Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografisu vozila na trotoaru???

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76110 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 20:10 - pre 167 meseci
@angelico2

Vidim da si napisao u profilu da studiraš prava pa si izgleda pomislio da je sve što zamisliš da uradiš (u ovom slučaju sa tudjom imovinom) - tvoje zagarantovano pravo?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 20:22 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

I nalepnice "bahato lepim" ce biti dostupne - njih ce aktivisti lepiti


I onda ti aktivisti postaju važni, pa traže ozbiljnije zadatke (alatke) i organizaciju sa "višim" ciljevima ispravljanja društvenih tokova, jer im je neko aplaudirao i čestitao na odvažnosti.

Niko da spomene disciplinu, koja nam generalno fali, koja je izbrisana iz kodeksa svakodnevnog ponašanja, nego samo neko disciplinovanje jedne grupe od strane druge grupe.

Izgleda, tesni su Stadioni, treba to sve preneti na ulice, da se zna - ko je tu važan.

U manjim mestima nema nalepnica...
Idu momci sa ciglama, lupaju farove

I svega toga ne bi bilo da ima discipline, a naročito u Organima Reda.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 20:40 - pre 167 meseci
Citat:
Yoba: ovo je uvek neizbezan comment kod teme o nepropisnom parkiranju :)

Ne, to je sasvim logičan komentar oca malog deteta koji živi u Beogradu. Možda ti imaš drugačija iskustva? Možda voziš dete u letećim kolicima? Prosvetli me, molim te.

@Vladimir: Ok, mr. Gandi, kako ti zamišljaš da se sredi problem bahatog parkiranja u Beogradu? Čekanjem da na vlast dođe ekipa kojoj je dobrobit zajednice preča od sopstvene koristi?
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 21:01 - pre 167 meseci
Citat:
jablan:Možda voziš dete u letećim kolicima? Prosvetli me, molim te.


Kad smo kod toga, pregledaj da ti nije neki tvoj istomišljenik zalepio bahatoparkiram.com nalepnicu na kolica.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 21:09 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A ne ne... posto drzava verovatno nema vremena ni da se time bavi, stvoricemo novu organizaciju:

BAHATOLEPIM.com

I nalepnice "bahato lepim" ce biti dostupne - njih ce aktivisti lepiti na celo onih koji pogresno lepe nalepnice "bahato parkiram"...

Kad ne moze drzava - moze narod :)


Odlično, domen bahatolepim.com je slobodan! Znači, registrujemo domen, uzmemo hosting i naštancujemo nalepnice koje ćemo da lepimo na čela onih koji pogrešno lepe nalepnice bahatoparkiram.com. Slobodni ste da sami procenjujete ko je ispravno a ko pogrešno lepio te nalepnice jer i vi ste sad ovlašćeni "pravednici"! I to je vaše zagarantovano pravo, pitajte studenta prava (član angelico2) ako meni ne verujete!

A možda je bolje da odma tetoviramo, ko da se zeza sa nalepnicama, one se skidaju...

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 21:16 - pre 167 meseci
@jablan
Bez nadimka, molim!

Nema rešenja bez samodiscipline i uviđavnosti i organizovanosti onih, koji su plaćeni za to

A gde je to nestalo, odnosno kada je ovo "ponašanje" nastalo, čini mi se da, znamo svi.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 21:28 - pre 167 meseci
Gledajte, nijedan narod u svijetu nije imun na samoorganizovanje kad nema neke vise strukture iznad njega da organizuje stvari.

Tako su u raznim istorijskim trenucima neki lincovali, neki palili, neki gradili, neki branili...
Kad god neka drustvena pojava pocinje da smeta preko neke mjere, ako nema adekvatne reakcije "odogzo", onda ovi "odozdo" nakon nekog vremena pocnu da se time zanimaju na nacin kako to odgovara i koji je moguc za njihov polozaj u drustvu.

I fala bogu da je tako, inace bi smo jos zivjeli u robovlasnistvu da su se svi oni za koje su tadasnji zakoni bili propisani uvijek slijepo drzali istih.
Postovanje zakona ima smisla ako ih postuje i sprovodi i onaj ko ih je propisao i u cijoj je nadleznosti da ih sprovodi kao i oni koji su duzni da ih postuju.
Jednostrano postovanje zakona od strane onih dolje nije nikakva vrlina vec obicno ovcarstvo.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 21:51 - pre 167 meseci
Citat:
Onaj: Kad smo kod toga, pregledaj da ti nije neki tvoj istomišljenik zalepio bahatoparkiram.com nalepnicu na kolica.

Odlično što si ovo primetio, jer u tome leži suština ove, a i dobrog dela drugih tema na EMZ.

Ja ne radim ništa na šta ne bih bio spreman da meni neko uradi.

O tome se ovde radi. Ako bahato parkiram, nemam ništa protiv da zateknem nalepnicu na svojim kolima.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 22:17 - pre 167 meseci


Cenjeni profesore, pošto vidim da je lepljenje nalepnica za vas divljaštvo, sad ću da Vam kažem kako ja zamišljam tu borbu. Ja bih im se is.r.ao na haubu, pa bih video šta će dotični glavonja u skupocenom automobilu da uradi. Pošto mora nešto. Neće valjda sa g. na haubi da se vozi gradom.

