Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mediji su zli - dokaz

elitemadzone.org :: MadZone :: Mediji su zli - dokaz

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4567 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Mediji su zli - dokaz05.12.2009. u 20:51 - pre 175 meseci
Promeni tezgu gde kupujes DVD.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Stefan Jocic
Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.213.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Mediji su zli - dokaz05.12.2009. u 22:09 - pre 175 meseci
Imaš puno izbora, ne moraš da gledaš TV! Totalno je pogrešno misliti da neko radi zaveru na globalnom nivou. Ono što ti se ne sviđa ne moraš da gledaš, lepo prebaciš na neki od naučih (edukativnih) kanala.

Citat:
pa vise ne mozes malte ne da radis i u trafici ako nisi seks bomba


Nažalost to je zbog samog razmišljanja ljudi. Pre će kupovati u radnji gde radi neka lepa i mlada devojka, nego na onom mestu gde radi ružna. A naravno poslodavcima je profit najvažniji. Ovo i meni definitivno smeta, jer nemam običaj da ljude delim na lepe i ružne, već na poštene i prevarante.

Citat:
Kao dokaz za ovu moju tvrdnju dajem primer da u romskim i drugim zaostalim sredinama gde je obrazovanje manje, oni daleko manje gledaju filmove i serije jer ne razumu engleski i slabo čitaju, ali sa druge strane daleko čistiju dušu imaju i nsu im mediji iskrivili podsvest i gledišta pa lakše prepoznaju prave vrednosti u drugim ljudima i lakse ulaze u brak, i imaju više dece.


Današnje generacije (i moja generacija), su toliko nepismene da je to neverovatno, pa ne vidim da imaju tu naviku da sa 15 godina stupaju u brak (ako je to zakonski uopšte moguće u tim godinama). Naravno ima izuzetaka, ali to je u malim sredinama, gde važe neke stare (zaostale) vrednosti. Romi to rade, jer se kod njih uvek tako radilo, ali to je pogrešno (barem po meni), brak i porodica JESU vrednosti, ali NE u tim godinama. I sam kažeš da se radi o zaostalim sredinama, a sve što je "zaostalo" nikako nije pozitivno. Inače "čistina duše", zavisi isključivo od nas samih, ako je nešto negativno to nikako ne bi trebali da prisvajamo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Mediji su zli - dokaz06.12.2009. u 01:22 - pre 175 meseci
Citat:

pa vise ne mozes malte ne da radis i u trafici ako nisi seks bomba


I kao mediji su krivi za to?

Ovaj, bicu malo vulgaran - ali coveku se dize ona stvar zbog biologije... nece 10000000 medija promeniti to - lepa zena je lepa zena.

Sad, zasto je nekom bitno da mu u trafici novine prodaje "seks bomba" to je verovatno stvar mentaliteta - ali cisto sumnjam da "mediji" tu mogu puno da doprinesu - Srbija je na granici i delom ima mediteranski mentalitet, a tu se ljudi definitivno loze na mesanje i sl... sta ces :)

Zamisli situaciju da sutra, recimo, MTV krene propagandu kako je OK biti "ruzan" (sta god).. ti zaista mislis da ce nekom da se vise svidjaju ruzne osobe zbog toga?

Svasta...

Uzgred, lepota i ruznoca su bioloski mehanizmi za otkrivanje losih DNK mutacija - coveku ili zeni se vise svidja lep partner zato sto je to ukoridano duboko u mozgu i starije je mnogo od Homo Sapiens-a.

