Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???

[es] :: Elektronika :: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 30056 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mismas
rudolf mismas
Zagreb

Član broj: 153547
Poruke: 7
*.duo.carnet.hr.



Profil

icon Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???05.03.2010. u 20:44 - pre 171 meseci
Dali ima neko da mi pomogne i uputi na neku shemu za spajanje trofaznog motora na dizalici u meh. radnji. Znaci treba deteljna el. shema da spojim motor trofazni od 4,5kw ma trofaznu uticnicu. Molio bi da mi netko i preporuci sta mi sve treba i kako se spaja. od materijala imam motor koji je vec montiran i upravljacki ormar koji je prazan. zanima me samo program od Koncara i neki koji se mogu naci na nasem trzistu. Hvala svima unapred!!!
mismas
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???05.03.2010. u 20:59 - pre 171 meseci
trebalo bi da prepišeš ili uslikaš pa okačiš sliku tablice na motoru da bi se znalo moželi da radi u trokutu
ako je to dizalica za koju pretpostavljam da jeste onda,..

-grebenasti prekidač 0-1 16A
-kontaktor 16 A kom.2 zbog promene smera
-MS 4-8 A (motorna zaštitna sklopka)
-dva tastera iste boje
-dva mikro prekidača za podešavanje max. hoda dizalice
-malo drota i štrafova i to je to
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 00:24 - pre 171 meseci
Bilo bi dobro ako imaš uslova da ubacis frekventni regulator. On ti polako povećava broj obrtaja tako da nemaš cimanja dizalice i vozila. Takođe možeš smanjiti sa njim brzinu dizalice što je nekad veoma korisno, vađenje motora. Poz
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 12:24 - pre 171 meseci
Ovo je univerzalno resenje:
Komanda direktno na mreznom naponu


Komanda preko transformatora za galvansko odvajanje (bezbednija varijanta)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 12:48 - pre 171 meseci
obično neide samodržanje kontaktora, svaki put, za vrlo malo pomeranje,morao bi stiskati STOP taster,što ume biti nezgodno
slažem se sa tom šemom ali izbaciti taster stop i samodržeće ili radne kontakte,...
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 18:43 - pre 171 meseci
Naravno da moze da se modifikuje prema zahtevu ivestitora. Ja sam bas ovakav sistem sa stop tasterom uradio jednoj automehanicarskoj radionici, ali tu je zahtevano da bude stop taster, jer dizalica sporo dize.
U slucaju da se izbacuje stop taster(S2) izbacuju se iz sistema i pomocni kontakti za samodrzanje. U tom slucaju dizalica ide gore ili dole samo dok se drzi pritisnut odgovarajuci taster.
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 19:16 - pre 171 meseci
ma to je jasno ali ja nebih ulazio u priču, tehničkog rešenja sigurnosti tih skalamerija
što se sigurnosne automatike tiče to su ona dva krajnja prekidača sa antenicama
ako ni to nije dovoljno čovek može dodati još puno tog ali ako mehanički nije dobro rešeno pa auto padne tu ne pomaže nikakva naprava,..zar ne???
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 20:27 - pre 171 meseci
Ljudi ja nisam u toku sta se desavalo, preskocio sam taj famozni Robertov post, pa nisam bas ukljucen u njegovo izlaganje. Koliko mogu iz price da vidim radi se o pominjanju bezbednosti rada dizalice. Sto se tice elektro dela sto je i bilo pitanje rad dizalice je ogranicen krajnjim prekidacima (S4 i S6 ), podrazumeva se kvalitetno uzemljenje. Obezbedjivanje dizalice od pada je vec mehanicko resenje. Kod ove dizalice na kojoj sam ja montirao elektro ormar, dizanje se vrsi na 4 metalna uzeta, a od pada u slucaju pucanja istog reseno je konusnim nazubljenim klinovima koji se oslobode ako neka sajla pukne i zariju se u nosece stubove. Ali to nije predmet ove teme.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
109.93.233.*



+101 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 21:05 - pre 171 meseci
Robert NE postavlja "Famozne Postove"

Vec postavlja kometare posle kojih NIKO nece da Izgine od Struje !

