Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili ???

[es] :: Web aplikacije :: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34225 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan

Član broj: 429
Poruke: 87
195.66.181.*

Sajt: Uskoro!


Profil

icon Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili ???21.11.2001. u 08:58 - pre 272 meseci
Postovani,

zanima me vase misljenje u vezi foruma? Koji je po vama najbolji, koji je stabilan, brz, best, itd...

tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborad i koji jos vec imaju ?

---
the best forum je ? _____________________________

[Ovu poruku je menjao secret dana 21.04.2005. u 22:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 09:37 - pre 272 meseci
tForum, ovakav kakav je trenutno na ESu je idealan, jedino što po nekad PP znaju da zaglupe, inače sve ostalo besprekorno funkcioniše. E sada, stvarno ne znam kakva je bila osnovna verzija pre Gojkovog editovanja, .. ali ovakav kakav je sada ne može da se poredi ni sa jednim. Eto, to je neko moje mišljenje.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 10:31 - pre 272 meseci
Tforum je odlican forum, ali njegov najveci problem je ispravite me ako gresim, prestanak daljeg razvoja od strane autora tforuma, i mali broj korisnik sto dovodi do zaostajanja u izradi.Ali ako ti uzmes tforum, ja i jos nijih sto eto korisnika, a broj neprestano raste.Gojko zna sa php-om pa zato ovde imamo kvalitet brate.

p0zdrav
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.pop.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 11:37 - pre 272 meseci
po meni je ovaj http://www.wwwthreads.com/
A kako izgleda mozete nadi ovde

 
Odgovor na temu

stinger
Luka Gerzic
DELTA M, IT Department
DELTA M HQ

Član broj: 126
Poruke: 1099
*.drenik.net

ICQ: 57419599
Sajt: www.gerzic.net


Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 12:19 - pre 272 meseci
Gojko moze dosta da ti pomogne oko ovog pitanja, ali generalno Tforum ima dosta bugova koje su ljudi nasli, delom mislim da i gojko zna za neke unpublished bug-ove na Tforumu, tako da ti ne preporucujem da instaliras isti jel je dosta komplikovan (barem gojko tako kaze) on je meni preporucio phpforum koji je dosta dobar, stim sto su potrebne neke izmene. Gojko.. mislim da bi ti mogo decku da pomognes dosta.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 12:41 - pre 272 meseci
vBulletin - komercijalan i zato otpada... ako mozes da ga platis, slobodno, osim par rupa u pretposlednjoj verziji, nema nekih vecih problema i ne trazi mnogo dorade..

tForum - neoptimizovan kod, spor, dosta security propusta, POD COPYRIGHT-om, ima dosta mogucnosti ali ostali forumi ga prestizu polako po tom pitanju, pa je bolje zaobici ga..ubb - takodje komercijalan, +sto je pun rupa.. nikad ga ne bih stavio kada bih PONOVO birao, ali posto je es vec vezan za njega, uz puuno doradjivanja to moze da postane solidan software..

Iconboard - nisam ga probao, ali deluje simpaticno..

phpbb - izuzetno brz, ima dosta mogucnosti u trenutnoj verziji, ali sam vec video 2.0 beta verziju koja je NEVEROVATNO dobra, cak sam razmisljao o prelasku es-a na to, jednom kada izadje iz beta faze.. software su toliko sredili, ne mogu vam opisati.. mogucnosti takodje, prevazilaze sve do sada vidjeno.. mislim da ostali besplatni forumi nemaju sanse sa phpbb-om.. zao mi je sto ovo moram da kazem, koliko god ja voleo tForum, ali mrzim neoptimizovan software..
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 13:08 - pre 272 meseci
MIslim da ste svi zaboravili na jedan od starijih... ali i dalje se razvija, koliko vidim.. aktuelna verzija 3.3
http://www.phorum.org/
a tamo kazu sto se podrske baza tice:
Phorum requires PHP 3.0.9 (We recommend PHP v4.x.x) or higher available from the PHP site or if you are leasing web space, your provider may already have it installed. The databases the current release supports includes MySQL, PostgreSQL, Sybase and MS SQL Server 6.x.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

prosams
Novi Beograd

Član broj: 716
Poruke: 133
*.verat.net



Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.11.2001. u 18:53 - pre 272 meseci
Ikonboard Laganica. Jedino je frka instalirati ga. Sve ostalo ide preko jednostavnog Control Panela, u kojem se snalazi i moj mladji brat.
Problem je bio samo pri instalaciji. Ti uploadujes 2 .cgi fajla i par .tar zipova. Kroz jedan cgi ide instalacija (kucas path-ove, url-ove). E sada kliknes submit i on krene raspakivanje. Javlja se problem sa jednim tarom koji ima neku gresku, pa nece da se raspakuje. Onda sam ja u installer cgi fajlu skinuo blok sa raspakivanjem tog fajla, manuelno raspakovao i instalacija je prosla bez problema. Moguce je sve prevesti na Srpski bez ceprkanja po cgi fajlovima. Skin je lako menjati i sve u svemu za nepoznavaoca programiranja ekstra script.
Za sada nemam zamerki.
Zlo ne postoji, već samo je dobro prisutno u maloj količini.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???23.11.2001. u 03:21 - pre 272 meseci
Citat:
Milan je napisao:
Postovani,

zanima me vase misljenje u vezi foruma? Koji je po vama najbolji, koji je stabilan, brz, best, itd...

tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborad i koji jos vec imaju ?

