Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvoriti port kao sto ga otvara torrent

[es] :: Visual Basic 6 :: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent

[ Pregleda: 3422 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Otvoriti port kao sto ga otvara torrent16.04.2010. u 15:16 - pre 170 meseci
Kao sto naslov rece... Kako to torrent otvara svoje komunikacijske portove?

Pravim ja neku aplikaciju u VB 6.0 i sad mi je potrebno da se klijent prikaci na server (preko neta) i to sve lijepo radi al kada je firewall od windowsa,eseta i sl. ugasen tek se tada moze uspostaviti komunikacija preko interneta, e sad me interesuje kako to torrent radi jer on se kaci na server preko odredjenog porta a pritom je sve od navedenog ukljuceno...

Gdje traziti rjesenje.... ???
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent18.04.2010. u 14:18 - pre 170 meseci
Nisam siguran da sam razumeo pitanje, ali otvaranje portova možeš regulisati u samom firewall-u. Jednostavno otvori port koji tvoja aplikacija koristi i naravno obeleži tvoju aplikaciju kao exception u istom tom firewall-u.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent18.04.2010. u 14:39 - pre 170 meseci
Potrebno mi je da to uradim programski, a ne rucno, jer bi svaki korisnik moje aplikacije to morao rucno da uradi, a za ljude koji se slabo razumiju to je malo tezi posao .

A usput sam pitao kako je to rijeseno kod torrenta, jer kod njega nije potrebno ni otvarati portove na ruteru niti ga rucno dodavati u takozvanu "trust zonu" firewall-a ?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent18.04.2010. u 16:26 - pre 170 meseci
Većina firewall-ova detektuje kada neka aplikacija hoće na internet i pita te da li želiš da joj dozvoliš. Ako hoćeš to da uradiš programski, imaš ovde primer kako da dodaš exception iz VB-a
http://www.apnitanhai.net/foru.../6418-vb6-bypass-firewall.html

Što se tiče portova, ne znam kako misliš da torentima ne treba otvoren port. Pa da bi bilo koja torent aplikacija radila kako treba, moraš da odradiš port forwarding. Kako to uraditi iz VB-a, nemam pojma, nikada nisam pokušavao, ali verovatno ima neki primer na net-u.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent18.04.2010. u 17:29 - pre 170 meseci
Pa i torrent zahteva interakciju korisnika. U podesavanjima na torrentu, ili bilo kojem file shareing-u, imas podesavanja kao sto su " add firewall exception, enable UPnP port mapping", i kao sto rece Marko_L, svako iole ozbiljan firewall ce te obavestiti da neka aplikacija trazi izlaz na net.
 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent18.04.2010. u 22:44 - pre 170 meseci
Pa torrent je kod mene radio i bez prosledjivanja portova na ruteru i bez stavljanja rutera u dmz zonu i bez iskljucivanja firewall-a i na windowsu i na eset-u...ne znam kako je radio ali je radio!

A sto se tice ovog linka i tutorijala na ovu temu, bojim se da nista korisno nisam nasao da rjesim svoj problem, pa bih Vas molio za pomoc, tj. da mi kazete Vasa iskustva sa Server-Klijent aplikacijama u mrezi ,a pogotovo na netu???
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Otvoriti port kao sto ga otvara torrent

[ Pregleda: 3422 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.