Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HITNO. Problem: stampanje OpenType fontova iz Quark-a

[es] :: Izdavaštvo :: HITNO. Problem: stampanje OpenType fontova iz Quark-a

[ Pregleda: 3939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mosa

Član broj: 16639
Poruke: 5
194.106.191.*



Profil

icon HITNO. Problem: stampanje OpenType fontova iz Quark-a29.12.2003. u 19:05 - pre 247 meseci
Imam problem sa stampanjem iz Quarka na ps stampac (HP LaserJet 6MP).
U dokumentu su korisceni OpenType fontovi, zbog cirilice, koja na stampacu ne izlazi jer quark ocigledno ne podrzava unicode. Pokusao sam sa verzijama 5.0, 5.0 passport i 6.0 passport, medjutim ono sto oni zovu multilanguage podrskom nije ono sto meni treba. Na papiru dobijam samoglasnike sa akcentima i simbole (pogresna kodna strana).
Jedini nacin na koji sam uspeo je da pustim postskript fajl sa generic ps drajverom, a potom distilujem u pdf. Pojedine strana na stampi imaju bagove (kako u fontu, tako i u nekim detaljima kao sto je zaobljenje na slikama i sl), a nekad i ne moze da se kreira pdf. Koristio sam Distiller 3.0 i Adobeov ps drajver.
btw nijedna od pomenutih verzija quarka ne stampa truetype (+ opentype) fontove koje imam, ali ne pravi probleme sa type1 fontovima. Dokument je u fontovima Times New Roman i Arial; za Arial imam adekvatnu type1 zamenu, ali Times mi predstavlja problem. Trazio sam cirilicni Times New Roman na sajtovima koje sam nasao na ovom forumu, medjutim 99 % linkova za download vodi na fonts.com

Dakle, moze li neko da me posavetuje u vezi ovog problema.
Moze li da mi posalje (link) za Times New Roman cyr type1.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: HITNO. Problem: stampanje OpenType fontova iz Quark-a29.12.2003. u 20:56 - pre 247 meseci
kvark ima zescih problema kad su raznorazne mahinacije sa yu fontovima u pitanju...to nije nikakva novost...
ono sto ti ja (od srca) preporucujem jeste type1 kad god mozes, a gde nemas odgovarajucu ps varijantu fonta, truetype, i to konvertuj text u 1250, pa onda uvuci u kvark...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu



Profil

icon Re: HITNO. Problem: stampanje OpenType fontova iz Quark-a29.12.2003. u 21:54 - pre 247 meseci
Zasad Quark ne ume da radi sa OpenType fontovima.

Kada u jednom dokumentu u Wordu imamo i cirilice i latinice, onda je malo komplikovaniji slucaj za prebacivanje u Quark.
Ja to resavam na sledeci nacin: recimo da je tekst cirilica sa mnostvom latinica, onda u Wordu namestim (sa Find i Replace) da sve latinice postanu i podvucene, zatim konvertujem u klasican YU raspored (8-bitni ASCII) i u Quarku odredim da osnovni font bude cirilica a zatim (opet na Find i Replace) jednostavno zamenim sve sto je podvuceno sa latinicnom verzijom tog fonta.
Kada se malo ispraksiras sa svim ovim stvarima, dobro osmislis redosled koraka i radis sa odgovarajucim fontovima ne treba ti vise od nekoliko minuta za celu operaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: HITNO. Problem: stampanje OpenType fontova iz Quark-a

[ Pregleda: 3939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.