Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

elitemadzone.org :: MadZone :: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41216 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 09:14 - pre 172 meseci
Ma slobodno nek chat-uje, samo nek ne pominje pande, Mr. Hu-a, i nacionalne simbole. I plemenite metale. I poreske olaksice.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 09:54 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Hm, pa sto se onda toliko bunis. ...


Gde si ti primetio "bunu"?

Jednostavno takve baje, organizacije, tipa nekakve vlasti, sadasnje, prosle ili buduce treba maksimalno izbegavati, konstatovati ko su i sta su, ne nasedati na njihove fore i fazone, i takodje, ne dozvoliti(sebi) da se seire kao da su pametniji i psosobniji.

Udruzenje bandita, dal' kroz stranke ili koalicije, isto m00do, se uvek pozicionira kao da je blistavi kraj motke na njihovoj strani, ali nekako uvek zavrse ukakano...
Velika je konkurencija medju sljamom.

A sve zajedno sluzi, da se ne uzgajaju neke iluzije o "boljoj" buducnosti... koju ce neko "dati" ili organizovati,...bar dok se ne organizuje neka licna, banditska(malo je reci kriminalna) bratija., pa se samostalno odglumi lavlje leglo..


Poz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 10:28 - pre 172 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Tacno. Marva i treba da se mlati zato sto su marva i slabici. Pravim bajama slobodu niko ne daje, oni je uzimaju sami, i milost niciju ne traze niti je pa kome daju.






Nego, pazi Lesli da Tadic ne pocne da sledi kineske metode, pa te posadi na trg Republike sa tablom oko vrata Nikad vise necu pljuvati Vladu na ESu

;)
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
109.93.48.*



+35 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 16:56 - pre 172 meseci
Nisam pročitao većinu postova, a koliko mi se čini ni nemaju veze sa temom, a što se inženjera tiče evo baš mi ga žao. Država mu pokrala na hiljade dolara, nije imao gde da radi pa je trošio ušteđevinu i šta je sve već napisao. Što bih voleo da meni država može da pokrade hiljade dolara i da imam ušteđevinu da je trošim ali na žalost ne može jer je to misaona imenica u Srbiji. Po tekstu sudeći njegov život je ladovina, tu i tamo mali stresovi, tu i tamo veliki stresovi dakle ladovina spram života u mnogim drugim zemljama. Jadni mali amerikanci isfrustrirani životom u ekonomski najjačoj zemlji, daj da skupimo za avion svakome pa da završe sa mukama. Razmaženi...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 19:19 - pre 172 meseci
Gledam vesti i naletim na ovo...

Citat:
Buldožerom srušio kuću da mu je banka ne bi uzela

Jedan Amerikanac iz Ohaja srušio je buldožerom svoju kuću vrednu 350.000 dolara, kako mu je banka ne bi oduzela.
Teri Hoskins je godinama vodio bitku sa bankom Riverhils kojoj je dugovao novac za kuću, a imao je probleme i sa američkom poreskom upravom (IRS).

Pošto nije uspeo da se dogovori sa bankom oko otplate duga i pošto je poreska uprava zaplenila njegovu prodavnicu tepiha, Hoskins je jednostavno buldožerom sravnio kuću sa zemljom.


"Kada sam shvatio da dugujem 160.000 dolara za kuću i da žele da mi je zbog toga oduzmu, nisam mogao to da podnesem. Odlučio sam da je srušim", kazao je Hoskins, prenosi agencija AP.

