Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210929 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?25.09.2014. u 17:50 - pre 116 meseci
Nisam znao da postoje, ali jonizator je dobar nacin da se sve dipkice, koje se uglavnom nakupe u masini na jednom mestu, zakace na ves :)
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?25.09.2014. u 22:48 - pre 116 meseci
Citat:
Žika 11:
Da ponovo probudim temu.
Iskustvo za Beko uređajima za sušenje veša ?
Planiram da kupim Beko DPU 7630 X kondenzaciona sa toplotnom pumpom.
Koliko sam do sad pročitao ispravite me ako grešim trebalo bi da daleko manje zagrevaju prostoriju u kojoj je uređaj kao i da su nežnije prema vešu.
Saveti i iskustva za i protiv.
Hvala


Danas plaćena u Home Centru i za par dana kad stigne kreće probni rad.
Cena sa Vip karticom sitnica 43 349 din ili oko 364 evra. http://www.homecenter.rs/Proiz...INA-ZA-SUSENJE-DPU-7360-X-BEKO http://www.beko.hr/urun_detay....01&kat=2495&lang=hr-HR







pictures upload
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 01:24 - pre 116 meseci
Ajde javi bash koliko je potrosnja kada se jedna cela masina za pranje (pamuk) stavi na najvece susenje i koliko je utisak suvosti vesa, da uporedimo koliko moze.

Mene je zaintrigiralo sa prethodne strane, neko je pomenuo da masine za susenje sa toplotnom pumpom vise cuvaju ves. Peskiri nakon godinu dana mi vec pokazuju zelju za zamenom u sadasnjoj masini, a Extra Dry program (Bosch) korisim, jer sve ispod toga ostavi ves vlaznim toliko da osetim na dodir, sto znaci ako se tako stave u ormar, bice "Dobar dan, g. Budjo" ;)
Ako bi ovako neka masina mogla skroz da isusi peskire, razmisljam o zameni, jer bi mogao i da smanjim zagrevanje prostorije (imam neku osnovnu Bosch konedzacionu bez odvoda, znaci sa posudom, i prokuva kupatili i hodnik pri svakom susenju, muka mi je :D)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 09:42 - pre 116 meseci
Da bi imalo svrhe i rezona za masinu za susenje je potrebna centrifuga od minimum 1600 obrtaja (plus ono da se po zavrsetku zadnje centrifuge povremeno ukljucuje levo desno, ima ime, mislim nesto kao "izi logic") , lično iskustvo, ostalo je mucenje i naravno mnogo potrosenog vremena i energije.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 12:16 - pre 116 meseci
Ja radim ponekad i dva dodatna "vrtenja" na 1200 (toliko moze masina za pranje, a iskreno mislim da je i to previse, jer unisti ves), znaci bez vode/pranja, samo vrtenje, koje izbaci primetno vode iz vesa ipak. Ali i posle toga se pregreje masina za susenje, i takodje ne osusi ako nije na Extra Dry.
 
Odgovor na temu

dobri nikola
smuckalac
Mala Krsna

Član broj: 319657
Poruke: 268



+5 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 13:33 - pre 116 meseci
Gorenje D 7465 J , ovo je masina sa toplotnom pumpom. U A++ energetskoj klasi, negreje puno prostoriju u kojoj je, jer nerade sa visokim temperaturama ( koliko sam upucen u njihov rad ). Nemaju klasican grejac, vec kompresor, rade kao klime. U bubanj sa vesom ubacuju topao vazduh od izmenjivaca toplote ( isparivaca ). Nisam nasao podatak na koliko obrtaja se najvise vrti bubanj.

Da li neko od clanova ima masinu za susenje vesa marke MIELE. Gledao sam po internetu, skupe su ko suvo zlato, ali koliko sam upoznat, vrede svaku paru koja je data za nju.
Mikis Brzis
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 17:21 - pre 116 meseci
Kondenzator je deo koji zagreva vazduh a kroz isparivač se izdvaja vlaga (isto kao kod klasične klime). Zanimljivo da nigde ne nalazim na koliko se obrtaja vrti bubanj.
Dexic, čim stigne pišem iskustva.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 17:47 - pre 116 meseci
Grejač je deo koji zagreva vazduh a kondenzator je deo koji pretvara vlažan vruć vazduh koji je upravo prošao kroz veš u vodu tj. kondenzat a ostatak vazduha se vraća u cirkulaciju...
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 17:59 - pre 116 meseci
Pričamo o ovim tzv sa toplotnom pumpom. To je OK za ove klasične.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 18:05 - pre 116 meseci
ah da, kod njih prvo prolazi kroz haldan element radi izvlačenja vlage a zatim kroz topao element radi zagrevanja vazduha:

 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?26.09.2014. u 18:37 - pre 116 meseci
Jači model, generalno jako slični.

