Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sporo pokretanje racunara

[es] :: Windows desktop :: Sporo pokretanje racunara

[ Pregleda: 8075 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Sporo pokretanje racunara04.03.2010. u 22:55 - pre 171 meseci
Molim vas ako neko zna da mi kaze kako da promenim , ako moze ( i sta se desilo ) da prilikom paljenja racunara mi izlaze bele crtice dole na dnu monitora ( koji je crn ) koje se beskrajno popunjavaju pa tek onda dolazi do paljenja tj. tek kada se one popune krece paljenje i pise ono windows i sada mi se komp pali nekoliko minuta , umesto onoga sto mi je bilo ranije ( pola min. ) ... ranije ocita lepo sta ima na kompu u roku od par sekundi ( onaj spisak : primari , sekundari , memorija ... ) to mi je ranije u rokuod par sekundi ocitavalo, umesto ovih crtica koje se sada pojavljuju i traju beskrajno dugo ...
Pomozite da resim problem jer me ovo uzasno nervira, a ne znam da resim problem niti kako je do toga u opste doslo da se to desava ... zaboravio sam da kazem da mi se to desilo posle podizanja sistema ...
Hvala unapred

P.S.nadam se da ste me razumeli sta pitam
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara05.03.2010. u 11:10 - pre 171 meseci
Au, za te bele crtice koje se popunjavaju ces morati da pruzis vise informacija. Kad su pocele da se pojavljuju?
Je si nesto instalirao, mozda neki program? Je si radio neke tweak-ove? Jel dobijas neki error? Poduza je lista sta bi moglo da ti sredi sistem... :)
U medjuvremenu, skeniraj sistem anti-virusom i anti-spy programom po zelji, a zatim START-RUN-MSCONFIG, pa u tabu Startup, odstikliraj sve programe koji ti ne trebaju (ostavis samo drajvere, antivirus, i preko potrebne programe), sto manje stvari u startup-u brze ce sistem da se dize. Iz control panela uninstall-iraj sve programe koji ti ne trebaju (drzi se starog proverenog pravila - jedan program jedna namena). Malo procisti registry-npr. Ccleaner je programcic koji ce sasvim dobro da odradi posao. Defragmentacija takodje nije na odmet i moze da ubrza podizanje sistema.
Ako pri podizanju sistema ne vidis standardne opicije (onaj spisak : primari , sekundari , memorija ...), udji u bios, pa zatim odaberi opciju- Load optimized defauts- pa zatim Save and exit, i to bi trebalo da resi problem. U nekim bios-ima umesto optimized pise standard ili slicno.
Probaj pa se javi sta si uradio, nacemo lek i za tvoju boljku... :)
 
Odgovor na temu

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara10.03.2010. u 05:03 - pre 171 meseci
Ovako prijatelju ... uradio sam sa CCleaner-om komp je poceo da se se pali bukvalno za par desetina sekundi ... digao sam sistem ( sa drugog CD-a ) i opet je pocelo da mi se pale crtice i paljenje kompa traje oko 3-4min. ... u biosu sam sve stavio na default ... nemam pojma sta se desava ... ako se dobro secam prosli put kada sam radio sa CCleaner-om izasla mi je poruka da je nesto obrisano iz prefech-a ( mada nisam bas siguran da je to bilo to ) ... znas li resenje za moj problem ... prosto me izludjuje
evo i slike da vidis te ,,crtice'' koje se popunjavaju ...



 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara10.03.2010. u 09:20 - pre 171 meseci
Zaboravi crtice, one su normalna pojava nego ... ako si sredio ccleanerom, šta onda znači ... digao sam sistem ( sa drugog CD-a )? Sistem dižeš sa CD-a ili si opet sve instalirao?
 
Odgovor na temu

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara10.03.2010. u 12:03 - pre 171 meseci
Kako da zaboravim na crtice :) ... pa dok one nisu pocele da se pojavljuju komp mi se palio za par desetina sekundi ... preleti preko onog spiska sta sve imam u kompu i pocinje paljenje kompa ... od kada imaju te crtice dole pali se po 3-4 min.
E sad ... kada sam rekao sa drugog CD-a mislio sam na butabilni CD ... znaci da budem precizniji formatirao sam C particiju tj. instalirao windows sa drugog butabilnog CD-a
Drugo ... sredila se stvar sa CClinerom sto se tice paljenja sistema , medjutim posto mi je komp bio pretrpan masom stvari resio sam da reinstaliram windows ... kada sam ga reinstalirao ponovo mi se pojavlju crtice i paljenje traje jako dugo samo sto sada vise ni CCliner ne pomaze ...
Nadam se da sam bio jasniji
P.S zaboravio sam da kazem da mi se sve to desava u zadnja dva puta kada sam dizao sistem tj. instalirao windows ( mislim na sporo paljenje i crtice koje se ranije nikada nisu pojavljivale )
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara10.03.2010. u 13:23 - pre 171 meseci
Crtice su recimo umesto peščanog sata, samo pokazuju da se nešto dešava. Da nema njih, možda bi pomislio da se sve ukopalo, ovako vidiš da ipak nešto radi a to trajanje pokazuje da sistem nešto previše dugo učitava.

