Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko pasosa i vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: pomoc oko pasosa i vize

[ Pregleda: 4288 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon pomoc oko pasosa i vize04.12.2009. u 22:36 - pre 174 meseci
posto se pusta od 19 bezvizni rezim zanima me ko zna,u francuskoj sam istekla mi viza da li sad mogu da udjem normalno na stari pasos u srbiju iako je istekla viza posle 19 tog da nevadim pasovan???
ivdzo
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
77.46.170.*



+61 Profil

icon Re: pomoc oko pasosa i vize04.12.2009. u 22:48 - pre 174 meseci
Stari pasosi ce vaziti i sledece godine, ali ce ti za putovanja i dalje trebati viza.
Tako da, bez obzira na to da li imas stari ili novi pasos, mozes da se vratis u zemlju normalno... naravno, ako ti je franc. viza vazeca...
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: pomoc oko pasosa i vize04.12.2009. u 23:12 - pre 174 meseci
ma viza mi je istekla a ja sam jos u fra,pa zato pitam da li mogu tako da se vratim posle 19tog u srbiju
ivdzo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: pomoc oko pasosa i vize05.12.2009. u 00:27 - pre 174 meseci
Mozes da se vratis u Srbiju, ali posto ti je istekla viza vrlo verovatno ces imati problem na granici - tj. verovatno ce ti praviti problem kad budes sledeci put isla.

Sto se starog pasosa tice - moja majka nije mogla dobiti vizu pre neki dan (za DE) jer pametna drzava Srbija nije prosledila informacije da plavi pasosi i dalje vaze posle kraja ove godine, tako da trenutno ljudi sa starim pasosem uopste ne mogu dobiti vizu :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: pomoc oko pasosa i vize05.12.2009. u 11:25 - pre 174 meseci
Zaboravila si činjenicu da poseduješ stari-plavi pasoš, a da će bezvizni režim važiti za one koji poseduju novi-biometrijski pasoš.
Što se tiče ulaska u Srbiju-ako si državljanin Srbije nemaš problema možeš i bez dokumenata-na granici će proveriti da li si to ti, mogu te poslati i u najbližu policijsku upravu radi utvrđivanja identiteta, ali nakon utvrđivanja puste te. Neće ti biti "lako" da izađeš iz Pariza a da te ne "upišu" francuzi.
Sad, ambasada...putni list...povratak. Ne znam da li shvataš-put ka slobodi bez upisa u "njihov komp".
Poz.
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: pomoc oko pasosa i vize05.12.2009. u 18:50 - pre 174 meseci
ma nismo se razumeli,idem za srbiju za 5 6 dana iz fra da li mi je bolje da se vratim na stari pasos u kojem je vec istekla viza davno ili da izvadim pasovan pa sa njim,putovacu kolima sa decom koji su francuzi,i mojom suprugom koja ima francuske papire,pa cu u srbiji napraviti novi pasos biometrijski i vratiti se u fra.u februaru dobijam papire od francuza,a sto se tice kretanja po francuskoj tu nemam problema,imam stan na svoje ime racun karticu osiguran vozim auto koji se vodi na mene sve,ovde te niko nedira ako nemas papire ako imas adresu itd plus sto zena i deca su francuzi pa cak idem i u policiju da zavrsavam sta mi treba kao da imam papire malo su cudni sto se toga tice.nije kao u drugim zemljama
ivdzo
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
212.200.144.*

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: pomoc oko pasosa i vize06.12.2009. u 07:37 - pre 174 meseci
Citat:
elizabeta1: posto se pusta od 19 bezvizni rezim zanima me ko zna,u francuskoj sam istekla mi viza da li sad mogu da udjem normalno na stari pasos u srbiju iako je istekla viza posle 19 tog da nevadim pasovan???


- Bezvizni rezim ne vazi za stare-plave-SRJ pasose,
- Mozes uci "normalno" u Srbiju-osim ispitivanja policije (srpske)-zbog cega si ostala duze
- Sa putnim listom je najbolje i to avionom zbog policije fra (granicne)-kolima ako ides seti se da nisu sve policije kao Fra-a i nemas stan u svim drzavama
kojima ces prolaziti autom
- Prilikom bilo kakvog zaustavljanja (ukoliko se dogodi), bilo gde, od strane neke policije-kako ces objasniti zasto si prekoracila vizu, dok ti njima objasnis...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: pomoc oko pasosa i vize

[ Pregleda: 4288 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.