 
Odgovor na temu

G_M
fotelja

Član broj: 38488
Poruke: 30
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?29.09.2014. u 14:00 - pre 116 meseci
U kuhinji imam veliki ugradni orman i imam ideju da unutra ubacim kondenzacionu masinu za susenje vesa. Da li je to uopste izvodljivo da se masina nalazi u tako skucenom i zatvorenom prostoru? Ako ne, da li je resenje da vrata ormana budu otvorena ili da ih jednostavno skinem. Takodje me zanimaju iskustva sa masinom Gorenje D624BL.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?29.09.2014. u 15:27 - pre 116 meseci
Nikako, barem iz mog iskustva, ne da ne sme biti zatvorena, nego nikako i ne stavljaj oko bilo cega od drveta. Mozda se nece pregrejati da napravi problem pozara (koliko se moja zagreje na Extra Dry nikako ne bi smeo da proverim da li bi izdrzalo drvo neko pored:P), ali ipak ce ispariti dovoljno iz nje da moze da se uvuce u drvo! (nema veze sto je kondenzaciona, nesto malo pare moze da ispari, a to je dovoljno da se nakupi u drvetu i da ono vremenom ode u out.

Mislim da nema nista bolje, ni priblizno, od veseraja sa plocicama za susare.
 
Odgovor na temu

G_M
fotelja

Član broj: 38488
Poruke: 30
82.208.242.*



Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?29.09.2014. u 16:49 - pre 116 meseci
Hvala na brzom odgovoru i na savetima. Sve ja to kao znam, ali sam mozda i trazio argument vise da i pored buke koja bi mi smetala jednostavno odustanem od te ideje...
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?01.10.2014. u 23:13 - pre 116 meseci
Prvo sušenje i prvi utisci sa Beko DPU7360X.
Veš je pran u Whirpool mašini sa centrifugom od 1000 o/min. Odmah prebačen u sušaru i na program Sport i uključena opcija za peglanje. Program je trajao oko 1 h 45 min.
Veš je bio blago topao i potpuno suv / spreman za nošenje, čak je i debela dukserica bila suva. Dakle , stvari su prijatno mirisale na omekšivač.
Što se tiče toplote koju odaje mašina bio sam prijatno iznenađen. U malom kupatilu 1,8 x 2,0 m (sa prozorom na kip) prostor je bio malo zagrejan i bez vlage (naravno vrata kupatila zatvorena). Ni govora o velikoj temperaturi , vlagi i zamagljenim ogledalima. Daleko ga više zagrejem tuširanjem.

Buku sam merio aplikacijom za android telefone i koliko to može da bude merodavno.



Niža vrednost je ispred kupatila dok je viša u kupatilu sa sušarom u radu. Fabrika mislim da deklariše 66 dBA.
Nije da se ne čuje, čuje se iza vrata ali opet nije neka velika buka da bi se okolni stanari žalili.
Što se tiče potrošnje struje to je već malo nezgodno jer su strujomeri zaključani.
Ostaje da se dalje igram sa programima.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?02.10.2014. u 05:07 - pre 116 meseci
Sta si to prao/susio? Ako je sportska oprema (od kog materijala), ne bi trebao toliko dugo da traje program susenja.

Ako je neki sportski materijal (mikrofiber, mada njega ne bi trebalo da susis u masini, i slicno), on ce vrlo lako da se osusi, bez vecih temperatura.


Inace, probao sam juce Extra Dry na Bosch masini, ali bez onog podesavanja za "manju temperaturu" (ima neki dugmence kao para valjda na njemu... ima 3 podesavanj - default, manje i najmanje). Na najmanje temp. (valjda je to to, a ne obratno) izbaci vlage previse, a na najvisoj skoro da i ne izbaci! Ali je ves prilicno topliji, i mnogo vise vode je u onoj kadici, morao sam cak da je praznim tokom susenja, sto mi se ne desava na Najnizoj temp.
Ako nekome znaci - ja cu se drzati kao ranije, jer mi se cini da manje unistava ves.
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?02.10.2014. u 08:08 - pre 116 meseci
Majce , dukseve. Čisto zbog nešto elastina sam bacio na Sport program i ništa se od stvari nije skupilo. Što me inače najviše plašilo i to je bio glavni razlog zbog čega sa išao na varijantu sa toplotnom pumpom.
Nešto više od 1,5 l vode je bilo u posudi.

