Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hotel - Moja iskustva

elitemadzone.org :: MadZone :: Hotel - Moja iskustva

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13144 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva29.11.2009. u 00:42 - pre 175 meseci
^ Stvarno? Kako je bre ovaj svet/grad mali...

BTW, pozdravi ga i nadam se stvrano da ce da izdrzi ovu trzisnu ekonomiju (sto bi ti rekao) i da nece da ga isteraju raznorazni svetski lanci prodavnica.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva29.11.2009. u 01:20 - pre 175 meseci
Gde behu krojaci muskih odela ? Ne mogu da se setim.

Ne pomenusmo ni Kinoteku (trebalo bi da je jos tu, malo pre Uniona). Sta sam tu
video dobrih filmova (ceo opus James Dean-a sasvim sigurno).

(...sram me bilo, od toliko svega sto sam pomenuo, glavnu stavku ne pomenuh...)

Jos gore.

Jbt...da ne mogu od toga da naprave fazon nekog kulturnog centra grada, tipa Radio City Hall-a.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva29.11.2009. u 02:20 - pre 175 meseci
@milanche

Krojaci muskih odela su: jedan u trecoj zgradi od hotela Union, kad ides od Kondine, a drugi prekoputa, pored zlatara. I radnje su bas onako sa smekom, one starinske... Kao pre II Sv. rata.

Sram i mene bilo sto ne spomenuh Kinoteku, valjda zato sto je stalno gledam i ne vidim je vise. Ono, cim pogledam kroz prozor... Ni tamo vise nema zivota. A kao klinka jos od osnovne skole sam tamo stalno visila.

Pazi nas... Kao one babe i dede sto su pricali nama kad smo bili klinci "kako je bilo u njihovo vreme" Starimo...

A sta bi ti? Da u tranzicionoj Srbiji neko napravi kulturni centar grada? Za pocetak bi neko kulturan toga morao da se seti. A dok se to ne desi, ovaj bizMismen, vlasnik Uniona nam je doneo kulturu u kraj! Pa kako kome...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva29.11.2009. u 04:20 - pre 175 meseci
Ne znam....

I ovi ovde sto poseduju nekretnine su blizi Tarzanu nego Ajnstajnu, ne znaju dalje od prve generacije
odakle su, jedva znaju sve kontinente, pa opet umeju da procene na kom kraju tunela je svetlo, i kad ulazu
u nesto prvo odu pa pogledaju lepa i popularna mesta, angazuju zanatlije da lepo urade osvetljenje, mermer,
drvenariju, gledaju da izgleda kulturno, da se ljudima svidi, da privuce ljude da dodju, da naprave mesto gde
se izvode bolje polovine (ili kandidatkinje za istu) na veceru (sto naravno, naplate).

Mislim, ako im nije Koko Sanel rodjena tetka pa da su nasledili smisao za estetiku, oni koji te stvari znaju su
zanatlije koji se tom nekom disciplinom bave. Smisao za lepo stanuje u svakom coveku u nekoj meri, i ne treba
postdoc da bi neko nesto mogao da uradi. Gledao sam masu puta lepe stvari koje su uradili ljudi sa srednjom
skolom i visegodisnjim bavljenjem zanatom.

Izbor gradjevinskih materijala je u Beogradu apsolutno na vrhunskom svetskom nivou. Toliko sam uspeo da vidim.

Ne mogu da verujem da nekome nije jasno da ce se ulaganje u hotel u najuzem centru grada isplatiti za par
godina najdalje, a posle godinama praviti profit, pogotovo ako ima neke sadrzaje, tipa dobrog restorana,
dobre svirke, kabarea, piano bara, auru mesta popularnog medju poznatim i lepim svetom.

...

Krenem malo da kopam po web-u, i setim se jos necega - velike knjizare na cosku Kosovske i Palmoticeve
ispred koje je prvih par nedelja septembra bila otvorena razmena polovnih knjiga. Sada mislim da je tamo
neka dobra radnja sa konfekcijom.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
95.155.39.*