On kaže da je potrošio puno novca na advokate i da mu je na kraju sve dozlogrdilo. "Mislim da bi banke trebalo dobro da razmisle pre nego što nekog izbace iz svog doma jer se, u suprotnom, može destiti da i njihovi čelnici budu primorani da učine što i ja", kazao je Hoskins.

http://www.vesti-online.com/Ve...ucu-da-mu-je-banka-ne-bi-uzela


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 20:36 - pre 172 meseci
Pa dobro, nije ni razum za svakog. Banka sigurno nece odustati od svojih para tako da ce ga sud oterati u bankrot i provesce dobar deo buduceg zivota radeci za banku dok ce njemu ostajati minimalac, banka ce cak i zivotno osiguranje da mu plati da ako pandrkne pre vremena moze da izvuce svoje pare. Da je kuca otisla na prodaju banka bi uzela svojih 160k a njemu bi ostaolo 190k za sta je mogao da kupi sebi neku manju kucu, od recimo 250 kvadrata. Ali hej 190k je sitna lova za takve velicine, sto rece ac1bd4 ako nista drugo mog'o je sebi avion da kupi i da jos jednom potvrdi svoj stav. I ja sad treba da imam simpatije prema njegovoj borbi?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 20:38 - pre 172 meseci
Mozda ce i taj da se ukuca kad ukapira da je upravo sebe proglasio za roba banke za ceo zivot... doduse ne avionom, ali mozda biciklom - ako mu ne oduzmu isti :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 21:11 - pre 172 meseci
Mnogo se vi uzdate u te papire, a u stvarnom svetu oni malo znace. Jel znate kako je Kosta Cavoski onima govorio da su to gluposti sto su oni pisali u onom ustavu, jer on ne vidi kako je moguce "odbraniti" neku teritoriju nekim papirima, dok na drugoj strani stoji snaga oruzja. Tako i za ovo. Banka moze da pise po papirima sta hoce, zaboravljate da to nije Srbija (teritorijalno) , i da taj ko je spreman na ovo verovatno ima nameru da jednostavno ode par hiljada km gore ili dole, u neku drugu drzavu, tamo sam sebe nazove Pera Ilic i gotovo. Ili vec ima neke pare spremljene i plan kako da ode negde juznije, nije vazno, glavno ja ga cenim da banka nece videti nista od tih para.
Citat:
mmix: Hm, pa sto se onda toliko bunis...
Ja uopste nisam iz te price, nego sam po strani od svega toga i svejedno mi je ko je na vlast i koji je sistem u zemlji, samo dok mene ne teraju da idem u neki rat za njih. A bunim se iz estetskih razloga. Zato sto je neko pod izgovorom nekakve "slobode" i "humanizma" marvi dozvolio da izadje iz rupa i da sve uprlja, upisa i ubljuje, a taj isti neko ko neprekidno drvi o slobodi o toj marvi misli gore nego ja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 21:15 - pre 172 meseci
Pa ako zeli da ostane u USA, to ce malo tesko da ide. Jedina alternativa mu je da postane totalni ilegalac, ali pazi - i to ima nezgodne posledice.

Npr, mnogo manja kinta i tretiraju te ko skota :) Ali kapiram da je i to bolje nego rmbati ceo zivot za neku banku.

Sve u svemu, liku se ne smesi ruzicasta buducnost... tako da bi bilo najbolje da se ili samospali ili da se ukuca u IRS biciklom... bar da nama bude zabavno ako vec njemu ne moze biti :)

Citat:

Ili vec ima neke pare spremljene i plan kako da ode negde juznije, nije vazno, glavno ja ga cenim da banka nece videti nista od tih para.


Jeste, u Meksiku samo cekaju nekog mlohavog Amera da im pripomogne :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 21:20 - pre 172 meseci
Sto mora to da bude Meksiko, ima onih ostrva tamo i nekih Dzibutija gde moze celog zivota da zivi kao car sa tih 100,000 ili koliko je vec ustekao negde. Nije taj to napravio ono, cisto puklo mu, pa se napio i u afektu srusio kucu buldozerom. Ima taj plan.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 21:26 - pre 172 meseci
Citat:

Nije taj to napravio ono, cisto puklo mu, pa se napio i u afektu srusio kucu buldozerom. Ima taj plan.


