Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)

elitemadzone.org :: MadZone :: Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)16.01.2010. u 21:32 - pre 173 meseci
Dobio jedan dedica stan u novogradnji pre više meseci (znate one trenutno popularne trange-frange novogradnje: ti meni plac ja tebi stan-dva u zgradurini koja je van urbanističkih uslova). Međutim, iz utičnice za veš mašinu u kupatilu bije struja. Ma to bi još i bilo u redu, da struja ne bije iz kontakta za uzemljenje! Odnosno, cela veš mašina pod naponom 220v, odmah pored kade.

Srećom sve dobro prošlo, onaj ko je otkrio "nedostatak" je preživeo, i zvao električare da oprave kvar.

Došli električari (ili "električari") koji su inače i radili dotičnu zgradu. Gledaju oni to, malo secnu malo povuku, malo im bljesne munja i ispadne alat iz ruke, i na kraju posle nekih 15 minuta oni srećni "reše" problem. Kažu oni dedici da je sada sve u redu, i krenu kući.

Međutim, na njihovu nesreću, ja se igrom slučaja zatekoh na licu mesta. Bi mi nešto sumnjivo, pa priupitam ja njih:

Šta je u redu?
Pa popravljeno.
Popravljeno? Jel sada ima struje na uzemljenu?
Pa nema. Rešen problem.
Aha. Pa dobro... A jel sada ima uzemljenja?
Paaaa... nema. Kabl je negde u prekidu.
Nema uzemljenja?!
Pa šta će uzemljenje na veš mašini, nije to bitno.
Molim? Kako nije bitno? Pa to je veš mašina u kupatilu!
Ma nema tu problema, to je veš mašina, ispravna je (a odakle on to zna?)
Svejedno, uzemljenje u celom stanu je najbitnije baš u kupatilu!
Pa nije to problem, dok radi veš mašina samo ne treba niko da se kupa.
Nije tu samo kupanje, pločice su stalno vlažne a neko stalno prolazi pored te veš mašine dok radi
Ma nema problema, nemojte da brinete, samo se ne treba kupati dok veš mašina radi.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)16.01.2010. u 21:38 - pre 173 meseci
Pa "lepo ti kaze covek"...
Upravo takav odnos prema svemu i manjak bilo kakve kazne, kao i mogucnosti da ga kaznis/tuzis (osim da mu na licu mesta polomis noge), je uzrok ovakvog zalosnog stanja u zemlji...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)16.01.2010. u 21:40 - pre 173 meseci
Te "novogradnje" ko one kod Šurde: možeš da pustiš vodu, jedino ako isključiš slavinu nad kadom, a nad umivaonikom samo ako uključiš. (ili tako nešto)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)16.01.2010. u 21:43 - pre 173 meseci
Ponudi majstoru da se okupa dok se pere ves :)

Ali pazi, @pisac - cela ta tvoja prica je totalno bizarna:

- Dakle, dedica se utali za nesto sto samo predstavlja krsenje propisa (zgrada van standarda)
- Naravno "The Investitor" isto tako isfusari i struju
- Majstori koje deda pozove, isto tako isfusare...

Dakle, imamo dedu koji fusari (hteo da dobije stan bez kinte i nije ga briga sto je to polu-legalna supa a ne stan), imamo gradjevinara koji je napravio "supu" i ... imamo majstora koji je isto tako kvalitetno "popravio" struju :)

LOL

Podseca me na ono od pre par godina, kada je neki avion pogodjen puskom negde na jugu Srbije (ili CG, ne secam se) - ispostavilo se da pilot nije imao dozvolu - a puska, takodje, nije bila registrovana :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Život u Srbiji... (još malo pa blizu da mi prekipi)

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.