumno ocekivati.
Obrazac pismene izjave iz stava 1. tacka 4. ovog clana propisace ministar nadležan za
unutrašnje poslove.
Uz zahtev podnosilac prilaže:
a) overenu kopiju odobrenja za stalno nastanjenje u Srbiji i Crnoj Gori (overa može biti
izvršena od strane opštine ili suda);
b) izvod iz maticne knjige rodenih (i za decu ukoliko su obuhvacena zahtevom);
v) izvod iz maticne knjige vencanih;
g) potvrdu – garanciju (zajamcenje) nadležnog inostranog organa da ce otpust dobiti ako
bude primljen u državljanstvo Republike Srbije i SCG a u slucaju da je vec otpušten iz
stranog državljanstva rešenje o otpustu iz stranog državljanstva, ili
- putnu ispravu koja se izdaje licu bez državljanstva, ili
- potvrdu ili drugi dokument nadležnog inostranog organa da ce prijemom
u državljanstvo Republike Srbije i SCG po zakonu zemlje ciji je državljanin automatski
izgubiti njeno državljanstvo, ili
- izjavu da se odrice stranog državljanstva ako stekne državljanstvo Republike Srbije i
SCG (pod uslovima iz clana 12. stav 3. Zakona);
Ukoliko su zahtevom obuhvacena i deca i za njih se prilaže jedan od navedenih
dokumenata, ukoliko nisu obuhvacena u ispravi koja se odnosi na podnosioca zahteva.
Ako je dete starije od 14 godina, prilaže se i njegova pismena saglasnost da želi da
stekne državljanstvo Republike Srbije i SCG, odnosno da je saglasno sa izjavom
roditelja-podnosioca zahteva o odricanju od stranog državljanstva ako stekne
državljanstvo Republike Srbije i SCG.
d) dokaz o prebivalištu (najmanje tri godine) i fotokopiju licne karte za strance;
d) dokaz o uplacenoj taksi.
- clan 17. Zakona glasi:
Stranac koji je najmanje tri godine u bracnoj zajednici sa državljaninom Republike
Srbije i kome je odobreno stalno nastanjenje u Republici Srbiji može biti primljen u
državljanstvo Republike Srbije ako podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra
svojom državom.
Uz zahtev podnosilac prilaže:
a) overenu kopiju odobrenja za stalno nastanjenje u Srbiji i Crnoj Gori (overa može biti
izvršena od strane opštine ili suda);
b) izvod iz maticne knjige rodenih (i za decu ukoliko su obuhvacena zahtevom);
v) izvod iz maticne knjige vencanih (ne stariji od 6. meseci kao dokaz da je najmanje tri
godine u bracnoj zajednici);
g) potpisana izjava da Republiku Srbiju smatra svojom državom;
d) fotokopiju licne karte za strance;
d) dokaz o uplacenoj taksi.
Ukoliko su zahtevom obuhvacena i deca i za njih se prilaže jedan od navedenih
dokumenata, ukoliko nisu obuhvacena u ispravi koja se odnosi na podnosioca zahteva.
Ako je dete starije od 14 godina, prilaže se i njegova pismena saglasnost da želi da
stekne državljanstvo Republike Srbije i SCG, odnosno da je saglasno sa izjavom
roditelja-podnosioca zahteva o odricanju od stranog državljanstva ako stekne
državljanstvo Republike Srbije i SCG.


[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 16.11.2009. u 01:53 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.49.*



Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno i kakvi su uslovi da dobijem SRPSKI PASOS?16.11.2009. u 10:53 - pre 175 meseci
Klikni na ovaj link tu ćeš vidjeti skeniran i okačen spisak dokumenata potrebnih za to što ti tražiš.

http://forum.banjaluka.com/vie...?f=47&t=41772&start=20
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sta mi je sve potrebno i kakvi su uslovi da dobijem SRPSKI PASOS?

[ Pregleda: 4766 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.