Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....

[es] :: Advocacy :: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11768 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....30.12.2003. u 23:45 - pre 247 meseci
U cilju poboljshavannja sistema...
Naime...
Procitah u Dnevnom Avazu - (BiH) Sljedeci tekst.

------------------------------
U svojim nastojanjima da se sto vise priblizi korisnicima na sve konkurentnijem trzist, "Microsoft" je pripremio anketu za Linux strucnjake o tome sta im je zapravo potrebn. Bubu u uho informaticke javnosti bacio je "Microsoftov" britanski menadzer za mrezno programiranje Majkl Surkan, koji pozvao "Linux" administratore da sudjeluju u njegovoj anketi.
On je naime poslao Diskretan mail nekolicini strucnjaka i pozvao ih da odgovore na negova pitanje o tome u cemu je Linux bolji od ostalih informatickih rjesenja.
Inace, Linuxov operativni sistem je smrtni neprijatelj Microsoftovog windowsa. Linux je, tvrde upuceniji, mnogo sigurniji i sto je naj vaznije besplatan...
-----------------------------

Da ste vi pitani ..
Sta bi odgovorili i dali bi uopste podrzali ovakvu anketu....
jer zapravo sami m tim doprinosite usavrsavanju komercjalnog windowsa.../??

www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 00:14 - pre 247 meseci
Ta anekta nije namenjena za 'borce za istinu / ljubav / free sex' vec za profesionalce koji zive od ITa. Ako oni trenutno koriste Unix ili Linux, i MS napravi nesto sto njima vise odgovara i oni zbog toga predju na MS prozivode, onda je to po definiciji u njihovom interesu (inace ne bi prelazili). Dakle, istim tim IT profesionalcima je u interesu da sve strane (MS, big Unix, Linux) budu sto konkurentnije.

Ne treba to gledati sa stanovista ljubavi prema platformi, vec sa stanovista profita. Da li je nekome kao adminu ili vlasniku firme u interesu da svi takmicari budu sto konkurentniji - naravno da jeste.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 00:46 - pre 247 meseci
Hm..
mislim da niko nije govorio o tome.. oko otimanja platformi ali zar zaista mislis da MS radi ovu anketu iskljucivo radi boljeg proizvoda ili vise korisnika odnosno smanjenje broja Linux korisnika...

dakle sto je jednih manje drugih je vise...


Uostalom.. kako Linux postaje sve komercjalniji .. bar ja to vidim kao propadanje linux-a .. a to sigurno nerade neki koji su zaljubljeni od njega vec oni koji od toga imaju direktnu odnosno indirektnu korist sto je manje lako dostupnih kvalitetnih distribucija .. to wise windowsa.. odnosno .. kako broj korisnika raste POGOTOVO u ISTRAZIVACKOJ INDUSTRIJI... gdje je windows sasvim bjedno zastupljen.. pa do Drzavnih institucija njemacke i drugih.... opao.

So..

nema tu puno pametnih .. istina MS prizeljkuje kvalitetan sistem ali nikad nece dozvoliti i slobodan sistem...
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 01:05 - pre 247 meseci
MS to radi da bi unapredio svoje proizvode i time dobio vise korisnike, naravno. Tako funkcionise kapitalizam, zar ne?

A u interesu korisnika je da se svi proizvodi (dakle i iz razlicitih familija) poboljsavaju, tako da je to sasvim ok.
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 01:46 - pre 247 meseci
Citat:
valajbeg:
Uostalom.. kako Linux postaje sve komercjalniji .. bar ja to vidim kao propadanje linux-a ..


Linux (kernel) je free, i nema nikakvih znakova "komercializacije istog" ..

Sto se tice distribucija, pogledati http://www.debian.org ... takodje, nema tragova komercializacije.

I obavezno pogledati ..
http://www.debian.org/social_contract


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 31.12.2003. u 02:47 - pre 247 meseci
Citat:
valajbeg:sto je manje lako dostupnih kvalitetnih distribucija


Koje su to kvalitetne distribucije tesko dostupne? Osim toga, stalno se zaboravlja, da kad Amerikanac plati SUSE recimo 70-tak dolara, dobije GOMILU programa a za slican iznos od MS-a dobije samo pocetni program.