EEee to je cilj,,
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 22:13 - pre 171 meseci
Famozni je zbog toga sto nisam video sadrzaj tog posta, vec je bio uklonjen, a vidim da se nesto desavalo u vezi toga, tako da ne mogu da cenim da li je to bio dobar ili los savet. A druga stvar je pitanje zbog cega bi neko izginuo od struje, sto je dizalica nesto specificna u odnosu na bilo koji drugu elektricnu masinu, pa da postoji neka veca sansa za izginuce. Covek je samo pitao za semu povezivanja motora, a nije trazio projekat elektro instalacije celog objekta sa sve gromobranskom i protivpozarnom zastitom. Pomozimo jedan drugom i drugima koji imaju neki problem, u skladu sa svojom strukom i iskuskustvom.
 
Odgovor na temu

mismas
rudolf mismas
Zagreb

Član broj: 153547
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 22:58 - pre 171 meseci
Ljudi Dragi , nemam rijeci , najbolji ste !!! Nisam ocekivao ovako brz odgovor i detaljan. Najveca vam hvala i dodat cu novosti iz gradnje.
mismas
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
109.93.233.*



+101 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???06.03.2010. u 23:24 - pre 171 meseci
Kad budes dodao "novosti iz gradnje"
okaci to ovde da i mi vidimo sta Si uradio,

pozdrav mismas,

[Ovu poruku je menjao robert63 dana 07.03.2010. u 09:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nikolic.kv

Član broj: 90036
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???08.03.2010. u 20:03 - pre 171 meseci
Ne zaboravi 3 troma osigurača u dovodu na motor,i 1 osigurač u kolu komande i obavezno glavni prekidač - grebenasti,recimo: 4G 25 - 10 - U "RK" !
 
Odgovor na temu

mismas
rudolf mismas
Zagreb

Član broj: 153547
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???31.03.2010. u 00:10 - pre 171 meseci
Evo me mene opet , naravno nemam materijala za okaciti do daljnjega, ali obecajem da kad digne juga 45 koral , da ce biti i slikica ko u prici , hhehe. Ovako zaboravio sam napomenuti da kao izvor struje nece biti gradska trofazna mreza vec agregat za struju , marke einhell tipa: STE 5500 . radi se o trofaznom generatoru od stalne snage 4,5 kw i trenutnog opterevenja od 5,5kw. Trenutno sam uspio sve pospajati, ali imam problem prilikom pokretanja dizalice cak i bez opterecenja , tj bez auta na njoj , da mi se dogodi prlikom ukljucivanja motora u bilo kojem smeru, da nekad iskoce automatski osiguraci na generatoru a nekad i radi do 5 sekundi i nakon toga takodjer iskoce osiguraci. Nadam se da sam sve dobro spojio. Motor je marke : LEROY - SOMER TIP: LS90L3 220/380v i snage 3,8kw i radi na 1000 o/min . Poludeo sam vise od svega. Dali znate koji bi osigarci trebali biti na tom agregatu posto nemam podatke i nevidim na njemu nista. Da ne zaboravim, motor je vezan u trougao (plocice su polozene vodoravno (koriste se dve plocice jedna na drugu u kao da se produzuju, znaci jedna do druge spjene zajedno na tri kontakta), mislim da je to trougao ali ako nije ispravite me - please!!). Hvala vam na svakoj sledecoj informaciji. Tko da najbolju informaciju ima besplatnu promenu ulja i filtera kod mene!!! pozdarav

[Ovu poruku je menjao mismas dana 31.03.2010. u 03:34 GMT+1]
mismas
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???31.03.2010. u 00:36 - pre 171 meseci
Motor kada startuje povlači do tri puta veću struju. Probaj u zvezdu da vezeš motor. Ako ni to ne pomogne pozajmi frekventni regulator da probaš, on ima soft start i nema udarnih struja. Poz
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???31.03.2010. u 00:52 - pre 171 meseci
Bilo bi vrlo korisno za resavanje tvoga problema da vidimo podatke sa plocice motora na dizalici, a i sa generatora (agregata).
Moze da prepises ili da uslikas, ali da ne budu "crnci u tunelu"...
 
