Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access Baza za VB NET

[es] :: Access :: Access Baza za VB NET

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
92.36.182.*



Profil

icon Access Baza za VB NET07.01.2010. u 23:00 - pre 173 meseci
Dali sam dobro kreirao bazu podataka za aplikaciju sa VBNET-om.

Dakle radi se o sledecem :

U bazi mi trebaju stalni kupci ili naknadni ali da se vode pod istom tabelom.Imam tabelu Predracuni,znaci predracun ima kupce i tabele sa vratima.Pa me ovo interesuje da mogu dalje voditi finansijske kartice kada je koji kupac kupio neka vrata i koliko je ostao duzan ili koliko je dao avansa.Ovde se komesam dali sam tabelu kupce postavio na pravo mjesto.I dali cu moci pregledati od perioda tog i tog do perioda tog i tog koji su kupci kupili nesto i koji je bio preomet.

To je to.U prilogu ide baza.

Regards.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.4.nat.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET07.01.2010. u 23:37 - pre 173 meseci
Nisam iz ove tvoje price pa mi nista nije jasno :-(

mada ako samo posmatram bazu bez udubljivanja sta treba da se postigne, cini mi se da nemas potrebe za 5 istih tabela.

Probaj da ostavis samo jednu tabelu vrata, a da u nju ubacis jos jedno polje u koje ces upisivati redni broj vrata.

sledece sto mi "bode oci"

da li ces kod svakih vrata imati ispunu jedan pa ispunu dva pa ispunu tri...

ako ces samo stavljati x ili + i -, onda ti ovakva tabela ne treba. Ako sam za ovo u pravu onda bi bilo dobro da

polja ispuna1, ispuna2, ispuna3... zamenis sa jednim poljem koje nazoves npr ispuna a u to polje upisujes da li je u pitanju 1, 2, 3, 4 ili 5, dalje
polja ispunaJedan4mm, pa do ispunaPet10mm zamenis sa poljem npr sirina/debljina/ili sta vec predstavlja i da tu samo upises vrednost 4, 6 ili 10

e tako sam ti ja iskritikovao deo baze za koji nisi nista pitao ;-)

ajd da probam neki komentar i na predracun

ako planiras da ovom bazom kreiras racune tj zaduzujes kupce, evidentiras uplate kupca (avans i ostatak), mislim da ti je jedna tabela malo za to.

kreiraj tabelu sa osnovnim podacima o racunu, pa tabelu sa stavkama racuna (pretpostavljam da ce svaki racun imati nekoliko vrata), pa tabelu gde ces evidentirati uplate... pa mozes praviti tabelu sa proizvodima ili delovima koji su sastavnica nekog proizvoda...

 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
92.36.132.*



Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 09:37 - pre 173 meseci
u Bre brate svasta se ti napriča Šalim se.

Fora je sto svaka vrata moraju biti odvojena.A sto se tiče tabela stavke smatram da to nije potrebno jer se drugacije to radi u VB nET-u to za access treba,radio sam mnogo programa u access-u.

Ali skontacu vec nesto umoran sam od svega ovoga.

Pozdra.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 10:44 - pre 173 meseci
Tablice su tablice radio u clipperu , accessu , vb netu , c++
tako da nema veze s kojim ih programom citas


 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 14:19 - pre 173 meseci
Sreća da ima pet vrsta (tipova) vrata. Ko zna gde bi se ovo završilo.


 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
92.36.144.*



Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 15:37 - pre 173 meseci
Pa daj svoje videnje problema nekim primerom.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 16:10 - pre 173 meseci
Obecavam da se necu ukljucivati u ovu diskusiju, ali cu posmatrati sa strane. Pocetak je obecavajuci.

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 16:25 - pre 173 meseci
Od onih pet: tblPrvaVrata, tblDrugaVrata, tblTrecaVrata, tblCetvrtaVrata, tblPetaVrata, zadržiš jdnu tabelu i nazoveš je samo tblVrata sa istom strukturom kao bilo koja od njih. Dodaj još jednu tabelu tblTipVrata sa kolonama:
TipVrataID (PK) i NazivTipaVrata.
U prethodno pomenutu tblVrata dodaj TipVrataID i poveži jedan prema više na strani tblVrata.
Oko računa i primedbi oko ispuna, postupi onako kako ti je kolega maliradoznalac savetovao. Znači kad kod počneš da ponavljaš nazive kolona u tabeli vreme je za razmišljanje oko reinženjeringa. Na forumu ima više primera modela baze podataka kada je robno knjigovodstvo i proizvodnja u pitanju. Potraži Kafić, Kiosk brze hrane i slično. To što su kod tebe vrata a ovamo hrana nema veze.