Ako je neko razrok, recimo - to izaziva odbojnost, a razlog za to je ugradjeni mehanizam koji smo nasledili od zivotinjskih predaka - to je jednostavno nacin selekcije i izbegavanja loseg DNK. Naravno da moderan covek nece da se "pari" sa svakim koga vidi, ali ti mehanizmi selekcije su i dalje aktivni (samo sto mi danas imamo potpunu svesnu kontrolu nagona) - i podsvesno uticu na utiske i osecanja, iako mi imamo prednji mozak i visa osecanja - medjutim neke filogenetski starije stvari i dalje uticu na nase misljenje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Mediji su zli - dokaz06.12.2009. u 15:54 - pre 175 meseci
To stoji za urodjene nagone i nemam nista protiv lepih devojaka po trafikama :D
Ali nije bas sve tako prosto.. mediji definitivno stvaraju sliku o tome kako savremeni covek dozivljava lepotu. To bi trebalo da je subjektivna stvar ali ne lezi vraze.. cesto nesto vidjam nakvarcovane plave devojke ko iz fabrike plasticnih lutaka. Prirodni instikt.. ne bi bas rekao.
Mislim da je jako lep primer tema koja je skoro bila o depiliranju medju muskom populacijom. Mislim da takve dozivljaje lepote nikako nisu pokupljeni u turskom kupatilu vec sa raznih medija :)
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Mediji su zli - dokaz06.12.2009. u 16:11 - pre 175 meseci
Sve razumem, nije to zbog medija, to je u prirodi coveka ali argument "Niko te ne tera da gledas televiziju" je jednostavno glup. Pa sama cinjenica da veliki broj ljudi gleda televiziju je dovoljna za manipulaciju ako neko to pozeli. To je kao kada bih ja tvrdio da televizije mlate dobre pare jer imaju gledanost a vi mi kazete da to nije tacno jer mene niko ne tera da ih gledam
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Mediji su zli - dokaz06.12.2009. u 17:23 - pre 175 meseci
Citat:
llux: Sve razumem, nije to zbog medija, to je u prirodi coveka ali argument "Niko te ne tera da gledas televiziju" je jednostavno glup. Pa sama cinjenica da veliki broj ljudi gleda televiziju je dovoljna za manipulaciju ako neko to pozeli.


Evo nas opet na pocetku.

Kad kazes "televizija" na sta mislis?

I onda opet -
Ti biras sta ces da gledas.
Da li i Discovery, History Channel ili Explorer forsiraju odredjene oblike ponasanja?

To je kao kad bi rekao neko da knjige su zlo, posto L.R. Hubbard kroz svoje knjige servira stavove sajentoloske crkve.


Ovo pisem jer je glupo reci mediji ili televizija, jer ima razlicitih stvari.
Da nema televizije nikad ne bih slusao / gledao Monty Python-a ili Branka Kockicu, Bob Marleya, Mythbusters, David Lyncha, Opstanak, Charlie Chaplina, Fear and Loathing in LA il ijos milion stvari.

Svako bira da gleda sta hoce.
Ako si izabrao da gledas tres filmove i slusas tres muziku - to je tvoj izbor i ti si se dao losoj estetici, posto si gospodar daljinskog ili Nero-a ;)



E sad, da li nama neko servira stilove.
Mislim da je to delom tacno i da mediji vise daju ono sto zelimo, a istina je da prosecan Joe ili Zivadin zeli Pamelu Anderson ili Suzanu MAncic posle posle, da prosecan tinejdzer zeli brze motore koji eksplodiraju, malo stariji zele cool tipa sa pljugom koji napusta mesto eksplozije ili hrabrog komadanta koji daje zivot za naciju, zene vole lepotane koji daje sve za svoju ljubav i bla bla bla.... I to se i dobija 90% putem vecine medija.

Mediji hoce da zarade i oni se prilagodjavaju publici i daju im hranu za njihove snove posle posla.

Zato sam stalno pitao -svi mediji ili neki, jer ti imas izbor da gledas onih 10% i smejes se John Cleesu ili uzivas u dobroj glumi neke glumice, a ne samo u njenim sisama (ako to smeta ;))



[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 06.12.2009. u 18:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 06.12.2009. u 18:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mediji su zli - dokaz

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4567 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.