Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.

[es] :: Vodič za posao :: Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.

[ Pregleda: 13635 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.06.04.2010. u 16:57 - pre 171 meseci
Pozdrav svima,
u jednoj slicnoj temi sam video gomilu postova, nesto sam shvatio ali je ostalo nedoreceno par stvari koje mene konkretno interesuju.

Tema je ova

Naime u njoj se kaze da firma nema pravo povracaja pdv-a na putnicka vozila, ali da ima pravo povracaja pdv-a na teretna vozila.
Takodje u temi se i kaze da firma nema pravo povracaja pdv-a na gorivo za putnicaka vozila, osim u slucajevima kada je taxi, renta car, auto skola...

Moja pitanja:

1) Da li firma ima pravo povracaja pdv-a na gorivo za teretno vozilo registrovano na firmu (i dizel je)
2) Da li se teretno vozilo moze kupiti bez pdv-a, umesto da se kupuje sa pdv-om pa se to posle vraca (cisto da skinem inspekciju sa vrata), posto dileri za teretna vozila daju cenovnik sa i bez pdv-a?

3) Da li je neko imao iskustva sa kupovinom Toyote Hilux i kako ste je uzeli?

Unapred zahvalan.
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.06.04.2010. u 17:30 - pre 171 meseci
1. Koliko ja znam, ima
2. Moraš da platiš PDV prilikom kupovine.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.06.04.2010. u 20:02 - pre 171 meseci
Pa dobro, znaci svakako mi ne gine ispekcija kad kupim auto (teretni) na firmu i trazim povracaj :)

A ovo za gorivo me interesovalo, jer znam da gomila ljudi pusta pare preko racuna na pumpu i uzimaju neke bonove pa sa njima toce gorivo, pa me interesovalo jerlto rade da ne bi radili sa zivom lovom, ili zato sto imaju povracaj...

U svakom slucaju, hvala na odgovoru Sajo.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.06.04.2010. u 22:20 - pre 171 meseci
Ta gomila ljudi što plaća gorivo preko računa firme, to ne radi zbog povraćaja PDV-a već zbog toga što tako to postaje trošak firme.

Kupovina teretnog vozila i zahtev za povraćaj PDV-a ti je isto što i prst u oko državi. Preporuka je ne činiti to, ako te uhvate na zub možeš da nadrljaš samo tako. Očas posla ima da ti nađu propuste u poslovanju čije kazne ima da te koštaju taman ko taj PDV što treba da ti vrate. Na kraju ne samo da nećeš dobiti PDV nego ćeš ti platiti njima. Naravno, ne kažem da će biti tako, ali je moguće.
 
Odgovor na temu

Mijatovic8
Pavlovic Radivoje
Krusevac

Član broj: 87867
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.23.05.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
Nezvanicno da za svaki povracaj preko 100.000 din PDV inspektor po sluzbenoj duznosti izlazi u kontrolu. Bolje ne trazi povracaj vec kreditiraj drzavu
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Povracaj PDV-a na Vozila i gorivo d.o.o.

[ Pregleda: 13635 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.