Aha, kao i ovaj sto se ukucao u zgradu avionom :)

Mislim da imas blagu pristrasnost, jer si pronasao neke elemente sebe u ovom razbijacu kuce :)

Nego, da li ste znali da u USA nije postojao income tax - prvi put je Income Tax uveden 1862-ge godine kao >privremena mera< za pomoc drzavi u gradjanskom ratu. Posle rata je Ustavni Sud proglasio doticni porez neustavnim..

Medjutim, posto se drzavi osladilo da trosi tudje pare, 1913-te je Income Tax ubacen u ustav.... ostalo je istorija :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 21:33 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Pa dobro, nije ni razum za svakog. Banka sigurno nece odustati od svojih para tako da ce ga sud oterati u bankrot i provesce dobar deo buduceg zivota radeci za banku dok ce njemu ostajati minimalac
A za koga je radio do sada? Hahaha, pa svi mi radimo za nekog drugog: za onog koji uzima porez. A taj je u dilu sa bankama, pa te primorava da sve živo plaćaš preko banaka i bacaš pare na provizije (i naravno na dodatni porez na "usluge"). Sistem je divno zamišljen.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 21:34 - pre 172 meseci
Ovaj,

U USA, za razliku od Srbije, je kesh ekonomija dozvoljena - mozes i platu primiti u keshu, tako da ako bas insistiras mozes zaobici banke i njihove provizije... drzis lovu u koferu i uzivas :)

Doduse, Uncle Sam-a i njegov porez... ne mozes. Kao sto rekoh, od 1913 su uspeli da to ubace u ustav iako je sve pocelo kao "privremena mera" :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+172 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...23.02.2010. u 23:28 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Pa dobro, nije ni razum za svakog. Banka sigurno nece odustati od svojih para tako da ce ga sud oterati u bankrot i provesce dobar deo buduceg zivota radeci za banku dok ce njemu ostajati minimalac, banka ce cak i zivotno osiguranje da mu plati da ako pandrkne pre vremena moze da izvuce svoje pare. Da je kuca otisla na prodaju banka bi uzela svojih 160k a njemu bi ostaolo 190k za sta je mogao da kupi sebi neku manju kucu, od recimo 250 kvadrata. Ali hej 190k je sitna lova za takve velicine, sto rece ac1bd4 ako nista drugo mog'o je sebi avion da kupi i da jos jednom potvrdi svoj stav. I ja sad treba da imam simpatije prema njegovoj borbi?

Banka će gotovo sigurno prodati kuću za 350.000 da bi izvukla svojih 160.000, a naročito da bi njemu isplatila 190.000 razlike......
Nešto si pričao o zdravom razumu?
A propo rušitelja kuće: ima približno sličan ("j*b'o ćar vajdu") primer opisan u srpskoj narodnoj priči "Zapalio kuću da izgore miši".......

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 00:24 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Aha, kao i ovaj sto se ukucao u zgradu avionom :)
Ovaj se nije zakucao nigde. A nije se ni razvodio, pa sad u svadji sa zenom, u afektu dohvatio neku skupu vazu pa je razbio. Taj je bio svestan da ce mu oduzeti tu kucu i onda je srusio da bi naneo stetu onome ko mu je oduzima, tj banci, tako da je taj dobro znao znao sta radi. Ne brinem ja za njega, snaci ce se on, nego mi zao banke. Kako ce oni sad jadni, a tako su tesko radili za te pare. Da im nisam u kozi.
Citat:
Ivan Dimkovic: Mislim da imas blagu pristrasnost, jer si pronasao neke elemente sebe u ovom razbijacu kuce :)
To se podrazumeva i uopste se ne dovodi u sumnju da bih ja sve zapalio kad bi neko pokusao bilo sta da mi oduzme, bilo da je to banka, zena, brat, sestra, pas ili ostala rodbina. To se zove detant druze, nemam ga ja - nemas ga ti. Tako je Dzems Bond rek'o onome kad je bacio u ambis ono sto svi traze u filmu Samo za tvoje oci. Pa posle neka oni pisu papire koliko hoce, ama kuce nema pa nema. Pretpostavimo da sam ja bio ovaj, kako kazes. OK, srusio sam, a oni neka pisu posle sta hoce, nemam be da platim, duznicki zatvori vise ne postoje, mogu da me stave u zatvor na kratko zbog unistavanja imovine ali moraju brzo i da me puste, na silu ne mogu da me nateraju da radim pa da im placam rate, eto, propicu se, postacu alkoholicar i klosar, i sta mi mogu? Nista, mogu samo da placu. Tako se to radi.
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.teol.net.



