Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.fx file, što je to?

[es] :: 3D programiranje :: .fx file, što je to?

[ Pregleda: 3102 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dontoo

Član broj: 249815
Poruke: 40
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon .fx file, što je to?08.03.2010. u 06:58 - pre 171 meseci
U DirectX SDK samples tutorijalima nailazim na .fx fajlove. Što je to (valjda nekakve informacije o shaderu ) i kako to otvorit i editirati. Downloadao sam Nvidia FX Composer , ali on ne može otvoriti fx fajlove, samo svoje .fxproject fajlove. Kojim programom da otvorim .fx fajl i kojim programom da ga napravim?
 
Odgovor na temu

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon Re: .fx file, što je to?08.03.2010. u 13:08 - pre 171 meseci
.fx fajl predstavlja code shadera koji se izvrsava na GPU ( grafickoj karti ).

.fx fajl se moze otvoriti sa FX Composer-om. Ti verovatno koristis najnoviju verziju. Ja sam je samo probao ali sam se brzo vratio na FX Composer 1.8 posto mi vise odgovara i koji mi otvara .fx fajlove direktno ( u windows exploreru sam podesio 'Open with...' opciju ). Ne znam kakva je situacija sa najnovijom verzijom ali mozes probati da podesis 'Open with...' da upucuje na fxcomposer.exe.

Preporucio bih ti da DirectX proucavas iz neke knjige kao sto je "Introduction to DirectX 9.0c - The shader approach' ili iz bilo koje knjige koja se tice DirectX 9.
EOF
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.zone7.bethere.co.uk.



+1 Profil

icon Re: .fx file, što je to?08.03.2010. u 22:16 - pre 171 meseci
Samo da malo smanjim zabunu: .fx su HLSL Effect fajlovi - otvaras ih i editujes u Visual Studiju, isto kao i svaki drugi text file (FX Composer ili bilo sta slicno ti nije potreban). Kad startujes demo, shader ce se iskompajlirati i izvrsavati na GPU-u.

Podrzavam glorius-ovu preporuku - moraces da procitas detalje o shaderima negde da bi razumeo detalje.

U DirectX SDK-u postoje jako dobri primeri koji pokrivaju sve od pocetka: npr krenes od "Tutorial 01: Direct3D 10 Basics" (ili od "Tutorial 00: Win32 Basics" mada to ti verovatno ne treba) pa redom!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: .fx file, što je to?

[ Pregleda: 3102 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.