Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

B92 Ekonomija... bez komentara

elitemadzone.org :: MadZone :: B92 Ekonomija... bez komentara

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13767 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 08:05 - pre 171 meseci
Dobro momci, i šta sad vi mislite...

...da oni neće i dalje besprekorno funkcionisati zbog ovih par jetkih upadica i komentara na njihov ustaljeni način rada???

Možete vi i bolje...

...čak šta više UBEĐEN SAM U TO !

RES NON VERBA !

...ja, recimo, odavno već ne plaćam ovoj karikaturi od države ništa od onoga za šta me zadužuje tamo nekakvim svojim rešenjima, porezi na ovo,ono...

Nije za očekivati od vas, mladih ljudi, u usponu životne snage, da se zadovoljavate samo ovakvim forumskim ventiliranjem...

...ajde ovi što ih sunce tuđeg neba greje i nisu u prilici da štogod konstruktivno urade ovde, ali nije za zanemariti ni njihovo ukazivanje na ovakve stvari, koje, po mom dubokom ubeđenju, ne pripadaju kategoriji smešnog, međutim vi ovdašnji, mlada intelektualna elita, nosite na svojim plećima ogromnu odgovornost, hipoteku budućnosti vaših mlađih naraštaja, kao sinonima vaše besmrtnosti.

Odavno je ovde već prošlo 'pet do dvanaest' za građansku neposlušnost, ali za tako nešto nikad nije kasno...

...ako kogod ima konstruktivniji predlog, spreman sam da saslušam...

...a, bogami i da delujem.

Pojave sa teme su, nažalost, naša svakodnevnica, međutim, ne smeta mi ni malo da ih sa vama pretresam i u ovoj sobi.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 09:11 - pre 171 meseci
Je li, Kosuth, a kada se pojaviš kod moje žene u bolnici sa slomljenom nogom ili rukom, može li ona građanski neposlušno da ti kaže da ne plaćaš doprinose pa će nogu da ti namesti lokalni mesar ako mu platiš kešom?

Idi diži revoluciju gde hoćeš, ali nemoj mojim parama.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 09:28 - pre 171 meseci
Citat:
madamov: Zaboravio si jedan bitan detalj koji nikako ne smemo da propustimo:
Citat:
U Srbiju stize opticki kabl!

Beograd, 17/03/2010 - Ministarka za telekomunikacije Jelena Matic je najavila uvodjenje revolucionarne tehnologije u Srbiju: optickog kabla. Opticki kabl ce biti izgradjen mesec dana pre roka, i zvace se "Opticki koridor 10". Prve radove ce osvestati Vladika Atanasije, uz dodatne prigodne manifestacije kojima ce prisustvovati i Predsednik Srbije Boris Tadic.

Vladika: pun pogodak

Vladika Atanasije je izjavio da je kombinacija cirilicnih domena i novog optickog koridora 10 pun pogodak za razvoj Srbije uz ocuvanje vekovne tradicije, i da takve napore treba podrzati svim sredstvima, a koridor će dodatno pomoći u našoj borbi za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta Republike Srbije.



B)

Jbt, naježio sam se. Kakva država...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 10:34 - pre 171 meseci
^^ma to je ivan nalupao :)
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 10:37 - pre 171 meseci
Citat:
madamov: Je li, Kosuth, a kada se pojaviš kod moje žene u bolnici sa slomljenom nogom ili rukom, može li ona građanski neposlušno da ti kaže da ne plaćaš doprinose pa će nogu da ti namesti lokalni mesar ako mu platiš kešom?

Idi diži revoluciju gde hoćeš, ali nemoj mojim parama.

Očigledno da nisi shvatio suštinu...

...no, ako, ima vremena, shvatićeš...

...a dok ne shvatiš, ti lepo svojim parama podržavaj izgradnju optičkog kabla!?!

@StORM48,

jeste to Ivanova patka, nego sam se sad pa ja naježio od pomisli, da, koliko to već danas može postati svakodnevnom pričom iz života .
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 21:30 - pre 171 meseci
Citat:

Izvinjenje ministarki telekomunikacija

Greškom smo u prethodnoj verziji ovog teksta ministarki za telekomunikacije Jasni Matić pripisali izjavu Zorana Drobnjaka koja glasi:

"Da je sreća da dođe njih 100 i plati mi po 2 miliona tako, da ja mogu da zaradim 280 miliona od njih".