---
the best forum je ? _____________________________


oaj sada...
od kad je gojko smanjio kolichinu malih slichica svuda po strani ...
ovo je mnooogooo brze... ;) ...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???27.11.2001. u 16:55 - pre 271 meseci
znate koji je forum najnaj...
XMB ... (http://www.xmbforum.org ) ... Koristi PHP+mySQL, nisu potrebna nikakva chmod podesavanja, a sva prilagodjavanja, pa i menjanje koda se rade iz browser-a...

Pogledajte na http://www.fimaks.co.yu/GC/proba/forum/index.php

najbolji forum...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Koji je forum najbolji i najkvalitetniji ???21.04.2005. u 13:44 - pre 230 meseci
Lista najvecih svetskih foruma nalazi se na:
http://www.big-boards.com/

Pored svakog nalazi se i naziv foruma koji se koristi. Moze da bude od pomoci, da posluzi kao referenca.

Takodje, skrenuo bih paznju i na:
Burning Board

Postoji i komecijalna i besplatna Lite verzija.

 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili23.04.2005. u 22:08 - pre 230 meseci
Ikonboard:
odlican moderatorski kontrol panel, odlican za moderisanje (kada bi dodali opcije koje postoje u phpBB-u bio bi savrsen!), lak za koriscenje, kompleksno napisan, lako se prevodi... bedak sto zna da optereti masinu (ne znam ko mi je to rekao ali mislim da ima veze sa tim sto je pisan u Perl-u)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Napushenko

Član broj: 122151
Poruke: 172
62.162.51.*



Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili28.01.2007. u 16:29 - pre 208 meseci
Isto tako dobar PHP Forum,SMF.
http://www.simplemachines.org/
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili29.01.2007. u 11:49 - pre 208 meseci
Moja preporuka SMF
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
217.169.211.*

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili29.01.2007. u 13:45 - pre 208 meseci
ok, ali da li može postojeća baza iz phpBB2 foruma da se prebaci u smf i kako ?

konvertorom sa simplemachines sajta podrazumeva se da phpBB2 forum već postoji instaliran negde, ali da li može samo backup phpBB2 foruma da se "ubaci" u smf ?
Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

TheC0der

Član broj: 79992
Poruke: 3
62.162.209.*



Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili05.02.2007. u 20:33 - pre 208 meseci
Ja preporucuem vBulletin
The C0der
 
Odgovor na temu

COTS.Dreadlord
Andrej Gavrilov
TS.org
Cybernet

Član broj: 30455
Poruke: 31
*.jed.isu.net.sa.



Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili05.02.2007. u 21:54 - pre 208 meseci
Neverujem da niko nije spomeno IPB - Invision Power Board.

Po meni ubedljivo najbolji forum, najdetaljniji Admin panel sa mogutjnostima menjanja skoro apsolutno svega, pregrsht modifikacija i po meni najbolji dizajn. Jedini forum koji mozhe da mu predstavlja konkurenciju je phpBB 3 - koji trenutno u testing fazi i josh nije oficijelan - za razliku od trenutnog phpBB (2.0.2) <!>Kada je Gojko prichao o beti dvojke, verovatno je mislio na betu trojke - lapsus <!> koji je sushtinsko g**** shto se tiche admin panela i sigurnosti - sve zbog toga shto je najjednostavniji - pak to je u nekim situacijama prednost.

Tako sve u svemu Invision Power Board 2.1.7 - nikako verzija pre toga, jel ima exploit za Admin privilegije i onda phpBB 3.0 kad se pojavi...a mozhesh i odma da isprobash phpBB 3 ako si u mogutjnosti - u obe situacije netjesh pogreshiti.
This is our world now... the world of the electron and the switch, the beauty of the baud. - Loyd Blankenship
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili06.02.2007. u 09:37 - pre 208 meseci
Citat:
Kada je Gojko prichao o beti dvojke, verovatno je mislio na betu trojke - lapsus

Ne, nego je Gojko to pisao "21.11.2001." :) ali izgleda ipak nije na kraju ispalo sa tim phpBB-om kako se mislilo tada, jeste postao popularan ali je strasno busan. Videcemo jos kako ce se verzija 3.0 pokazati, kada neko opet digne temu iz mrtvih 2009. god. :)
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili ???06.02.2007. u 16:27 - pre 208 meseci
Citat:
bojan33: ok, ali da li može postojeća baza iz phpBB2 foruma da se prebaci u smf i kako ?

konvertorom sa simplemachines sajta podrazumeva se da phpBB2 forum već postoji instaliran negde, ali da li može samo backup phpBB2 foruma da se "ubaci" u smf ?


Moze, ja sam to radio i to sam imao phpNuke iz kojeg sam izvukao phpBB2 forum pa sam onda njega konvertovao u SMF - treba samo da skines phpBB2 Converter sa sledece strane http://www.simplemachines.org/download/?converters

Ne mozes iz samog back up-a, vec je potrebno da ti ta baza za phpBB2 bude online, a i attachmenti i avatari ukoliko si ih imao na phpBB2 da bi se pravilno presnimili u nove direktorijume u SMF-u. Nije uopste komplikovano konvertovati forum iz phpBB2 u SMF, a SMF je po mom iskustvu daleko bolji od phpBB-a, tako da imam nekoliko SMF foruma i moj prvi sajt koji ima phpBB koji isto planiram da prebacim uskoro na SMF i preselim na bolji server.
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.200.115.*



+3 Profil

icon Re: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili10.02.2007. u 02:19 - pre 208 meseci
Evo da se i ja umesam malo posto i mene zanima.Sto se tice besplatnih foruma svi se slazu da je phpbb bez premca.Koji je po Vama komercijalni forum najbolji?Konkretno VB ili IPB?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Koji je po vama najbolji forum, brz, stabilan .. - tforum, vbulletin, ubb, phpbb, iconborard ili ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34225 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.