Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom

[es] :: Ostali hardver :: Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom

[ Pregleda: 2030 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom18.01.2010. u 13:56 - pre 172 meseci
Zbog lakseg objasnjenja sam okacio sliku gde se vidi problematika sa kojom se mucim.

Spojio sam Blu-Ray plajer sa monitorom preko HDMI kabla, znaci slika je ok! Problem je zvuk. Komp mi je spojen sa 5.1 surround sistemom preko zvucne karte. Kako da dobijem zvuk sa Blu-Ray plejera...? Ne zelim da otkacim 5.1 sistem sa kompa da bi ga spojio u plejer, u tom slucaju gubim zvuk sa kompa... Zadnji panel plejera je bogat sa audio/video izlazima i jedino sto mi pada na pamet to je da uzmem obican audio kabl koji ce izlaziti iz plejera i ulaziti u zvucnu kartu na kompu, recimo u ulaz za slusalice ili nesto slicno tome, mada se onda pitam da li ce uopste biti zvuka jer taj ulaz za slusalice je u principu "audio out"...?!

Ima li neko ideju...?

>>> Designed to be signed...!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.static.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom18.01.2010. u 14:13 - pre 172 meseci
Zvučnici imaju samo 1 ulaz?
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom18.01.2010. u 15:42 - pre 172 meseci
Da...

Dodao bi jos samo da ne ocekujem neki 5.1 zvuk, nista slicno tome vec samo da imam bilo kakav zvuk sa plejera (stereo npr.)...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.static.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom22.01.2010. u 08:26 - pre 172 meseci
Ne misliš li da je grehota gledati Bluray filmove u stereo a na PCu terati 5.1?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem oko spajanja Blu-Ray plejera sa kompom i 5.1 sistemom

[ Pregleda: 2030 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.