Ovim putem se izvinjavamo Jasni Matić, Zoranu Drobnjaku i čitaocima.


lol :D
izvor je ista vest s pocetka teme
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 21:44 - pre 171 meseci
Sad mi je lakse :)

To celu stvar cini mikrometar boljom - i dalje ostaje dosta smrdljivih stvari u toj prici.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 22:10 - pre 171 meseci
dosta??

sta NIJE smrdljivo tamo?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara18.03.2010. u 22:13 - pre 171 meseci
Opticki kabl itself? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 07:32 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kako se to "gradi opticki kabl" :)
Optički kabl se gradi po zakonu o planiranju i izgradnji kao svaki drugi obdžekat iz pomenutom zakona.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 11:25 - pre 171 meseci
Ne znam što ste zapenili na 3 strane ? Te dal' se kabl "gradi" ili se "polaže" ili se "ukopava", te firma je 'vakva ili onakva, jel srpska ili slovenačka.
Ovaj optički kabl nije ni prvi ni poslednji, na tom koridoru. Platio čovek da sprovede optiku, šta ima veze kad je registrovao firmu i gde. Ako je sprovede, lepo za njega, prodavaće saobraćaj kroz njegov kabl. Ako ne sprovede, tj. ako ispadne da je šalabajzer, opet, svejedno licencu je platio. Kakav tender, zašto tender ? Pa to će on da plati, neće država ! Biće tu još ljudi, firmi i kablova. Što više - to bolje. Konkurencija.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 12:05 - pre 171 meseci
^
Probaj da dobiješ dozvolu za polaganje optičkog kabla. Ne mora duž koridora, probaj legalno da povežeš BG i NS... Ne mora ni to, probaj da pređeš Savu/Dunav u Beogradu...
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 12:14 - pre 171 meseci
Pa i u pravu je covek. Eto telenor je otkupio licencu za drugog fixnog operatera, i lepo je platio. A i ulagace u infrastrukturu. I sta ima veze sto ova firma nema nikakve garancije, i sto je juce osnovana sa 3000 eura, i nema nijednog zaposlenog, ko moze da tvrdi da su to corava posla, i da se najatraktivniji poslovi budze uvek istim ljudima i kriminalcima. Naravno povezanim sa vlastima.
Ko kaze da se drzavni resursi rasipaju tek tako. Pa i NIS nije lose prodat, i dosta bolje zivimo zbog toga. I ove najatraktivnije lokacije za zidanje po gradu, isto kupuju proverene firme. Recimo IKL-inu zgradu u Beogradu, luku Beograd, i usce. Ja uopste ne znam sta vam je cudno da strane banke dodju ovde i ostvare stopu rasta od 853% za osam meseci poslovanja. Ili firme ljudi koji su bliski vlasti, imaju rast i nekoliko hiljada posto, a nisu izmislili ni lap top, ni mobilni telefon, ni google. Sve neki marketing menadzeri. Sateram im ga.
A sto ce mozda da se ispostavi da je ta opticka firma, varka, i da ustvari iza nje stoji trgovac drogom ili cigaretama, to ne znaci da ce on lose da kablira to. I da osvesta. Bitna je konkurencija, i da najsposobniji ljudi rade posao, i da mi sve bolje zivimo, kao i do sada. Imao bih ja sto-sta da dodam na ovu temu, sto rece bivsi direktor BIA-e.

[Ovu poruku je menjao boxxter dana 19.03.2010. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 12:23 - pre 171 meseci
Citat:

I sta ima veze sto ova firma nema nikakve garancije, i sto je juce osnovana sa 3000 eura, i nema nijednog zaposlenog, ko moze da tvrdi da su to corava posla, i da se najatraktivniji poslovi budze uvek istim ljudima i kriminalcima. Naravno povezanim sa vlastima.