Odgovor na temu

mismas
rudolf mismas
Zagreb

Član broj: 153547
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???31.03.2010. u 00:58 - pre 171 meseci
Evo , obecajem !!! sutra u jutro idem u radionu nesto sredjivati alat pa cu sigurno poslikati i bit ce vidljive slike . Svi podatci na plocici motora i na agregatu. hvala vam milion puta . izgleda da bi ti mogao dobiti besplatnu izmenu ulja a cak i ulje . hehehe malo salee nikome ne skodi. zar ne?? pozdrav

mismas
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???31.03.2010. u 11:13 - pre 171 meseci
ne bi bilo lose da se ubaci grebenastiprekidac i stop taster pa da korisnik pozelji bira da li ce motor raditi samo dok drzi taster ili da na taster pokrene motor pa da ga zaustavi na stop ili da ga zaustavi granicni. ako se ubaci grebenjak sa 0-1-2 polozajima , ostaje mesta da se osti grebenjak koristi i za iskljucivanje cele dizalice...
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???31.03.2010. u 22:17 - pre 171 meseci
Citat:
mismas: Da ne zaboravim, motor je vezan u trougao (plocice su polozene vodoravno (koriste se dve plocice jedna na drugu u kao da se produzuju, znaci jedna do druge spjene zajedno na tri kontakta), mislim da je to trougao ali ako nije ispravite me - please!!).


Pogresno, to je zvezda, a ne trougao. ovaj tvoj motor drugacije (u trougao) u ovom slucaju ne moze da radi.
To sto ti je motor na 1000 o/min je sto se tice starta pozitivnija varijanta nego da je 1500 ili 3000, ali imas veoma malu rezervu snage koja treba, jer u startu motor povlaci nekoliko puta vecu struju.
Pogotovo ako uzmemo u obzir da fabrike vole malo i da preteruju, normalno u svoju korist...

Ako nece bez opterecenja, utoliko gore.
Jos jedna vrlo bitna stvar je i sam tip generatora na agregatu, tj. da lj je asinhroni ili sinhroni. Prvi nemaju cetkice i vrlo slabo podnose udarni momenat elektromotora kao potrosaca.

Mnogo puta nam se na raznim vikend veseljima desavalo da asinhroni agregat od 2 kw jedva pokrene frizider snage mozda par-sto wati...

Moj ti je savet ako vec moras to da pogonis tim agregatom da pokusas nabaviti motor 1,5-2,2 KW, ali sa reduktorom (usporen) na izlazu 300-500 o/min.
Ne mora bukvalno da bude reduktor mozes to resiti i remenicama ili neki puz, varijator...
Istina da bi u tome slucaju dizalica bila sporija, ali bi na taj nacin nadomjestio potrebnu razliku u snazi.

Ili jedna mozda "losija" varijanta da menjas agregat za jaci 7.5 ili vise kW. Svakako da ga probas opteretiti dizalicom, pa tek onda kupiti.

 
Odgovor na temu

dado banjaluka
Davor Mandic

Član broj: 271155
Poruke: 93
31.223.131.*



Profil

icon Re: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???14.10.2017. u 19:04 - pre 79 meseci
Moze li mi neko pojasniti sta znaci C1,C2 i F1 u EasyCorps skici na pocetku teme ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Spajanje trofaznog motora na mehanicarskoj autodizalici???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 30056 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.