Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u instranstvo (USA, Španija, Kanada, Australija)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u instranstvo (USA, Španija, Kanada, Australija)

[ Pregleda: 4940 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Luka Skrbic

Član broj: 180571
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Emigracija u instranstvo (USA, Španija, Kanada, Australija)14.02.2010. u 17:56 - pre 171 meseci
Pozdrav!

Trenutno sam 2. godina gimnazije. U školi učim engleski i dobro ga znam, a na Institutu Servantes učim španski (nastaviću da ga učim dok ne položim DELE ispit). Interesuje me vaše mišljenje o tome koja je zemlja najbolja investicija i gde je "najbolje" završiti fakultet?
Išao bih u Španiju, US, Kanadu, Australiju, ali ne znam kako. Pošto ću relativno skoro upisivati fakultet ne znam da li je moguće završiti fakultet (arhitekturu ili FON) kod nas i posle otići na master studije u neku od navedenih zemalja i naći posao sa zadovoljavajućom platom ili je bolje otići na studije u neku od tih država? Kolike su prosečne plate u oblasti arhitekture i IT u ovim zemljama? Šta mi preporučujete? Da li je odmah posle završenog fakulteta kod nas moguće naći posao u nekoj od ovih država?
Svaka informacija, iskustvo ili savet su dobrodošli.


[Ovu poruku je menjao Luka Skrbic dana 15.02.2010. u 17:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Luka Skrbic

Član broj: 180571
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u instranstvo (USA, Španija, Kanada, Australija)20.02.2010. u 12:32 - pre 171 meseci
Zar niko ne zna?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija u instranstvo (USA, Španija, Kanada, Australija)20.02.2010. u 18:50 - pre 171 meseci
Puno si pitanja postavio pa je zato tesko odgovoriti :)


2. godina gimnazije, to znaci da treba za oko godinu i po dana da napravis odluku, sto nije lose imas vremena. Sto se tice studiranja preko to je pitanje para, ako imaju tvoji da te finansiraju svakako idi, ako nista drugo jako lepo iskustvo i usavrsis jezik.

Ako vec ucis spanski sto da ne u spaniju, pretpostavljam da dobro baratas i engleskim.

U IT je nekako lakse proci posto ima puno poslova raznih tipova i mozes po lestvici da se kreces na gore, sto se tice arhitekture nisam bas upoznat kako to ide.

Za kvalitetan kadar uvek ima posla to samo da znas.

Srecno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u instranstvo (USA, Španija, Kanada, Australija)

[ Pregleda: 4940 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.