+120 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 02:11 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Nego, da li ste znali da u USA nije postojao income tax - prvi put je Income Tax uveden 1862-ge godine kao >privremena mera< za pomoc drzavi u gradjanskom ratu. Posle rata je Ustavni Sud proglasio doticni porez neustavnim..

Medjutim, posto se drzavi osladilo da trosi tudje pare, 1913-te je Income Tax ubacen u ustav.... ostalo je istorija :)


Znaci, imaju dvostuko oporezivanje ili? Platis kad primis platu, placas kroz proizvod koji kupujes
...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 08:50 - pre 172 meseci
Citat:
Sale_123: Znaci, imaju dvostuko oporezivanje ili? Platis kad primis platu, placas kroz proizvod koji kupujes

Trostruko, i i korporacija za koju radis i u koju investiras indirektno kroz penzioni plan placa porez na profit sto je direktan porez na tvoj prihod i penzioni plan. Postoje legalni nacini da neke od tih poreza zaobidjes (sales tax, kupis online u drugoj federalnoj drzavi, corporate tax, inkorporiras se offshore u tax free zoni). Income tax medjutim ne mozes da izbegnes osim ako nisi rezident poreskog raja.

Citat:
Lesli Eldridz: To se zove detant druze, nemam ga ja - nemas ga ti. Tako je Dzems Bond rek'o onome kad je bacio u ambis ono sto svi traze u filmu Samo za tvoje oci. Pa posle neka oni pisu papire koliko hoce, ama kuce nema pa nema. Pretpostavimo da sam ja bio ovaj, kako kazes. OK, srusio sam, a oni neka pisu posle sta hoce, nemam be da platim, duznicki zatvori vise ne postoje, mogu da me stave u zatvor na kratko zbog unistavanja imovine ali moraju brzo i da me puste, na silu ne mogu da me nateraju da radim pa da im placam rate, eto, propicu se, postacu alkoholicar i klosar, i sta mi mogu? Nista, mogu samo da placu. Tako se to radi.

Zapravo, ici ce malo duze za pocetak ako ne bude saradjivao. Bez obzira sta on prica, kad je srusio kucu nije srusio SVOJU kucu, srucio je kucu koju DELI sa bankom, kad je unistio svojih 190k unistio je i bancinih 160k, potpuno ekvivalentno kao da je otisao i srusio nekome drugome kucu vrednu 160k, a kucu deli sa bankom zato sto je on SAM pristao na to uzevsi kredit. Jedini razlog koji banka ima da ne podnosi krivicnu prijavu je ako on pristane na bankrot i na plan otplate tih 160k, i to samo zato sto kao ex-con ima manji profitni potencijal. A banka ce bas da se zabrine za sve to i da se rasplace, i za njegovo pijanstvo i njegove iluzije o sprzenoj zemlji i detantu, najgore sto banci moze da se desi je da otpise taj dug kao bad debt i da se taj trosak prenese na druge klijente. A to moze jednostavno zato sto vecina ljudi nije tako radikalna i vecina ljudi ima porodice koje zavise od njih. "Znas sine tata je postao hobo i alkoholicar da zloj banci ne bi morao da vrati pare koje joj duguje", jasta, zivotni stil kojem treba stremiti.

Citat:
commissar: Banka će gotovo sigurno prodati kuću za 350.000 da bi izvukla svojih 160.000, a naročito da bi njemu isplatila 190.000 razlike......

