Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++

[es] :: .NET :: Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++

[ Pregleda: 2161 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++19.04.2010. u 17:51 - pre 170 meseci
Akoneko moze da mi objasni kako se prevodi kod pisan na visual c++-u.Naime nije mi jasno da li se kod prevodi na MSIL pa se interpretira
ili je sve isto kao i za standardni c++.Ukoliko je sve isto kao za C++ jer je moguce nekako ubacivati asemblerske instrukcije direktno u
kod koji pisem u visual studiu,posto sam to radio na nekom drugom kompajleru.
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++25.04.2010. u 17:43 - pre 170 meseci
C++ kompanjler u VSu moze da pravi i managed (safe i unsafe) i unmanaged (native) kod i sto je jos lepse moze transparentno da radi tranziciju iz jednog moda u drugi. Ta tematika je medjutim veoma obimna, bolje reci sta si tacno hteo da uradis.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++26.04.2010. u 17:58 - pre 170 meseci
Pa interesuje me kako da podesim da mi se kod pisan u VC++ prevede na asemblerske instrukcije a ne na MSIL.
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++26.04.2010. u 20:05 - pre 170 meseci
kreiras unmanaged projekat iz VSa ili ako koristis make i slicno pokrenes compiler bez /clr switcha i napravice kalsican unmanaged code.

Sam imaj u vidu da onda ne mozes koristiti managed kod ili koristiti klase i metode iz .NET frameworka (ili druge managed biblioteke).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++26.04.2010. u 20:31 - pre 170 meseci
Ako znas neki dobar link gde ima vise o ovim stvarima zamolio bih te da mi ostavis
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Nacin prevodjenja koda pisanog na Visual C++

[ Pregleda: 2161 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.