Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?

[es] :: Hosting :: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?

[ Pregleda: 2506 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

impreza

Član broj: 175607
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 15:05 - pre 174 meseci
Na koji nacin covek moze iz Srbije da uplati nekojo firmi iz sveta domen i hosting. Npr. u mom slucaj, imam moneybooker racun, otvoren racun u domacoj banci da li ja to mogu da povezem? Moram li vaditi visa karticu ili postoji drugi nacin, ili je najbolje da sacekam paypal ako uopste od toga bude nesto?
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 16:33 - pre 174 meseci
Otvoris Visa Virtuon, uplatis 20eur koliko mora da stoji na racunu i onda platis 350-400 dinara clanarinu za godinu dana ili zavisi na koliko dobijes karticu i na sve sto koristis, uzimaju 1 ili 0.1% provizije i to je to, ne razmisljas, a kartica je debitna :)

Poz
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 17:20 - pre 174 meseci
Moja iskustva sa internet karicama su različita:

Inteza je u principu dobra, sve ide glatko, trenutno novac stoji na raspolaganju. Staviš ga na račun i skoro odmah možeš da kupuješ. Loša strana je npr. kao ja što sam imao slučaj sa www.pool.com, radiš verifikaciju kartice na tom sajtu i novac koji ti je rezervisan za proveru (59$) je neupotrebljiv narednih mesec dana. Takođe u Intezi su radnici na običnom šalteru bolje informisani i stručniji od tehničke podrške u centru.

RF internet kartica je sasvim dobra za plaćanje

VB je moja prva internet kartica. Očajan jugovićki način knjiženja. Prvo uplatiš, pa onda čekaš 24-48 sati da ti stave novac na raspolaganje. Još ako šalterski radnik pogreši, a desi se, bude povuci ga Đole, a i potegni ga Đole. Imam je, ali ne koristim je skoro nikad pored ove dve druge.

MB ti je u principu dobra stvar. Možeš i da kupiš domene preko MB kod www.dynadot.com.

Svi dobri hosting servisi podržavaju i kartice i mb. Sad je šteta što kod nas nema legalno PP, ali bitno je da sa ovih dvoje ipak možeš da sigurno uradiš posao.
 
Odgovor na temu

impreza

Član broj: 175607
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 18:33 - pre 174 meseci
Evo jos jednog pitanje, ne verujem da ce te mi sa preciznosti odgovoriti ali postoji kao mogucnost. Posto u domacoj banci posedujem e-banking racun preko koga placam struju, vodu, infostan i te gluposti da li postoji mogucnost povezivanja tog racuna (mislim na e-banking deo) radi prebacivanja para sa racuna u banci na racun Money Bookers-a?
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
109.93.195.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 18:51 - pre 174 meseci
Najbrzi nacin da prebacis pare sa racuna na MB je preko kartice.
 
Odgovor na temu

impreza

Član broj: 175607
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 22:07 - pre 174 meseci
Koliko mi je poznato neki sajtovi ne podrzavaju MB, tako da mi je prebacivanje para sa racuna na MB vise/manje uyaludan posa. Ukapirao sam za sada najbolje resenje Visa...
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 22:28 - pre 174 meseci
Ja preporucujem INTEZU. RB trazi depozit 20e + otvaranje racuna i sto cuda kod inteze sve besplatno odma mozes da koristis kes, sto se tice rezervisanja sredstava to je normalno. Samo ne razumem na to kako su ti vracali ili sta? Zar si trazio da ti vrate pare? Ako jesi onda to traje 10 dana.

Danijel,
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.69.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 23:28 - pre 174 meseci
Citat:
impreza: Evo jos jednog pitanje, ne verujem da ce te mi sa preciznosti odgovoriti ali postoji kao mogucnost. Posto u domacoj banci posedujem e-banking racun preko koga placam struju, vodu, infostan i te gluposti da li postoji mogucnost povezivanja tog racuna (mislim na e-banking deo) radi prebacivanja para sa racuna u banci na racun Money Bookers-a?


Mozes ako na tom racunu imas i devizni racun pa sa svog deviznog uplatis na devizni racun moneybookersa i za 2-5 dana novac je na mb racunu.
Ja mb koristim jer mi dosta ljudi uplacuje preko njih a ima dosta sajtova koji prihvataju mb samo zavisi sta ti treba istina je da nije toliko rasprostranjen kao paypal ali nije ni los.

Moja preporuka ti je visa meridian banke placa se mesecno odrzavanje ali ne udaraju po usima kao intesa za razne provizije.A u skorije vreme najbolje mi se pokazalavisa kreditna erste banke.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?15.12.2009. u 23:56 - pre 174 meseci
Danijel, evo ti tema,

http://www.elitesecurity.org/t...ovca-preko-www-Pool-com-Inteze

Pool.com skida rezervaciju posle 2 dana, a inteza posle 30.Muka teška objasniti idiotu u tehničkom centru o čemu se radi. Na e-mail neće stoka ni da odgovori. Čim čita Pooool jasno o kome se radi.
 
Odgovor na temu

impreza

Član broj: 175607
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?16.12.2009. u 16:05 - pre 174 meseci
Koliko sam shvatio najblje da u Meridian banci (u kojoj mi je vec racun) uzmem Visa karticu i sa njom pazarim hostih i domene od inostranih firmi.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?16.12.2009. u 16:11 - pre 174 meseci
sasvim je svejedno gde ćeš, taj račun je nezavisan od tih koje već imaš.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.69.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?16.12.2009. u 16:43 - pre 174 meseci
Citat:
impreza: Koliko sam shvatio najblje da u Meridian banci (u kojoj mi je vec racun) uzmem Visa karticu i sa njom pazarim hostih i domene od inostranih firmi.


Tacno,ako vec imas otvoren tekuci racun u meridian banci onda bi trebalo vec da imas njihovu obicnu dinarsku platnu karticu (visa) i sa njom mozes da placas bilo gde na internetu
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Nacin zakupa domena i hostinga stranih firmi iz Srbije?

[ Pregleda: 2506 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.