Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kotao na piljevinu(strugotinu)

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kotao na piljevinu(strugotinu)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41079 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makkki79
autoelektrika-elektronika
Cuprija

Član broj: 174421
Poruke: 239
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kotao na piljevinu(strugotinu)02.01.2010. u 09:12 - pre 173 meseci
Hocu da naparvim kotao na piljevinu (strugotinu) za centralno grejanje, ima li neko uputstvo ili ideju kako je to najlakse odraditi moze i nesto slikovito, zahvalan na pomoci?
Maki
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
93.87.152.*



+11 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 09:30 - pre 173 meseci
Makki, video sam takav kotao i moram da ti priznam da sam i ja o tome razmišljao ali je ipak meni to bilo komplikovano jer zauzima dosta mesta koje ja nemam u kotlarnici tj. u podrumu. U stvari ovaj koji sam ja video je takav a možda postoji i drugačiji.
Ovaj koji sam ja video se sastoji iz nekoliko delova, a nalazi se u rezari koji imaju piljevinu toliko mnogo da je premeštaju buldožerima pa je verovatno zato zainteresovanim licima i poklanjaju samo što taj neko treba ručno da je utovari...
Piljevina iz velikog silosa za njen smeštaj, čija je zapremina oko 20 kubika se kroz široke cevi iz silosa transportuje do manjeg silosa zapremine od oko 1 kubik i koji se nalazi u neposrednoj blizini kotla. Ti cikloni se uključuju ručno od strane ložača i taj manji silos se napuni za par minuta. Taj manji silos i nije silos u pravom smislu reči nego je više jedna posuda koja ima oblik bureta otvorena sa gornje strane kroz koji se ciklonima sipa piljevina. Na dnu tog bureta je otvor kroz koji prolazi dugačak "puž", "beskonačni navoj" ili kako se već stručno zove ne znam kojeg pokreće motor. Taj puž (liči na na nož u ručnoj mašini za mlevenje mesa samo veći) piljevinu iz tog bureta odvodi do kotla gde sagoreva. Ispod samog ložišta kotla postoji otvor kroz koji se motorom upumpava vazduh koji poboljšava sagorevanje i to je to...Ostali detalji oko dimnjaka, pepela i sl. su isti kao i kod drugih kotlova.
Toplota se koristi za sušaru za sušenje dasaka. Koliko se sećam ložač mi je kazao da taj manji silos se potroši za 4-5 sati ali ne mogu da procenim kolika je zapremina sušare, kako je izolovana, koliko je toplo u sušari i uopšte koliki bi utrošak bio za domaćinstvo. Oni imaju toliko piljevine da verujem da ih to i ne brine mnogo.
Slike nemam pa ne mogu da ih okačim. Preko svega toga rezara nije tako blizu mene da bih išao...
Pozz
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 11:38 - pre 173 meseci
Imitiraj peć na pelete - to je slično:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 12:19 - pre 173 meseci
Da najbolje imitiraj kotao na pelet, samo ne znam dali i tu treba da se stavi gorionik(brener) kao za pelet ?

pozz
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
93.87.152.*



+11 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 12:45 - pre 173 meseci
Jer zna neko koliko košta ovakav kotao kao sa slike snage oko 25 kw otprilike...
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 18:37 - pre 173 meseci
Pa ako ces komplet sve da se samo lozi kosta oko 4-5000 evra , dobre marke koje ih rade su :Gilles,Vissman,Etta,Herz.

pozzz
 
Odgovor na temu

makkki79
autoelektrika-elektronika
Cuprija

Član broj: 174421
Poruke: 239
79.101.63.*



+1 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 19:34 - pre 173 meseci
Ovo je mnogo komplikovano da se napravi sto je kolega Brodoplovac postavio, ja bih hteo da uradim nesto prostije i jednostavnije, zato mi treba priblizan nacrt ovom kotlu sa linka dole, ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan, pogledajte na ovom linku:


pustite od 1:30 sek.
http://www.youtube.com/watch?v=nrwCbwe41DQ&feature=related
Maki
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
91.150.116.*



+115 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)03.01.2010. u 19:38 - pre 173 meseci
Za vašu info:Gilles-ovi kotlovi na pelet se proizvode u "Radijator inženjeringu" u KV!....imaju i svoj model na pelet čija je proizvodnja počela proletos......extra je stvar i ja razmišljam o tome pošto je na neki način i država putem kredita počela da subvencionira prodaju pošto se pelet smatra ka eco friendly način grejanja......nisam siguran ali mi se čini da je cena kotla od 1500-3000€ što zavisi od kw....pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)04.01.2010. u 12:53 - pre 173 meseci
Hmmm dobar ovaj kotao sa video snimka, ti kotlovi su uglavnom prosti nisu nesto komplikovani koliko vidim gore ima neku samotnu plocu i verovatno ima 2-3 kanala gde prolazu topli gasovi
Nisam znao ovo za Gilles ,

pozzz
 
Odgovor na temu

VARDILO
autolimar
Vrcin

Član broj: 213066
Poruke: 14
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)06.01.2010. u 00:05 - pre 173 meseci
Pozdrav!!
Grejanje na piljevinu je jednostavna stvar. Kod svakog stolara nacices bebnjaru na piljevinu tajna peci je u tome sto ima izbusenu cev kroz sredinu pecikroz koju pec vuce vazduh(sa donje strane) pec se pali od sredine i vatra gori od oduska.
Ja na termomontovoj peci tzk 34kw lozim piljevinu bez ikakvih preprevki .Pre punjenja peci ubacim cunak do vrata i onda nabijem piljevinu.kad se cvrsto nabie piljevina onda se izvuce cunak, u supljini gde je bijo cunak zapaliti vatru.treba voditi racuna da pec posle punjenja ima odusaknda dim moze da odlazi.
PS
Piljevina je dobra za pocetak kad je blaga zima.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)06.01.2010. u 16:05 - pre 173 meseci
Citat:
VARDILO
PS
Piljevina je dobra za pocetak kad je blaga zima.