Vidite, ovo je puno efikasnije od pauka ili nalepnica, a nije skupo. Možda sam prost i primitivan, ali takvi drugi jezik ne poznaju. Naučno dokazano.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 22:22 - pre 167 meseci
Zaboravio si da dodas i malu nuzdu ako je u pitanju Porsche Cayenne, jel da? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 22:39 - pre 167 meseci
Jok, pre akcije poješću nešto toplo i čorbasto.
 
Odgovor na temu

angelico2
student, Pravni fakultet, Beograd

Član broj: 265185
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 23:01 - pre 167 meseci
Čekajte, da li sam vas pravilno razumeo.

Vi ćete radije da gledate kako neko kontinuirano krši zakon i niko mu ništa ne radi, nego da sami spotano nešto uradite??! Bilo da je to urađeno u maniru da priđete dotičnom gospodinu i kulturno ga obavestite da se nepropisno parkirao i zamolite ga da se pomeri (što ima hipotetički-teorijske šanse uspe kao metod), ili lepljenja nalepnica, što jos uvek spada u neku vrstu kulturice, do privremenih i trajnih ožiljaka na telu njegovog ljubimca.

Ja ne znam za vas, i nemote da mislite da ne poštujem vaše mišljenje, ali poenta je da se država natera da uradi nešto, a ne da narod mora da se spontano organizuje za svaku sitinicu. A nije tačno da ne mogu, i da nema dovoljno ljudi i sredstava za to. Samo pokušavam da kažem da vanredne situacije ponekad zahtevaju vanredne mere.
Tout cela ne vaut pas le poison qui découle, De tes yeux, de tes yeux verts, Lacs où mon âme tremble et se voit à l'envers...Mes songes viennent en foule, Pour se désaltérer à ces gouffres amers.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 23:13 - pre 167 meseci
Odnesi hladno piće u parking servis i sačekaj par minuta... Pa kad budeš čuo priče na kakve su sve "vlasnike vozila" nailazili... vršiti nuždu po haubi ne zvuči strašno.

Bio sam u čudu kad sam slušao kako su pokušali da uklone neki auto parkiran na sred ulice u Kolarčevoj. Murkan popunio zapisnik i izdao nalog da radnici parking servisa utovare auto. Krenuli ljudi (vozač i pomoćnik) da stavljaju "kandže" na točkove kad se pojavio vlasnik auta, izvadio revolver i zahtevao da prestanu to da rade. Policajac se zaključao u kabini dizalice i baš ga briga, a dva radnika parking servisa mogla da izginu kao od šale. I šta će, otkačili auto, sklonili se (kad je murkan otključao vrata) otišli dalje. Auto ostao na sred ulice parkiran.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 23:23 - pre 167 meseci
Cudo kako murkan nije zvao interventnu, verujem da bi oni jedva cekali takvu situaciju da i oni malo pripucaju :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
93.87.128.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 23:42 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cudo kako murkan nije zvao interventnu, verujem da bi oni jedva cekali takvu situaciju da i oni malo pripucaju :)


ma kakvi - sto da diraju junaka - pustiti naoruzanog kretana da divlja nasred grada to je tako normalno i srpski ...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???30.07.2010. u 23:45 - pre 167 meseci
Po rečima vozača koji je to doživeo "murkan se usro ko grlica" pa nije reagovao baš najadekvatnije.

Ja sam lično doživeo da dođe poznata ličnost sa političke estrade da preuzme vozilo svog brata. kad je čuo da postoje dažbine koje treba da plati komentar je bio "to ćemo još da vidimo". Pozvao direktora parking servisa i posle 5 minuta, blaganika zove šef ljutito da mu kaže da bez troškova izda vozilo. Sledećeg dana ribanje sa svih nivoa po blagajniku i odbijanje od plate jer dotični koji je preuzimao vozilo hoće da tuži parking servis jer su prema njemu bili neljubazni.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???31.07.2010. u 00:12 - pre 167 meseci
Da, da,... zato treba cutati i postovati zakone, biti kulturan, ne talasati, okretati drugi obraz, nikad ne znas kakvih sve budala ima...
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
93.87.128.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???31.07.2010. u 00:22 - pre 167 meseci
procitah negde:

"Boj se ovna - boj se *ovna - pa kad ces onda ziveti ?"

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???31.07.2010. u 00:27 - pre 167 meseci
U Srbiji se vecina rukovodi devizom: "Boj se ovna - jedi 9ovna".
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???31.07.2010. u 01:12 - pre 167 meseci
Po meni samo još jedno pravljenje cirkusa u nizu. Stvarno nisam upoznat ko stoji iza inicijative ali ne bi me čudilo da je još jedan NVO koga finansira Vlada to jest mi da nas zamajava. Kakva crna nalepnica? Odlepiš i teraj. Prvo je drug gospodin Đilas spustio cenu pauka za 50% jer je kriza pa raja nema para da plaća kazne zato što se često bahato parkira, a sad su pustili ovu buvu da kao mi sami rešavamo problem dok nekog bahato ne izbuše mecima.

Ne plaćaš GSP, nema veze oprostićemo ti. Daj 300 dinara i pevaj. Mrzelo te u datom roku da platiš cenu 2 kafe u kafiću, ma nema veze produžićemo rok do daljnjeg, bitno je da simbolično platiš kaznu da ne bude da si se skroz džabe vozio u gradskom prevozu. I te kazne za parkiranje, što bi ljudi plaćali pa da pljuju vlast? Vlast je dobra, oprostiće svima, a koga baš uhvate dobiće nalepnicu koja je ipak lakša od nekoliko hiljadarki globe.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76110 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.