Cinjenica je, da je Bil Gejts imao kliker sta treba raditi pre 15 - 20 godina, kad nikoga drugog nije boleo k.... za tamo neke PC-e i slicno. Ne bih ulazio sad u debatu o razlozima za to - zelja za lakom zaradom ili ko zna sta, jer niti sam strucan, niti ima smisla. Ali, kasnije je momak postao suvise lakom, pa su i njegovi poceli da ga udaraju po prsticima - one tuzbe za zloupotebu monopola i slicno.

Malo po malo, stvorila se negativna klima prema MS-u. Istina je da je IT profesionalcima vazan kvalitet programa ali je isto tako vazno i raspolozonje obicnih ljudi, masa, jer su u kapitalizmu oni ti koji odlucuju. Oni su kupci, a kupac odlucuje. Tako da mislim da je pogresno reci da emocije tu ne uticu. Ne mora da znaci da kineska vlada voli ili ne voli MS, ali je sasvim izvesno da nema poverenja u njega i radje ce uzeti neki mozda za nijansu slabiji Linux. A osim toga, Linux se rapidno razvija i mnogo je postigao za svoju starost (godina rodjenja 1991?)

Ubedjen sam da MS jednostavno nema odgovor za Linux. Pogledajte na www.distrowatch.com - svakih par dana se pojavljuje nova distribucija, prilagodjena potrebama specificne grupe korisnika, sto znaci sve vise korisnika Linuxa, sto znaci sve brzi razvoj istog.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 06:28 - pre 247 meseci
Citat:
Osim toga, stalno se zaboravlja, da kad Amerikanac plati SUSE recimo 70-tak dolara, dobije GOMILU programa a za slican iznos od MS-a dobije samo pocetni program.



A što prećuta da se među tom gomilom programa najčešće nalazi nešto što je još uvek u "alfa, beta, gama" verziji, ili još bolje 0.05, 0.50 alfa i sl.

Citat:
Malo po malo, stvorila se negativna klima prema MS-u.


Pa ko je to stvorio? Korisnici drugih operativnih sistema, eto ko. Ja još nisam video da neko ko koristi MS operativni sistem na sva usta viče kako je Microsoft ovakva ili onakva firma i da njihove proizvode nikad ne treba koristiti.

Citat:
A osim toga, Linux se rapidno razvija i mnogo je postigao za svoju starost (godina rodjenja 1991?)


Nešto se setih one male parnice: SCO vs. IBM

Citat:
Ubedjen sam da MS jednostavno nema odgovor za Linux


Interasantna teorija, da nisi to možda pisao noćas, u nekom polusnu?

[Ovu poruku je menjao Palma dana 31.12.2003. u 08:56 GMT]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 14:50 - pre 247 meseci
Palma, znas ... drzi diskusiju na friendly nivou .. moze ikako ?

Malo ljudi sa ovog prostora to mogu da urade, a vecina kojih moze nije odavde .... Nazalost.

A sto se tice negativne klime prema linuxu, zapamti .. svi su oni/mi koristili windows, prije linuxa, bsd-a ili sta ja znam cega vec ... dobro, veca vecina .. tako da je logicno da je sam Microsoft izazvao negativnu klimu prema svom proizvodu,sto je prouzrocilo prebacivanje na druge OS-ove, to jest tacnije ... proizvod koji su ukrali, i preradili malo.

Valajbeg, sad umjesto "redhat linux" postoji "fedora core", tako da oni nisu batalili to ...

Sto se tice Debian GNU/Linux-a, to je druga distribucija na internetu, poslije RedHat Linuxa, tako kaze netcraft, i moze se definitivno reci da je jedna od vodecih distribucija, a to sto ljudi misle da je Linux, RedHat, to je druga prica...

Linux se ne komercializuje.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 17:09 - pre 247 meseci
Citat:
valajbeg:

Da ste vi pitani ..
Sta bi odgovorili i dali bi uopste podrzali ovakvu anketu....
jer zapravo sami m tim doprinosite usavrsavanju komercjalnog windowsa.../??


