Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!

[es] :: Windows drajveri :: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!

[ Pregleda: 10115 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 16:32 - pre 172 meseci
Ovako, imam kineski dzojstik (joypad) na kom ne pise nista, dakle proizvodjac je nepoznat. Dzojstik ovako, otprilike, izgleda:

samo sto nigdje ne pise proizvodjac.

Dzojstik sigurno radi jer radi na drugom kompu (SP2)
Problem je sto se on instalira normalno sa win drajverima, ali kad odem u game controllers i kliknem na properties ne funkcionise ni jedno dugme, dzojstik ne reaguje. Njegove orginalne drajvere nemam niti mogu da ih nadjem na netu da skinem jer ne vidim ko je proizvodjac dzojstika.

Ja sam pokusao sve sto sam znao. Vratio sam sistem na SP2 nije uspjelo. Backup-ovao sam drajvere sa kompa na kom radi i instalirao ih na mom kompu. Probao sam u Safe modu, takodje da iskljucim sve servise i aplikacije u startup pa da podignem win. Nista od ovoga nije pomoglo.

Jel mozda imao neko slican problem, pa da mi pomogne da rijesim?
Jel ima mozda neko drajvere za ovaj ili slican dzojstik bilo koje marke, pa da probam sa tim drajverima?
Ili ako neko ima neke univerzalne joy drajvere neka ostavi link pa da probam sa njima.

Jos da napomenem da je ploca Asus p5n-e sli
procesor core2duo 2.60
grafika 8800 gts 512MB
ram 2GB

Pozdrav svima i hvala unaprijed na svakom odgovoru, ocajan sam ne znam vise sta da radim.

Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
109.93.159.*



+7 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 16:56 - pre 172 meseci
Najverovatnije je Jetion posto je on kod nas najrasprostranjeniji
vidi drivere na
jetion driver
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 17:25 - pre 172 meseci
Hvala ti puno, sada cu pokusati pa javljam sta je bilo.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 19:44 - pre 172 meseci
Nisam uspjeo ni sa jednim od ovih drajvera, instaliram ih normalno, ali nista, kao da se ne aktiviraju. Jedino ako treba jos nesto da podesim, nakon sto instaliram drajvere...
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
109.93.159.*



+7 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 22:36 - pre 172 meseci
sta ti pise u device manageru pod game controllers?
slikaj telefonom i postavi sliku da vidimo model
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 22:50 - pre 172 meseci
Evo slike, vidi se i u device manager-u i u game controlers:

Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!09.02.2010. u 23:08 - pre 172 meseci
Jedino sto mi jos pada na pamet je da USB magistrala ne radi dobro. Mada, imam i onaj konverter sa Playstation na PC i sonu dzojstik prikljucen na njega i to sasvim normalno radi.
Sad skidam nove drivere za plocu pa cemo da vidimo da nije do toga. Vise nemam ideja, ako ovo ne proradi, cu se bacim u 'ladnu Savu.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!10.02.2010. u 00:39 - pre 172 meseci
probao i sa najnovijim drajverima i ne radi.
Da ne zna neko, mozda, neki softver za emulaciju usb porta? Treba mi nesto sto bi emuliralo usb port u game port koji je ranije postojao na racunarima.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
93.86.129.*



+7 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!10.02.2010. u 09:29 - pre 172 meseci
Mislio sam da slikas gamepad da vidimo njegovu sliku
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!10.02.2010. u 16:49 - pre 171 meseci
Ma dzojstik je isti kao onaj na slici samo sto na sredini dzojstika pise USB velikim slovima, bijelo na crnoj podlozi. Nego, posto sam 2 dana izgubio na ovaj problem, da napisem na kraju sta je bilo.
Poslije hiljadu stvari koje sam probao, ispalo je da postoji konflikt izmedju moje usb wireless kartice i dzojstika, cim sam izvadio wireless, on je proradio. Dakle, ako neko ima slican problem, neka pocupa sve ulazne uredjaje sem neophodnih (tastatura ili mis) pa neka proba dal ce mu tada raditi dzojstik.

Pozdrav svima.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Dzojstik problem, ne znam vise sta da radim!!

[ Pregleda: 10115 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.