Ajde od početka. Koji tačno Windows instaliraš? Da li se crtice pojavljuju kod prvog restarta ili posle instalacije nekog konkretnog programa ili posle instalacije svega i svačega? Da li odmah po instalaciji nabaciš osnovno a to su drajveri za matičnu ploču pa grafičku i tek onda neki drugi?
 
Odgovor na temu

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara10.03.2010. u 20:30 - pre 171 meseci
Dakle ovako ... instalirao sam widows ... u biosu prebacio da se sestem podize sa HDD-a ( odmah su se pojavile crtice i cekanje ) zatim sam instalirao matcnu plocu i graficku kartu problem se ponovio ... kasnije sam instalirao CCliner , mozillu i par osnovnih programa ( nista puno ) ...problem se nastavio ...
Jasno mi je da pokazuje da komp nesto ucitava , medjutim vise nema one pocetne gde pise sta sve imam na kompu nego se umesto toga pojavljuju crtice i tek posle njih dolazi do paljenja kompa tj. onog dela gde se pojavljuje windows-ov logo i pise da ucitava tj. da se sistem pokrece ...
 
Odgovor na temu

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara11.03.2010. u 13:18 - pre 171 meseci
Pomagajte molim vas ... izludecu vise sa ovim ... cekam da mi se komp upali kao ludak ...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara11.03.2010. u 17:41 - pre 171 meseci
Znači odmah po instalaciji i prvom restartu se pojavljuju crtice i dugo očitavaju? Tada praktično nema ništa od opterećenja i trebalo bi da bude najbrže. Isto se desi i po instalaciji drajvera za mb i grafiku? Koji tačno Windows instaliraš? Koji je hardver?
 
Odgovor na temu

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara11.03.2010. u 18:18 - pre 171 meseci
Instalirao sam wondows XP sp3 ( prvi put ) , a drugi put windows sp2 ... oba su sa razlicitih butabilnih CD ... znaci nisam koristio jedan te isti CD za instalaciju sistema ... ranije sam koristio uvek ovaj drugi sa sp2 i nikada nisam imao tih problema ... da li je moguce da je problem to sto ( posto mi je HDD podeljen na dva dela ) uvek formatiram i dizem sistem sa iste C particije dok D particiju nisam ni pipao ...

AMD Athlon(tm)XP 2000+
2 x 256 RAM ukupno 512 RAM
Ati radeon 9250

I da odmah po instalaciji se pojave crtice i dugo ocitavaju ... to me i zbunjuje , nema opterecenja , a dugo se pali ...


 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara11.03.2010. u 20:24 - pre 171 meseci
Kako ti je vezan CD/DVD uređaj?
Ako je sam na IDE kablu obavezno da bude MASTER.
Ako je sam i džamperisan kao SLAVE, neke ploče znaju ovo da rade.
Ako nije sam na IDE kablu onda nije do njega.
 
Odgovor na temu

nemanjat
Todorovic Goran
Batajnica

Član broj: 77043
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara11.03.2010. u 20:48 - pre 171 meseci
Nije sam ... vezan je na isti IDE kabal sa hardom ... samo zbunjuje me to sto nista nisam dirao a on je poludeo skroz ... pre zadnje instalacije sistema imao sam isti problem i kada sam uradio ga ocistio sa CClinerom komp se palio za par desetina sekundi ... sada sam probao opet isto ali nije uspelo , zato sam i promenio CD sa kojeg sam instalirao sistem ali opet ista stvar ... nikakvo ciscenje i defragmentacija ne pomazu :(

ovo sam nasao u : WINDOWS\pchealth\uploadLB\config

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
- <UPLOADLIBRARYCONFIG>
<QUEUE LOCATION="%WINDIR%\PCHealth\UploadLB\Queue" SIZE="100MB" />
- <TIMING>
<WAKEUP TIME="15m" />
<WAITBETWEENJOBS TIME="60s" />
<BANDWIDTHUSAGE PERCENTAGE="20" />
<REQUESTTIMEOUT TIME="20s" />
</TIMING>
- <PACKETS>
<CONNECTIONTYPE SPEED="MODEM" SIZE="4KB" />
<CONNECTIONTYPE SPEED="LAN" SIZE="16KB" />
</PACKETS>
</UPLOADLIBRARYCONFIG>

ako vam to nesto znaci
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
109.93.97.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Sporo pokretanje racunara16.03.2010. u 10:14 - pre 171 meseci
Znaci kazes da si odradio svezu instalaciju, i da se problem nastavio, Aj, sad lepo u BIOS, i tamo nadji opciju Load optimized settings and defaults (ili samo defaults), pa Save and exit, potvrdis sa Y, pa javi da li se i dalje poojavljuju crtice.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sporo pokretanje racunara

[ Pregleda: 8075 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.