Pa zasto ne bi neko podrzao usavrsavanje komercijalnog windowsa? Ako nesto naprave za win sto je dobro mozes da imas koristi. Ako si bas resio da po svaku cenu koristis linux opet ces da imas koristi jer ce ljudi da pokusaju da naprave slican program za linux ako je taj program dobar. Recimo odlican program gnumeric ne bi bio tu gde jeste da nije programa MS Excell. To je neka vrsta simbioze. MS uzme dobre ideje od programa za linux a linux programeri iskoriste dobre ideje iz MS proizvoda. Znaci u svakom slucaju ti znaci da se windows unapredi. Osim u slucaju da ti je MS ubio nekoga ili te stavio u zatvor pa ih mrzis. A ako te zanima da to sto koristis bude sto bolje (bilo to linux ili windows) onda ti se isplati da se windows unapredjuje.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-1.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....31.12.2003. u 20:02 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
Ako si bas resio da po svaku cenu koristis linux opet ces da imas koristi jer ce ljudi da pokusaju da naprave slican program za linux ako je taj program dobar. Recimo odlican program gnumeric ne bi bio tu gde jeste da nije programa MS Excell. To je neka vrsta simbioze. MS uzme dobre ideje od programa za linux a linux programeri iskoriste dobre ideje iz MS proizvoda.


[patent_topic]
E to je razlog zasto sam ja u globalu protiv patenata, jer tako komercijalni programi patentiraju nesto sto ubace prvi u svoj program i open source i ostali komercijalni programi mogu samo da placu od muke. I tu se ondaj razvoj zaustavlja
[/patent_topic]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 05:38 - pre 247 meseci
Lame encoder je krsio patente pa je bez problema postojao zato sto je bio pod LGPL licencom. Znaci patenti samo mogu da koriste OpenSource fanovima jer nece neko moci da izbaci program za linux koji krsi patente i nije opensource.

A i patenti su najbolji nacin da se bori protiv windowsa (ako neko ima zelju da se boi protiv toga). Ako neku ideju iz programa za linux neko patentira MS nece moci da iskoristi tu ideju u closed-source programu.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 14:56 - pre 247 meseci
HM..

ne znam. u svakom slucaju sve je vishe komercjalnih aplikacija za Linux ..

a i koristenje postaje sve skuplje.. (nadamse da rayumijete kako TO..)
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: 01.01.2004. u 17:51 - pre 247 meseci
Citat:
tdjokic:
Osim toga, stalno se zaboravlja, da kad Amerikanac plati SUSE recimo 70-tak dolara, dobije GOMILU programa a za slican iznos od MS-a dobije samo pocetni program.


Dobije GOMILU to je tacno... ali dobije kvantitativnu gomilu, odnosno gomilu kalkulatora, izracunavaca bioritama, painta, i ostalih beskorisnih gluposti, i kako palma rece sve u alfa fazi izrade... Ja nijednom od te gomile programa nisam mogao da nadjem neku korisnu upotrebu, i da kazem, to je to, na windowsu toga nema...

Isto tako nemoj da zaboravis da se za windows vec 15+ godina stancuju ti free programi... i 100% sam siguran da za windows mozes da nadjes milion gomila takvih programa koji su veoma korisniji od tih sranja sto distribuiraju u linux samo da bi napunili sto vise CD-ova... www.download.com -freeware pa vidi cega sve ima...

[Ovu poruku je menjao ventura dana 01.01.2004. u 19:56 GMT]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 17:54 - pre 247 meseci
Citat:
littleboy:
A sto se tice negativne klime prema linuxu, zapamti .. svi su oni/mi koristili windows, prije linuxa, bsd-a ili sta ja znam cega vec ... dobro, veca vecina .. tako da je logicno da je sam Microsoft izazvao negativnu klimu prema svom proizvodu,sto je prouzrocilo prebacivanje na druge OS-ove, to jest tacnije ... proizvod koji su ukrali, i preradili malo.


Nije tacno... Ja mogu da se kladim da si ti presao na linux zato sto su ti drugi rekli da je to cool, a ne iz tvojih nekih licnih potreba ili nedajboze iskustava...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 01.01.2004. u 19:07 - pre 247 meseci
Citat:
ventura:ali dobije kvantitativnu gomilu, odnosno gomilu kalkulatora, izracunavaca bioritama, painta, i ostalih beskorisnih gluposti

Nije tacno. Dobije se i ono sto treba i gomila bezveznih. Instalacija je mnogo brza nego Windows - tamo sam morao da instaliram prvo sam Windows, pa drajver za graficku, pa za skener, pa za kameru, pa za modem, pa za printer, pa da instaliram Word (piratski), ACAD (piratski), engleski recnik (piratski), neki ekstra program za kameru (piratski) itd.