Pa valjda mora da ima neke reference ili iskustva na 'kabliranju ostalih optickih koridora' ovde ili u inostranstvu . Bilo sta .
Telenor ima nesto iza sebe . Kako uopste to mozes da poredis .
Ako se na kraju ispostavi da je bilo "drzi vodu dok majstori ne odu " ili se ispostavi da je cena desetostruko nadmasila realnu
onda ce da usledi dobro poznat slogan :
"A taj posao su ugovorili ljudi iz prethodne vlade. Mi nemamo veze sa tim " :)
A ta fantomska firma se za par godina ugasi , i stetu nema ko da naplati tj. placaces je ti :P

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 12:28 - pre 171 meseci
Jeste, telenor ima dosta iza sebe, ali ima i dosta ispred sebe, tj, sela koja nemaju ni internet ni telefon, i za koje ih zabole isto toliko ko i telekom. Bas su se obradovali ovi iz manjih mesta i prigradskih naselja. Dobice adsl, al u buljsona. Bas sam glup, kako to mogu da poredim. Pa to je bio odlican posao za ovu zemlju. Ima da placam, sa osmehom.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 12:45 - pre 171 meseci
Ja ti govorim o samoj investiciji . Ako drzava da pare treba da zna kome ih daje . Ne samo drzava nego bilo koja firma.
Garantuje li izvodjac/firma svojom pokretnom/ nepokretnom imovinom, bankovnim racunom , bonitetom , svojom operativom ,
da ce projekat biti uspesno zavrsen i da ce u slucaju SBBKBB biti u stanju da eventualnu stetu sanira .

A u ovom slucaju telenora - on je dobio licencu i nista vise .
Da li ce graditi nesto dalje i kakve ce biti usluge vreme ce da pokaze .
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 13:04 - pre 171 meseci
Da u pravu si. Vreme ce da pokaze. Evo do sad nam vreme nista nije pokazalo. Tako da ne znamo sta ce biti.

U prilog temi:


Baikalfinansgrup
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search

Baikalfinansgrup (Russian: Baйkalfinansgrup) is a Russian limited liability company owned by Rosneft Oil Company. It is best known as the company that won the December 19, 2004 auction for a 76.79% share in Yuganskneftegaz, formerly the core production subsidiary of Yukos Oil Company. Baikalfinansgrup won the auction with a bid of 261 billion rubles (US $9.3 bn), which was somewhere between 37-49% of Yuganskneftegaz’ market value at the time, according to an appraisal made by Dresdner Kleinwort Wasserstein and JPMorgan Chase & Co. [1]

.
[edit] Profile

Baikalfinansgrup was created on December 6, 2004, just two weeks before the Yuganskneftegaz auction, with a share capital of 10,000 rubles ($358 US). Its original registered address was in the north-western Russian city of Tver in a building that houses a vodka bar, a mobile phone shop, a tour operator agency and the offices of several small local companies, but no office of Baikalfinansgrup.


http://en.wikipedia.org/wiki/Baikalfinansgrup
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 13:31 - pre 171 meseci
^^hocu i ja tako,da za 10 000 dinara kupim preduzece koje vredi 10 000 milijardi dinara
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 13:35 - pre 171 meseci
Ama ljudi, vi sve jedno te isto ! Zapamtite: država ne plaća ovaj posao, tj. polaganje ovog kabla. Država prodaje pravo da neko položi kabl u zemlji po zemlji Srbiji. Kakav je to atraktivan posao ? Kakve garancije, kakva IKEA o čemu vi pričate ?!

Nekad je samo Lelekom smeo da zakopava kablove. Sad kablove smeju da zakopavaju svi koji plate dozvolu. Šta vam tu nije jasno ? WTF ? Pa ako ne zna da zakopa kabl, tj. ako se sutra ispostavi da je onda je bacio para za dozvolu. Who cares ? Usput je platio i popa da osvešta. Svojim parama.

Plati dozvolu da razvučeš kabl između Babušnice i Selakovca i razvuci ga. WTF ? Šta je tu big deal, atraktivan posao ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: B92 Ekonomija... bez komentara19.03.2010. u 13:45 - pre 171 meseci
Citat:
@Java Beograd
Sad kablove smeju da zakopavaju svi koji plate dozvolu.

Ovde ti je suštinska greška i u tome leži korupcija. I otud tri strane ove teme.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: B92 Ekonomija... bez komentara

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13767 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.