Uputstvo na slovenačkom http://www.beko-si.com/resourc...es/doc/Navodila/DPU_7360_X.pdf

Šta kaže Gorenje

Mašine za sušenje veša poznate su kao veliki potrošači energije. Zbog toga je mašina za sušenje sa toplotnom pumpom napravila pravu revoluciju, jer je obezbedila ogromnu uštedu, do čak 50% energije.
Toplotna pumpa je izuzetno efikasan sistem koji sam greje vazduh, hladi ga i kondenzuje, pa nema potrebe za radom bilo kakvog električnog grejača. Osim što štede, ove mašine suše na konstantnoj temperaturi od 50°C, pa je veš tretiran veoma nežno. Zbog svega ovoga, mašine sa toplotnom pumpom su apsolutni hit već godinama unazad.


[Ovu poruku je menjao Žika 11 dana 02.10.2014. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dobri nikola
smuckalac
Mala Krsna

Član broj: 319657
Poruke: 268



+5 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?08.10.2014. u 12:01 - pre 116 meseci
Gorenje mašina za sušenje veša D8664N sa toplatnom pumpom,stize sa sledecim karakteristikama:

Grejanje vazduha uz pomoc TOPLOTNE PUMPE cime se postize znacajna usteda elektricne energije
Kondenzaciona mašina za sušenje veša sa toplotnom pumpom
TwinAir - dvosmerno ubacivanje vazduha u bubanj mašine
Elektronsko upravljanje sa LCD ekranom
Servisna dijagnostika
Zaštita za decu - sigurnosno zaključavanje odabranog programa
Upravljanje
Regulisanje početka pranja: Odloženi start u koracima
Zvučni signal
Personalizovana podešavanja za sve programe
Programi
Senzorsko i vremensko
SensoCare tehnologija prilagođenim načinima sušenja
Mix
Osvežavanje (20 min)
Vuna
Sintetika: 2 nivoa vlažnosti
Pamuk: 4 nivoa vlažnosti
Osetljiv veš: 1 nivo vlažnosti
Funkcije
Sniženje temperature
AntiCrease - sistem protiv gužvanja
Opcije nivoa vlažnosti - pamuk: 4
IonTech - ispravljanje vlakana tkanine uz pomoć jonizatora
vazduha
Toplotna pumpa
TwinAir - dvosmerno ubacivanje vazduha u bubanj mašine
AutoDrain - mogućnost direktnog odvoda kondenzata
Prikaz preostalog vremena pranja na LCD-u
Karakteristike
Dizajn: Bela boja
Zapremina bubnja: 120 l
Rezervoar za vodu: 4,95 l
Prečnik vrata: 35 cm
Ugao otvaranja vrata: 180 °
Osvetljenje bubnja
Reverzibilno okretanje bubnja
Senzor vlažnosti
Vakumske nogice za postavljanje mašine za sušenje na mašinu za
pranje veša
Oprema
Lako čišćenje filtera
Sigurnosni sistemi
Automatski prekid rada kada su vrata otvorena
Upozorenje za punu posudu kondenzata
AntiCrease - sistem protiv gužvanja
Tehničke karakteristike/Dimenzije
Energetski razred: A-40%
Kapacitet 8 kg
Potrošnja energije kWh/god.: 132 kWh
Potrošnja energije: 2,31 kWh
Trajanje programa sušenja min: 180 min
Buka: 66 dB(A)
Dimenzije aparata (šxvxd): 60 × 85 × 60 cm
Težina aparata: 52 kg
Dimenzije spakovanog aparata (šxvxd): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Bruto težina aparata: 54 kg
Vrsta montaže: Samostalni aparat
Mikis Brzis
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?08.10.2014. u 15:54 - pre 116 meseci
Nema potrebe da reklamiraš aparate, ljudi mogu i sami da pronađu specifikaciju ako im treba...
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?08.10.2014. u 22:36 - pre 116 meseci
Od Gorenja ni dugme a ne neki aparat.
Ta mašina Gorenje D8664N košta 69 990 din a ovu Bekovu DPU7360X sam platio u Home Centar-u sa popustom 15% (VIP kartica) za 43 349 din (može i na rate). Za 26 000 din može puno toga da se kupi.


Da prenesem dalje utiske sa Bekom.
Prali smo zimske jakne punjene paperjem i klasičnim punjenjem , dukseve, peškire itd itd ništa se od toga nije skupilo / oštetilo (možda je rano) i što je najbitnije sve suvo / spremno za nošenje i lepo miriše na omekšivač.
Imam praksu da posle svakog sušenja ostavim vrata širom otvorena kako bi vlaga zadržana u mašini isparila. Nema opciju kao kod kola da se jednostavno isparivač ventilatorom prosuši (kada je kompresor isključen) i speči ili smanji nastajanje bakterija i ostalog.
Oduševljava me što nema velikog zagrevanja i vlage u prostoriji.
Nervira me kada drikeri i rajsferšlusi lupaju po bubnju. Dođe mi da zalepim neku penastu gumu iznutra.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210929 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.