Sto se cene tice, trenutno koristim BEZ IKAKVIH PROBLEMA Linux, cije sam skidanje sa neta i snimanje na CD, zajedno sa sirovim CD-om, platio 1E i koji ima sve gore nabrojano - nije obavezno kupovati bas SUSE (ni u SAD). Ima li negde Windows za 1E? Ja sam presao na Linux zbog cene, jednostavno. Nista "kul", nista "fensi", vise lici na "bedu".

To su cinjenice. A ako cemo da se gadjamo trulim paradajzom - to necu, hvala.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 20:12 - pre 247 meseci
Citat:
Ja mogu da se kladim da si ti presao na linux zato sto su ti drugi rekli da je to cool, a ne iz tvojih nekih licnih potreba ili nedajboze iskustava...


Upravo to su razlozi iz kojih sam presao na linux! Svakome ko mi je trazio da mu instaliram linux zato "sto ga je video i cool je", odbio sam!
Pored instalacije windowsa, drajvera, ofisa, ja sam uvek morao da imam i dva install diska sa drugim potrebnim programima. Da bi sve to instalirao trebalo je 2-3 sata posla. Plus sto gomilu potrebih programa je bilo potrebno skidati sa interneta, i to ponavljati (skoro) svaki put kad izadje nova verzija, a to je preko 56k mazohizam. Sa linuxom je lako. Svaka 4 meseca bi sa jos 3 druga narucivao sledecu verziju RH-a, radio upgrade, i to je to!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 21:18 - pre 247 meseci
Citat:
VRider:
Sa linuxom je lako. Svaka 4 meseca bi sa jos 3 druga narucivao sledecu verziju RH-a, radio upgrade, i to je to!

I kako sad, tj. za ubuduće stoje stvari sa Red Hat-om?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 21:20 - pre 247 meseci
Citat:
tdjokic
Nije tacno. Dobije se i ono sto treba i gomila bezveznih. Instalacija je mnogo brza nego Windows

Ovde kad kupiš računar, dobiješ instaliran Windows, a ako hoćeš i programe. Naravno i drajvere. Kad kupim neki uređaj, drajvere za Windows ima 99%, a za Linux ne baš.

Citat:
zajedno sa sirovim CD-om, platio 1E i koji ima sve gore nabrojano - nije obavezno kupovati bas SUSE (ni u SAD).


Imaš li i one programe koje si koristio na Windowsu, a gore si ih nabrojao (Word, AutoCAD..) ?
Usput, koristio si piratske verzije programa i verovatno i sam Windows. Koliko si ih platio i šta si dobio za tu cenu ? ;)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 23:04 - pre 247 meseci
Hm... degojs istina uzeo je fakat loshe primjere ALI..

ipak sve ostalo nisi u pravu hehe...

pocev od programa za przenje, FANTASTICNOG gimp-a, .. dalje da ne nabrajam.. zaista je ta lapeza korisnih velika... pogotovo u posljednjim verzijama vecine distibucija fenomenalni alati za administrciju, umrezavanje ITD..

gdje winwows ne moze ni prismrdit..


samo pogledajte pakete u komunikaciji izmedju dvije windows mashine KOLIKO JE SAMO TO GLUPPPOO...
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....01.01.2004. u 23:11 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
I kako sad, tj. za ubuduće stoje stvari sa Red Hat-om?


U tome i jeste caka: bas ga briga kako stvari stoje sa pojedinim proizvodjacem. Ako ne zeli da plati za RH Enterprize Linux, a nije zadovoljan Fedorom, uzece neku drugu distribuciju. Sa druge strane, ti moras ili koristiti staru verziju ili platiti MS za Longhorn - ma koja cena bila. A ako zelis da i dalje koristis programe na koje si navikao ili su ti neophodni za posao kojim se bavis, na kraju ces morati da platis.

Tacno je da pirati imaju istu cenu kao i besplatni programi, razliku prave samo organi gonjenja i pravosudje. Naime, kruze price da je koriscenje piratskih programa kaznjivo zakonom.

Sto se tice odnosa Word/Writter, Excel/Calc, Gimp/Photoshop i slicno, vracamo se na hiljadu puta ponovljenu pricu. Kucnom korisniku nema sustinske razlike izmedju tih programa, sve je stvar navike.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11768 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.