O, vidim, Zidar se vratio sa skijanja.

http://www.elitesecurity.org/t133029-0-Caffe-pracenje-robe

http://www.elitesecurity.org/t258000-0#1556648



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 08.01.2010. u 20:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
92.36.144.*



Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 17:23 - pre 173 meseci
Mislis ovako.Ali nece 1: vise.

A taj kafic,kiosk.Nemoguh nigdje da nađem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 18:09 - pre 173 meseci
Mislim da nije dobar put ka resavanju ovog tvog problema

pokusaj da opises sta zelis da uradis, sta da dobijes kao rezultat...

ovako svi lutamo, i ti koji pravis i mi koji pokusavamo da ti pomognemo.

Meni se i dalje ne dopada kao to izgleda, a moze se desiti da samo namam pojma sta je to sto zelis dobiti.

I dalje imas gomilu onih ispuna, sto samo njih sto sa nekim vrednostima u mm. Kako zamisljas to da popunjavas podacima? Druga stvar za koju namam pojma cemu sluzi je ova veza predracunID izmedju tabela vrata i predracun. Ajde malo opisi detaljnije...

Ne kazem da nije dobro, samo meni nije jasno sta pokusavas da dobijes.
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
92.36.144.*



Profil

icon Re: Access Baza za VB NET08.01.2010. u 18:48 - pre 173 meseci
Ovako ajdemo iz početka.

Želim da napravim program koji sluzi za pracenje narudžbi kupaca koji kupuju klizna vrata.Vidjeo sam ovde taj program http://backosoft.com/download/InstallProfilCad.exe
Imaju slike programa pod opcijom "products."

program se zove ProfilCad.Program radi evidenciju kupaca i radnih naloga, kad je koji kupac kupio neka vrata.Maximalan broj vrata je 5, a svaka vrata imaju više podjela unutar njih.Svaka ispuna moze da bude od razne ispune te ispune su :Staklo,iverica,Ogledalo.odnosno 4mm.6mm,10mm.Maksimalan broj podjela je 5.svaka podjela na vratima se radi zasebno.Dalje imamo podjele simetrične i asimetrične.
Ali najbitnije mi je da postavim bazu podataka tako da svaki kupac moze da ima bazu podataka kada je sto kupio,koliko je to vrata bilo,koje su ispune koja je cijena bila itd...

Mislim da sam na pravom putu samo da se malo saberem.
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Access Baza za VB NET09.01.2010. u 10:43 - pre 173 meseci
E sad je malo jasnije :-)

napravi tabelu sa vrstima vrata, naznam kakva sva mogu biti ali ih pobroj u nekoj tabeli sa kolonama npr. ID_vrata, naziv/opis vrata, i jos nesto sigurno treba da se tu stavi kako bi opisao vrata, ti bolje znas. Napravi tabelu sa vrstama ispune na slican nacin kao i sto si opisao vrata. U nekoj trecoj tabeli evidentiraj kupce sa svim podacima koji su ti bitni za kupca. Tu nemoj stavljati podatke o kupcevim uplatama, narudzbinama, i slicno sto bi mogao da kazem da predstavlja kupceve aktivnosti nego samo podatke koji opisuju kupca.
Napravi cetvrtu tabelu u kojoj ces evidentirati kada kupac kupi neka vrata. Tabela neka ima kolone npr broj_racuna, datum, ID_kupca (koji je povezan sa tabelom kupci), ID_vrata (koji je povezan sa tabelom vrata), ID_ispuna (koji je povezan sa tabelom ispuna), debljina ispune (da li ovde ili je do definisano izborom ispune), kolicina...

Sto se tice cene, ako sam te dobro shvatio, cena vrata ce zavisiti od vrste vrata, vrste i debljine ispune. Verovatno to sve imas u cenama po metru ili kvadratnom metru pa moras da preracunavas.
Trebao bi da u tabelama sa opisom vrata i ispune definises cene. U onoj cetvrtoj tabeli dodaj kolone u kojima ces evidentirati kolika je dimenzija vrata, koliko je potroseno ispune... Te podatke kasnije koristis za racunanje.

Ovo je gruba skica prema onome kako sam razumeo sta hoces da postignes. Ti si vise upoznat sa samim postupkom izrade pa probaj da modifikujes ukoliko je potrebno
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access Baza za VB NET

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.