Pa izguglaj malo, Google: "foreclosure process". Ako odes u puni foreclosure, kuca ide na dobos i licitaciju i ako je kuca procenjena na 350k to znaci da toliko trenutno vredi sa sve krizom (pogledaj snimak da vidis kolika je ta kucerina, da nije kriza vredela bi daleko vise), sto znaci da ce se na aukciji pojaviti neko sa cenom sigurno nizom od 350k ali sigurno daleko visom od 160k koliko je dug i pocetna cena licitacije, od tih para banka ima pravo samo na dug i nakupljene kamate i troskove procesa foreclosura. Nece dobiti 190k, to jesi u pravu, ali nece dobiti ni 0$. Zbog toga ljudi u njegovoj poziciji ne cekaju da banka proda kucu za njih vec kad postane izvesno da dug ne mogu da vrate cak i pre forclosure perioda sami prodaju kucu po trzisnoj vrednosti i banci isplate dug, dok god si ti banci isplatio i dug i kamatu tokom foreclosure perioda banka je ok sa time jer ne trpi rizik propale licitacije a tebi ostane tih 190k. Ili budes Bond, James Bond pa spalis kucu do temelja i ostanes duzan. Sad ti proceni, koja opcija je razumnija?

Citat:
pisac: A za koga je radio do sada? Hahaha, pa svi mi radimo za nekog drugog: za onog koji uzima porez. A taj je u dilu sa bankama, pa te primorava da sve živo plaćaš preko banaka i bacaš pare na provizije (i naravno na dodatni porez na "usluge"). Sistem je divno zamišljen.

Projektujes njegovu pricu na srbiju. Nije on ugnjeteni pripadnik radnicke klase za koju se ti boris, on je vlasnik firme kome je pohlepa mozak popila do te mere da je resio da je pametniji od IRSa i da ce da zavrne drzavu za porez. I kad ga je IRS procitao i ubacio u masinu onda se poneo kao razmazeno deriste i unistio sve igracke da drugi ne mogu da se igraju. Taj covek je susta antiteza tvom manifestu koju drzis u profilu.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 09:49 - pre 172 meseci
Citat:
Lesli
To se zove detant druze, nemam ga ja - nemas ga ti.


Hehe, pa dobro - da dodjem u neku pat poziciju gde ne mogu da izvucem $$$ (sto ovde ne izgleda da je slucaj) mozda bih uradio tako nesto, ali bih se bar potrudio da se ne sazna da sam to bio ja - a pre spaljivanja bih ukinuo sva osiguranja na kucu da slucajno neko ne isplati pare banci :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

oliboy
madr raša

Član broj: 32616
Poruke: 35
*.dynamic.adsl.itsisp.net.

Sajt: www.blogoye.org


+1 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 10:02 - pre 172 meseci
Svega ovog nebi bilo da se softverski inzenjer nije ukucao avionom u zgradu poreskog.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 11:34 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Znaci, imaju dvostuko oporezivanje ili? Platis kad primis platu, placas kroz proizvod koji kupujes

Trostruko, i i korporacija za koju radis i u koju investiras indirektno kroz penzioni plan placa porez na profit sto je direktan porez na tvoj prihod i penzioni plan. Postoje legalni nacini da neke od tih poreza zaobidjes (sales tax, kupis online u drugoj federalnoj drzavi, corporate tax, inkorporiras se offshore u tax free zoni). Income tax medjutim ne mozes da izbegnes osim ako nisi rezident poreskog raja.

Trostruko!? Pa to nije ni dvostruko oporezivanje. Na platu plaćaš porez i to je jedan poreski oblik, dok na proizvod koji kupujuš plaćaš porez na dodatu vrednost ( taj porez je zamenio nekadašnji opšti porez na promet u maloprodaji ), i to je sasvim drugi poreski oblik. To nije nikakvo dvostruko oporezivanje. Da bi imao dvostruko oporezivanje moraš sa jednim poreskim oblikom ( jedno vrstom poreze ) od strane jednog poreskog izvora ( iste države ) da oporezuješ istog poreskog obveznika.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41216 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.