+104 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva29.11.2009. u 07:23 - pre 175 meseci
Pozdrav iz jednog hotela u Podgorici.
Bed & breakfast 50 evra na dan. To je cena sa popustom.
U celoj sobi nema ništa za grejanje osim klime, koja stalno radi, jer čim se isključi temperatura naglo padne. Tople vode uglavnom nema, ko hoće da se tušira treba da juri "popularne" termine oko 3 iza ponoći ili oko 14 radnim danom. Nude i internet, zaista imaju i jaku vezu ka provajderu, ali im je WLAN loše odrađen pa je skoro nemoguće povezati se sa APom.
Razlog za visoke cene i uglavnom lošu uslugu je to što je trenutno u Podgorici oko milion (ili što bi rekli Booksovci "milijardu, milijardu...") Kineza iz ZTEa, ima ih i u ovom hotelu dosta.
Sa druge strane, u Podgorici ima i odličnih (malih) hotela, ali često budu bukirani unapred.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva29.11.2009. u 18:05 - pre 175 meseci
Citat:
milanche: Krenem malo da kopam po web-u, i setim se jos necega - velike knjizare na cosku Kosovske i Palmoticeve
ispred koje je prvih par nedelja septembra bila otvorena razmena polovnih knjiga. Sada mislim da je tamo
neka dobra radnja sa konfekcijom.


Obradovacu te, knjizara na uglu Kosovske i Palmoticeve jos uvek postoji!

U svom prvobitnom obliku i jos uvek je tamo guzva za kupovinu udzbenika pocetkom septembra. Radnja koja prodaje konfekciju je malo dalje (bivsi Ateks).
-----------------------------------------------------

A sto se ostalog sto pises tice, ne znam ni ja sta da ti kazem...

Ni meni nije jasno kako taj lik koji je otkupio hotel nema zelju da ga malo unapredi, bar renovira i dovede u neko bar pristojno (predjasnje) stanje. Verovatno sledi logiku: "Kad vec mogu da naplacujem 90+€ za noc u hotelu u ovakvom stanju, zasto bih se ja deranzirao da ga renoviram?" Pa dokle prodje - prodje... Pa onda kad ne bude mogao vise da naplacuje toliko, valjda ce nesto preduzeti, ili ce ga prodati... A koliko vidim, kad su neki praznici (NG npr.) taj hotel je dupke pun Slovenaca, koji ovde dolaze u provod. Prema tome, ocigledno mu se isplati. A kod takvih je samo vazno da uzme lovu, estetika im je nebitna. To se vidi na svakom koraku u gradu, nevezano za ovu ulicu iz zgradu. Cast izuzetcima, naravno.

Pretpostavljam da mu je to rezon, ne znam... Ne mogu da se projektujem u nacin razmisljanja tih novopecenih srpskih bizMismena.

A bas zbog ove teme, nesto gledam tu zgradu danas... Znas ona slova iznad ulaza sto svetle nocu, pa ispisuju ime hotela "UNION"? E, svako drugo ne radi! Pa boga mu, zar je toliko tesko zameniti sijalice?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva30.11.2009. u 02:12 - pre 175 meseci
Milancheta i mene ponela nostalgija za nekim boljim vremenima, pa se ne setih da napisem nesto vezano za ovu temu...

Elem, ako bi neko hteo da odsedne u nekom hotelu u Beogradu, preporucila bih mu hotel Balkan u Prizrenskoj ulici. Ovaj hotel je skoro renoviran, verovatno je privatizovan.

Neko ranije rece da se na osnovu slika na sajtu ne moze proceniti kakve su sobe, u cemu se slazem. Ali sobe u Balkanu sam svojim ocima videla i prijatno se iznenadila, jer iskreno to od hotela u BG nisam ocekivala (ako izuzmemo Continental, Hyatt i sl.). Istina, nisu mnogo velike, ali imaju sve sto je potrebno, sve unutra je novo i jako lepog dizajna (za razliku od onog horora u Unionu) i cisto. Podseca na svaki bolji gradski hotel u Evropi.

Sobe hotela Moskva sam zadnji put videla 2004. ili 2005. (ne znam da li se od tad nesto menjalo) i mogu da primetim da su u Balkanu bolje. Istina da nisu toliko velike i na dva nivoa kao u Moskvi, ali su novije, deluju cistije i lepse. Za nekoga ko je tu samo par dana, kome ne treba mnogo prostora i kome je vazno da je u centru - ovo je super resenje.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Hotel - Moja iskustva30.11.2009. u 20:58 - pre 175 meseci
Balkan je pre privatizacije bio katastrofa. Sada je ok hotel. Prag tu i tamo, Astorija zlo, uvek je dobar izbor bio hotelčić na Dorćolu, blizu Zmaja od Noćaja, ne mogu da se setim imena. Hyatt ima vikend pakete, koji na kraju dodju kao i ovi 'low budget' hoteli.

Ali bi svima koji na par dana dolaze u BG toplo preporučio privatni smeštaj koji je iz mog iskustva odličan, jeftiniji, i mnooogo bolje opremljen od hotela. Uz malo guglanja se lako dodje do brojeva telefona.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hotel - Moja iskustva

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13144 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.