Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa

[es] :: Nauka :: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa

[ Pregleda: 5628 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa08.01.2004. u 19:22 - pre 247 meseci
Institut za transfuziju u Beogradu apelovao je na dobrovoljne davaoce da daju krv jer beogradskim bolnicama nedostaje krv svih grupa.

U petak, 9. januara, krv se može dati na Zvezdari, u Vatrogasnoj brigadi, od 7 do 11 časova, Čukarici, u Domu zdravlja "Sima Milošević", od 10 do 15 časova, Voždovcu, u Upravi za bezbednost saobraćaja, od 9 do 15 časova.

U kliničko-bolničkim centrima "Zemun", "Zvezdara" i "Dr. Dragiša Mišović" krv se u petak može dati od 7 do 14 časova.

Dobrovoljni davaoci krv sutra mogu da daju i u Institutu za transfuziju (Svetog Save 39), od 7 do 19 časova.

http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=29294

 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa10.01.2004. u 19:15 - pre 246 meseci
Citat:
secret:
Institut za transfuziju u Beogradu apelovao je na dobrovoljne davaoce da daju krv jer beogradskim bolnicama nedostaje krv svih grupa.


Ja sam dao krv juce (secret me napomenu) i predlazem da ko god moze da ode. Mozda bi Gojko mogao da organizuje [ ES Blood '04 ] :o))

Znaci ne boli, nije skodljivo, svi su extra ljubazni, a snimio sam i dve lepe sestrice.

pozZ_
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.vdial.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa12.02.2004. u 18:27 - pre 245 meseci
Institut za transfuziju krvi Srbije apelovao je na Beogradjane da se, zbog velike nestasice krvi, odazovu akcijama koje organizuje taj institut.

U Beogradu ce sutra biti organizovane tri akcije dobrovoljnog davanja krvi - u Lazarevcu, u "Elektrodistribuciji", od 8 do 15 casova, u Studiju B, od 12 do 16 casova, dok ce specijalni transfuzioloski autobus dezurati na Trgu Republike od 11 do 16 sati.

Krv se, kako prenosi "Beoinfo", sutra moze dati i na Institutu za transfuziju od 7 do 19 casova, a u klinicko-bolnickim centrima "Zemun", "Zvezdara" i "Dr Dragisa Misovic" od 7 do 14 casova.

U subotu, 14. februara, dobrovoljni davaoci krv mogu da daju u transfuzioloskom autobusu na Trgu Republike od 11 do 16 casova. Krv se moze dati i na Institutu za transfuziju od 7 do 15 casova, a u Klinicko-bolnickom centru "Zvezdara" od 7 do 14 sati.

Institut za transfuziju krvi dezurace i u nedelju, 15. februara, od 7 do 14 casova.

U ponedeljak, 16. februara, ekipe Instituta dezurace od 7 do 19 casova. Specijalni transfuzioloski autobus bice i toga dana na Trgu Republike od 11 do 16 casova.
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.sab.sezampro.yu

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa12.02.2004. u 18:51 - pre 245 meseci
Jedno pitanje,koliko minimum mora da prodje vremena da bi se dala opet krv ?
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa13.02.2004. u 00:45 - pre 245 meseci

3 meseca (za devojke 4).
ex.mangel
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.ppp-bg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa13.02.2004. u 07:43 - pre 245 meseci
Citat:
preki:
Znaci ne boli, nije skodljivo, svi su extra ljubazni, a snimio sam i dve lepe sestrice.


Pa normalno da su extra ljubazni kad ti piju krv :D
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa13.02.2004. u 10:49 - pre 245 meseci
Ne zaboravite da se davanjem krvi dobija i free test na AIDS :)
 
Odgovor na temu

majnam
Marija Milovanovic
Sabac

Član broj: 22162
Poruke: 14
*.ptt.yu

ICQ: 274343363


Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa08.03.2004. u 15:31 - pre 245 meseci
Mislim da osobe koje su zdrave, imaju vise od 18 a manje od 65 godina, vise od 50 kilograma, i vrednosti hemoglobina preko 125 (za pripadnice zenskog pola), odnosno 140 (za pripadnike muskog pola), i koje nikada nisu dale krv, a i ne nameravaju, treba da bude stid. Ako neko od "takvih" procita moju poruku, zelim samo da ga/je podsetim na onu dobro poznatu recenicu: "Vase malo moze biti mnogo onome ko nema ni malo", na to da jednim tako malim gestom mogu nekom spasiti zivot, i da se dobro dobrim vraca (verovatno bi tom "nekom" sinula lampica humanosti kada bi se neko njegov nasao u situaciji da mora da zavisi od humanosti drugih ljudi, potpunih stranaca, a mozda bi i bilo kasno????). Ako to nekome nije dovoljna motivacija, onda takav i ne zasluzuje da se zove covekom. A ipak, ovo je samo moje skromno misljenje.
Srdacan pozdrav,
Marija
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu



Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa10.03.2004. u 15:18 - pre 245 meseci
Inace ne samo da ce te spasiti zivot davanjem krvi vec je i zdravo za onog koji daje krv , narocito muskarca jer mu je to jedini nacin da izbacuje gvozdje iz organizma.A i pritisak moze tako da se regulise.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa10.03.2004. u 16:36 - pre 245 meseci
Ja takodje dao krv pre neki dan ali nisam iz BG. A krv dam bar tri puta godisnje jer sam imao prilike da uzivo vidim kako je kad pacijentu treba krv a nema je.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa10.03.2004. u 21:41 - pre 244 meseci
Ja sam kada sam se rodio imao transfuziju i nekako osecam kao obavezu da dam krv. Da neko drugi nije dao ne bi ni mene bilo.
Mada iako nije svima tako neka se samo sete da li imaju nekog (babu, dedu, brata, sestru, roditelje...) koji je imao nekakvu operaciju u kojoj je najverovatnije primao krv. Ljudi, dajte krv! Nista ne skodi a cak je i zdravo!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa09.08.2004. u 15:06 - pre 239 meseci
Crveni krst opstine Palilula i Institut za transfuziju krvi Srbije organizuju sutra, ispred
beogradskog bazena "Tas", akciju dobrovoljnog davalastva krvi.

Krv ce se primati od 11 do 17 sati u autobusu, koji ce biti postavljen u ulici Ilije Garasanina, ispred bazena.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: [Apel za pomoć]: Sajam Knjiga - Vi nama krv, mi Vama knjigu :-)21.10.2004. u 17:02 - pre 237 meseci
Insitut za transfuziju krvi Srbije i Udruženje izdavača i knjižara SCG pokrenuli su akciju dobrovoljnog davanja krvi tokom trajanja Beogradskog sajma knjiga.

Akcija pod nazivom "Promocija davalaštva na kraju knjige" ima dva segmenta.

Prvi segment ogleda se u svojevrsnoj humanoj poruci koja će biti odštampana na slobodnom prostoru u knjizi i kojom će se na čitaoce apelovati da dobrovoljno daju krv.

Drugi deo akcije biće organizovan od sutra(21.10), kada će u transfuziolškom autobusu, na parkingu ispred Hale I Beogradskog sajma, posetioci sajma moći da daju krv, a zauzvrat će dobiti na poklon knjigu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Apel za pomoć]: Beogradskim bolnicima hitno potrebna krv svih grupa

[ Pregleda: 5628 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.