Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uticaj slejva na sound

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Uticaj slejva na sound

[ Pregleda: 1758 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svirac007

Član broj: 157922
Poruke: 47
*.team.ba.



Profil

icon Uticaj slejva na sound07.04.2010. u 19:47 - pre 170 meseci

Do sada sam koristio snagase samo 4-5 puta tako da nemam nekih iskustava sa njima pa me zanima
- dali snagas moze ili smije uticati na ton?
Ja mislim da nebi smio on je tu da samo da snagu ali ja sam primijetio na dva komada koja sam u zadnje vrijeme koristio (PIVI i neki LEM) da nije ton za oko 20% kao kad sviram preko samog mixera.
Dali je to do izlaza za slejv na mixeru ili do slejva?

Znaci zelim uskoro da kupim slejv koji ce mi dati isti prirodan ton kao i sa mixera a da ima snagu 2x700 na 4om. Sta mislite HVALA
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Uticaj slejva na sound07.04.2010. u 20:02 - pre 170 meseci
Većina slejvova traži malo veći ulazni napon!

Za maksimalnu snagu sa potenciometrima na maksimumu traže 1,55V ili + 6dB, što naravno nije slučaj sa PMiksetama!

Pojačavači ( Slejvovi na maks ) i onda poredi!

Pozdrav zeoN_Rider


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

svirac007

Član broj: 157922
Poruke: 47
*.team.ba.



Profil

icon Re: Uticaj slejva na sound07.04.2010. u 22:18 - pre 170 meseci
Zadnji put sam radio neku svadbu preko nekog PIVI snagasa odpipio sam i na mixeru sigurno 70% al ton cudan (sinteticki) tako sam radio 2-3 sata i onda sam ga iskopco i kreno preko samog mixera -ton ko mlijeko- e sad reko bi da je do slejva al to mi se isto desavalo i na neki LEM slejv, pa sam par puta yamahu EMX5000 koristio samo kao slejv (sve na njoj na nuli) i opet mi ton nije cist kao sa samog mixera. ne znam stvarno do cega je jedino jos kontam da proban iznajmiti neki dosta kvalitetniji slejv EV,CROVN... pa da vidim dali ce mi se to opet desavat. pozz
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: Uticaj slejva na sound08.04.2010. u 09:52 - pre 170 meseci
To može biti kao što kažeš, ali ne zbog toga da je pojačalo loše, a večinom i power mixeri imaju 4dBu nivoe na line izlazima tako da ni to nije problem. Fora je u tome što su sva profi pojačala manje-više rađena da rade nisko do 2ohm, ako ti tjeraš recimo kutije od 8ohm naravno imaš četiri puta manju snagu, i osim toga imaš ajmo reči neprilagođenje, jer se pojačalo projektira za najgore radne uvjete, a to je večinom tih 2 ohm na kojim isto mora sigurno raditi, te što je impendacija zvučnika veča, to se povečava i neprilagođenje između te dvije komponente. To na kraju u nekim slučajevima i dovodi do efekta da je ton drugačiji, a ipak su sva izlazna pojačala linearna.....odatke i jedan od razloga recimo kod audiofila i priča zašto im drugačije pojačalo drugačije zvuči s istim zvučnicima, i obrnuto....
frffr
 
Odgovor na temu

svirac007

Član broj: 157922
Poruke: 47
*.team.ba.



Profil

icon Re: Uticaj slejva na sound08.04.2010. u 18:00 - pre 170 meseci
Evo sta sam danas odradio-
sa miksera (EMINENT 8) sam direktno sa glavnih izlaza koji su inace za kutije (normalno smanjio do daske) poslao signal u PM1000 u jedan stereo kanal sa dva kabla,podesio GAIN i kad sam poceo pojacavat dobio sam onaj isti ton od EMINENT 8 neizoblicen.
Znaci kvaka je u izlazu za slejv na mixeru EMINENT 8.
Sad jos ostaje da probam na onaj PIVI slejv poslat signal sa glavnih izlaza samo ne znam dali bi mogao sta zeznut ako bi na taj nacin duze radio jer ipak su to izlazi za kutije. (smanjio sam na mixeru na 1. samo tek da ima signal na izlazima) pozz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Uticaj slejva na sound

[ Pregleda: 1758 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.