Baš takav je imao moj pokojni stric i pored postojećeg nekorišćenog fabričkog kotla je grejao kuću bez termoizolacije preko radijatora, ali nisam siguran da je piljevina dobra samo za blagu zimu. On je koristio nekoliko godina piljevinu za grejanje celi grejni period i nemam utisak da je morao pored piljevine koristiti dodatno grejanje za vreme zimskog mraza.
 
Odgovor na temu

makkki79
autoelektrika-elektronika
Cuprija

Član broj: 174421
Poruke: 239
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)06.01.2010. u 16:20 - pre 173 meseci
Ok je ovo jasno mi je kako funkcionise ali meni je potrebna skica ili neka slika kako tacno izgleda kotao na piljevinu ili dimenzije po kojima se moze napraviti kotao na piljevinu, ima li neko da je rucno pravio kotao na piljevinu?
Maki
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)06.01.2010. u 18:58 - pre 173 meseci
Ni ja jos nisam video uznutra kotao na piljevinu, za drva i ugalj ima dosta sema i skica, moj otac je pravio kotao za ugalj,
i treba imati dobro znanje u zavarivanju i aparat za zavarivanje , najlakse i najbrze ide sa Co2 aparat

pozdrav
marko
 
Odgovor na temu

VARDILO
autolimar
Vrcin

Član broj: 213066
Poruke: 14
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)06.01.2010. u 22:04 - pre 173 meseci
Drvo ima naj manju kalorijsku vrednost ako poredimo sa ugljem,gasom ili naftom,ako lozis recim o klasicni kotao sa drvima imaces problem (probao sam pa video) da postignes vecu temperaturu od 60 stepeni vode u kotlu.Sto se tice peci na slici koliko vidim ima ventilator na dnu koja ubacuje vise kiseonika cime bolje sagoreva piljevina i oslobadja vise toplote,ali time povecava i kolicinu potrosnje piljevine, ako imas dosta piljevine sto da ne.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)07.01.2010. u 02:27 - pre 173 meseci
Citat:
VARDILO: Drvo ima naj manju kalorijsku vrednost ako poredimo sa ugljem,gasom ili naftom,ako lozis recim o klasicni kotao sa drvima imaces problem (probao sam pa video) da postignes vecu temperaturu od 60 stepeni


Da bi sa drvima postigao maskimalno iskoriscenje moras pustiti kotao da radi punom parom i da imas spremnik da prihvatis tu vodu, tako jedno se isprali grejati se sa drvima, ovi noviji kotlovi za drva imaju iskoriscenje 92-3 %, kada izgori pepeo skoro da i ne ostane,

pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

Vladan Radovanovic
Vladan Radovanovic
KG

Član broj: 73346
Poruke: 139
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.katana.rs/opstekarakt..


Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)07.01.2010. u 18:13 - pre 173 meseci
Evo nacrta klasicne bubnjare na piljevinu pa ti vidi dali to mozes primeniti za nesto pametnije.

 
Odgovor na temu

deki brada
Dejan Adamović
majstor,drvoprojektmontaza
Beograd,Srbija

Član broj: 292455
Poruke: 1
77.243.20.*



Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)23.10.2011. u 07:59 - pre 151 meseci
Dobar dan svima.Da li neko zna neke konkretnije podatke,gde se moze kupiti ili napraviti kotlovi koji u praksi jednostavno funkcionisu?Cuo sam da neki covek iz Obrenovca pravi nesto slicno ali nigde nisam uspeo doci do kontakta.Ako postoji neka jednostavna sema za samoizradu a da nije "bubnjara" neka mi neko posalje semu.Hvala!!!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)24.10.2011. u 08:25 - pre 151 meseci
Ako mislis na piljevinu, moj brat se vec 20 godina greje na piljevinu (centralno toplovodno radijatorsko grejanje) ali je rucno radjena bubnjara. Jedno punjenje piljevine otprilike kao bure od 200 litara trje oko 24 sata, stim sto kada je veliki minus taj period je kraci za nekoliko sati, sagorevanje je reseno preko termostata na lanac koji regulise "cug" dotok kiseonika u loziste u zavisnosti od temperature izlazne vode iz kotla. Znaci okrugla bubnjara.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)11.11.2011. u 15:34 - pre 150 meseci
ili bubnjara, ili nesto kao sto je napravio jedan clan naseg foruma...a po njegovoj ideji i ja. Znaci rezervoar za piljevinu, puz sa motorom i reduktorom, mali ventilator (cca 50w) za vazduh, gorionik gde se vrsi sagorevanje (slicno gorioniku za pelet) , malo elektronike, dva termostata(radni i sigurnosni i...vozi Misko
 
Odgovor na temu

igorfuck
Igor Fucak
Kraceras
NIS
Kikinda Srbija

Član broj: 312032
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kotao na piljevinu(strugotinu)11.02.2013. u 19:00 - pre 135 meseci
Moze li neko da mi kaze gde bi mogao da kupim kotao na piljevinu ili strugotinu i ako neko ima da mi kaze kako radi...?

igorfucak
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kotao na piljevinu(strugotinu)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41079 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.