Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?

[es] :: SOHO Networking :: TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?

[ Pregleda: 3640 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

merbit
Beograd, Srbija

Član broj: 244434
Poruke: 5
91.148.82.*



Profil

icon TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?20.12.2009. u 07:15 - pre 174 meseci
Da li je neko drugi kupio/probao TP-Link TD-W8960N router?
Kupio sam pre mesec dana u Netiks-u (www.netiks.rs) i nisam uopste zadovoljan. Na neke kompjutere radi, na neke ne radi.

1. Mnogo sporo prikazuje sajtove. Ali to je bilo lako reseno, podesio sam DNS servere, jer automatic DNS ocigledno ne radi. To je trenutno OK.

2. Ono sto sam pokusavao 20-ak dana jeste da uspem da postavim konekciju za Ubuntu 9.10 Linux. Postoji jedan vrlo cudan problem:
Download radi, upload ne radi! :-(

Postoji neki tzv. SPI firewall ukljucen (enabled by default) za PPPoE (EoA) konekcije, koje na zalost ne mogu iskljuciti.

Rezultati testiranja koje sam izvrsio:
Windows XP 32-bit:
- Podesavanja na racunaru: Potrebno podesiti DNS
- Router podesavanja: Podesiti Advanced setup -> NAT -> DMZ-host (mozda nije potrebno)
- Problemi: Nema

Linux (Ubuntu) 32-bit:
- Podesavanja na racunaru: Potrebno podesiti DNS
- Router podesavanja: Podesiti Advanced setup -> NAT -> DMZ-host (potrebno)
- Problemi: Nema

Linux (Ubuntu, Fedora, OpenSUSE) 64-bit:
- Podesavanja na racunaru: Potrebno podesiti DNS
- Router podesavanja: Podesiti Advanced setup -> NAT -> DMZ-host (potrebno)
- Problemi:
* Uploading (rapidshare, megaupload, sendspace, etc)
* Logging in to gmail (http://mail.google.com)
* www.yahoo.com – samo deo teksta se pojavljuje

E sad... imam sledeca pitanja:
1. da li moja sumnja za SPI firewall stoji? Da li je moguce da je taj firewall kriv?
2. sta konkretno moze da blokira SPI firewall? Po kom principu radi?
3. da li je uopste moguce da na 32-bit operativnom sistemu radi normalno, a na 64-bit ne radi?

P.S. Probao sam dva druga TP-Link router-a od Beotela koji rade bez problema, ali ti router-i imaju iskljucen SPI firewall. Rade izvanredno, bez ikakvih podesavanja.
 
Odgovor na temu

kosmaj1983
Markovic Dejan
Plamen. Mladenovac
Mladenovac

Član broj: 257129
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 105


Profil

icon Re: TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?11.04.2010. u 17:32 - pre 170 meseci
Zdravo druze slucajno sam naleteo na tvoj problem i ja sam ga imao sa istim ruterom pucao mi je net sve dok nisam nadogradio firmware rutera nisu radile neke stvari sada je sve OK pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?31.01.2011. u 08:50 - pre 160 meseci
Ima li jos korisnika sa ovim modelom? http://www.tp-link.com/product...ss=adsl&pmodel=TD%2DW8960N

Da li se sada isporucuju sa novijim firmware-om na kome nema pomenutih problema sa firewall-om?

Takodje ono sto mi je vazno jeste Bandwidth Control kao i IP & MAC Binding. Da li ovaj uredjaj to poseduje u ovom obliku: Bandwidth Control

- Control Settings

- Rules List


IP & MAC Binding

- Binding Settings

- ARP List

primer: http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR1043ND/index.htm
 
Odgovor na temu

merbit
Beograd, Srbija

Član broj: 244434
Poruke: 5
212.178.230.*



Profil

icon Re: TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?18.02.2011. u 03:29 - pre 160 meseci
Zaboravio sam da se javim, problem je resen. Ispalo je da ruter radi, ali treba rucno da se podese MTU paketi, barem za beotel. Medjutim poslao sam ruter bratu u inostranstvu, ovde nema svrhe da cuvam bez veze -- kupio sam kabl od 10m, provukao kroz zid i spojio sam normalni ruter.
Ostali problemi se resavaju update-om do najnovijeg firmware-a. A lako je, bez brige uglavnom. :)

Ne preporucujem ovaj model rutera (TD-W8960N) u kompletu sa TL-WN821N, jer definitivno usb wifi za linux ne radi uvek kako treba.
Mozda je ovaj novi gigabit bolji? http://www.tp-link.com/en/prod...x?mid=010303010101&id=1150
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: TP-Link TD-W8960N - Problematican SPI firewall ili kompatibilnost sa 64-bit Linux?

[ Pregleda: 3640 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.