Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao elektro inzenjera

[es] :: Vodič za posao :: Posao elektro inzenjera

[ Pregleda: 6934 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanjich
Nemanja Niketic
Beograd

Član broj: 155467
Poruke: 121
92.244.146.*



Profil

icon Posao elektro inzenjera10.12.2009. u 18:00 - pre 174 meseci
Zdravo svima,

Student sam elektrotehnike u Beogradu, interesuje me konkretno sta je posao elektro inzenjera, sta je ono cime cu se baviti kada zavrsim fakultet. Znam, cudno je, moze me neko pitati sto si upisao etf, kada ne znas ni sta te ceka, ali fakultet sam odabrao po interesovanju i prici da je dobar sto se posla tice.
Cujem da nam nece trebati dosta stvari koje ucimo na fakultetu (tipa matematika i neki takvi teorijski predmeti), a ne mogu da verujem da cu se baviti nekim menadzerskim poslom po zavrsetku skolovanja.
Inace na odseku sam za fizicku elektroniku i usmericu se ka nanoelektronici.

Bio bih zahvalan kada bi mi neki elektro inzenjer rekao kako mu izgleda radni dan.

Hvala i pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

lakii066

Član broj: 231068
Poruke: 60
91.191.17.*



+1 Profil

icon Re: Posao elektro inzenjera11.12.2009. u 07:45 - pre 174 meseci
Evo ti moje iskustvo.
Završena automatika pre 4 godine.
Posla za automatičare nema puno. Po meni ono što vredi od elektro smerova danas završititi su energetika i računari.
Kroz energetiku možeš se ubaciti u jaka javna preduzeća (EPS, Termoelektrane...). Možeš vrlo brzo ako si snalažljiv polagati licencu za razne dozvole za puštanja u rad na raznim objektima, i onda si car sa tom licencom. Guraju ti evre svi u džep samo da potpišeš. Takođe računari kao smer smatram da je profitabilno ako dobro savladaš posao. Tržište jeste zasićeno tim smerom, ali može se naći posao ako si dobar znalac.
Sve ostalo je mlaćenje slame. U većini slučajeva ti i ne treba fakultet za poslove na kojima primaju ljude sa drugim smerom.
Da sad upisujem tako bih razmišljao. Kod nas su svetinja ta dva smera. Ništa osim energetike i računara.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Posao elektro inzenjera11.12.2009. u 13:41 - pre 174 meseci
Uradi kakvih par psihotestova da malo bolje sebe upoznas pa se poslije opredijeli za ono sto ti ide najbolje, npr da li si sklon organizaciji rada,menadjerskim poslovima,softversko matematickim zavrzlamama ili hardverskim problemcicima.Najgore je raditi nesto sto ne volis ili ti ne ide,a uvijek racunaj da svremenom otvoris neki privatluk.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao elektro inzenjera

[ Pregleda: 6934 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.